Prispôsobte si tému WordPress pomocou týchto užitočných nástrojov

Nástroje na prispôsobenie témy WordPress

Máte štyri sekundy – presný čas potrebný na vytvorenie trvalého prvého dojmu vašich návštevníkov webu – na odpoveď na túto ďalšiu otázku. Čo by ste urobili, aby ste odlíšili svoje online podnikanie od nespočetných ďalších podnikov? Zaškrtnite trik … tri, dva, jeden. Čas vypršal.

Pravdepodobne ste prišli s týmito okrem iných odpovedí:

  • Majte najúžasnejšie produkty
  • Rozprávajte skvelý osobný príbeh, prečo robíte to, čo robíte
  • Vybudujte impozantnú online prítomnosť
  • Porozprávajte sa s niekým v spoločnosti Final Famous, Inc, ktorá je úplne fiktívnou spoločnosťou

Odhliadnuc od faktu, vráťme sa k odrážke číslo 3 v našom zozname; budovanie impozantnej online prítomnosti. Ľahšie povedané ako urobené, budovanie online prítomnosti, ktorá vám umožní vyniknúť pred davom, zahŕňa niekoľko faktorov, ktoré sa viažu k tomu, že máte skvelý web.

Skvelý web, ktorý hovoríte? To je správne; váš web je okrem iného tvárou vášho online obchodu – vaša jediná šanca urobiť skvelý prvý dojem na vaše vyhliadky. V dnešnom príspevku odhalíme 20 nástrojov, pomocou ktorých môžete prispôsobiť svoju tému WordPress, aby vyhovovala vašim obchodným potrebám, a nalákať klientov do vlečných sietí. Pred zoznamom nástrojov však uvádzame niekoľko pravdy o prispôsobení témy WordPress, ktorú musíte mať na pamäti pri vykonávaní zmien v témach..

Ako prispôsobiť témy WordPress

Ak ste si ešte nikdy neprispôsobili tému WordPress, možno si myslíte, že je to taký zložitý proces, ktorý vyžaduje mozgy raketového vedca a odolnosť neurochirurga. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Zmena vzhľadu a funkcií vášho WordPress je jednoduchšia ako kedykoľvek predtým vďaka širokej škále prémiových tém WordPress, ktoré sa dodávajú s pokročilými možnosťami tém. A mnoho tém, napríklad Total, obsahuje vstavané stránky a možnosti prispôsobenia, takže si môžete vytvoriť jedinečný web bez použitia kódu..

Napriek tomu, že máte k dispozícii množstvo možností, niektoré funkcie a štýly jednoducho nie sú zabudované, čo znamená, že ich musíte pridať ručne. Ale snažiť sa získať niekoho, kto má málo času alebo skúseností, aby písal kód ručne, nevyvoláva to najlepšie z pocitov, takže aké sú presne vaše možnosti, pokiaľ ide o prispôsobenie motívov WordPress.?

Pri hľadaní perfektnej témy WordPress môžete ísť s prémiovou témou (napríklad Total), bezplatnou tematikou alebo tematickým rámcom v závislosti od vašich obchodných požiadaviek a osobných preferencií. S bezplatným motívom neodložíte svoju kreditnú kartu, ale neprimeranosť funkcií a možností vás prinúti, aby ste mali. Iste, vždy môžete získať doplnky pre akúkoľvek funkčnosť pod slnkom, ale všetci vieme, ako to chodí.

Vďaka prémiovým témam WordPress získate funkcie, vzhľad, aktualizácie a úžasnú podporu za určitú cenu. Stačí povedať, že prémiová téma voľby nemusí mať všetky funkcie a možnosti, ktoré potrebujete, aby ste sa vrátili naspäť na štvorec. Komerčný rámec tém vám ponúka flexibilitu, najlepšie webové štandardy, čistý kód, podporu atď., Ale ak neviete, čo robíte alebo aspoň to, čo je detská téma, ste zaseknutí a nedosiahnete veľa v oblasti prispôsobenia tém alebo dokonca rozvoja.

Dosť prekvapujúce je, že použitie témy pre deti je najlepším spôsobom prispôsobenia témy WordPress. V minulosti sme tu spomínali podriadené témy WordPress, takže sa nebudem venovať podrobnostiam, ale súbory motívu by ste nemali nikdy priamo upravovať, aby ste predišli strate všetkých vašich zmien pri každej aktualizácii témy. Namiesto toho by ste mali použiť podradenú tému. Podradené témy vám umožňujú zostaviť webovú stránku vašich snov na základe nadradenej témy bez toho, aby pri aktualizácii hrozilo riziko straty prispôsobenia..

Pomocou súboru šablón so štýlmi vášho dieťaťa (style.css) môžete pomocou niekoľkých riadkov kódu zmeniť vzhľad celého webu. Pomocou špeciálneho súboru PHP známeho ako function.php môžete pridávať funkcie alebo štrukturálne meniť svoje stránky. Môžete ísť ešte o krok ďalej a vytvoriť šablónové súbory pre svoju podradenú tému, čo vám dáva absolútnu kontrolu nad dizajnom a štruktúrou vašej témy.

Akonáhle je vaše dieťa tému na svojom mieste, môžete zmeniť svoj motív ľubovoľným spôsobom, a hádajte čo, môžete CSS do určitej miery upraviť priamo z hlavného panela správcu WordPress. Zmeny, ktoré môžete vykonať týmto spôsobom, sú však obmedzené, a preto sú potrebné ďalšie nástroje.

Nástroje na prispôsobenie témy WordPress

Nástroje, na ktoré sa v tejto sekcii zameriavame, sú od editorov kódov, FTP klientov, inšpektorov kódu, manipulátorov obrázkov a pravdepodobne všetko, čo je v rukách vývojárov webu, webových dizajnérov a vlastníkov technologicky zdatných webových stránok. Ak ste dokonalý začiatočník, nájdete aj niekoľko drahokamov, ale je vo vašom najlepšom záujme, aby ste sa oboznámili s HTML, CSS a PHP – z čoho je WordPress vyrobený. Tu je uvedený zoznam nástrojov, ktoré potrebujete na úspešné prispôsobenie témy WordPress.

TemplateToaster

TemplateToaster

Jednou z najjednoduchších možností je použitie vlastného nástroja na vytváranie tém, napríklad Vytváranie šablón šablón. softvér. S nainštalovaným v počítači máte všetko, čo by ste mohli potrebovať na navrhnutie svojej vlastnej témy.

Vytvorte si vlastnú šablónu pomocou zabudovaného vizuálneho tvorcu drag and drop. Existuje veľa možností pre stĺpce, hlavičky, vlastné ponuky, galérie, oblasti miniaplikácií a ďalšie. Všetko bez kódovania. Môžete dokonca pridať obsah pri vytváraní rozloženia, aby ste ušetrili čas pri odovzdávaní motívu na živé stránky. Navyše všetko plne reaguje (takže sa nemusíte starať o dizajn svojho webu pre rôzne zariadenia) a RTL a viacjazyčné. A keď už ste skončili s vytvorením vlastnej témy pomocou nástroja TemplateToaster, stačí exportovať!

Nástroje pre vývojárov prehliadača Chrome

Máte nainštalovanú a pripravenú tému WordPress, ale ako presne viete, ktorý prvok prispôsobiť? Ak sa pozriete na svoju tému z klientskeho rozhrania, nemôžete povedať, ktorý prvok je ktorý. Back-end nie je o nič lepší, ale vďaka Nástroje pre vývojárov prehliadača Chrome, môžete zobraziť ukážku zmien v štruktúre témy a CSS, aby ste pred ich kódovaním videli, ako vyzerajú. Môžete vizuálne skontrolovať akýkoľvek prvok pomocou prístupu point and click, ktorý uľahčuje vašu prácu. V prehliadači Google Chrome môžete otvoriť Nástroje pre vývojárov kliknutím pravým tlačidlom myši na svoj web a výberom položky „Skontrolovať prvok“.

notepad++

Prispôsobenie témy WordPress zahŕňa (alebo bude vyžadovať) písanie veľkého množstva kódu. Na tento účel potrebujete výkonný textový editor, ktorý vám umožní zostať na špičke. notepad++ je vaša najlepšia stávka, pretože sa ľahko používa, vyzerá skvele a prichádza s množstvom úžasných funkcií, vďaka ktorým bude písanie kódu veľmi zábavné.

Vznešený text

Program Poznámkový blok ++ funguje so systémom Windows, ale ak potrebujete pre svoj počítač Mac jedinečný textový editor, Vznešený text je skvelá voľba (to je to, čo používame tu vo WPExplorer pri kódovaní všetkých našich tém). Je dodávaný s režimom bez rozptyľovania, podporou rozdelených úprav a umožňuje vám prispôsobiť si všetko pri prepínaní medzi projektmi okamžite.

Lokálny server (WAMP, XAMPP, MAMP, LAMP)

Najlepším a najjednoduchším prostredím na prispôsobenie (alebo vývoj) tém WordPress je lokálny server. Eliminuje proces prihlásenia a nahrávania na živý server, čím vám ušetrí čas a námahu. Znamená to tiež, že máte úplnú kontrolu nad svojím serverom, ktorý si môžete prispôsobiť podľa svojich meniacich sa potrieb. Na prispôsobenie alebo vývoj tém, ktoré sú skvelé pre vašu peňaženku, nemusíte kupovať hostingový priestor ani registrovať domény / vytvárať subdomény. Neexistujú žiadne prestoje ani obmedzenia používania a všetky ďalšie veci, ktoré nenávidíte so svojím súčasným hostiteľom WordPress.

Na vytvorenie vlastného lokálneho servera potrebujete programy ako WAMP a XAMPP pre Windows, MAMP pre Mac OS X alebo LAMP pre Linux. Používam WAMP a doteraz to bolo úžasné. Chceli by ste sa naučiť, ako nainštalovať WordPress? Pokladňa nášho sprievodcu!

Adobe Photoshop

Počkaj, nie som grafik. Chcem si len prispôsobiť svoje témy WordPress. Môžete mi povedať, prečo to potrebujem Adobe Photoshop? Tu je pekná malá ponuka pre vaše potešenie:

[Photoshop] je štandardný softvér pre prácu s obrázkami. Používam ho na úpravu log, zmenu farieb v pozadí a na vyladenie [takmer] ľubovoľného prvku obrázka na webovej stránke. – Chris Cree, webový dôvtipný marketing.

Teraz vidíte, prečo potrebujete Adobe Photoshop na prispôsobenie tém WordPress? S programom Photoshop môžete robiť toľko ďalších vecí, ako je vytváranie vzorových modelov, výber farieb webu, ukladanie obrázkov na web atď. Photoshop stojí každý mesiac približne 20 dolárov, čo je v mojom svete o niečo drahšie, ale stojí za to..

GIMP

Ak ste práve začínate a máte obmedzený rozpočet, vyhadzovanie 20 dolárov mesačne pre Photoshop je niečo, čo pravdepodobne nechcete robiť. vstupuje GIMP a váš deň a 240 dolárov ročne sa uloží. Aj keď je náročné nastaviť, GIMP je hodnou alternatívou k Adobe Photoshop.

GenerateWP

Keď začnete s prispôsobovaním tém, budete potrebovať útržky kódu pre rôzne komponenty, ako sú taxonómiá, bočné panely, vlastné typy príspevkov, ponuky, krátke kódy a panely nástrojov, aby som spomenul aspoň niektoré z nich. Aj keď sa môžete rozhodnúť stráviť hodiny na konci googling kódy, GenerateWP ponúka najjednoduchší a najrýchlejší spôsob vytvorenia vlastného kódu pre váš projekt pomocou najnovších štandardov WordPress API a kódovania. Vygenerujte ľubovoľný kód kliknutím na tlačidlo.

WhatFont

Zmena podrobností o minútach (napr. Písiem) vo vašej téme môže mať veľký vplyv na dizajn a dojem používateľa. Ale výber perfektného písma pre váš web WordPress môže byť náročný, čo s tisíckami fontov tam. Nerobte si starosti, ale pomocou nástroja WhatFont môžete ľahko nájsť písma použité na akejkoľvek webovej stránke. Stačí nainštalovať rozšírenie prehliadača WhatFont, spustiť ho a umiestniť kurzor myši na ľubovoľný blok textu. Jednoduché ako 1, 2, 3.

CSSViewer

Nástroj “Inspect Element” funguje skvele, ale je rovnako pôsobivý ako nástroj CSSViewer? To je nezvyčajné nie. Aj keď nemôžete vizuálne upravovať CSS (napríklad v časti „Inspect Element“), CSSViewer je jednoduchý a intuitívny prehliadač CSS, vďaka ktorému bude prispôsobenie tém WordPress hračkou. Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať rozšírenie a umiestniť kurzor na prvky, aby ste videli rozsah vlastností CSS.

Fiktívny obsah

Vo väčšine prípadov, keď získate tému WordPress, dostanete len to – prázdne plátno témy bez obsahu. Stále si môžete prispôsobiť farbu a ďalšie, ale bez fiktívneho obsahu je náročné zistiť, či je niečo v poriadku. Ale odkiaľ mi dostanem nejaký cool falošný obsah? Máme zakryté chrbát; si môžete stiahnuť ukážkový obsah z Test tematickej jednotky na kódexe alebo WordPress Vzorový obsah na WPCandy.

WPBakery (predtým Visual Composer)

Tvorca WPBakery, ktorý je v čase písania trendom v CodeCanyon, je mimoriadne užívateľsky prívetivý a responzívny tvorca stránok s drag and drop, ktorý prichádza s vizuálnymi editormi okrem iných sladkých funkcií. Zjednodušene povedané, môžete použiť Visual Composer na vytvorenie ľubovoľnej stránky WordPress, ktorú si môžete predstaviť. Pri prispôsobovaní témy WordPress to znie ako nástroj, ktorý chcete?

Vďaka responzívnemu dizajnu, viac ako 45 obsahovým prvkom, šablónam, viacjazyčnej podpore a ľahkému použitiu medzi ostatnými funkciami je Visual Composer presne to, čo potrebujete na vytvorenie témy WordPress svojich snov. Má viac ako 388 000 predajov, pôsobivé hodnotenie kupujúcich 4,65 / 5,00 a stojí iba 64 dolárov.

Téma Testovacia jazda

Téma Test Drive je dobre hodnotený doplnok od Vladimíra Prelovca, renomovaného vývojára s viac ako 25 zásuvnými modulmi pod opaskom. Doplnok nerobí nič fantastické – stačí sa dostať k „… bezpečne testovať jazdu ľubovoľnou témou ako správca, zatiaľ čo návštevníci používajú predvolenú [tému].“

Je to správne, pomocou aplikácie Theme Test Drive môžete na svojom webe WordPress naraz prevádzkovať dve témy. Vaši čitatelia samozrejme uvidia iba jedného, ​​kým si prispôsobíte druhého. Po prihlásení uvidíte len tému, ktorú prispôsobujete, čo vám umožní transparentné vykonávanie zmien bez toho, aby si používatelia všimli, že si sami sami spustíte inú tému..

Som citlivý

Keď prispôsobujete tému WordPress novými funkciami a štýlmi, chcete vidieť, ako prispôsobená téma vyzerá a funguje na rôznych zariadeniach. Ak neviete, kde začať, som odpoveďou. Keď sa nachádzate na webovej stránke Am I Responsive, jednoducho pridajte svoju URL a kliknite na GO! a to je všetko.

Medzi ďalšie vhodné alternatívy patrí Citlivý návrhár, alebo testovanie mobilného responzívneho dizajnu spoločnosťou StudioPress. Nechcete, aby sa vlastné prvky prekrývali alebo vypadávali mimo riadku, keď zmeníte šírku obrazovky?

Prispôsobovač tém WordPress

Tento nástroj mal byť na tomto zozname prvý, ale hej, kto si napriek tomu počíta. Chmýří, Prispôsobovač tém WordPress je ľahko použiteľný nástroj WordPress, ktorý vám umožňuje prispôsobiť ľubovoľnú tému v živom náhľade. Môžete si prispôsobiť všetko od hlavičky po ponuky, farby, widgety a ešte oveľa viac v závislosti od možností dostupných v téme. Ak chcete použiť program WordPress Theme Customizer, jednoducho prejdite na vzhľad upraviť na hlavnom paneli WordPress.

CSS Hero

Jedná sa o all-in-one webový návrhový nástroj, ktorý vám pomôže ľahko prispôsobiť tému WordPress. Jednoducho ukážte a kliknite a upravte okraje, výplň, farby, pozadie, písma a pridajte vizuálne efekty, ako sú tiene a vznášadlá. Z nástroja CSSHero.org je tento nástroj „… definitívnym doplnkom WordPress, ktorý ľahko prispôsobí každú vlastnosť vašich tém jednoduchým a intuitívnym rozhraním point and click.“

Evernote

Či už prispôsobujete svoj vlastný motív alebo motív klienta, potrebujete nástroj na zaznamenávanie poznámok a sledovanie pokroku. Môžete sa rozhodnúť ísť do starej školy a zapisovať si poznámky na papier, ktorý stratíte neskôr, alebo naskočiť na Evernote rozbehnite a udržujte svoje poznámky usporiadané a synchronizované medzi vašimi zariadeniami. Voľba je na vás. Najlepšia časť? Evernote je zadarmo!

FileZilla

Počas a po prispôsobení témy WordPress musíte nahrať súbory na svoj webový server. Môžete použiť funkciu Správca súborov, ktorá sa dodáva s vaším hosťujúcim účtom, alebo ísť s FileZilla, FTP klient pre mnohých používateľov. Je medzi ostatnými bezplatný a kompatibilný s Windows a Mac OS X..

FireFTP

Toto je skvelé rozšírenie prehliadača pre milovníkov WordPress s vecou pre Firefox. FireFTP sa v prehliadači Firefox dobre hrá, takže môžete nahrávať / sťahovať súbory priamo z vášho obľúbeného prehliadača bez toho, aby ste si stiahli samostatný FTP klient. Okrem toho je FireFTP zadarmo, funguje tak, ako je inzerovaný, az čísel je to celkom populárny nástroj. V skutočnosti je to najlepší webový nástroj FTP!

Základný tábor

Ak prispôsobujete témy pre život, máte samozrejme projekty bežiace hlava po hlave. Ak sa vám nepodarí sledovať svoju prácu, všetko sa nakoniec zmení na seno, niečo, čo určite nechcete. Základný tábor náklady od 25 do 150 dolárov mesačne a je najlepším nástrojom na „… prideľovanie úloh, kontrolu splatnosti, spoluprácu na projektoch, zdieľanie súborov a diskusiu.“ Basecamp ponúka 60-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, takže sa nemusíte báť vyskúšať ju – nebudú požadovať vašu kreditnú kartu.

activeCollab

Ak Basecamp nie je podľa vášho vkusu, activeCollab je pôsobivá alternatíva. Vďaka množstvu úžasných funkcií a už od 25 dolárov mesačne vám ActiveCollab ponúka všetky nástroje, ktoré potrebujete, aby ste mohli zostať na vrchole akéhokoľvek projektu, nielen prispôsobenie motívu..

Nad tebou …

Ak ešte chcete prispôsobiť témy WordPress, je to ľahké najmä teraz, keď máte k dispozícii viac ako 20 úžasných nástrojov, ktoré vám uľahčia a spríjemnia prácu. Ak nemáte pohodlné kódovanie, na prispôsobenie vám odporúčame použiť motív bohatý na funkcie, napríklad Total. Ak prispôsobujete témy WordPress, ktoré ďalšie nástroje používate? Ak sa vám tento príspevok páčil, zdieľajte s nami aj svoje myšlienky, vždy sa tešíme na vaše pripomienky. Ad astra.