Minimalizujte neporiadok na stránkach a zlepšite interakciu s kartami pre WordPress

Všetko, čo môžete urobiť pre zefektívnenie svojich stránok, je dobrá vec. Koniec koncov, čím menej návštevníkov webu musí urobiť, aby získali požadované informácie, tým lepšie. Môže to však byť výzva, ak vaša stránka musí zo svojej podstaty obsahovať množstvo informácií. Konečný výsledok takýchto stránok sa zvyčajne týka tých, ktoré majú veľmi dlhé stránky, z ktorých takmer nikto nebude prechádzať, a tých, ktoré majú tonu stránok, ktoré podobne takmer nikto nepreklikne..

Aká je teda alternatíva k príliš dlhej stránke alebo príliš veľkému počtu stránok? Prečo, záložky samozrejme! A nemusíte sa obávať – ​​nemusíte byť kódovací génius, aby ste na svoje stránky dostali karty. Existuje veľa doplnkov, ktoré túto funkciu umožňujú. Zaokrúhlil som niekoľko najlepších, aby som vám pomohol rýchlo a ľahko pridať na váš web WordPress obsah s kartami.

Uverejňovať karty UI

Uverejňovať karty UI

Karty UI príspevkov zjednodušujú pridávanie kariet jQuery do vášho obsahu, či už ide o príspevky, stránky alebo iné typy príspevkov. Musíte len vložiť do editora krátke kódy a povoliť karty.

Doplnok obsahuje 24 rôznych tém používateľského rozhrania, ktoré uľahčujú prispôsobenie existujúcej témy. Alebo, ak máte kotlety, vytvorte vlastnú šablónu so štýlmi, ktorá vylepšuje vzhľad a dojem.

Po nainštalovaní doplnku stačí kliknúť na príslušné tlačidlo TinyMCE v poštovom editore a vložiť príslušný krátky kód. Podľa oficiálneho zoznamu adresárov WordPress pre karty Post UI môžete karty priamo vložiť pomocou nasledujúcich krátkych kódov:

[tab name = “Názov vašej karty 1 ″] Obsah vašej karty [/ tab]
[tab name = “Názov vašej karty 2 ″] Obsah vašej karty [/ tab]
[tab name = “Názov vašej karty 3 ″] Obsah vašej karty [/ tab]
[End_tabset]

Na tieto karty môžete vložiť HTML. Malo by sa to vyriešiť bez problémov a skončí sa zobrazovanie vášho obsahu rovnako, ako by to bolo kdekoľvek inde na vašom webe, ako ste si asi mysleli, je to obsiahnuté na karte.

Ľahko citlivé karty

Ľahko citlivé karty

Ďalší doplnok, ktorý by ste si mali určite skontrolovať, ak chcete na svoje stránky pridať karty, je Ľahko citlivé karty. Nielenže je kompatibilný s bootstrapom 3.0, ale tiež pridáva tlačidlá TinyMCE do vizuálneho editora, takže je veľmi jednoduché vkladať responzívne karty jediným kliknutím..

Po kliknutí na toto tlačidlo sa otvorí panel nastavení, ktorý vám umožní vybrať farbu pre niekoľko rôznych aspektov kariet vrátane nadpisov, aktívnych kariet, vznášania sa, pozadia a ďalších. Môžete tiež nastaviť, aby sa karty zobrazovali v hornej alebo dolnej časti. Tento doplnok je skutočne obľúbený, pretože je jednoduché ho nastaviť a okamžite pracovať.

Tabby responzívne karty

Tabby responzívne karty

Ak je jedným z vašich hlavných záujmov schopnosť reagovať, Tabby responzívne karty je pre vás dobrá voľba. Tento doplnok umožňuje jednoducho vložiť responzívne karty do príspevkov a stránok pomocou krátkych kódov. Podporuje viac ako jednu sadu kariet na jednoduchej stránke alebo príspevku a pomocou jQuery vytvára karty a efekt harmoniky na menších obrazovkách. K kartám môžete pristupovať aj pomocou klávesnice.

Na vloženie kariet stačí vložiť dva krátke kódy: [tabby] a [tabbyending]. Konkrétne by ste na nastavenie názvu karty použili [tabby title = „tabname“]. Potom zapíšete obsah, ktorý by mal byť na tejto karte, vrátane akéhokoľvek HTML, ktoré by ste chceli. Ak chcete, môžete vložiť ďalšie karty. Potom ukončite túto skupinu kariet pomocou krátkeho kódu [tabbyending] a zatvorte skupinu kariet.

Ak teraz chcete na týchto kartách vykonať zmeny štýlu, budete sa musieť do kódu trochu preskočiť. Podľa stránky adresára WordPress doplnku by bolo potrebné skopírovať šablónu so štýlmi doplnku do podradenej témy a upraviť štýl karty alebo štýl akordeónu, ak to uznáte za vhodné..

Miniaplikácie na kartách

Niekedy sú vaše potreby na jednotlivých kartách zložitejšie. Pre tieto prípady existuje Miniaplikácie na kartách zapojiť. Umožní vám umiestniť ľubovoľné widgety, ktoré chcete, a to všetko do kariet, aby ste ušetrili miesto a vytvorili na svojom webe usporiadanejší zážitok. Má množstvo použití.

Môžete napríklad zvoliť použitie kariet na zobrazenie miniaplikácií Posledné príspevky a Posledné komentáre. Dalo by sa pridať do kategórií, aby ste zaokrúhlilo zobrazenie karty ďalej. Alebo by ste mohli vytvoriť skupinu kariet venovaných vloženým miniaplikáciám na sociálnych sieťach, ako sú napríklad krabičky ako Facebook, informačný kanál Twitter, Google+, nástenka Pinterest, atď.

Jedna vec, ktorá sa mi na miniaplikáciách na kartách veľmi páči, je, že neobsahuje svoje vlastné štýly, čo jej umožňuje štýl podľa vašej témy. Karty sa spájajú priamo s vašimi stránkami a vyzerajú, že patria.

Názvy záložiek sú posúvateľné, čo je pekná alternatíva k tradičnému prístupu. Existujú aj možnosti animácie pre prechody medzi miniaplikáciami a môžete nastaviť, koľko sekúnd bude čakať medzi prechodom z jednej karty na druhú.

Podobne ako všetky ostatné tu uvedené doplnky, je ľahko vložiteľný vďaka krátkemu kódu [wit].

WP UI – Karty, harmoniky, posúvače

WP UI

Posledným doplnkom, o ktorom tu budem hovoriť, je používateľské rozhranie WP – karty, harmoniky, jazdce. Tento doplnok nielen uľahčuje vkladanie kariet do príspevkov a stránok, ale tiež umožňuje jednoduchú integráciu ďalších štýlov formátovania, ako sú akordeóny, posúvače a dialógové okná. Doplnok je podporovaný programom jQuery a na každej stránke môžete použiť viac ako jednu tému používateľského rozhrania jQuery, ak sa vám páči.

Je dodávaný s ľahko použiteľnou stránkou možností, ktorá uľahčuje nastavenie a používanie. Pridáva tiež špecializované ponuky a dialógy pre jednoduchšiu navigáciu. Tak ako všetky vyššie uvedené doplnky, aj tento sa pri rýchlej implementácii spolieha predovšetkým na krátke kódy. Skrátený kód [karty wp] sa dá ľahko vylepšiť argumentom štýlu, ktorý je možné upravovať približne 24 rôznymi spôsobmi, napríklad „wpui-blue“, aby karty poskytovali koherentnejší vzhľad s vašou témou..

Skutočným vrcholom tohto doplnku pre mňa je však schopnosť zobrazovať príspevky a informačné kanály na kartách alebo harmonikách. Skrátený kód je [wptabposts] a umožňuje vám zobrazovať príspevky na viacerých kartách. Ak chcete na stránke alebo príspevku zobraziť informačný kanál, použite iba skratku [wpuifeeds]. Podľa výpisu adresárov WordPress pre WP UI môžete pomocou [wpspoiler post = “3028”] zobraziť iba jeden príspevok v tomto špecializovanom formáte.

Symple Shortcodes

Minimálne karty Symple Shortcodes

Samozrejme, ak potrebujete len základné karty, nezabudnite zvážiť doplnok Symple Shortcodes WordPress, ktorý je tu ručne vytvorený na stránkach WPExplorer. Doplnok obsahuje niekoľko krásnych minimálnych kariet, ktoré môžete použiť na ktorejkoľvek stránke vášho webu, a množstvo ďalších skvelých funkcií na organizovanie obsahu. Pridajte stĺpce, prepínače, akordeóny a veľa ďalších akcentov (tlačidlá, sociálne ikony atď.).


Aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať komplikované, proces pridávania kariet na vaše stránky je v skutočnosti pomerne jednoduchý. Vyššie uvedené doplnky z neho robia hračku a konečný výsledok je atraktívny a funkčný. Podľa môjho názoru sa oplatí vyskúšať. Návštevníci vašich stránok získajú prístup k toľkým informáciám, koľko potrebujete, aby k nim mali prístup, bez toho, aby rušili celkový vzhľad. Je to rýchle riešenie pre webové stránky s množstvom zdrojov a obsahu.

Používate na svojich kartách karty? A čo konkrétne tieto doplnky? Ak áno, pracovali pre vás? Našli ste iný spôsob, ako začleniť karty na svoje stránky? Rád by som počul vaše skúsenosti s týmto šikovným organizačným trikom v komentároch!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me