Prelomenie bariér: Prečo je prístupnosť webových stránok WordPress kľúčová

Prelomenie bariér: Prečo je prístupnosť webových stránok WordPress kľúčová

V tomto príspevku vám ukážem, prečo je také dôležité, aby bol váš web WordPress prístupnejší, a predstavím jednoduché nástroje, ktoré môže ktokoľvek použiť na zvýšenie dostupnosti pre všetci. prečo? Pretože vaším konečným cieľom je získať čo najviac ľudí, aby navštívili váš web. Ako môžete očakávať, že tak urobíte, ak svoje stránky nesprístupníte všetkým?

Väčšina z nás sa okrem toho zameriava na nájdenie magických spôsobov riadenia vysokého objemu prevádzky na našich stránkach pomocou najnovších marketingových stratégií v oblasti sociálnych médií a optimalizácia vyhľadávacieho nástroja metódy, ale na čo mnohí z nás zabudli, je toto: Ľudia, ktorí už zistili, že sa musíte ľahko pohybovať po svojom webe.

Toto je nesmierne dôležité, pretože rovnako ako v prípade tehlovej a maltovej obchodnej situácie ľudia prichádzajú vo všetkých typoch, tvaroch a veľkostiach. Nakoniec chcete, aby tí, ktorí si našli čas na návštevu vášho zariadenia, strávili nejaký čas rozhliadaním sa, utratili nejaké peniaze, často sa vracali a najlepšie zo všetkých, aby si so sebou priniesli iných..

Ak ste predtým nemali záujem o prístupnosť webových stránok, mali by ste byť teraz. S tým povedané, poďme na to!

Čo je prístupnosť webových stránok?

Urobme si chvíľku, aby sme pochopili, o čom hovoríme.

Prístupnosť webových stránok odkazuje na prax odstraňovania prekážok, ktoré bránia ľuďom so zdravotným postihnutím v prístupe k webovým stránkam alebo prístupu k nim. Ak sú weby správne navrhnuté, vyvinuté a upravené, majú všetci používatelia rovnaký prístup k informáciám a funkčnosti.

Takže skutočne hovoríme o postupe odstraňovania prekážok. Môže to znieť komplikovane, ale v skutočnosti to tak nie je. Napríklad a bariéra na vašom webe môže byť niečo také jednoduché, ako nevytvárať viditeľný a zmysluplný názov (t. j. text, ktorý sa zobrazí ako popis) pre odkaz.

Ak ste priemerný internetový cestujúci a zrazu ste sa nechali sklamať z dôvodu nedostatočného úsilia zo strany tvorcu webových stránok a / alebo správcu webu, aby uľahčili navigáciu na svojom webe, len si predstavte, čo je osoba s víziou. zdravotné postihnutie sa teraz cíti.

Internet cez oči druhých

Premýšľali ste niekedy, aké to je pre ľudí so zníženou citlivosťou alebo inak mentálne alebo telesne postihnutých prehliadať internet? Možno nie. Odporúčame vám, aby ste si to našli hneď teraz, pretože to by odteraz mohlo zmeniť spôsob vytvárania a spúšťania webových stránok. Pozrime sa na niektoré z výziev, ktorým čelia mnohí používatelia webu:

 • vizuálne: poruchy vrátane slepoty, rôznych bežných typov slabého videnia a slabého zraku, rôznych druhov farebnej slepoty.
 • Motor / Mobility: napr. ťažkosti alebo neschopnosť používať ruky, vrátane chvenia, spomalenia svalov, straty jemnej kontroly svalov atď. v dôsledku stavov, ako je Parkinsonova choroba, svalová dystrofia, detská mozgová obrna, mozgová príhoda.
 • sluchový: Hluchota alebo porucha sluchu, vrátane jednotlivcov, ktorí majú ťažký sluch.
 • záchvaty: Foto epileptické záchvaty spôsobené vizuálnymi stroboskopickými alebo blikajúcimi účinkami.
 • Kognitívne / intelektuálne: Vývojové poruchy, poruchy učenia (dyslexia, dyscalculia, atď.) A kognitívne poruchy rôzneho pôvodu, ovplyvňujúce pamäť, pozornosť, vývojové „zrelosti“, schopnosť riešiť problémy a logické zručnosti atď..

dobrý správa je toho veľa podporné technológie k dispozícii pre ľudí so zdravotným postihnutím, ktoré im umožňujú vychutnať si surfovanie po sieti. Vašou úlohou ako dizajnéra webových stránok je zabezpečiť, aby vaše stránky dodržiavali určité pokyny, ktoré umožnia fungovanie týchto technológií.

Populárne nástroje na prístup k internetu

Keď už hovoríme o podporných technológiách, tu uvádzame výber najpopulárnejších často používaných doplnkov na prístup k internetu:

 • Softvér na čítanie obrazovky ktorý používa syntetizovanú reč na čítanie udalostí v počítači.
 • Obnoviteľné braillovské displeje ktoré vykresľujú text ako Braillovo písmo.
 • Softvér zväčšenia obrazovky ktorý zväčšuje to, čo sa zobrazuje na monitore.
 • Softvér na rozpoznávanie rečie, ktorý premieňa hlas na text.
 • Prekrytia klávesnice aby bolo písanie ľahšie a presnejšie

A áno, je tu dokonca aj aplikácia:

 • Bezplatná pomocná technológia od spoločnosti eSSENTIAL Prístupnosť pomáha ľuďom, ktorí majú ťažkosti s písaním, pohybom myši alebo čítaním obrazovky.

Teraz, keď pochopíte, čomu čelia jednotlivci so zdravotným postihnutím, keď čítajú blog, alebo sa učia o tom, čo je Echidna (* nápoveda * vyzerá to, že je extra špicatý ježko) a čo miluje jesť, alebo možno len nakupujú tento dokonalý darček. online, môžeme sa pozrieť na niektoré nástroje, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť dôkladne prístupný dizajn webových stránok. Nakoniec, ak je váš web správne prístupný pre osoby so zdravotným postihnutím, jednoducho premýšľajte, aké ľahké to bude všetci na navigáciu.

Ako si vybrať prístupné WordPress Téma

Prvým krokom k plne prístupnej webovej stránke je výber témy, ktorá je pripravená na prístupnosť. Mnoho vývojárov tém venuje čas implementácii usmernení z internetu Príručka o prístupnosti témy WordPress, takže najlepšou stávkou je jednoducho požiadať autora, či je konkrétna téma pripravená na prístup.

WAVE Test prístupnosti

Napríklad tu vo WPExplorer úzko spolupracujeme s Havajská univerzita aby bola téma Total WordPress prístupnejšia. Chceš sa pozrieť? Ak prevádzkujete webovú stránku UH prostredníctvom WAVE nástroj na hodnotenie prístupnosti webu môžete vidieť, ako implementovali funkcie témy, aby ich webové stránky boli použiteľné pre všetkých svojich študentov.

WordPress.org Hlavný adresár tém

Nájdete tu aj bezplatné dostupné témy WordPress.org, stačí kliknúť na ikonu témy odkaz na ponuku v hornej časti stránky a otvorí sa adresár tém. Vyhľadajte podponuku s názvom Filter funkcií. Vedľa toho bude mať malý výstroj. Kliknite na to.

Týmto sa otvára nespočetné množstvo možností, z ktorých môžete pri filtrovaní vyhľadávania vyberať. pod Vlastnosti, kliknite na najvyššiu funkciu, ktorá je – uhádli ste – Dostupnosť je pripravená.

WordPress.org Hlavný adresár Filter prístupnosti

Potom môžete vybrať ľubovoľný počet iných filtrov. Naľavo uvidíte Použite filtre tlačidlo, ktoré vám ukáže, koľko filtrov ste použili. cvaknutie Použite filtre. Vždy majte ruky a nohy vo vozidle.

Témy pripravené na prístupnosť WordPress.org

Teraz ste dorazili do cieľa. Zostaňte v sede, kým sa vozidlo úplne nezastaví a dvere sa úplne neotvoria. Potom vyberte tému.

Je dôležité poznamenať, že len preto, že téma je označená ako Dostupnosť je pripravená neznamená, že je „úplne“ prístupný. Ak sa však vývojár motívov dostal do problémov s označovaním svojej témy ako prístupnej, je pravdepodobné, že v tejto oblasti vykonali nejakú prácu. A ak narazíte na nejaké problémy, dajte im vedieť, aby mohli aktualizovať tému pre ostatných používateľov.

(Zadarmo) WordPress Plugin Solutions pre prístupnosť

Prístupnosť WP

Možno vytvárate svoju vlastnú tému WordPress, alebo možno chcete použiť ľubovoľnú tému, ktorú chcete. Nemať strach. Jednou z úžasných vecí o svete WordPress je dostupnosť desiatok tisíc doplnkov. Kedykoľvek niečo potrebujete, zvyčajne existuje doplnok, ktorý sa zmestí na účet.

Môj osobný výber je Prístupnosť WP, ktorá obsahuje množstvo nástrojov, ktoré vám pomôžu pri vyhľadávaní a ničení mnohých bežných problémov s prístupom, s ktorými sa môžete pri používaní tém WordPress stretnúť. Vyžaduje veľmi málo odborných znalostí a minimálne množstvo nastavenia.

Pomocník prístupnosti WP (WAH) je ďalšou možnosťou, ktorá obsahuje množstvo užitočných funkcií pre preskočenie odkazov, zmenu veľkosti písma, skenovanie DOM, kontrastný režim atď. Je to rýchly spôsob, ako na svoj web pridať niekoľko prístupných funkcií jedným ťahom..

Ostatné, ktoré by ste mohli chcieť zaplatiť, spĺňajú špecifickejšie požiadavky na prístupnosť.

Prístupné písma

Widget prístupnosti vytvorí miniaplikáciu prepínača veľkosti písma pre vaše bočné panely. Týmto spôsobom môžu čitatelia na vašom webe ľahko zmeniť veľkosť textu podľa svojich potrieb.

Druhou možnosťou ľahšieho čítania je Zeno Font Resizer. Doplnok umožňuje správcom stránok nastaviť možnosti zmeny veľkosti písma (minimálna a maximálna veľkosť, veľkosť krokov pri zvyšovaní a charakter), ako aj trvanie súborov cookie. Týmto spôsobom sa používateľom pri návrate na váš web zobrazí písmo správnej veľkosti.

Prevod textu na reč

Pre čitateľov so zrakovým postihnutím je potrebné mať zvukové možnosti. Jeden doplnok, ktorý sa mi páči, je Reproduktor – stránka na reč. Tento doplnok môže vytvoriť zvukovú verziu vašich príspevkov a stránok. Najlepšie zo všetkého je, že doplnok ponúka 190 hlasov v ľudskej kvalite, z ktorých si môžete vybrať, podporuje viac ako 30 jazykov a funguje skvele s väčšinou tém.

Riešenie GSpeech Text to Speech je bezplatná voľba pre prístupnosť zvuku. Funguje s akýmkoľvek textom na vašich stránkach a na váš web pridá zvukový blok. Potom môžete použiť možnosti na zmenu farieb, hlasu hovoriaceho a ďalších.

formuláre

Pomocou doplnkov, ako je napríklad, môžete ľahko pripraviť prístupnosť kontaktných formulárov Kontaktný formulár 7: Prístupné predvolené hodnoty a Polia formulára WCAG pre gravitačné formuláre, alebo jednoducho pomocou prístupného doplnku pripraveného formulára, napríklad Formidable Forms.

Okrem toho existuje množstvo ďalších užitočných nástrojov a doplnkov, ktoré pomáhajú pri riešení rôznych problémov spojených s prístupom na webové stránky. Toto je skvelá stránka pozrite sa na komplexný zoznam odporúčaných vývojových nástrojov.

Testovanie prístupnosti vašich webových stránok

Po vytvorení webových stránok môže byť vhodné vyskúšať si zmeny. Existuje veľa metód a softvérov, ktoré môžete použiť na testovanie prístupnosti, ale existuje niekoľko, ktoré uľahčujú testovanie.

WAVE nástroj na hodnotenie prístupnosti webu

Jeden, ktorý sme už spomenuli v tomto článku, je WAVE nástroj na hodnotenie prístupnosti webu WebAIM. Tento užitočný nástroj zobrazuje všetky chyby, výstrahy, vlastnosti, štrukturálne prvky, štítky ARIA a chyby kontrastu, aby ste ich mohli zodpovedajúcim spôsobom upraviť.

nástroj na uľahčenie prístupu

Ďalším nástrojom pre vývojárov je Tota11y, súbor nástrojov vizualizácie prístupnosti, ktorý vyvinula Khanská akadémia. Tento súbor JS sa musí jednoducho pridať na vaše stránky, aby sa povolil nástroj na uľahčenie prístupu, ktorý sa zobrazuje na karte ikoniek malých okuliarov v dolnej časti obrazovky. Kliknutím zobrazíte prístupné prvky na svojej stránke, ako aj chyby alebo porušenia, ktoré by ste mohli chcieť opraviť.

záver

Prístupnosť webových stránok je rovnako dôležitá, ak nie viac tak, ako jednoducho smerovať návštevnosť na vaše stránky. Teraz môžete pochopiť, prečo je nevyhnutné zaistiť, aby každý, kto príde na miesto určenia, mohol úplne porozumieť všetkým svojim neuveriteľne zábavným a informačným informáciám, ktoré im umožňujú Tvoja webová stránka.

Tak na čo čakáš? Využite túto príležitosť a zvýšte prístupnosť svojich stránok práve teraz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me