Mali by ste pridať back-end vývoj do svojho zoznamu služieb WordPress?

Ak si zarobíte na živobytie vývojom webových stránok WordPress, šance sú dobré, máte aspoň zbežnú znalosť PHP a pravdepodobne trochu viac.

Možno si môžete prispôsobiť témy – alebo dokonca postaviť úplne od nuly – a správať sa ako správny správca pre svojich klientov. Aj napriek tomu je pravdepodobné, že narazíte na príležitosť, keď váš súbor zručností nezodpovedá požiadavkám klienta. A to môže byť skutočný bummer. Buď ste nútení zadať časť projektu externe alebo ho úplne znížiť. Ani jeden scenár nie je ideálny.

Ak sa s týmto problémom stretávate čoraz častejšie, možno je na čase zvážiť pridanie vývoja back-end do zoznamu ponúk. Pred skokom na vývoj back-end by ste však mali zvážiť niekoľko vecí.

Vývoj mimo WordPress

Back-end vývoj znamená, že sa budete púšťať mimo vývojového územia WordPress, s ktorým ste najviac oboznámení. To môže byť strašidelné, pretože pustiť sa do všetkého nového je strašidelné. Snažím sa povedať, že nie všetko bude vyzerať functions.php. A to je úplne v poriadku, pokiaľ viete, že to ide.

Jedna z najväčších vecí, s ktorou sa stretnete, sa nazýva Objektovo orientované programovanie (alebo krátko OOP). WordPress ho nepoužíva, ale z dôvodu jeho flexibility ho možno budete chcieť pridať do svojho zoznamu služieb. Navyše je využívaná mnohými inými rámcami tam (viac o tom neskôr).

Takže pre nezainteresovaných OOP používa triedy na zoskupenie funkcií. Tieto funkcie sa môžu uviesť neskôr, aby sa mohli uviesť do činnosti. Namiesto toho, aby ste s OOP písali celý rad funkcií, ako to robíte v PHP (prístup s okamžitou príčinou a účinkom), musíte si pred písaním jedného riadku sadnúť a premýšľať o tom, ako bude váš kód štruktúrovaný. Môže to znieť skľučujúco, ale ak máte záľubu v organizácii, môžete tu naozaj vyniknúť.

Naozaj skvelý príklad tohto druhu vývoja ponúka Jay Hoffman z krútiaci moment. Je to Kotol doplnku WordPress od Toma McFarlina, ktorý ponúka široký pohľad na to, ako sa dá OOP použiť. Ide predovšetkým o vytvorenie štruktúry, potom o vytvorenie toho, čo chcete.

Pri vytváraní programu WordPress je ľahké považovať veľa vecí za samozrejmosť. Je dodávaný schopný robiť veľa vecí bez toho, aby ste museli zdvíhať prst. Na ktoré sa určite nebudem sťažovať. Ak sa však púšťate mimo programu WordPress, rýchlo si všimnete, že v iných rámcoch nie je všetko zabudované, čo znamená, že ich budete musieť zostaviť sami. To, čo vytvoríte, bude menej nafúknuté ako WordPress, ale bude to trvať veľa viac práce. Je to len realistické spravodlivé varovanie a nemalo by vás odrádzať od vyskúšania. Som len veľký veriaci v priblíženie sa k veciam s otvorenými očami.

Front-end vývojové nosiče

Ako front-endový vývojár pravdepodobne budete mať veľa skúseností s prácou s PHP a obyčajným prehlbovaním kódu v tematických súboroch WordPress. A aj keď vám to určite pomôže urobiť krok do rozvoja back-end, nie je to všetko a koniec všetkej prípravy, je mi smutno povedať.

Iste, do tabuľky prinesiete solídne porozumenie HTML a PHP. Dúfajme, že aj nejaký Javascript. Budete vedieť všetko o tom, ako sa všetky dôležité kúsky kódu spoja a vytvoria webovú stránku. A pravdepodobne sa budete môcť pozrieť na kód na väčšine webových stránok a porozumieť tomu, čo vývojár robil, aj keď v túto chvíľu nemôžete sami napísať tento konkrétny bit kódu..

A keďže tu hovoríme o veciach na strane servera, bol by som v rozpakoch, ak by som nespomenul skutočnosť, že po celú dobu, ktorú ste strávili opravovaním stránok WordPress, sa vám bude hodiť. Ak ste sa už zaoberali nefunkčnou stránkou – kto ešte? – viete poradie operácií, ktoré musíte vykonať, aby ste ho opravili. Tento postupný postup je niečo, čo sa priamo týka vývoja typu back-end a ktoré pravdepodobne budete pravidelne používať.

Naučte sa niečo nové

Aj keď nie je absolútne žiadny dôvod, prečo ste mať Ak sa chcete dostať do back-end vývoja, môže to byť pre mnohých vývojárov WordPress šikovný krok. Prečo? Ide o jeden kľúčový pojem: diverzifikáciu.

Čím viac oblastí rozvoja poznáte, tým viac pracovných miest získate. Môžete to považovať za pridané nástroje v paneli s nástrojmi. Všetky tieto zručnosti, ktoré zhromažďujete, sa prekladajú priamo do dolárov a centov, pokiaľ ide o to, čo môžete pre svojich klientov vytvoriť. A čím menej časov potrebujete na zadanie externých aspektov projektu alebo dokonca odmietnutie projektov, tým lepšie budete.

Samozrejme, existuje niečo, čo treba povedať, že ste špecialista. Určite to má aj svoje výhody, najmä ak ste v hre známy ako najlepší. Keďže je však tento titul vyhradený pre obmedzený počet, mohlo by to byť lepšou možnosťou diverzifikácie portfólia a ponúkania širšej škály služieb, aby ste mohli slúžiť širšiemu okruhu zákazníkov..

Takže, kde by ste mali začať? Na aký aspekt vývoja back-end by ste sa mali najskôr zamerať? Je to len na vás. Existuje veľa možností, ktoré sa môžu cítiť trochu skľučujúce. Príliš veľa možností môže byť niekedy záťažou. Pokúste sa premýšľať o tom, s ktorými aspektmi vývoja ste v súčasnosti spokojní a čo by ste chceli ďalej preskúmať. Ak ste už v PHP veľmi dobre, možno budete chcieť vyskúšať laravel. Ak ste v JavaScripte dobre, expresné môže byť pre vás dobrou voľbou.

Ak chcete žiť nebezpečne, potápajte sa Ruby on Rails. A to je len poškriabanie povrchu. Existuje príliš veľa rámcov na to, aby som ich tu pomenoval. Len vedzte, že neexistuje žiadny zákon, ktorý hovorí, že musíte byť zdatní vo všetkom. Ale ak vy chcieť stať sa viac ovláda back-end vývoj, vaše možnosti sú široko otvorené. Každý z nich má rozsiahlu podpornú dokumentáciu a zapojenie komunity, aby vám pomohol pri každom kroku. Čím viac sa dozviete, tým viac zistíte, ako môžu všetky tieto rámce spolupracovať s jedným cieľom: vytvoriť lepšie webové stránky.

záver

Keď už nejaký čas pracujete ako frontendový vývojár WordPress, je normálne váhať s perspektívou vývoja back-end. Ale to, že niečo môže byť vnímané ako výzva, neznamená, že by ste sa tomu mali vyhnúť. V skutočnosti, učenie sa nových zručností môže posilniť vaše ponuky služieb a urobiť z vás viac žiadaného a životne dôležitého vývojára pre širšiu škálu klientov..

Prinajmenšom by ste mali vidieť, ako sa zlepšujú vaše front-end rozvojové zručnosti. Čím lepšie pochopíte, ako veci fungujú na pozadí, tým viac budete vedieť písať čistý kód a predvídať potenciálne problémy. V podstate to hovorím: Aj keď sa rozhodnete túto službu klientom neponúkať, stále sa nestane, že sa ju naučíte..

Ponúkate back-end vývoj spolu s front-end prácou? Uvažujete o rozšírení svojej sady zručností? Alebo ste spokojní s tým, kde ste. Rád by som počul vaše myšlienky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me