Prispôsobte si správcovskú oblasť WordPress pomocou značky White Label

  1. 1. Aktuálne čítanie: Prispôsobte si správcovskú oblasť WordPress pomocou značky White Label
  2. 2. Ako prispôsobiť vaše užívateľské rozhranie pre správu WordPress

Každý je oboznámený s administračným rozhraním WordPress. V decembri dostala a nový moderný dizajn. Farebná schéma sa zlepšila, avšak celkové rozloženie rozhrania sa za mnoho rokov nezmenilo.

Program WordPress je známy svojou flexibilitou vďaka funkčnosti, ktorú môžu ponúkať doplnky a témy. Správcovská oblasť bohužiaľ nie je flexibilná. Hlavná verzia programu WordPress vám neumožňuje zmeniť správcovskú oblasť.

Dnes by som vám chcel poskytnúť rýchly pohľad na fantastický doplnok s názvom White Label Branding, ktorý vám umožní zmeniť správcovskú oblasť tak, ako uznáte za vhodné. Doplnok je užitočný pre branding webových stránok pre klientov a odstránenie ponúk, ktoré nie sú potrebné.

Značka White Label ponúka stovky možností prispôsobenia. Možnosti sú rozdelené do piatich hlavných sekcií: Branding, Navigation, Login, Color Schemes a Role Manager.

branding

Značenie oblasti správcu je skvelý spôsob, ako odlíšiť vaše webové stránky a zvýšiť ich profil tak pre klientov, ako aj pre zamestnancov. Doplnok vám umožňuje zmeniť správcu favicon, zmeniť logo hlavičky a zmeniť logo päty. Správy WordPress a možnosti pomoci môžu byť tiež zakázané v tejto oblasti.

Možnosti značky

E-mailovú adresu a meno, ktoré sa používa v e-mailoch s upozornením, je možné nakonfigurovať. Správy môžu byť tiež pridané na verejný informačný panel a na informačný panel editorov a správcov.

Predvolené widgety je možné deaktivovať aj z dashboardov. Toto je užitočná možnosť, pretože informačný panel môže byť často preplnený a ohromujúci.

Možnosti značky

navigácia

Značenie Biele štítky vám umožňuje odstrániť (prečítať: skryť!) Ponuky a podponuky najvyššej úrovne z hlavnej ponuky správcu WordPress (t. J. Ponuky na ľavej strane stránky). Toto je užitočné, ak navrhujete web pre priateľa alebo klienta, ktorý nemá skúsenosti s WordPress. Napríklad by ste mohli odstrániť odkazy na ponuku Vzhľad a nastavenia pre začínajúcich používateľov, aby sa nezmenili dôležité nastavenia konfigurácie.

Možnosti navigácie

Panel správcu WordPress (t. J. Menu v hornej časti stránky) sa tiež dá skryť. Prípadne môžete z panela správcu odstrániť konkrétne položky.

Možnosti navigácie

Prihlásiť sa

Prihlasovaciu stránku aj prihlasovací formulár je možné prispôsobiť v oblasti nastavení. Môžete zmeniť prihlasovacie logo a farebnú schému, ktorá sa používa na prihlasovacej stránke. Formulár potom môžete umiestniť na stránku pomocou horizontálnej a vertikálnej osi.

Možnosti prihlásenia

Existuje veľa možností prispôsobenia formulára. Môžete zmeniť farby každého štítku, poľa a orámovania. Polomer formulára sa dá tiež zmeniť.

Väčšina dostupných možností konfigurácie nebude väčšina používateľov systému WordPress používať; sú tu však pre tých z vás, ktorí to potrebujú.

Možnosti prihlásenia

Ak sa vám nepáči predvolený prihlasovací formulár, môžete ho úplne nahradiť svojím vlastným pomocou HTML a CSS. K dispozícii je tiež možnosť zálohovania nastavení šablóny.

Možnosti prihlásenia

Farebná schéma

WordPress 3.8 predstavil osem nových správcovských farebných schém. Bola to pekná zmena oproti modrej a šedej možnosti, ktorá bola predtým k dispozícii.

Farebné schémy značky White Label

Každá z týchto nových farebných schém je možné zvoliť ako základ pre vlastnú farebnú schému v značke White Label Branding. Môžete prispôsobiť hlavnú farbu, farbu odkazu a farbu, ktorá sa zobrazí, keď sa niekto nad položkou presunie.

Možnosti farebnej schémy

Nastavenia farebnej schémy je možné zálohovať a existuje aj možnosť načítať si vlastnú sadu ikon.

Možnosti farebnej schémy

Správca rolí

Súčasťou značky White Label Branding je aj kompletný manažér rolí a schopností. Táto funkcia nie je v predvolenom nastavení povolená. Musíte ju povoliť v oblasti možností. Po povolení môžete povoliť alebo zakázať každé nastavenie povolení pre skupiny používateľov. Povolenia môžu byť nakonfigurované aj podľa jednotlivých používateľov.

Jednou z najlepších funkcií manažéra rolí je možnosť úplne zakázať administrátorskú oblasť WordPress pre skupinu používateľov a potom ich presmerovať na inú stránku. Ak napríklad nechcete, aby si komentátori prezerali administrátorskú oblasť, mohli by ste deaktivovať administrátorskú skupinu pre skupinu používateľov predplatiteľa a presmerovať ich späť na svoju domovskú stránku..

Možnosti správcu rolí

možnosti

Stránka Možnosti doplnkov vám umožňuje povoliť alebo zakázať konkrétne funkcie doplnkov, ako je napríklad správca rolí a e-mailové značky.

Stránka Možnosti

Našťastie má doplnok vynikajúci systém importu a exportu. To vám umožní zálohovať všetky aspekty nastavení konfigurácie správcu a exportovať ich na iné webové stránky, aby boli všetky vaše webové stránky nastavené rovnakým spôsobom..

Návrhári webových stránok by tiež mohli použiť možnosť exportu na vytvorenie rôznych konfiguračných šablón pre klientov. Napríklad môžete nakonfigurovať jedno nastavenie pre začínajúcich používateľov, iné pre používateľov, ktorí sú oboznámení s WordPress atď. To vám ušetrí konfiguráciu administračného rozhrania zakaždým.

Stránka Možnosti

Záverečné myšlienky

V minulosti som použil veľa doplnkov na prispôsobenie správcu WordPress. Väčšina vám umožňuje vykonávať jednoduché prispôsobenia, napríklad zmenu loga prihlasovacieho formulára a zmenu farebnej schémy v oblasti administrácie. Branding White Label je v tomto ohľade odlišný. Umožňuje vám prispôsobiť všetky aspekty administračného rozhrania. Neviem si predstaviť žiadny iný doplnok, ktorý by vám poskytoval takú úroveň kontroly nad správcovskou oblasťou.

Doplnok predáva za kód 25 dolárov od CodeCanyon. Pôvodne bol vydaný koncom roka 2010, stále sa však pravidelne aktualizuje. Ak navrhujete webové stránky pre priateľov alebo klientov, odporúčame vám skontrolovať značku White Label Branding, pretože vám poskytuje úplnú kontrolu nad tým, čo ľudia môžu vidieť a robiť v administratívnej oblasti WordPress. Doplnok je užitočný aj pre tých z vás, ktorí si chcú usporiadať svoje administrátorské menu a odstrániť ponuky (pretože každý vývojár doplnkov sa zdá byť nevyhnutný na pridávanie svojich ponúk na najvyššiu úroveň!).

Prečítajte si viac informácií o doplnku White Label Branding WordPress.

Ak prevádzkujete všetky svoje webové stránky ručne, ale napriek tomu chcete do svojho prihlasovacieho formulára a do administračnej oblasti pridať značku, odporúčam vám použiť Prispôsobte správcu miesto. Stiahnutie je zadarmo a jeho konfigurácia trvá iba minútu.

Dúfam, že sa vám táto recenzia páčila. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa doplnku, neváhajte sa spýtať v oblasti komentárov.

Veľa štastia,
Kevin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me