Mali by ste sa zúčastniť najbližšej miestnej udalosti WordPress?

V skratke? Áno. Ale to nerobí pre veľmi vzrušujúce miesto, teraz? Napriek tomu je to pravda a ak máte na WordPress vážne, z účasti na miestnych udalostiach môžete mať obrovský úžitok. Dnes strávim nejaký čas skúmaním výhod účasti a toho, čo môžete očakávať, že sa zo skúseností ako celku dostanete..

Všeobecné výhody

Matt Mullenweg na WordCamp v San Franciscu

Po prvé, možno vás prekvapí, koľko hýbateľov a trepačiek sa stretnete na konferenciách, ako sú tieto. Ako WordCamp sa chvastá, “Nie je neobvyklé stretnúť sa … prednášajúci, ktorí vystupujú na nákladných konferenciách webového priemyslu, ako napríklad South by Southwest.”

A hoci mnohé konferencie nepriťahujú veľké mená, niekedy to, čo dostanete, je ešte lepšie. Stretnete sa so všetkými druhmi webových dizajnérov a vývojárov pracujúcich na všetkých druhoch projektov, z ktorých mnohí žijú priamo vo vašom meste.

A dokonca aj pri udalostiach bez hviezdnej sily sa oplatí navštíviť miestnu komunitu WordPress vo svojej „najskoršej“ a vášnivej podobe. Tieto udalosti sú primárne organizované a zúčastňujú sa na nich miestni ľudia, ktorí sa skutočne zaujímajú o WordPress. Neexistuje spôsob, ako kvantifikovať prínos ponorenia sa do prostredia plného ľudí, ktorí sa všetci schádzajú za účelom, o ktorý sa zaujímate.

Nemajte strach, ak nemáte dostatok skúseností. Väčšina z týchto podujatí vychádza z cesty, aby privítala ľudí všetkých úrovní zručností. V skutočnosti, ak ste novým používateľom programu WordPress, účasť na stretnutiach s ľuďmi, ktorí z toho vyťažia svoj život, môže byť práve motiváciou, ktorú potrebujete, aby ste svoju prácu posunuli na ďalšiu úroveň.

Nezamieňajte si ich s jednou z vašich typických statných firemných obchodných udalostí. Väčšina konferencií obsahuje aj afterparties a networkingové podujatia, ktoré vám umožnia spoznať vašich spoluúčastníkov v ešte neformálnejšom prostredí. Potrebujete viac dôvodov? Máš to!

Networking

Nielenže získate informácie od iných ľudí, ale dostanete ich aj sami. Ak ste vývojárom alebo tvorcom webových stránok, aký lepší spôsob inzerovania vašich služieb ako interakcia medzi ľuďmi s ľuďmi, ktorých poznáte, vás zaujíma? Je to istý spôsob, ako sprostredkovať podnikanie.

Ak plánujete sieťovanie, najprv si dajte kačice do radu. To znamená, že vaše portfólio so svojimi najlepšími prácami bude vopred roztriedené a zverejnené niekde s ľahko zapamätateľnou adresou URL, o ktorej môžete ľuďom povedať. To znamená, že ak ste tak ešte neurobili, vytlačte si vizitky. Znamená to tiež vopred pracovať na úvode a ihrisku výťahu, aby ste si neporadili svoje slová, keď je čas predať svoje služby..

Hľadanie práce

To nadväzuje na vytváranie sietí, ale zaslúži si rovnakú časť svojej vlastnej sekcie. Väčšina pracovných príležitostí, ktoré nájdete na konvenciách, bude prostredníctvom osobných rozhovorov s ľuďmi, ktorí potrebujú pomoc s ich projektmi. Prostredníctvom tejto skutočnej osobnej interakcie máte šancu skutočne osloviť potenciálnych klientov a využiť ich na získanie ich osobnosti.

Ale aj keď tento druh interakcie nie je váš problém, mnoho konferencií uverejňuje pracovné rady, čím vám poskytuje lepší prehľad o možnostiach vývoja WordPress a možnostiach webdizajnu vo vašej oblasti, ako by ste mohli získať aj prehliadaním rôznych online možností. Je špecializovaný, zameraný a na mieru šitý na mieru účastníkom.

prednášky

Prednášky WordCamp

Konferencie, podobne ako väčšina obchodných výstav, ponúkajú uznávaných odborníkov na vývoj a používanie programu WordPress. Títo odborníci prednášajú o tom, ako si vybudovali kariéru a ako robia to, čo robia. Schopnosť vidieť, ako vydržia pri určitých výzvach alebo ako prechádzajú pracovným procesom, je neoceniteľná.

Dokonca by ste sa mohli dozvedieť o aspektoch webdizajnu, o ktorých ste nikdy predtým neuvažovali. Niekto, kto je odborníkom na celý proces, môže nakoniec odhaliť, že kľúčom k problému, ktorý ste mali, je miesto, na ktoré by ste nikdy nenapadlo. Napríklad, ak ste sa vždy viac zameriavali na technickú stránku vývoja webových stránok, môže vám pomôcť zúčastniť sa prezentácií o tom, ako možno na WordPress aplikovať tradičnejšie metódy grafického dizajnu. A to je len jeden príklad. Je ich toľko!

Hovoriaci obchod

Nemyslite si však, že sa chystáte len na prezentácie, na ktoré sa chystáte – veľa informácií o svojom obchode sa dozviete len tak, že sa porozprávate so svojimi kolegami. Mnohé z nich môžu skončiť rovnako dobre ako ľudia za pódiami, a ak budete mať šťastie, môžete nájsť nového mentora alebo spolupracovníka..

Neexistuje lepší spôsob, ako sa naučiť nejaké zručnosti, ako interakciu jeden na jedného. Samostatná práca môže byť oveľa ťažšia, ako keď vám niekto pomôže. Udalosti, ako sú tieto, vám často pomôžu spoznať priateľov, ktorí môžu byť týmito zdrojmi podpory neskôr na ceste.

Informácie o nových funkciách

Živé ukážky najnovších aktualizácií programu WordPress a jeho doplnkov môžete získať aj na miestnych udalostiach. Tiež sa ocitnete vystavení aspektom WordPress a funkciám, ktoré ste možno nikdy nenapadlo použiť, alebo rámcom tretích strán, ktoré by ste nikdy nevideli vysvetlené.

Ako nájdem tieto udalosti?

WordCamp, najväčšie meno, pokiaľ ide o konvencie WordPress, organizuje desiatky podujatí po celom svete a vylučuje potrebu odôvodniť výdavky stoviek na cestovanie na druhú stranu krajiny, aby sa jedného zúčastnil. úplný rozvrh programu WordCamp nájdete na ich webových stránkach.

Jednou z najzaujímavejších funkcií na podujatiach WordCamp je Bar Genius – áno, rovnako ako ten v Apple Store – ktorý funguje po celú dobu trvania konferencie a poskytuje jednotné kontaktné miesto pre všetky vaše otázky súvisiace s WP..

Udalosti programu WordCamp sú vo všeobecnosti celkom prijateľné – zvyčajne sa pohybujú v rozmedzí od 40 do 60 dolárov na celý víkend – a za túto cenu môžem takmer zaručiť, že uvidíte veľkú návratnosť svojej investície..

Ak by ste chceli začať menšiu, môžete namiesto konferencie navštíviť miestne stretnutie. Aj tak sa vyskytujú omnoho častejšie a pravidelnejšie, takže z tohto dôvodu by ste mohli začať s jedným. Zvyčajne sú tiež zadarmo – Nadácia WordPress za mnohé z nich platí poplatky organizátora, čo znamená, že na vás nemusia prenášať náklady. Ak teda chcete zobraziť ukážku svojej miestnej scény WordPress bez toho, aby ste na ňu museli vysypať nejaké cesto, môžete si jednu z nich skontrolovať.

WP Meet Montreal

Existuje ich viac ako 1 500 Skupiny stretnutí WordPress aj po celom svete. Pravdepodobne existuje jedno v najbližšom populačnom centre k vám domov. Okrem toho je jednou z najzaujímavejších čŕt Meetupu, že môžu byť tematické. Napríklad mnoho skupín Meetup bude mať udalosti špeciálne na ukážku obzvlášť zaujímavých nových funkcií alebo na vývoj určitých typov aplikácií. Ak teda existuje konkrétna téma, o ktorú máte záujem, nezabudnite sledovať harmonogram stretnutí a zistiť, či sa čoskoro objaví..


Naozaj, ak máte nejaký záujem o WordPress mimo fandy, nie je dôvod nezúčastniť sa aspoň jedného stretnutia. Naozaj by ste sa mali zúčastňovať aj udalostí programu WordCamp. Nemôžem ich dosť odporučiť.

Máte nejaké informácie o stretnutiach WordPress alebo o konvenciách, ktoré chcete zdieľať? Chýbalo mi niečo? Alebo možno máte zábavnú pamäť WordCamp alebo rady, ktoré by ste chceli zdieľať? Dajte mi vedieť v komentároch!

Obrázky WordCamp: Morten Rand-Hendriksen, Eva Blue, Josh Hallett