Prečo by ste mali sami hostovať vaše fotografické portfólio s WordPress?

Prečo by ste mali byť hostiteľom svojho fotografického portfólia s WordPress

Ste vlastníkom fotografického podnikania? Potom viete, aké dôležité je zastupovať seba a svoju značku a zároveň prilákať nových klientov. Prezentácia vašej fotografickej práce je užitočný nástroj na budovanie značky. Existuje mnoho možností, ako môžete vytvoriť online galériu svojej práce. Úprimne povedané, najlepšou voľbou je samoobsluha vášho fotografického portfólia, pretože sa zdá byť ťažké ho vytvoriť. Pozrite sa na hlavné dôvody, prečo by ste mali mať portfólio na svojej vlastnej webovej stránke od nášho priateľa Viktora webcreate.me.

Každý môže vytvoriť jedinečnú ukážku diela

Fotografia je vizuálna komunikácia ako aj webdizajn. Ak chcete potenciálnym klientom zobraziť výsledky svojej práce a poskytnúť ďalšie informácie o autorovi, mali by ste si vytvoriť online portfólio a pristupovať k nemu ako k metóde osobné značky.

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať ťažké, pravdou je, že môžete vytvoriť atraktívne portfólio pomocou WordPress a prispôsobte ho vašim potrebám. Mnoho fotografov tam má úžasné stránky, ktoré vytvorili pomocou motívov WordPress. Dobre navrhnuté portfólio v takom konkurenčnom odvetví stavia vašu prácu do očí klientov na vyššiu úroveň. Každý online nástroj, ktorý používate na propagáciu svojej osobnej online značky, sa tiež skôr alebo neskôr vyplatí.

Aké výhody získate z vlastného hosťovania?

Začnime s niečím veľmi zrejmým z vyššie uvedených riadkov. Vylepšite aspoň jednu ďalšiu zručnosť. Ako fotograf si s najväčšou pravdepodobnosťou nemyslíte CMS systémy a vytváranie webových stránok. Ak sa však rozhodnete skúsiť to, obohatíte svoje zručnosti a získate viac informácií o tom, ako webové stránky fungujú.

Ak si myslíte, že to bude strata času, opravte túto chybu. Študovaním niekoľkých jednoduchých kurzov WordPress si budete môcť vybrať najlepší hosting WordPress, nainštalovať WordPress, pridať tému portfólia WordPress a prispôsobiť rozloženie alebo vzhľad svojich webových stránok. WordPress je tiež dôvtipné riešenie, pretože nemusíte tráviť čas hľadaním spoľahlivého webdizajnéra alebo tráviť veľa peňazí outsourcingom (pokiaľ naozaj naozaj nechcete niečo špeciálne). Okrem toho je údržba webovej stránky WordPress veľmi jednoduchá – väčšina aktualizácií vyžaduje iba kliknutie na tlačidlo.

Hovoriť o osobnom brandingu je jedinečná výhoda, že portfólio s vlastným hosťovaním je možnosťou vyberte názov svojej domény. Vďaka tomu bude váš web vyzerať dôveryhodne, spoľahlivo a profesionálne a nespomína najväčšiu výhodu osobného marketingu.

Toto prichádza ruka v ruke s vaším veľmi vlastnú e-mailovú adresu To zdôrazňuje profesionálny výhľad. E-mailové adresy sú zahrnuté v mnohých programoch hostenia (alebo je možné ich zakúpiť samostatne) a umožňujú vám lepšie spravovať svoju poštovú schránku.>

Dobré hostingové spoločnosti tiež ponúkajú množstvo funkcie a aplikácie v rámci hostingu Samotný. Môže to zahŕňať okamžitý prístup k FTP, automatické zálohovanie, ľahko inštalovateľné aplikácie, skenovanie malvéru, vstavanú vyrovnávaciu pamäť, pracovné miesta a ďalšie. Na blogu a na hostiteľskej stránke WPExplorer si môžete zobraziť recenzie niektorých najlepších hostingových spoločností WordPress.

Mnoho bezplatných galérií online tiež poskytuje iba obmedzený priestor. Ako fotograf viete, aké dôležité je ukladanie dát, pretože to môže byť celkom veľký problém, keď chcete nahrávať a zdieľať svoje vysoko kvalitné obrázky. Väčšina spoločností poskytujúcich hosting ponúka základné plány, ktoré sú cenovo dostupné, ale ponúkajú len niekoľko gigabajtov obchodov, ale toto môže byť aktualizovaný za malý poplatok. Je len na vás, ako spravujete veľkosť hostovaných súborov a koľko miesta si vyberiete.

Ako môže vaša osobná značka profitovať z portfólia s vlastným hosťovaním?

personal-brand

Počas svojej kariéry pravdepodobne zažijete veľa trikov, ktoré vám uľahčia život. Prečo ich zdieľať na blogu? Blogovanie ako osobný marketingový nástroj má niekoľko výhod.

Ak píšete jedinečné príspevky na blogu, znamená to väčšiu príležitosť, aby vás ľudia mohli osloviť v organickom vyhľadávaní. Organický dosah je bezplatný a je to o návštevnosti z cieľovej skupiny, ktorá by vás mohla zaujímať o vaše služby.

Pre vyhľadávače to signalizuje, že váš web je dôveryhodný. Pravidelne aktualizovaný obsah a viac indexovaných stránok môže znamenať, že máte väčšiu šancu na hodnotenie.

Raz ty publikovať užitočný obsah, ľudia naň odkazujú, zdieľajú ho a nová návštevnosť z rôznych zdrojov môže viesť na vaše stránky. Vaše úsilie sa oplatí skutočne účinnou formou, pretože na svoju prácu nemusíte tráviť veľa času a peňazí, pretože vaši čitatelia ich namiesto toho zdieľajú na sociálnych médiách. Dobrá vec je, že príspevok je stále k dispozícii, takže môže osloviť nových ľudí aj mnoho dní po uverejnení (alebo dokonca roky, ak obnovíte svoj obsah, aby bol relevantný).

Ak príliš často píšete dlhé príspevky „ako na to“, môžete ich kombinovať s tematickým výberom svojich fotiek a písať krátke popisy pomocou cielených Kľúčové slová. Sila blogov pre vás znamená, že obsah, ktorý vytvoríte, pomôže vášmu cieľovému publiku, a preto sa stanete spoľahlivým zdrojom.

Ako sme už spomenuli, blogovanie je dobré pre hodnotenie vo vyhľadávačoch. Okrem výhod z blogov môžete optimalizovať svoj web hostený pomocou vlastných meta titulov, zmeny permalinks a tak ďalej. Google zobrazuje výsledky, ktoré sú relevantnejšie, takže pred uverejnením nezabudnite skutočne optimalizovať svoje príspevky, aby ste mohli zvýšiť svoje šance na lepšie umiestnenie vo výsledkoch..

Ak vlastníte svoje portfólio, môžete tiež zarobiť peniaze na svojom blogu WordPress umiestnením reklamy a riadením príjmu, ktorý by šiel do vrecka niekoho iného..

Jednoduchý kontaktný formulár vám tiež umožňuje odpovedať na požiadavky potenciálnych klientov. Ak ste schopní odpovedať pomocou Live Chat, máte perfektnú pozíciu na vyjednávanie a nadviazanie spolupráce.

Plná kontrola nad vašim webom pomocou doplnkov na fotografovanie

Toto vyhrá všetko. Hlavnou výhodou je schopnosť spravovať, meniť a prispôsobovať vaše webové stránky bez akýchkoľvek obmedzení. WordPress tiež ponúka ton doplnkov ktoré môžete použiť na pridanie zaujímavých alebo jedinečných funkcií na svoj web. Tu je niekoľko, ktoré by ste mohli zvážiť.

Picu WordPress Photo Proofing Gallery

Picu WordPress Photo Proofing Gallery

Picu je doplnok pre fotografov WordPress, vďaka ktorému je proces výberu obrázkov u klientov oveľa jednoduchší. Po dokončení fotografovania namiesto odovzdania obrázkov do Dropboxu alebo podobnej služby fotograf nahrá obrázky do zbierky priamo vo WordPress na svojom vlastnom webovom serveri a odtiaľ ich odošle klientovi..

Klient potom dostane pekný e-mail na konci s odkazom na zbierku. Galéria je veľmi intuitívna a umožňuje klientovi veľmi ľahko vybrať, ktoré obrázky by chceli upraviť. Keď klient výber potvrdí, dostane fotograf e-mailom oznámenie. Zoznam názvov súborov je možné skopírovať a vložiť do programu Lightroom alebo do iného editora obrázkov, ktorý je určený na filtrovanie vybratých obrázkov a okamžité ich následné spracovanie..

Kolekcie Picu môžu byť navyše chránené jedinečným heslom, takže klienti musia zadať heslo, aby mohli vidieť obrázky a začať s výberom.

Použitím vlastného skráteného kódu je možné zobraziť zoznam kolekcií kdekoľvek na webe, napríklad vytvoriť stránku „Klientská oblasť“ so všetkými kolekciami alebo jednotlivé stránky pre každého klienta s príslušnými kolekciami..

Hlavný doplnok je voľne k dispozícii na WordPress.org a môže byť rozšírený o prémiové doplnky, ktoré si môžete kúpiť na Picu.io.

Nad tebou

Už vás to neprekvapuje a nechajte svoje umenie fotografie zapôsobiť na čo najviac ľudí. Vytvorenie portfólia online môže byť s WordPress ľahké. Zostaňte náskok pred konkurenciou a vytvorte si vlastnú platformu, ktorá vám predstaví to najlepšie z vašej práce a zvýši vaše šance na najatie.

Máte nejaké ďalšie tipy na budovanie portfólia online? Alebo možno otázku? Zanechajte komentár nižšie – radi by sme vás počuli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me