Prečo musíte kúpiť tému (a ďalšie klamstvá o WordPress)

Zdá sa, že každý prichádza ku stolu s vopred pochopenými predstavami o WordPress. A správne alebo nesprávne, môže byť ťažké zmeniť názory po ich vytvorení.

Existujú určité mylné predstavy, ktoré sa neustále dokola dostávajú na vrchol. Sú všadeprítomní a neustále zastavujú inteligentných podnikateľov, ktorí vedia, že WordPress je dobrý redakčný systém, ale dostalo sa mu dosť zlých informácií, aby ich pozastavil. Je to skutočne škoda, pretože to môže zabrániť jednotlivcom a podnikom v napredovaní v budovaní webovej prítomnosti. A ako všetci vieme, vytvorenie životaschopnej prítomnosti na internete je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môže podnik v súčasnosti urobiť.

Dnes sa chystáme postaviť rekord priamo na 5 z najčastejšie udržiavaných klamstiev o WordPress a snažíme sa ich, aby sme ich dobre odvrhli.

Lie # 1: Musíte si kúpiť tému WordPress

Pri spravovaní stránky WordPress pre vašu firmu je dôležité mať osobitný štýl a dizajn. Chcete, aby sa vaše stránky odlišovali od ostatných, najmä od konkurencie. Mnoho ľudí to dosahuje zakúpením prémiovej témy. Podľa ich názoru to zaručuje individualitu ich stránok.

Bohužiaľ, ich pohyb je zavádzajúci. Pre začiatočníkov si mnoho ľudí môže kúpiť rovnaké prémiové témy. A ak si ponechajú tému so všetkými jej predvolenými nastaveniami, je veľmi pravdepodobné, že tam bude niekoľko ďalších stránok s presne rovnakým vzhľadom a dojmom..

Hovorím len to, že zakúpenie prémiového motívu vám nezaručí 100% pôvodný web. To sa jednoducho nestane. Navyše, veľa ľudí má dojem, že prémiové témy automaticky prichádzajú s podporou vývojárov, ale nie vždy to tak je. Nechcem vás odradiť od kúpy prémiovej témy (pretože sú zvyčajne lepšie ako bezplatné možnosti – stačí sa pozrieť na niektoré z prémiových tém WordPress, ktoré sa nachádzajú tu vo WPExplorer), ale mali by ste tak urobiť s pochopením, že nezaručuje individualitu.

Téma prehliadača WPEx

Určite vyzerá sexy (téma, nie Frank), ale určite by mohla mať úžitok z osobného dotyku.

Či už idete za prémiu, alebo sa budete držať bezplatnej témy, viem toto: prispôsobenie je váš priateľ. Zadarmo témy neponúkajú toľko možností prispôsobenia ako tie prémiové, ale stále ich možno nechať vyzerať a cítiť sa, ako chcete. Takže, ak všetko, čo potrebujete, je veľmi jednoduchý web, stačí investovať do vlastnej grafiky a mali by ste byť všetko nastavené.

Lie # 2: WordPress môžu používať iba niektoré priemyselné odvetvia

Stavím sa, že ste to už počuli: WordPress je určený len pre blogerov. A podľa blogerov to znamená, že osoba, ktorá hovorí, že táto často opakovaná veta, je polodrahlivá. Je to odmietavé. A zatiaľ čo WordPress určite je platforma blogov, je schopná oveľa viac. V skutočnosti môže byť (a bol) prispôsobený tak, aby vyhovoval potrebám takmer akéhokoľvek odvetvia (v skutočnosti Freddy práve napísal príspevok o niektorých veľkých značkách, ktoré používajú WordPress)..

Stránky s prihlásením a predajné stránky môžete pridať priamo v rámci jedinej inštalácie WordPress, pridať plnohodnotný obchod a vybrať si zo širokej škály tém. Môžete si niekoho najať, aby pre vás navrhol web od začiatku, alebo použiť vopred vyrobenú tému a prispôsobiť ju tak, aby vyhovovala vašim cieľom. Obloha je limit.

To ma privádza k ďalšiemu bodu: zdá sa, že veľa ľudí si myslí, že dostupné témy sú vhodné len pre štýl blogovania pri prezentácii obsahu, ale to nie je pravda. Môžete nájsť tému ideálnu pre akúkoľvek spoločnosť v akomkoľvek odvetví, od výroby až po nehnuteľnosť až po právne odevy. Ak nenájdete predpripravenú tému, môžete si tiež vytvoriť úplne vlastnú alebo nechať vyrobiť pre vás. Neexistujú žiadne obmedzenia.

Lie # 3: Webové stránky elektronického obchodu nemôžete prevádzkovať na WordPress

To je jednoducho úplne nepravdivé. Ty absolútne môcť prevádzkovať web elektronického obchodu na webe WordPress a je to dosť ľahké. K dispozícii je toľko doplnkov, vďaka ktorým môžete vytvoriť úplne nový obchod alebo integrovať svoj existujúci s platformou WordPress. Správa produktov, analytické nástroje a ďalšie budú z väčšej časti prístupné z hlavného panela WordPress.

Musíte iba upraviť niekoľko nastavení konfigurácie a je dobré ísť s úplným SSL, podporou viacerých mien, viacerými možnosťami platby a ďalšími. K dispozícii je skvelý návod na Tutsi+ na túto tému pomocou doplnku WP e-Commerce, ale to zďaleka nie je vaša jediná možnosť. Medzi ďalšie skvelé možnosti patrí Easy Digital Downloads a WooCommerce.

Pred sťahovaním a inštaláciou nových doplnkov všetkého druhu, nielen tých, ktoré súvisia s elektronickým obchodom, by ste mali vždy urobiť náležitú starostlivosť. Najprv sa uistite, že ste vybrali správne riešenie pre vaše konkrétne potreby. A venujte zvýšenú pozornosť bezpečnostným nastaveniam. Keďže budete zodpovední za ochranu osobných a finančných informácií iných ľudí, vy musieť aby to bolo prioritou.

Lie 4: Nemôžete prispôsobiť svoje stránky

Teda tento súvisí s prvými dvoma klamstvami, ale stojí sám osebe z jedného veľmi dobrého dôvodu: zdá sa, že niektorí ľudia si myslia, že WordPress je tak jednoduchý a taký jednoduchý, že ho nemožno prispôsobiť na žiadny skutočne zmysluplný účel. Je to príležitostná platforma pre blogovanie, nič viac.

Opäť to nie je pravda. Stránky WordPress si môžete prispôsobiť až do posledného detailu. V závislosti od stupňa dôvtipnosti webu môžete vylepšiť obsah svojho srdca. Môžete kódovať od nuly alebo pridať všetky zvončeky a píšťalky, ktoré chcete pridať k existujúcej téme. V podstate stačí ísť orechy.

Najlepší spôsob, ako to urobiť, je vytvoriť podradenú tému a navyše na nej vytvoriť prispôsobenie. Môžete dokonca zmeniť informačný panel alebo prispôsobiť používateľské rozhranie správcu WordPress tak, aby odrážalo značku vašej spoločnosti, takže každý, kto je zapojený do vašej organizácie, získa pri prihlásení pri používaní značkové prostredie..

Každý, kto hovorí, že WordPress nie je možné prispôsobiť, je nesprávne informovaný alebo ignoruje. V žiadnom prípade by ste ich nemali počúvať.

Lie # 5: Ak chcete používať WordPress, musíte byť webový vývojár

Na druhej strane, zdá sa, že mnoho ľudí má mylnú predstavu o tom, že WordPress je príliš komplikovaný. Je smiešne, ako môžu tieto dva názory existovať spolu, hm? Táto lož je napriek tomu všadeprítomná a odkladá veľa ľudí z CMS.

Faktom je, že WordPress sa veľmi ľahko používa. Je to len zložitejšie – a ponúka pokročilejšie funkcie – ak chcete. Teda, weboví vývojári môžu z toho veľa vyťažiť a začiatočníci bloggerov to môžu mať. To je jeho krása a prečo som taký spoľahlivý evanjelista WordPress – dá sa využiť takmer na akýkoľvek účel.

Ak ste nováčikom programu WordPress, môžete ho nainštalovať, načítať bezplatnú tému, prejsť základné možnosti prispôsobenia a zavolať na ňu deň. V podstate vás nikto nehovorí mať aby to bolo komplikované. Ak nechcete. Mám to?


WordPress je obklopený dezinformáciami a zaujatosťou, ale dúfajme, že teraz máte jasnejšie pochopenie toho, čo tento CMS môže ponúknuť. Je to skutočne všestranné a ak viete, čo z toho chcete získať, môžete dosiahnuť, čo by ste chceli. Vytvorte jednoduchý blog, v ktorom popíšete dobrodružstvo svojej mačky alebo vytvoríte plne prispôsobenú stránku elektronického obchodu. Je to len na vás, a to je vlastne všetko, nemyslíte?

Už ste sa vyhli používaniu WordPress z jedného z vyššie uvedených dôvodov? Ak ho v súčasnosti používate, čo vás presvedčilo, aby ste sa ponorili? Máme záujem dozvedieť sa, aké ďalšie mylné predstavy o službe WordPress ľudia počuli. V komentároch vypnite zvuk. Ako vždy by sme radi počuli, čo si myslíte.