Prečo by ste mali zvážiť vlogovanie a ako začať

Prečo by ste mali zvážiť vlogovanie a ako začať

Uvažovali ste o vlogingu, ale nie ste si istí, kde začať? Vlogovanie môže byť skvelým spôsobom, ako vytvoriť nasledujúce, propagovať svoje webové stránky WordPress, predávať produkty alebo služby, generovať potenciálnych zákazníkov alebo, ak narazíte na veľký čas, urobiť si slávu a šťastie..

V tomto sprievodcovi vlogovaním budeme diskutovať presne o tom, čo je vlogging, ao výhodách, ktoré môže poskytnúť vlogovanie pre vás, vaše webové stránky a vaše podnikanie. Potom sa postupne pozrieme na to, ako vytvoriť vlog, propagovať ho na YouTube a prepojiť ho s vašou webovou stránkou WordPress. Začnime teda …

Čo je to Vlogging?

Vlogovanie alebo zaznamenávanie videa je jav, ktorý sa za posledných 5 rokov skutočne začal. Pomerne jednoduché vlogovanie je trendom blogovania videa, na rozdiel od písaných blogových príspevkov. Aj keď sa vlogovanie pôvodne považovalo za zábavu pre mladšiu generáciu, v poslednej dobe sa stalo skvelou voľbou pre všetky vekové kategórie.

Vlogovanie môže byť založené na téme, čo z neho robí ideálne médium pre jednotlivcov aj podniky. Vyberte si svoje miesto a začnite nahrávať. Vytváranie zaujímavých videí, ktoré priťahujú publikum, však môže byť oveľa ťažšie … skúste to nenechať naštvať! Vlogovanie má veľa výhod a bez ohľadu na to, aké sú vaše obchodné alebo osobné ciele, vlogovanie môže byť efektívnym spôsobom, ako ich dosiahnuť..

Kam by ste sa mali prihlásiť?

Ty trúbka

Väčšina vloggingu sa deje ďalej Ty trúbka. S viac ako miliardou aktívnych používateľov každý mesiac je YouTube druhým najväčším vyhľadávacím nástrojom po spoločnosti Google. Umožňuje jednotlivcom vytvárať si vlastné kanály YouTube, produkovať označené zoznamy skladieb nahraných videí, vysielať živé videozáznamy, živý rozhovor s publikom a ponúkať mnoho ďalších funkcií. Vďaka tomu je služba YouTube ideálnou platformou pre vloggerov.

Existujú aj ďalšie kanály, ktoré sú populárne medzi vloggermi. V závislosti od výklenku a publika vlogu môžete zvážiť vlogovanie Vimeo, Facebook alebo Facebook Live, a dokonca Instagram. Ak máte webovú stránku, mali by ste tiež zverejniť svoje vlogy na svojom webe. Ak však uverejňujete príspevky na iných platformách, vždy tak robte spolu so službou YouTube. Ak sa chcete stať úspešným vloggerom, je to samé miesto návštevníkov YouTube.

Výhody Vloggingu

Vlogovanie má viacero výhod, vďaka čomu je ideálnym prenasledovaním tak pre podniky, ako aj pre jednotlivcov. Poďme sa pozrieť na niekoľko najlepších výhod …

Sláva a bohatstvo

Niektorí z najslávnejších vloggerov zhromaždili stovky tisíc sledovateľov a ich videá sledujú milióny ľudí. Nielenže sa stali celebritami, ale títo vlogéri zarobili veľké peniaze inzerciou na svojich videách. Populárne vloggery môžu spoločnosti platiť za propagáciu svojich výrobkov, nosenie svojich značiek a zasielanie návštevnosti na svoje webové stránky.

Oslovte širšie publikum

Používanie YouTube ako platformy pre vaše vlogy vám umožňuje osloviť širšie publikum. Tento vyhľadávací nástroj zaisťuje, že vaše videá sú prístupnejšie pre masy, ako keby ste práve uverejňovali vlogy na svojej webovej stránke WordPress. Akonáhle si vaše videá prezerajú nové publikum na YouTube, môžete pomocou vlogov zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok, generovať potenciálnych zákazníkov, predávať produkty a oveľa viac..

Zapojte sa priamo so svojím publikom

Vlogging vám umožňuje priamo komunikovať s publikom. Tým, že vás „spoznajú“ prostredníctvom vašich vlogov, vaši diváci rýchlo začnú dôverovať a uvidia vás ako odborníka vo svojom odbore. Ak sa týmto spôsobom spojíte s komunitou, vaša cieľová skupina si pravdepodobne zapamätá, použije vaše služby alebo si kúpi z vašich stránok.

Zvýšte návštevnosť svojich webových stránok

Mnoho blogerov a firmy používajú vlogovanie na zvýšenie návštevnosti svojich webových stránok. Sledovanie videí sa rýchlo stáva normou a preferovaným typom online médií. Mnoho ľudí si teraz pozrie video, ale odovzdá písomný článok. Webové stránky tak často používajú vlogovanie na prilákanie nových návštevníkov a na pomoc pri udržaní súčasných.

Propagujte svoju členskú stránku, predávajte produkty a ďalšie

Vlogy môžu byť použité ako súčasť vašej marketingovej stratégie. Čokoľvek vaše online stránky predávajú, propagujte ich pomocou vlogingu. Ak prevádzkujete web členstva, vysvetlite, prečo by sa diváci mali prihlásiť. Ak máte obchod s elektronickým obchodom, zobrazte svoje produkty a povedzte tým, ktorí sledujú, prečo by mali nakupovať. Alebo chcete, aby ľudia navštívili váš blog? Potom im obsah predajte prostredníctvom vlogov.

Ako začať ako Vlogger

Takže teraz viete niečo o vloggingu a výhodách, ktoré z toho môžu vyplynúť. Ďalej sa pozrime, ako začať ako vlogger.

Zvážte svoj obsah

Ako vždy online, obsah je kľúčom. Ak si chcete vybudovať veľký vlogging, musíte vytvoriť zaujímavé videá. Nájdite výklenok, ktorý vás zaujíma alebo súvisí s vašimi webovými stránkami WordPress. Potom si urobte čas a rozhodnite sa, aký obsah bude vo vašich videách. Zvážte uverejňovanie videonahrávok, rozhovorov, komediálnych náčrtov alebo čokoľvek iného, ​​čo bude pre vašich divákov užitočné alebo zábavné..

Niektorí vloggeri plánujú, čo povedia, iní len podľa potreby. V oboch prípadoch sa ubezpečte, že vaše videá sú zábavné, informatívne a relevantné. Vaše vlogy sa musia spojiť s cieľovým publikom a inšpirovať ich, aby sa stali pravidelnými sledovateľmi.

Natáčanie videozáznamov

video

Pri filmovaní vlogov sa uistite, že používate fotoaparát s vysokou kvalitou videa. Otestujte kvalitu zvuku av prípade potreby investujte do mikrofónu. A zaznamenajte svoje videá v dobre osvetlenej miestnosti, aby ste sa uistili, že nie sú príliš tmavé. Ak sú vaše vlogy nízkej kvality a je ťažké ich pozerať alebo počuť, vaše publikum sa nebude držať okolo, takže si dajte čas na to, aby ste to napravili.

Upravte svoje videá

Po nahraní videa budete musieť video upraviť. iMovie pre Mac alebo Video editor VSDC pre Windows sú účinné softvérové ​​nástroje na bezplatné úpravy, ak práve začínate. Pre tých, ktorí hľadajú prémiové riešenie s pokročilejšími funkciami, Videoora Video Editor je skvelá voľba.

Pri úprave videa pridajte logo svojho webu, ako aj koncovú stránku s výzvami na akciu. Požiadajte ľudí, aby sa vám vaše video páčilo, komentovalo diskusiu nižšie, sledovalo váš kanál YouTube alebo navštívilo váš web. Je to vynikajúci spôsob, ako na YouTube vytvoriť komunitu, zdieľať váš obsah a zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok WordPress.

Po dokončení videa môžete video odovzdať na YouTube.

Správne na YouTube

Náprava na YouTube je dôležitou súčasťou procesu vlogovania. Najprv musíte rozvinúť svoje nasledujúce a potom ich presvedčiť, aby navštívili vaše webové stránky, prihlásili sa do zoznamu e-mailov, kúpili produkty alebo urobili čokoľvek iné, čo vaše ciele vlogovania môžu byť. Tu je návod, ako to urobiť …

Vytvorte si svoj vlastný kanál YouTube

Kanál YouTube

YouTube vám to umožňuje vytvorte si vlastný kanál, kde môžete nahrať všetky svoje vlogy. Na stránku svojho kanála môžete pridať svoj vlastný obrázok alebo logo a popis, vytvoriť si vlastné zoznamy skladieb, odosielať správy, odpovedať na komentáre a mnoho ďalšieho. Vaši fanúšikovia potom môžu sledovať váš kanál a uľahčovať im vyhľadanie vašich vlogov.

Pridajte metadáta videa do každého príspevku, ktorý uverejníte

metadáta

Zakaždým, keď nahráte nový vlog, musíte pridať metadáta. Pomôže vám to ohodnotiť vaše videá v službe YouTube a Google a tiež uľahčí hľadanie nových divákov.

Pre každé video napíšte názov a popis vrátane kľúčových slov, ako by ste to urobili pri blogovom príspevku. Do popisov pridajte adresu URL svojich webových stránok, aby diváci mali ľahký prístup k vašim stránkam. Začleňujte výzvy na akciu a povzbudzujte ľudí, aby zdieľali vaše video, pridali komentár alebo sledovali váš kanál.

Použite karty YouTube

Karty YouTube umožňujú pridať k vašim videám interaktivitu. YouTube vám umožňuje pridať do každého vlogu päť kariet. Tieto karty pridávajú k vašim videám anotácie. V závislosti od používaných kariet môžete na svoje webové stránky zobraziť prispôsobiteľné obrázky, tituly, výzvy na akciu a odkazy na adresy URL. Tieto karty môžu byť veľmi efektívne pri dosahovaní vašich cieľov vlogovania, napríklad pri odosielaní návštevnosti na váš web alebo pri zvyšovaní predaja produktov v internetovom obchode..

Zobrazte svoje vlogy na svojej webovej stránke WordPress

Vloženie YouTube

Zobrazenie informačného kanála YouTube alebo najnovších vlogov na vašom webe WordPress je vynikajúci spôsob, ako prepojiť tieto dve platformy a povzbudiť návštevníkov vašich stránok, aby vás sledovali na YouTube. Rýchly a jednoduchý spôsob, ako to urobiť, je nainštalovať zadarmo Vloženie YouTube zapojiť.

Vloženie YouTube vám umožní vložiť kanál alebo zoznam skladieb YouTube alebo dokonca živý prenos ako informačný kanál na webovú stránku WordPress. Tento doplnok je veľmi prispôsobiteľný a má množstvo pôsobivých funkcií. To vám dáva možnosť predviesť a propagovať vaše vlogovanie pre publikum vašich webových stránok a povzbudzovať ich, aby sa stali sledovateľmi.

Alebo jednoducho použite Možnosti Témy

Celkový počet prihlásení na tému WordPress

Rýchly spôsob, ako pridať svoje vlogy, je použitie vstavaného programu WordPress formátu oEmbed podpora videí. Jednoducho skopírujte odkaz (nie kód na vloženie – iba webovú adresu) pre vaše video YouTube a vložte ho na ľubovoľný príspevok alebo stránku, aby sa automaticky pridal a formátoval..

Ďalšou možnosťou je využitie podpory vášho motívu pre odporúčané médiá pre príspevky alebo stránky, ako aj pre všetky prvky na tvorbu stránok. Napríklad téma Total WordPress obsahuje formát príspevku na video (ktorý môžete vidieť na webe) Demo hry Gamer Vlog zobrazené vyššie), ako aj vlastné moduly na tvorbu stránok s videom, takže máte veľa možností na pridanie svojich vlogov.

Záverečné myšlienky na vlogovanie

YouTube poskytuje užitočné analytika o správaní vášho kanála a publika. Akonáhle sa už nejaký čas prihlasujete, sledujte svoju analýzu YouTube a zistite, aký typ obsahu vlogu rezonuje s vašimi divákmi..

Nezabúdajte, že vybudovanie základne vlogovacích fanúšikov môže chvíľu trvať. Ale ak budete postupovať podľa vyššie uvedených krokov, budete okamžite pred konkurenciou. Veľa štastia!

Čo ti bráni vlogovať? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me