Rámce možností panela tém WordPress

Jadrom mnohých populárnych tém WordPress je silný panel možností tém. Je to vynikajúci spôsob, ako zahrnúť možnosti prispôsobenia tém, ktoré môžu nereví vývojári spravovať a porozumieť im. Mnoho používateľov nemá potuchy, čo je CSS – ale môžu používať karty, prepínače, rozbaľovacie ponuky a výbery farieb.

Nižšie sú uvedené niektoré z najlepších bezplatných rámcov tém WordPress dostupných na webe. Majú užívateľsky prívetivé používateľské rozhranie a pre vývojárov tém WordPress sú to skvelé možnosti, ktoré by mali zvážiť pri kódovaní nových tém.

Prispôsobovač tém WordPress

Prispôsobovač tém WordPress

Toto je úžasná možnosť, pretože je zabudovaná priamo do WordPress! Prispôsobovač tém WordPress uľahčuje používateľom prispôsobenie témy bez nutnosti poznať akýkoľvek kód. Najlepšie zo všetkého je, keď zmenia slogan, odovzdajú logo, zmenia farbu pozadia alebo čokoľvek iné, čo môžu vidieť ich úpravy v živom náhľade, keď ich vytvárajú. Týmto spôsobom môžu zobraziť svoje zmeny predtým, ako sa zaviažu k určitému typu písma alebo farby.

Pretože toto už je súčasťou WordPress, nie je čo inštalovať. Je už na paneli s témami v časti Vzhľad. Na WordPress.org (a na celom internete – len to Google) existujú pokyny, ako rozšíriť prispôsobiteľ tak, aby pridal možnosti pre takmer všetko, na čo si môžete myslieť, vrátane zahrnutia vlastných typov príspevkov, jazdcov a ďalších.

Ďalšie informácie o nástroji Prispôsobovač

Redux Framework

Redux Framework

Redux Framework sa dá použiť ako doplnok alebo zabudovaný do témy / doplnku na pridávanie možností, ale tiež obsahuje výkonnú triedu príspevkov po meta, takže môžete do svojich príspevkov a stránok pridať podporu meta, ako aj podporu pre Prispôsobovač tém..

V našej téme Total WordPress sme použili rámec Redux Framework, pretože nám to umožnilo pridať veľa výkonných nastavení na ovládanie farieb motívov, rozložení, pozadia, sociálnych nastavení, možností orezania obrázka, možností písma atď..

Redux je jedným z najmocnejších rámcov volieb a vývojári ho veľmi dobre podporujú. Skutočne sa nám to veľmi páči, pretože sme im už poslali niekoľko darov. Navyše pracujú na úžasných prémiových doplnkoch, ktoré pridajú ešte viac funkcií.

Získajte doplnok Redux Framework

Doplnok Framework Framework

Tematické možnosti-framework

Doplnok Framework Framework je vynikajúci spôsob, ako do témy WordPress pridať rozšírené možnosti prispôsobenia. V skutočnosti sme tento doplnok dokonca použili v niektorých našich prémiových témach WPExplorer (pozrite si našu tému Ultra). Doplnok podporuje takmer všetky úpravy, o ktorých si môžete myslieť, ako sú textové polia, výbery farieb, obrázky a možnosti typografie. Vytváranie vlastných volieb je tiež hračkou, pretože vývojár doplnkov (Devin Price) zabalil užitočnú zložku „options-check“, ktorá slúži ako plán možností do sťahovania githubov..

Inštalácia nemôže byť jednoduchšia. Začnite tým, že získate doplnok z adresára doplnkov WordPress. Potom v súbore options.php definujte všetky svoje krásne motívy a automaticky ich zobrazí doplnok Options Framework.

Získajte doplnok Option Framework Framework

Plynulý rámec

Plynulý rámec

The Fluent Framework je veľmi pokročilý vývojový rámec pre WordPress, ktorý je vhodný nielen na vytváranie tematických správcovských panelov, ale aj pre metaboxy, metaúdaje používateľa, meta taxonómiu a ďalšie! To znamená, že jednotný rámec môžete použiť v podstate na všetky funkcie, ktoré nie sú šablónami. Rámec Fluent bol vytvorený „nohalfpixels“, ktorý bol vydaný 8. júla 2014 a je predávaný na CodeCanyon za veľmi prijateľnú cenu.

Mierne upravený rámec možností – teraz súčasť Reduxu!

MF SR

SMOF je výkonný rámec možností, ktorý vznikol kombináciou doplnku Option Framework Framework vyššie uvedeného, ​​KIA Options Framework a niektorých nápadov používateľského rozhrania z doplnku OptionTree. Vo WPExplorer sme použili SMOF na množstvo najnovších tém (pozrite sa na Cleaner, Foxy a nové Office 2.0), pretože pre používateľov je ľahké porozumieť, integruje sa bez problémov do WordPress Themes a umožňuje to pridajte rozšírené možnosti, ako sú sekcie domovskej stránky drag and drop a prispôsobená správa posúvačov.

Pridanie SMOF k téme WordPress je rýchle a bezbolestné. Vložte kód do súboru functions.php, resetujte databázu a svoje voľby pridajte do súboru theme-option.php. A ak uviaznete, je tu dokumentácia a fórum podpory, ktoré vám pomôžu.

Poznámka: Tento doplnok sa zlúčil s rámcom Redux vyššie, preto nás prosím namiesto toho kontaktujte!

Plugin OptionTree Framework – teraz súčasť Reduxu!

optiontree

Tento šikovný malý doplnok bol vlastne sponzorovaný spoločnosťou ThemeForest, aby svojim autorom poskytol skvelú možnosť pridávania možností tém spôsobom, ktorému môžu používatelia porozumieť. OptionTree dáva vývojárom tém zmenu a poskytuje množstvo možností pre dizajnérov / používateľov, ktorí si kupujú svoje témy WordPress. Vďaka aktualizácii 2.0 má OptionTree schopnosť existovať v koreňovom adresári témy, takže ho môžete používať prostredníctvom nastavení / meta-boxov a tí, ktorí si kúpia váš motív, nemôžu možnosti OptionTree porušiť, ak zmenia niektoré z nastavení UI Buildera. Ďalšou skvelou možnosťou je import / export pre možnosti témy a údaje, takže si s témou môžete zabaliť rôzne verzie možností témy.

Ďalšia super ľahká inštalácia. Získajte doplnok z adresára doplnkov WordPress, aktivujte ho a ak potrebujete ďalšiu pomoc, použite dokumentáciu.

oznámenia: Tento doplnok sa zlúčil s rámcom Redux vyššie, preto nás prosím namiesto toho kontaktujte!

Získajte doplnok OptionTree

Rámec UpThemes

upthemes-rámec

Spoločnosť UpThemes vytvorila tento úžasný rámec na základe rozhrania Settings API. Rámec tiež používa zabudovaný program na nahrávanie médií WordPress, aby bol ľahký a bezpečný. Pre svojich používateľov môžete pridať veľa možností prispôsobenia, ako sú farby, rozloženia, písma a ďalšie. Navyše, vstavaný nástroj na prispôsobenie živých tém UpThemes, takže si môžete zobraziť ukážku svojich prispôsobení (t. J. Vzorkovník farieb alebo zlomok písma).

Máte dve možnosti – buď stiahnuť rámec z githubu a vložiť nerozbalený obsah do svojho options.php, alebo pridať rámec ako submodul do svojej témy (týmto spôsobom budú všetky aktualizácie rámca automatické). Na stránke UpThemes Framework je celá Príručka Začíname s podrobnými pokynmi, vďaka ktorým sú oba spôsoby inštalácie veľmi jednoduché.

Získajte rámec UpThemes

Rámec možností NHP

NHP-theme-Možnosti-framework

Rámec možností NHP je odvodený od kombinácie doplnku rámca rámca a rámca UpThemes. Tento rámec má užívateľsky prívetivé karty nastavení, integráciu so zabudovaným nastavením API rozhrania WordPress, vlastné chybové nástroje a správy a najlepšie zo všetkého, čo môžete ľahko prispôsobiť a rozšíriť tento rámec. Vytvorte vlastné polia (text, tlačidlá, odovzdané položky, značky, farby, začiarkavacie políčka atď.) Alebo overenia (adresy URL, vstupy HTML, hexadecimálne hodnoty, dátumy atď.) S rozšíriteľnými triedami polí a triedami overenia – alebo oboje s funkciami spätného volania..

Ak chcete nainštalovať NHP Theme Options, pridajte do súboru features.php súbor bhp-options.php. Brnkačka. K dispozícii je tiež masívna sieť WIKI so všetkými druhmi informácií o rámci a mala by vám pomôcť s takmer každou otázkou, ktorú by ste mohli mať.

Získajte rámec možností tém NHP

Vaše skúsenosti

Chceme vedieť, či ste použili niektorý z vyššie uvedených rámcov a ako sa vám to páči. Zanechajte komentár nižšie a ukážte svoje skúsenosti a odporúčania!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me