Na čo sa zamerať pri hostovaní WordPress

Na čo sa zamerať pri hostovaní WordPress

Existuje veľa možností hostenia pre WordPress z základný zdieľaný hosting na VPS a dokonca dedikované servery ale pre veľkú väčšinu je prevádzka stránky WordPress a používanie linuxu príliš veľa práce, ktorá by sa mohla vynaložiť na navrhovanie lepších webových stránok a prácu s viacerými zákazníkmi. Pre týchto používateľov existujú v zásade dve možnosti

  • Všeobecne zdieľaná hostingové služby
  • Spravovaný hosting WordPress alebo vyhradený hosting WordPress

Ale obaja sú zdieľaní!

Áno, je to tak, ale v tejto súvislosti existujú určité mylné predstavy, ktoré je potrebné vyriešiť, aby sme im lepšie porozumeli.

Všeobecná služba zdieľaného hostenia je veľmi lacné a základom je hosťovať niekoľko zákazníkov na server a každému z nich prideliť niekoľko zdrojov. Tieto služby sú dostupné na webe a dajú sa ľahko získať. Hlavným problémom je, že tieto služby vám nedovolia obrovské množstvo návštev a nebudú akceptovať vysoké vzorce využitia CPU. Základné všeobecné hostingové služby sa potom obmedzujú na malé webové stránky, blogy, mikrostránky a podnikové stránky, ktoré majú veľmi málo návštev za mesiac a nevyžadujú vyššie požiadavky..

Ale čo stredné až veľké stránky? A čo webmasteri, ktorí chcú rýchly výkon? Všeobecné zdieľané hostingové služby v tejto veci nepomôžu, to boli tie Hosting WordPress služby vstupujú.

Hostingové služby WordPress umožňujú väčšie rozdelenie zdrojov na zákazníka, menej zákazníkov na server, veľké množstvo návštev a vyššie vzory využitia CPU ako všeobecné hostenie, a to aj poskytnutím ľahko použiteľného ovládacieho panela a zálohovania ale sú drahšie.

Keďže čítate článok o blogu zameranom na WordPress a som si istý, že chcete, aby bol váš blog úspešný, neodporúčam používať lacnú hostingovú službu a tento článok. nebude zakryj ich, dnes ti ukážem aké funkcie by ste chceli u poskytovateľa služieb hosťovania WordPress.

Ľahko použiteľný ovládací panel

Používanie služby hosťovania WordPress neznamená, že nebudete „zdieľať“ prostriedky s ostatnými používateľmi, to znamená, že máte oveľa viac času procesora, rýchlejšie prostriedky a nižšiu latenciu. Preto niekedy zdieľajú spoločné ovládacie panely.

Jedným z najjednoduchších spôsobov použitia je cPanel a je bežné, že tento ovládací panel nájdete všade. Aj keď si kúpite hostingovú službu WordPress, môžete zistiť, že používajú cPanel. To nie je zlé pretože zvyčajne majú oveľa lepší zásobník webových serverov na riešenie a menej používateľov zdieľaných na serveri, takže čas odozvy bude lepší, aj keď používajú rovnaký ovládací panel, aký vidíte na iných lacných zdieľaných hostiteľských službách..

cPanel je dobrým východiskovým bodom, ktorý sa teraz podporuje Poďme šifrovať a certifikáty cPanel a získate úplnú kontrolu nad svojimi súbormi, databázami a e-mailmi. Existuje niekoľko služieb WordPress Hosting, ktoré používajú vlastné rozhrania a veľká väčšina je dosť dobrá. Nezabudnite si kúpiť webhostingovú službu WordPress, ktorá používa zastarané ovládacie panely, pretože môžete mať problémy s bezpečnosťou a nižší výkon, ako sa očakávalo..

PHP7

PHP7 bol predstavený minulý rok a jeho adopcia každým rokom rýchlo rastie. WordPress je plne kompatibilný s PHP 7 a odporúčam vám aktualizovať svoju inštaláciu na poslednú verziu, aby ju podporovala. Ak hľadáte dobrý hosting WordPress, uistite sa, že podporujú PHP 7, pretože to výrazne zníži latenciu a čas odozvy vašich stránok..

Existujú niektoré služby hostenia WordPress, ktoré vám umožnia ľahko si vybrať verziu PHP podľa vášho výberu a odporúčame vám držať sa PHP 7 a uistite sa, že ho váš web podporuje. V mojom ďalšom článku sa chystám analyzovať, čo robí dobrý zásobník webového servera a prečo je PHP7 tak dôležitý.

Dobrý zásobník webového servera

Rešpektované služby WordPress Hosting majú zvyčajne veľmi dobrý zásobník webových serverov so vstavanými mechanizmami vyrovnávacej pamäte, je to ako duša služby. Existujú niektoré, ktoré používajú lak a existujú aj iné spôsoby použitia nginx ako proxy s apache a párne REDIS. Spravidla hľadajte hostingové služby WordPress, ktoré sa nespoliehajú iba na Apache, pretože by to mohlo poškodiť výkon vašich stránok..

Viac funkcií a zálohovanie

Automatické zálohovanie je takmer nevyhnutnosťou a takmer každý tam má nejakú podobu a tie najlepšie služby dokonca ponúknu stránky predstavujúce stránky, ktoré sú darom nebesia, ak sa vážne snažíte vyvinúť program WordPress. Toto je typický displej funkcií pre službu WordPress Hosting a konkrétnejšie to, čo Flywheel ponúka svojim zákazníkom.

výkon

V neposlednom rade je jednou z najzákladnejších a najdôležitejších vlastností akéhokoľvek dobrého hostenia WordPress výkon.

Toto je typické zdieľaný hosting. Môžete vidieť, ako server zaujal 4.39s odpovedať na prvý dotaz, aby sa webová stránka takmer pomaly vykreslila všetky okolnosti. Jedná sa o produkt veľmi preplneného zdieľaného hostingu. Bude to lacné, ale výkon bude trpieť teda. Jednoducho si nemôžete kúpiť lacný hosting a očakávať dobrý výkon, to je pre vás realita.

Naopak vidíte dva rôzne stohy, jeden pre moju stránku hostený na mojom vlastnom hosťovaní WordPress s nginx s prvým dotazom odpovedal za menej ako 700ms a rovnaká stránka, ktorá beží pozadu CloudFlare s Nginx. Spravidla sa všetky stránky, ktoré odpovedajú na prvý dotaz za menej ako 700 ms, považujú za hostené v rámci dobrej služby. Ak plánujete hosťovať na hostiteľskej službe WordPress, nezabudnite pred pokračovaním požiadať o testovacie miesto.

Používame WP Engine na hosťovanie WPExplorer av prípade, že ste si nevšimli, naše webové stránky pôsobia úžasne. Máme obrovské množstvo príspevkov, webových stránok, ukážok tém a ďalších, ktoré sú hostené v rovnakom pláne, a naše časy načítania sú stále veľmi rýchle..

Dobrá podpora

Mať dobrú podporu za každým lístkom je dôležitejšie ako veľmi rýchla doba odozvy. Počúvam príliš veľa sťažností na pomalý čas odozvy na lístky na niektoré služby, v skutočnosti najdôležitejšou vecou nie je, ak je lístok odpovedaný do 5 minút, ale ak osoba za týmto lístkom je profesionál, ktorý vie, čo robí.

Aký je účel získania odpovede na váš lístok za menej ako 2 minúty, keď osoba na inom webe požiada o objasnenie a neposkytne prijateľnú odpoveď? Dômyselný odborník je rozhodujúci pri riešení problémov. Ak niekto na inom webe nezaručí, že váš problém bude vyriešený včas.

Dobrá podpora závisí od profesionálneho personálu. Majte nejaký čas a prečítajte si, akú podporu spoločnosť ponúka. Existujú niektoré služby hostenia WordPress, ktoré vám poskytnú čiastočnú pomoc, ak majú vaše stránky problémy, zatiaľ čo existujú aj iné, ktoré vám vôbec nepomôžu, ak váš problém nesúvisí so samotným hostingom. Tu môžete hľadať riadený hosting WordPress vs nezmenený. Mať riadenú službu predstavuje väčší pokoj, ale cena sa bude zodpovedajúcim spôsobom zvyšovať. Vyberte si starostlivo.

záver

Rozhodovanie o tom, aký druh služby WordPress Hosting nie je ľahká úloha, ale spravidla by mali byť najdôležitejšie faktory: Výkon, podpora a jednoduchosť použitie. Len si pamätaj, nikdy nerozhodujte výlučne o cene.

Ak ste už vyskúšali niekoľko služieb hostenia WordPress, dajte mi vedieť o svojich skúsenostiach s nimi v komentároch nižšie.