Na čo sa zamerať pri zamestnávaní spisovateľa na voľnej nohe pre váš blog WordPress

Mať špičkový nezávislý spisovateľ produkovať články pre váš blog môže priniesť mnoho výhod. Dôkladne preskúmané a dobre napísané články pomáhajú zvýšiť návštevnosť vašich stránok a vytvoriť komunitu angažovaných čitateľov. Najímanie autorov je bežná cena vytvorenia webovej stránky WordPress. Keď si niekto iný napíše svoje príspevky, uvoľní vám to čas, čo vám umožní sústrediť svoje úsilie na iné oblasti podnikania. Ako ale hľadať a udržať úspešného a spoľahlivého nezávislého pracovníka?

V tomto článku budeme diskutovať o tom, kde nájdete spisovateľa na voľnej nohe a čo by ste mali hľadať pri jeho zamestnávaní. Dôležité je, že potom, ako začnú písať pre vás, zvážime, aké podmienky by ste mali prediskutovať s nezávislým pracovníkom.

Kde nájsť spisovateľa na voľnej nohe

Existuje mnoho spôsobov, ako nájsť spisovateľa na voľnej nohe, a existuje veľa spisovateľov tam čakajú na nájdenie. Kľúčom však je hľadať na správnom mieste, takže skončíš s kvalitným spisovateľom, ktorý je vhodný pre tvoju niku.

Podajte inzerát
upwork

Jedným zo spôsobov, ako nájsť spisovateľa na voľnej nohe, je umiestniť inzerát na prominentnú stránku, ako je napríklad Upwork, PeoplePerHour, alebo Pre Blogger. Na týchto stránkach existuje veľké množstvo živnostníkov, ktorí pravidelne sledujú svoje stránky a hľadajú koncerty. V závislosti od toho, čo hľadáte, nájdete na jednom z týchto serverov niekoho, kto má správne zručnosti.

Reklama na voľnej nohe však môže byť zdĺhavá. V odpovedi na váš inzerát vás zaplavia uchádzači. Medzi kandidátmi môže byť aj niekto veľmi vhodný pre váš blog. Taktiež bude existovať veľa nevhodných reakcií. Ľudia sa snažia o šťastie v oblasti písania, v ktorej nemajú žiadne skúsenosti. Identifikácia najlepších spisovateľov môže byť často časovo náročná..

Vyhľadajte spisovateľov

autor-box

Hľadanie spisovateľov môže byť niekedy lepším spôsobom hľadania kvalitných nezávislých pracovníkov. Pozrite sa na blogy vo svojom výklenku, aby ste videli, kto o nich píše. Na konci článku si pozrite biografy autora, pretože zvyčajne obsahujú odkaz na web autora.

Vyhľadávanie Google je ďalším spôsobom, ako nájsť spisovateľa na voľnej nohe. Pri vyhľadávaní nezávislých autorov vo vašom odbore môže existovať výber webových stránok spisovateľa, ktoré môžete prehliadať.

Na čo sa zamerať pri zamestnávaní spisovateľa na voľnej nohe

Pri výbere spisovateľa na voľnej nohe sa najprv vždy pozrite na ich webovú stránku, aby ste získali cit pre to, čo robia a čo ponúkajú. Ak sú na prvý dojem kompatibilné s vaším blogom a jeho potrebami, môžete pokračovať v ďalších kontrolách.

Portfólio

portfólio-page

Ak zamestnávate spisovateľa na voľnej nohe, v ideálnom prípade chcete niekoho, kto má skúsenosti vo vašom odbore. Ak to však nie je možné, musíte skontrolovať, či aspoň napíšu normu, ktorú hľadáte.

stránku portfólia na webe spisovateľa zobrazuje výber ich práce. Mala by ukazovať prácu z rôznych miest a podľa možnosti z rôznych žánrov. Tu budete môcť posúdiť ich štýl a kvalitu, čo vám pomôže rozhodnúť sa, či je tento autor vhodný pre vaše stránky..

Ak je to možné, vždy sa pokúste pozrieť na stránku portfólia spisovateľa skôr, ako sa s nimi skontaktujete. To vám môže ušetriť veľa času a zbytočného času, ak sa ukáže, že nemáte radi ich prácu.

Prečítajte si referencie

Testimonial-stránky

Väčšina webových stránok pre autorov bude obsahovať stránku s posudkami. To vám pomôže pochopiť, s čím spisovateľom rád pracuje, ak sú spoľahliví, presní a presní s prácou, na ktorej sa obrátia..

Ak však webová stránka autora nemá veľa posudkov, nenechajte sa odkladať. Ak sú práce na stránke portfólia vysoko kvalitné, je možné prehliadnuť posudky.

Skontrolujte cenu a dostupnosť

Na voľnej nohe budú mať všetci všetci cenu za parkpark, pre ktorú píšu. Citácia bude za článok alebo za slovo, v závislosti od toho, čo požadujete alebo čo uprednostňujú. V úvodnom e-maile vždy požiadajte o sadzby, aby ste nestratili čas. Môžu to byť úžasní spisovatelia, ale ak si nemôžete dovoliť ich ceny, nemá zmysel ďalej pokračovať.

Nikdy sa nesnažte podceniť ceny spisovateľa príliš. Aj keď môžu súhlasiť s vašou nižšou cenou, vaša práca nebude ich najvyššou prioritou. A keď príde lepšie platiaci koncert, budete prvým klientom, ktorého sa má zrušiť.

Rovnako ako cena, vždy sa opýtajte na dostupnosť spisovateľa alebo uveďte, aké usporiadanie hľadáte. Mnoho spisovateľov je veľmi zaneprázdnených, ale uprednostnia pravidelnú prácu pred jednorazovými článkami. Ak ponúkate prácu mesačne, autor môže prepracovať svoj rozvrh tak, aby vám poskytol priestor.

Čo je potrebné pred začatím zamestnania na voľnej nohe prediskutovať

Keď nájdete nezávislého pracovníka, o ktorom si myslíte, že je vhodný pre váš web, je čas prediskutovať doplnky, ktoré prispejú k hladkému pracovnému vzťahu..

komunikácia
skype

Pred rukou prediskutujte, ako zostanete v kontakte so svojím spisovateľom. Želáte si mesačný dátum Skype? Využíva vaša spoločnosť Slack alebo Trello? Ak ani jeden z vás nemá prednosť, bude stačiť e-mail.
pokyny

Majte jasné pokyny, čo chcete. Mnoho zamestnávateľov vytvára pre svojich autorov Príručku štýlov, takže je jasné, čo sa očakáva. To by malo zahŕňať špecifiká, ako sú typy nadpisov a veľkosti obrázkov atď. Pomôže to zvýšiť pravdepodobnosť získania toho, čo chcete v hotovom článku.

termíny

Niektorí zamestnávatelia majú radi, že článok bude predložený do stanoveného dátumu. Iní sú radi, že do konca mesiaca budú odovzdané články. Ak máte konkrétny rozvrh, dajte vedieť svojmu spisovateľovi a dohodnite sa, ktorý vám vyhovuje.

revízií

Najskôr skontrolujte, či je váš spisovateľ šťastný, že môže článok opraviť, ak sa vyskytne problém. Väčšina autorov článok v prípade potreby prehodnotí. Ak však pravidelne vraciate články, musíte sa znova pozrieť, či je váš spisovateľ skutočne vhodný pre váš blog, alebo či ste príliš pochmúrni..

extras

Ak existujú nejaké doplnky, ktoré chcete, aby váš spisovateľ dokončil, okrem písania, objasnite to na začiatku. Chcete, aby odpovedali na komentáre vo vašom blogu alebo zdieľali svoju prácu na sociálnych médiách? Väčšina autorov to s potešením urobí, ale malo by sa o tom diskutovať na začiatku, aby si všetci boli jasne vedomí očakávaní.

ghostwriting

Väčšina autorov uprednostňuje publikovanie obsahu pod vlastným menom. Biologická schránka autora podľa každého článku, ktorá obsahuje osobné informácie a odkaz na ich webovú stránku, je bežnou praxou. Ak chcete, aby vás niekto napísal duchom, musíte to špecifikovať pri prvom kontakte so spisovateľom. Možno budete musieť zaplatiť viac za to, aby niekto napísal pod vaším menom, takže o tom diskutujte hneď na začiatku.

Spôsob platby

Pred začiatkom písania vždy skontrolujte spôsob platby. Väčšina autorov na voľnej nohe používa službu PayPal, takže ak použijete iný spôsob platby, najprv s nimi skontrolujte, či je táto možnosť v poriadku. Pamätajte, že niektorí spisovatelia na voľnej nohe žijú v zahraničí a nebudú mať prístup k bankovým účtom v USA.

Skontrolujte tiež, kedy chce váš autor zaplatiť. Niektorí sú radi, že pošlú faktúru na konci mesiaca. Iní budú chcieť dostávať platby týždenne alebo po každom článku. Ak požadujú platbu vopred, uistite sa, že ste s usporiadaním najskôr spokojní.

Požiadajte o testovací článok

Ak ste opatrný typ, je viac než prijateľné požiadať autora, aby vytvoril testovací článok. Toto je jednorazový článok na kontrolu kvality ich práce. Ak ste s výsledkami spokojní, môžete ich zverejniť a potom s autorom pracovať na budúcich príspevkoch. Ak máte záujem ísť cestou testovacieho článku, nezabudnite, že by ste mali vždy ponúknuť zaplatenie spisovateľa za testera..

Záverečné myšlienky

Kvalitný a spoľahlivý spisovateľ na voľnej nohe stojí za svoju váhu v zlate. Akonáhle nájdete jeden, uistite sa, že ich držíte. Pravidelne sa s nimi prihlasujte, dávajte im užitočnú spätnú väzbu a platte im včas.

Pamätajte si, že ceny spisovateľov v priebehu času stúpajú. Ak máte spisovateľa na voľnej nohe, ktorý sa chcete držať a už nejaký čas pracujete pre vás, určite im ponúknite zvýšenie mzdy..

Aké máte skúsenosti s prácou s spisovateľom na voľnej nohe? Prosím podeľte sa o komentáre nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me