Najlepšie praktiky UX pre WordPress a vaše online podnikanie

Najlepšie praktiky UX pre WordPress a vaše online podnikanie

Pravdepodobne už viete, aké ľahké je spustiť web s WordPress. Po pridaní funkcií a obsahu sa však situácia rýchlo skomplikuje. Jedným z dôležitých aspektov, ktoré musíte mať na pamäti, sú osvedčené postupy UX pre WordPress. User Experience (UX) je kľúčom k vášmu obchodnému úspechu. Je to používateľ, ktorý kupuje váš tovar a služby, nie vyhľadávacie nástroje.

Je bežné nájsť vlastníkov webových stránok alebo dokonca vývojárov a dizajnérov, ktorí si zamieňajú UX s používateľským rozhraním (UI). UX aj UI spolu úzko súvisia, ale sú dosť odlišné na to, aby si vyžadovali vysvetlenie.

Rozdiel medzi UX a UI

Aby sme lepšie porozumeli, definujme ich nasledujúce výrazy:

Použiteľnosť na webe: Je to jednoduché použitie webovej stránky.

Používateľské rozhranie (UI): Miesto, kde ľudia interagujú so strojmi. Tlačidlo je napríklad súčasťou používateľského rozhrania. Vývojári používajú nástroje na vývoj používateľského rozhrania, ktoré by sa malo zosúladiť s obchodnými požiadavkami.

Užívateľské skúsenosti (UX): Týka sa to používateľov a ich dojmu z vášho webu. Dizajnéri musia zabezpečiť, aby užívateľská skúsenosť bola vždy prvotriedna a užívateľská interakcia bola príjemná.

Napríklad téma WordPress s vynikajúcou používateľskou skúsenosťou môže mať veľa používateľských rozhraní (ako napríklad téma Total), ale každé z nich musí poskytnúť najlepšiu možnú používateľskú skúsenosť pre vaše konkrétne miesto..

Ak máte firemnú webovú stránku, na domovskej stránke by ste mali jasne uviesť, o čom je vaše podnikanie, aké sú vaše základné filozofie / hodnoty a prípadne zobrazovať vaše produkty alebo poskytovať spôsob, ako získať ponuku. Mnoho firemných webových stránok používa veľkú fotografiu „nad záhybom stránky“ alebo video na pozadí svojej kancelárie. Možno predvádzajú svoje hlavné produkty, ako sú vyrobené a aké výhody ponúkajú. Ak prevádzkujete firemnú webovú stránku, je dôležité, aby ste svoj prípad okamžite uviedli.

Dizajn webových stránok firemnej agentúry

vanilka Dizajn webových stránok agentúry pomocou témy Total WordPress je skvelým príkladom toho, ako predviesť svoje podnikanie nad záhybom stránky.

Pri iných výklenkoch sa môžu vyskytnúť rôzne faktory. Ak ste bloger, ľudia sa chcú o vás osobne dozvedieť viac, vaše zázemie a vaše kompetencie sa preto zameriavajú na to, aby ste sa stali transparentnými a radi navodzovali dôveru. Ak ste hudobník, mali by ste lepšie vyzdvihnúť svoju hudbu a najnovšie albumy alebo umelecké diela EP.

Použiteľnosť < User Interface < User Experience

Dobrá použiteľnosť je neoddeliteľnou súčasťou skvelý používateľské rozhranie. Používateľské rozhranie je prednou tvárou online prítomnosti vašej značky, pretože priamo ovplyvňuje dojem používateľa. Teraz vieme, v čom je rozdiel, prejdeme k najlepším osvedčeným postupom UX pre WordPress.

Najlepšie praktiky UX pre WordPress

WordPress je redakčný systém, ktorý vyniká poskytovaním nástrojov na zostavenie vašich webových stránok, ale nezaručuje, že bude dokonalý vo všetkých smeroch. Potrebujete osvedčené postupy UX, aby ste sa oplatili časom svojich návštevníkov a vybudovali si dôveru z ich prvej interakcie s vašou značkou.

Čistý a jednoduchý dizajn

Viete, čo ľudí najviac priťahuje? Čistý a jednoduchý dizajn. Je bežné nájsť vývojárov, ktorí sa vždy snažia získať web plný funkcií. Často však zabúdajú, aký je skutočný dôvod, prečo vytvárajú webovú stránku. Používatelia sa nestarajú o funkčnosť, kým a pokiaľ nebudú môcť web jednoducho používať.

Osvedčené postupy UX pre WordPress: Čistý a jednoduchý dizajn

Je dobré sa neustále pýtať: „Budú ho môcť návštevníci alebo správcovia webových stránok používať bez problémov alebo zmätku?“ Tým sa zabezpečí, že váš konečný návrh bude spĺňať súčasné konštrukčné normy. Ak je v každom kroku odpoveď „nie“, musíte sa vrátiť k rysovacej doske a rozmýšľať, ako ju urobiť intuitívnejšou..

Keď vaši používatelia pristanú na cielených, prehľadných stránkach, dáva vám to väčšiu šancu na ich konverziu na predplatiteľov alebo zákazníkov. Ľudia pri prehliadaní neradi premýšľajú. Je to vaša práca, aby ste to pre nich urobili. Dobrou správou je, že väčšina najlepších tém WordPress ponúka jednoduchý a neprehľadný dizajn, ktorý je možné ľahko prispôsobiť. Ak chcete navrhnúť svoje webové stránky WordPress, nezabudnite sa držať jednoduchosti. Poskytuje vám väčšiu flexibilitu a menej pohyblivé časti, ktoré sa môžu zlomiť.

Citlivý webdizajn

Jedným z rozhodujúcich aspektov modernej používateľskej skúsenosti (UX) je mať responzívny webový dizajn. Mobilné zariadenia prevzali internet. Počul som, že ľudia riadia celé svoje podniky na smartfónoch, najmä s nárastom 5,5-palcových a väčších zariadení. Preto je dôležité, aby webové stránky WordPress reagovali a prispôsobovali sa všetkým veľkostiam obrazovky, ale tiež všetkým rozlíšeniam obrazovky a obrazovkám sietnice..

Osvedčené postupy UX pre WordPress: responzívny dizajn

Nielenže responzívny dizajn zlepšuje dojem používateľa, ale tiež zlepšuje vašu komunikáciu. Doba zotrvania je niečo, čo spoločnosť Google v súčasnosti používa na meranie spokojnosti používateľov, keď kliknú na váš web na SERP (stránky s výsledkami vyhľadávania). Ak trávia menej času ako pri iných výsledkoch vo vašom okolí, znamená to, že na vašom webe nie je niečo v poriadku a posunú ho ďalej v SERP.

Na svojej webovej stránke môžete vždy vylepšiť dve hlavné veci:

  • Kvalita informácií
  • Spôsob prezentácie informácií

Dobrá používateľská skúsenosť znamená, že webová stránka poskytuje použiteľné informácie na všetkých obrazovkách.

Jednoduchá navigácia

Takmer každá iná webová stránka, ktorú vidím dnes, je s ňou spojená komplexná informačná architektúra. Majú viacúrovňové stránky alebo príspevky. Dizajnér musí spolupracovať s vývojárom, aby sa ubezpečil, že návštevník môže jednoducho prechádzať webom prostredníctvom správnej navigácie. WordPress je dodávaný so všetkými nástrojmi, ktoré potrebujete na pridanie navigačnej ponuky. Ak však máte veľa odkazov, môžete vždy pridať doplnok mega ponuky, napríklad Uber Menu..

Osvedčené postupy UX pre WordPress: ľahká navigácia

Mali by ste si tiež zvoliť jednoduchú permalinkovú štruktúru, ak je to možné. Pokiaľ prevádzkujete webovú stránku s novinkami alebo nezverejňujete niekoľko článkov denne, odporúčame vám ísť so štruktúrou „Post name“ (pomocou tohto sprievodcu môžete zmeniť svoje permalinky, aby ste urobili prechod).

Väčšina ľudí sa pri prehliadaní nespolieha iba na navigáciu. Webová stránka s dobrou použiteľnosťou by mala obsahovať:

  • Vyhľadávacie pole
  • strúhanka
  • Kategórie
  • archív

Jeden z najobľúbenejších doplnkov WordPress, Yoast SEO, vám dáva možnosť pridať do svojho WordPress témy navigačnú klapku. Téma Total WordPress je kompatibilná s Vaším SEO a je ľahké pridať navigačnú lištu.

Vytvorenie množstva rôznych spôsobov, ako môžu používatelia navigovať na vašom webe, im zaručuje lepšiu použiteľnosť a príjemnejší používateľský zážitok.

Návrh okolo obsahu

Bez obsahu nie je dokončená žiadna webová stránka. Skvelý dizajn môže byť atraktívny, ale je to obsah, ktorý vám pomôže predať vašu firmu cieľovému publiku. Rozloženie zamerané na obsah nie je len príjemné pre oči, ale umožňuje používateľom ľahko stráviť váš obsah. Čím viac obsahu strávia používatelia, tým viac o vás vedia a veria vám, tým viac potenciálnych zákazníkov získate.

Dizajn UX založený na osvedčených postupoch bude vždy považovať text za prvý. Vyberte správnu typografiu pre svoj výklenok a vytvorte UX okolo obsahu.

Zvýraznite dôležité časti obsahu, aby ste prerušili textový riadok a urobili písanie zaujímavejšie.

Váš obsah by mal vyzerať dobre. Správny typ písma, veľkosť a farba môžu zvýrazniť váš obsah a prinútiť používateľov, aby sa zaujímali o to, čo musíte povedať. Formátovanie by malo tiež dopĺňať váš tok obsahu. Správne formátovanie znamená, že používate nadpisy a podpoložky, zoznamy odrážok, rôznu dĺžku vety, výrazy zvýraznené dôležitými slovami, obrázkami, zoznamami atď. Tučným písmom alebo kurzívou. To všetko robí váš obsah zaujímavejším na čítanie.

Použite mikro-interakcie

Mikroakcie sú jednoduchým spôsobom interakcie návštevníka s vašimi webovými stránkami. Zahŕňajú jemné efekty, keď kliknete na hlavičku článku alebo popis, efekty vznášania a posúvania alebo animáciu ikon počas sťahovania atď..

Osvedčené postupy UX pre WordPress: Animácia sťahovania mikro interakcií

Mikrointerakcie majú dve hlavné výhody:

  • Podporujte interakcie
  • Dať spätnú väzbu

To sa nezdá veľa, ale v skutočnosti hrá kľúčovú úlohu v osvedčených postupoch UX pre WordPress. Mikrointerakcie sú pre vašich používateľov malou odmenou. Implementáciou ich vylepšite používateľské prostredie.

záver

Vytvorenie atraktívnej webovej stránky nie je jednoduchá úloha. WordPress umožňuje každému ľahko vytvoriť webovú stránku v priebehu niekoľkých minút, ale na vytvorenie dostatočne použiteľného používateľského rozhrania s veľkým používateľským rozhraním je potrebné veľa premýšľania. Mali by ste sa vždy pokúsiť zvážiť, ako návštevníci použijú stránku alebo sekciu, a potom implementovať funkcie a funkcie. Je tiež dôležité, aby bol váš web odolný voči chybám, takže sa uistite, že máte vlastnú šablónu so 404 stránkami. Neexistujúce alebo chybové stránky môžu byť východiskovým bodom, nielen slepým koncom.

Ak ste netrpezliví alebo nemáte čas a úsilie zamerať sa na osvedčené postupy UX pre WordPress, môžete jednoducho získať jednu z našich ručne vyrábaných tém WPExplorer. Všetci používajú osvedčené postupy UX a sú skvelým východiskovým bodom pre dizajn akýchkoľvek nových webových stránok.

User Experience je komplexný obchod a nie je možné zahrnúť všetky koncepty do jedného blogového príspevku. Dúfajme, že tento článok predstavuje úvod do kľúčových osvedčených postupov UX pre WordPress a niečo, na čo by ste mali myslieť pri vytváraní alebo kúpe ďalšej témy WordPress..

Čo si myslíte o osvedčených postupoch UX pre WordPress? Ponúka vaša aktuálna téma WordPress vašim používateľom dobrý dojem a prečo? Počúvam.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me