Mali by ste pridať platené členstvo na svoj web WordPress?

Mali by ste pridať platené členstvo na svoj web WordPress?

Ak už nejaký čas blogujete, pravdepodobne ste vyskúšali speňaženie svojho blogu pomocou grafických reklám. Používanie grafických reklám však nie je také lukratívne ani ľahké, ako to bývalo. Podľa prieskumu, miery prekliknutia pre grafické reklamy v poslednom čase klesá. Ak chcete spoľahlivý spôsob speňaženia svojich stránok, uskutočňovanie plateného obsahu prostredníctvom plateného členstva je uskutočniteľným riešením.

V tomto článku budeme hovoriť o tom, prečo by ste mali zvážiť platený obsah, výhody a nevýhody vytvorenia oblasti „iba pre členov“ pre platený obsah a zdieľať tipy, ako uľahčiť proces prechodu..

Čo je platený obsah a prečo to zvážiť

Platený obsah je akýkoľvek obsah, ktorý je umiestnený za výplatnou bránou v „členskej oblasti“ vášho webu. Môžu to byť ďalšie články, zošity na stiahnutie, šablóny, kontrolné zoznamy, zvuk, video alebo akýkoľvek iný typ obsahu, ktorý pridáva vašim čitateľom ďalšiu hodnotu. Môžete ho tiež použiť v spojení so zostavením zoznamu e-mailov a propagovať ho pomocou stláčacích stránok, kontextových okien zameraných na ukončenie a iných marketingových stratégií zameraných na konverziu, ktoré už možno robíte..

Ak sa to urobí správne, platené členstvá vám môžu pomôcť odlíšiť sa od zvyšku odvetvia, speňažiť vaše stránky alebo pridať ďalší zdroj príjmu. Môže vám tiež pomôcť dosiahnuť väčšiu angažovanosť na vašom webe a zároveň vám umožní budovať lepšie vzťahy so zákazníkmi. Nižšie si podrobnejšie rozoberieme výhody.

Svojim čitateľom môžete ponúknuť exkluzívny obsah

Pridanie sekcie plateného obsahu pre členov vám umožňuje ponúknuť svojim existujúcim čitateľom exkluzívny obsah, ktorý dopĺňa to, čo už existuje. Poskytuje vášmu existujúcemu obsahu lepšiu vnímanú hodnotu a môžete použiť čokoľvek od rôznych médií, ako sú audio a video, až po jednoduché kontrolné zoznamy alebo šablóny..

Pridá ďalší zdroj výnosov

Ak už predávate produkty alebo služby, oblasť s plateným obsahom pridá opakujúci sa ďalší tok výnosov. Za prístup môžete účtovať mesačne, ročne alebo dokonca štvrťročne alebo si môžete vytvoriť rôzne platené členstvá, ktoré umožňujú prístup k rôznym typom obsahu.

Zapojenie jednotiek a podpora vzťahov.

Vďaka oblasti určenej iba pre členov sa čitatelia dostanú späť na vaše stránky, aby mali prístup k obsahu v čase jeho vydania. Ak spárujete oblasť svojho člena s doplnkom ako bbPress vs BuddyPress, môžete zapojiť svojich členov do diskusií a umožniť im, aby s vami nielen interagovali, ale aj s ostatnými členmi..

Aké sú nevýhody plateného členstva?

Nie je pochýb o tom, že pridanie plateného členstva iba s exkluzívnym členom môže byť pre vaše stránky prínosom. Existuje však niekoľko nevýhod, ktoré musíte zvážiť pred skokom.

Vývoj dodatočného obsahu môže byť časovo náročný

Ak plánujete ponúknuť platenú oblasť obsahu ako bonus k voľne dostupnému obsahu, nezabudnite, že na produkciu a vývoj ďalšieho obsahu budete musieť venovať nejaký čas. Ako blogeri a majitelia firiem už máme málo času, takže ak sa nemôžete venovať nejakému času svojmu plánu na prácu na väčšom obsahu, toto riešenie nemusí byť pre vás.

Platený obsah môže hrať úlohu vo vašom hodnotení SEO

Keď budete hotoví rýchlo, uvedenie všetkého obsahu za platňu môže negatívne ovplyvniť vaše SEO. Ak je všetok váš platený obsah nastavený na noindex, spoločnosť Google nebude mať záujem posielať ľudí na vaše stránky. Ľahký spôsob, ako to napraviť, je ponúknuť výňatky z vášho obsahu pred ochranou zvyšku obsahu a zabezpečením indexovania vyhľadávacími nástrojmi..

Oblasť členov vyžaduje mimoriadnu údržbu

Nakoniec nezabudnite, že oblasť členov bude vyžadovať ďalšiu údržbu. Je to ďalší doplnok na aktualizáciu a zabezpečenie, že bude hrať dobre s ostatnými doplnkami, ktoré sa už nachádzajú na vašom webe. Musíte sa tiež uistiť, že neregistrovaní používatelia nemôžu získať prístup k platenému obsahu ani ho zneužiť, čo môže vyžadovať niekoľko ďalších bezpečnostných krokov..

4 tipy na prechod na platený obsah

Aktualizujte WordPress

Ak ste zistili, že prechod na platený obsah je pre vaše stránky tou pravou voľbou, tu je niekoľko tipov, ako zaistiť plynulý priebeh procesu pre vás aj vašich čitateľov..

1. Dajte svojim čitateľom veľa pozornosti

Pred náhlym prepnutím nezabudnite svojim čitateľom vysvetliť, prečo ste sa rozhodli za poplatok za prístup k ďalšiemu obsahu v dostatočnom časovom predstihu. Poskytnite im prehľad o tom, čo môžu očakávať, a postupne prejdite na platený obsah. Ak ich vopred upozorníte, umožníte im pochopiť vaše zdôvodnenie a klásť akékoľvek otázky, ktoré by im mohli pomôcť rozhodnúť sa, či chcú investovať do vášho plateného obsahu..

2. Udržujte časť svojho obsahu bezplatnú

Zvážte ponechanie určitého obsahu zdarma, aby sa noví návštevníci mohli pred registráciou oboznámiť s vašou značkou a získať prístup k platenému obsahu. Pomocou bezplatného obsahu môžete tiež zvýšiť návštevnosť svojich stránok a propagovať platený obsah.

3. Buďte pripravení pomôcť vašim používateľom

Pri zavádzaní plateného členstva sa uistite, že vaši členovia poznajú platobné podmienky, pravidlá zrušenia a spôsob, akým sa s vami môžu spojiť. Zvážte vytvorenie stránky FAQ, na ktorej môžu získať okamžité odpovede, alebo pridať doplnok Live Chat na registračnú stránku.

4. Vyberte správny doplnok

Nakoniec sa uistite, že ste vybrali správny doplnok na ochranu svojho plateného obsahu. Neexistuje žiadny nedostatok členských doplnkov pre WordPress, ktoré to zvládnu za vás, ale uistite sa, že majú potrebné funkcie. Tu je niekoľko funkcií, ktoré treba hľadať:

  • Schopnosť zobraziť štatistiku výnosov – Pomôže vám to zmerať úspešnosť vašej stránky s členstvom a obsah alebo plány, ktoré dosahujú najlepšie výsledky, aby ste si mohli naplánovať ďalšie pridanie v budúcnosti.
  • Rôzne spôsoby platby – Jednou z najhorších vecí, ktorú by ste mohli urobiť, je ponúknuť jediný spôsob platby. Ľudia sú veľmi chránení svojimi finančnými informáciami, preto nezabudnite ponúknuť niekoľko spôsobov platby, aby si mohli vybrať ten, ktorý im najviac vyhovuje
  • Flexibilné určovanie cien – Ak práve začínate, vyberte radšej doplnok, ktorý môže podporovať oblasť vašich členov, pretože neustále rastie, namiesto okamžitého investovania do najdrahšieho plánu. To vám v dlhodobom horizonte ušetrí peniaze a podľa toho sa upraví.
  • SEO-friendly – vyberte doplnok, ktorý nebude maskovať alebo maskovať váš obsah pre vyhľadávacie nástroje a zároveň umožní predplatiteľom zobraziť ukážku obsahu.
  • Možnosti prispôsobenia – nezabudnite si vybrať doplnok, ktorý sa bude bezproblémovo integrovať do vášho webu, a zachovať rozpoznávanie značky, aby vaši čitatelia rozpoznali časť plateného obsahu ako oblasť vášho webu.
  • Schopnosť nakladať s príjmami a refundáciami – riešenie platieb nie je ľahké, preto sa rozhodnite pre zásuvný modul, ktorý vám umožní nielen zhromažďovať platby, ale aj odosielať účty svojim používateľom. Uistite sa, že môžete v prípade potreby vydávať vrátené prostriedky alebo ľahko zrušiť niekoho odber a kontrolovať prístup všetkých svojich členov.

Stále si nie ste istí, ktorý doplnok použiť? Tu sú naše najlepšie odporúčania, ako pridať platené členstvo na váš web WordPress.

Obmedzte Content Pro pre WordPress

Obmedziť obsah Pro je jedným z najlepších dostupných doplnkov pre členov. Vytvorte jednoduché bezplatné alebo platené členstvo a predplatné, sledujte používateľov a obnovovanie pomocou vstavaných prehľadov alebo pridajte ďalšie funkcie s doplnkami pre vytváranie formulárov, BuddyPress, pridružený systém správy pridruženého servera, elektronický obchod Easy Digital Downloads, sledovanie kampaní, bbPress a ďalšie informácie Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu Obmedziť obsah.

Členský doplnok pre členstvo WordPress

Info & DownloadView The Demo

Naše druhé odporúčanie je MemberPress – kompletný doplnok pre členstvo a správu predplatného. Nastavenie MemberPress je rýchle a ľahké. Stačí nainštalovať, pridať plány alebo úrovne členstva, vybrať svoje platobné brány a pridať svoje registračné / prihlasovacie odkazy na svoje stránky. Doplnok tiež obsahuje e-mailovú integráciu, nastavenia kupónov alebo zliav, vstavanú analýzu a ďalšie. Stále sa nepredávate? Pozrite sa, aké ľahké je použitie v našej recenzii MemberPress.

Stiahnite si členstvo a obmedzenie obsahu - platené predplatné členov

A vydrží – Platené členské predplatné Pro je ďalšia možnosť. Tento doplnok ponúka rýchly spôsob prijímania platieb, vytvárania plánov predplatného, ​​pridávania paywallu k prémiovému obsahu a ďalšie. Navyše kompatibilita s WooCommerce, ľahko použiteľné krátke kódy a vstavané správy robia z tohto doplnku skvelú voľbu. Existuje a bezplatná verzia ktoré môžete použiť na testovanie vôd, alebo si môžete (podobne ako ďalšie možnosti, ktoré sme spomenuli) pozrieť na našu kontrolu platených odberov členov a zobraziť ďalšie funkcie doplnkov.

Ale to je len špička ľadovca doplnkového členstva. Existuje veľa skvelých Doplnky pre členstvo v programe WordPress, venujte si čas prečítaniu týchto funkcií, kompatibility doplnkov (pretože budete chcieť, aby fungovali s akýmikoľvek doplnkami, ktoré ste aktuálne nainštalovali na svojom webe WordPress), a čo je najdôležitejšie, najnovšími zákazníckymi hodnoteniami každého z nich, aby ste našli plugin, ktorý je pre vás ten pravý.


Pridanie plateného obsahu na vaše stránky je vynikajúci spôsob, ako osloviť čitateľov a speňažiť váš obsah. Vyžaduje však trochu dodatočnej údržby a času, aby sa to oplatilo. Pomocou tipov v tomto článku môžete rozhodnúť, či by ste mali prejsť na používanie plateného obsahu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me