Sprievodca formátmi WordPress: Čo sú a prečo ich používať

Skutočne rýchle formáty príspevkov WordPress sú meta informácie (alebo „značky“), ktoré môžu témy použiť na prispôsobenie prezentácie príspevku. Urgh! Meta čo? Pre tých, ktorí v oblasti hovorenia pre vývojárov dobre neovládajú, môžeme myslieť uverejňovať formáty ako funkciu ktoré vám umožňujú prezentovať vaše príspevky v rôznych štýloch. Tam to máte súkromné, teraz môžete zbrane odložiť.

Formáty príspevkov rozširujú tvár blogu WordPress o mikroblogy, pretože si môžete príspevok vytvoriť stranou, aktualizáciou stavu, citátom, galériou, videom, odkazom alebo obrázkom a každý z nich upravte podľa obsahu svojho srdca. Zrátané a podčiarknuté: Funkcia formátov príspevkov robí z WordPress úplnejšiu platformu pre blogovanie.

Premýšľajte o tom týmto spôsobom. Môžete zdieľať externý odkaz, ktorý vyhovuje vašim čitateľom, vytvárať aktualizácie podobné Twitterom, vytvárať úžasné galérie a zdieľať nezabudnuteľné citácie okrem iného s jedným kliknutím. Stačí povedať, že ak vaša téma podporuje formáty príspevkov WordPress, môžete si prispôsobiť, ako vyzerá každý formát, aj keď vývojár to už pre vás urobil.

Formáty príspevkov WordPress

V podstate vytvárate normálny príspevok, ale funkcia formátov príspevkov vám umožňuje vyladiť uvedený príspevok na bok, video, obrázok, galériu, odkaz atď. Bez toho, aby ste robili príliš veľa práce. Nemusíte vytvárať ani kategórie, ako tomu bolo v minulosti, aby ste svoje príspevky upravovali inak.

Obsah, ktorý zadáte pre každý z formátov, je nepochybne mierne odlišný. Myslíme tým, že príspevok v galérii bude obsahovať niekoľko obrázkov (alebo skratku v galérii), príspevok s videom bude obsahovať video tretej strany alebo vlastné hostenie, príspevok s odkazom by mal mať odkaz na externý zdroj atď. Atď. vpred.

Formáty príspevkov boli zaujímavým doplnkom k WordPress 3.1, čo znamená, že už nejakú dobu existujú. Väčšina (ak nie všetci) vývojári sú si vedomí tejto skutočnosti, ale väčšina začiatočníkov (pravdepodobne?) Nikdy nepočula o poštových formátoch. To platí najmä v prípade, že používate tému, ktoré nepodporuje formáty príspevkov.

Aj keď ste si zakúpili témy, ktoré to podporujú výkonná, ale zanedbávaná funkcia, formáty príspevkov nezaberajú popredné miesto v editori príspevkov WordPress, čo vysvetľuje, prečo väčšinou zostávajú nepovšimnuté. Ak sa však máme pustiť do základov, funkcia post format je jednoducho vlastná taxonómia so štandardizovanou sadou formátov. Alebo ako to hovorí Otto:

Post Formats je iba taxonómia. Je to množina prídavných mien popisujúcich podstatné mená, ktoré sú príspevkami. Takže teraz máme „odložené príspevky“ a „príspevky do galérie“ a „príspevky na čet“ a „príspevky na video“ atď. – Otto Wood

Dostupné formáty príspevkov sú:

 • Galéria na vytvorenie galérií
 • Odkaz na vytvorenie príspevkov, ktoré odkazujú na externé zdroje hneď od názvu
 • Okrem vytvorenia bokov (max. Jeden alebo dva odseky, pravdepodobne s / bez názvu)
 • Obrázok pre… no… génius príspevkov
 • Citát pre túto ponuku, ktorú jednoducho nemôžete čakať na zdieľanie so svojimi čitateľmi
 • Stav, pretože aktualizácie už nie sú vyhradené pre Facebook a Twitter
 • Rozhovor, takže môžete uverejňovať prepisy četu kedykoľvek
 • Video na vloženie videa a vloženie
 • Zvuk, pretože počúvanie má niekedy väčší zmysel ako čítanie

Prehľad formátov príspevkov WordPress

Čo tak hlbšie ponoríme a zistíme, čo môžete dosiahnuť s každým z vyššie uvedených formátov príspevkov.

Štandardný formát príspevku

Ak ste už niekedy použili WordPress na publikovanie príspevku, ste jedným z mála šťastných ľudí, ktorí použili štandardný formát príspevku. Aké máte šťastie v skutku. Tento formát príspevku je štandardné formát príspevku pre všetky príspevky. Môžeme to považovať za formát základného príspevku či vaše motívy podporujú formáty príspevkov. A prečo by sa vám nemali zobrazovať formáty príspevkov podporované tematikou, pretože už sú v dobrej časti histórie WordPress?

Takže vždy, keď vytvoríte príspevok – s galériami, videami, úvodzovkami, videami alebo obrázkami alebo bez nich – v podstate používate štandardný formát príspevku. Pravdepodobne prečo to pomenovali „štandardný“ formát príspevku. Je to správne a pokračujte vo vytváraní úžasného obsahu, aby ste mohli rozšíriť svoju čitateľskú základňu a zvýšiť návštevnosť svojich stránok WordPress.

Galéria

Čo si povedal? Vezmime najprv selfie? Všetci máme radi fotografie, nie? Sme radi, že predvádzame naše letné body, exotické výlety, vašich zvieracích priateľov, šálky Starbucks s chybnými menami, najnovšie gadgety v meste a mohol by som pokračovať ďalej a ďalej, ak nebol Instagram tak populárny..

Hádaj čo? Váš web by tiež mohol použiť splash farieb. Ak chcete pridať galériu ako príspevok WordPress, môžete sa spoľahnúť na formát príspevku v galérii. Nezabudnite obrázky správne označiť a pridať značku alt. Počul som, že takáto vec je pre WordPress SEO skvelá.

stranou

Už dávno som čítal niekde, kde môžete hľadať inšpiráciu v sekcii komentárov na písanie vysoko pútavého obsahu. Ide o niečo podobné: Nájdite skvelý komentár (alebo dva) a vytvorte okolo neho diskusný príspevok. Dostaň môj drift?

No, mohli by ste odkazovať na komentár pomocou citátu príspevok formát, napísať 4000-slovo štandardný príspevok, alebo jednoducho narážať na skutočnosť, že vám záleží na vašich čitateľov s starostlivo umiestneným stranou. Koniec koncov, stranou by sa malo poskytnúť viac informácií – niečo zdĺhavejšie ako cenová ponuka, ale oveľa kratšie ako štandardný príspevok.

Formát príspevku na čet

Prečo by si teda niekto chcel dať na svoj blog prepis rozhovoru? Prekvapivo existuje veľa dôvodov. Traja prichádzajú na myseľ okamžite. Možno by ste chceli predviesť svoje podporné sekcie a zverejniť nedávnu konverzáciu medzi vami a spokojným zákazníkom. Posudky fungujú tiež, ale “Ahoj, tu je prepis rozhovoru, ktorý ukazuje, že podporujem peklo z vás ako môjho zákazníka!”

Možno ste boli hacknutí pred pár dňami a teraz nemôžete spať, kým nebudete hanbiť chlapcov, ktorí ponúkali pomocnú slipshod, keď sa vaša loď potápala. OMG, na koho ešte rozmýšľa gigantický? Kdekoľvek si stiahnete prepis rozhovoru (v skutočnosti vám umožňujú poslať kópiu e-mailom) a vykrikovať zo strechy. Počúvajú vás a sľubujú, že vám kúpia narodeninovú tortu, ale nesledujete to, pretože svet sa okolo vás točí a máte ďalšiu husu na pečenie.

Možno, že táto druhá hus je tvojou náhlou a nekontrolovateľnou túžbou zverejniť jednu z tých hier, ktoré si tak miloval na strednej škole. Ide o to, že toto je len niekoľko z mnohých spôsobov, ako môžete dobre využiť formát príspevku na čet.

Prepojiť formát príspevku

Internet je dosť vynaliezavé miesto, na ktorom sa dohodnete. Do pokladnice sa môžete kedykoľvek dostať. som talmbout Keď narazíte na zdroj, o ktorom viete, nadchne vašich čitateľov na vysoké nebo. Čo robiť? Stránku si môžete uložiť ako záložku, vrátiť sa k nej neskôr a vytvoriť podobný zdroj, ale všetci vieme, ako to ide. Netreba dodávať, že vaším veľkým zdrojom môžu byť staré správy alebo neexistujúce, keď sa vrátite.

Ak ste nútení tlačiť čas alebo jednoducho nemôžete vytvoriť podobný zdroj, môžete čitateľom pomôcť zdieľaním svojho nového nálezu na svojom blogu. Ako? Jednoducho použite formát príspevku. Stačí pridať názov odkazu, URL a z odkazu vyberte „Odkaz“ formát Ponuka. Počkajte, môžete pridať svoj vlastný komentár.

Formát príspevku obrázka

Obrázok vo formáte Post Post je 1 000 slov

Obrázok hovorí 1000 slovami, správne?

Dám vám prísť na to, čo všetko formát obrázkového príspevku robí všetko sami. Obchod? skvelý.

Video Post Format

Máte najmenšiu predstavu o tom, koľko ľudí sleduje videá online? Posledný výskum Hubspota – áno, títo prichádzajúci marketingoví chlapci – ukazuje, že tretina všetkej online aktivity sa strávila sledovaním videa. Povedzte, čo? To je ohromujúca postava môjho priateľa. Ak ste na cestu, tu je niekoľko ďalších faktov:

 • Ak na svoju vstupnú stránku pridáte video, môžete zvýšiť mieru konverzie o 80%,
 • Približne 92% mobilných používateľov zdieľa videá s priateľmi a rodinou,
 • Ak sa vaša krv ešte neponáhľa, 90% používateľov tvrdí, že videá s produktmi sú užitočné v rozhodovacom procese, a
 • Podľa YouTube zvyšuje spotreba mobilného videa každý rok 100%

Pozerali ste už dnes video? Presne môj názor! Nie? Pravdepodobne sa budete pozerať pred koncom dňa. Tieto štatistiky by som mohol hádzať po celý deň, ale ide o to: Video je dobré. Tak dobrý chlap, ktorý stojí za bankami The Dollar Beard Club, na videách vybudoval značku s miliónom dolárov. Je tu ďalší chlapík ViralNova, ako sa volá? Scott? Áno, Scott. Niekto sa zmienil o službe YouTube? YouTube tieto videá ani nevytvára. Všetko vytvára používateľská základňa. ehm.

Vďaka formátu príspevkov na video môžete využiť silu videí na podporu svojho marketingu. Ak potrebujete viac priestoru na dych, môžete sa pozrieť na riešenie vstupnej stránky, ako napríklad Thrive Leads, alebo na našu vlastnú stránku Appy Mobile Landing Page (vytvorená s motívom Total), ktorá vás posunie bližšie k vašim čitateľom..

Citovať príspevok formát

Ako spolucestujúci (Bože, milujem toto slovo; cítim sa akoby som bol jedným z tých USS podnik kozmické lode) prostredníctvom obrovského vesmíru, ktorým je internet, som videl veľa webových stránok s citáciami, ktoré priťahujú veľkú váhu, pretože hádajte čo ľudia milujú. Áno, motivačné citácie, citácie pre miliardárov, citácie Chuck Norris, citáty z lásky a citáty o tom a tom.

Možno, že spustenie ponuky stránky pošle zimnicu. Nie je to vaša šálka čaju ako taká, ale možno by ste chceli inšpirovať svojich čitateľov čas od času motivačným citátom. Viete, niečo ako:

Žiješ, akoby si mal zajtra zomrieť. Naučte sa, akoby ste žili večne. – Mahátma Gándhí

Svoje úvodzovky môžete dokonca opísať niekoľkými slovami, pretože – formát príspevku citujte. Vyššie uvedené je mimochodom môj obľúbený citát. Máte cenovú ponuku na vyzdvihnutie, ktorú radi hádzate kedykoľvek? Áno? Podiel na komentároch.

Formát zvukového príspevku

Podcasty a zvukové knihy sú úžasné, pretože môžete kedykoľvek a kdekoľvek počúvať obľúbeného rečníka / autora. V nízkej nálade? Neznášam počúvanie ľudskej činnosti v obchodaku? Neviete, čo robiť, keď šoférujete? Vypočujte si poučný podcast. Potrebujete radu WordPress? Je tu určite podcast pre vás kamoša.

Existujú podcasty a zvukové knihy pre takmer každú tému pod slnkom a sú populárne. Sakra, dokonca si môžete vypočuť, keď vás autori v súčasnosti obdivujú príbehmi zo 600stránkových románov.

Zvukové knihy a podcasty sú populárne, pretože všetko, čo musíte urobiť, je stlačiť a hrať. Tu sa nezhodujú žiadne otáčajúce sa stránky. Ako však vydavatelia online, ako ste vy, dostanú svoje podcasty a zvukové knihy (alebo iné zvukové súbory) pred svojich milovaných poslucháčov??

Iste, niektorí vydavatelia závisia od Amazonu. Iní najímajú vývojárov, aby písali špeciálny kód, pretože okrem iného plávajú v peniazoch. Dalo by sa zaviesť systém, spustiť vo formáte zvukového príspevku WordPress a povedať svojmu príbehu celý svet. Spievajte nám melódiu, alebo nám zahrajte niečo z vašej obľúbenej kapely. Vytvorte si dokonca zoznam skladieb, pretože chceme zvuk a teraz to chceme! Dobre, zastavím sa.

Status Post Format

Aktualizácie stavu už nie sú zachované na sociálnych sieťach, ako sú Facebook a Twitter. Sú všade, kam sa pozeráte, a WordPress drží vlajku na vysokej úrovni pomocou formátu Post Status. Nie je tu nič iné, ako povedať formát post status, nie je podobný stranou, ale oveľa viac o jednoduchom jednom riadku. A nie, nejde o ponuku.

Formáty príspevkov verzus typy príspevkov

Aby ste nemuseli byť zmätení, keď budete mať nádej na tieto dve funkcie, ukážme rozdiel medzi WordPress formáty príspevkov a WordPress typy príspevkov.

Formáty príspevkov vám umožňujú zobrazovať príspevky v rôznych štýloch v závislosti od efektu, ktorý chcete dosiahnuť. Napríklad by ste mohli chcieť, aby sa vaše úvodzovky líšili od vašich asides, vaše obrázkové príspevky sa líšili od vašich video príspevkov a tak ďalej. Napriek tomu by ste pracovali s bežnými blogovými príspevkami.

Viac ako na typy príspevkov WordPress alebo obsah typy podľa Mark Jaquith. Štandardný blogový príspevok je špecifický typ príspevku. Stránka na vašom webe WordPress je ďalším typom príspevku. Vaša navigácia je tiež typom príspevku a je to aj príloha. Váš vývojár môže vhodne hodiť niekoľko vlastných typov príspevkov, napríklad portfólio, referencie a produkty.

Jedna vec je tu zrejmá. Typ príspevku sa točí okolo nezverejňovaného obsahu, t. J. Stránok, ponúk, príloh atď. Formáty príspevkov sú predovšetkým o stylingu alebo „formátovaní“ blogového príspevku, ktorý je mimochodom typom príspevku, ktorý sa začína.

WordPress sa dodáva ako hlavné typy príspevkov s príspevkami a stránkami. Môžete pridať svoje vlastné typy príspevkov a počet nie je nijako obmedzený. Od verzie WordPress 3.1 sme sa zaoberali deviatimi formátmi príspevkov. Nemôžete pridať svoje vlastné formáty príspevkov, ale môžete použiť existujúce formáty príspevkov vo svojich vlastných typoch príspevkov, ale to je príbeh na ďalší deň.

Nakoniec sa v ľavom menu správcu zvyčajne zobrazujú vlastné typy príspevkov, ale formáty príspevkov sa zobrazujú v editore príspevkov WordPress (áno, na obrazovke, kde napíšete svoje príspevky).

Aby sme to zhrnuli, post formáty vám poskytujú väčšiu kontrolu nad tým, ako zobraziť pošta typ príspevku. Rozumiem? Dobre. Teraz pokračujme a zistíme, ako môžeme podporovať formáty príspevkov vo vašej téme. Nezabudnite, že formáty príspevkov sú zabudované do jadra WordPress; stačí ich aktivovať vo svojom motíve.

Ako nastaviť WordPress Post Formáty

Nastavenie poštových formátov je do značnej miery jednoduchý proces. Do záznamu WordPress jednoducho pridajte funkciu, v ktorej uverejňujete formáty, ktoré chcete použiť, a ste zlatí. Ak vytvárate svoju vlastnú tému WordPress, kód uvedený nižšie sa nachádza v súbore features.php. Ak do existujúcej témy pridávate formáty príspevkov, nezabudnite použiť podradenú tému, ktorá chráni vaše vlastné štýly pri každej aktualizácii témy..

S touto preambulou to urobme. Začnite vytvorením súboru „functions.php“ v adresári témy, to znamená, že ho ešte nemáte. Stačí použiť textový editor (ahoj, notepad++ alebo Vznešený text?) a vytvorte otvorený textový súbor s názvom „funkcie“

Pridajte nasledujúci kód na function.php:

function wpexplorer_add_post_formats () {
add_theme_support ('postformáty', pole (
'galéria',
, Citácia ',
'Video',
, Stranou ',
'Image',
, Odkaz ',
'postavenie',
'Audio',
, Chatu '
));
}
add_action ('after_setup_theme', 'wpexplorer_add_post_formats');

Uložte zmeny a nahrajte tento súbor do svojho motívu.

Vyššie uvedený kód aktivuje všetky formáty príspevkov pre vaše potešenie. Ak vytvoríte nový príspevok, tieto formáty príspevkov sa zobrazia v zozname prepínačov vpravo od editora príspevkov WordPress..

Ak vaše motívy nepodporovali formáty príspevkov od začiatku, je pravdepodobné, že budete musieť pridať vlastné štýly pre každý formát príspevku pomocou CSS (a tiež potenciálne zmeniť šablóny). Toto je jednoduché.

Pokiaľ vaša téma správne používa funkcia post_class Ak chcete pridať poštové a vstupné triedy, môžete zacieľovať na prvky podľa triedy poštových formátov a pridať vlastné CSS. Pretože funkcia post_class pridá názvy tried (napr .format-quote), aby ste mohli upravovať povolené formáty. Jedinou požiadavkou je, že chorí potrebujete poznať základy CSS.

Ak chcete podmienene zmeniť časti šablón, volá sa funkcia get_post_format ktorý vám umožní načítať aktuálny formát príspevku. Nezabudnite, že ak nie je priradený žiadny formát príspevku, vráti prázdnu hodnotu.

Témy WordPress s poštovými formátmi

Teraz, keď môžete pridať podporu poštových formátov takmer na akúkoľvek tému pod slnkom, ako vám uľahčíme prácu s krátkym zoznamom tém, ktoré sú predinštalované s poštovými formátmi? Zoznam je tiež pre vás vynikajúci, ak neviete, čo alebo kto CSS je.

Hueman WordPress Téma

Hueman WordPress Téma

Prináša vám Press Customizr, Hueman je zadarmo Téma WordPress, ktorá poskytuje bezplatné aj prémiové témy za svoje peniaze.

PressCustomizr hovorí, že Hueman je „… plne funkčný a pohotový motív časopisu a blogu s vysokým rozlíšením bez kompromisov. Hueman predstavuje to, o čom musíte písať vizuálnym a užívateľsky prívetivým spôsobom na všetkých zariadeniach. “

Skutočne, váš online časopis alebo blog mohol použiť malú formu magického formátu post. Toto dieťa sa dodáva s podporou všetkých formátov príspevkov a množstvom ďalších sladkých funkcií, ktoré je ťažké ignorovať.

Celkový motív WordPress

Celkový motív WordPress

Na webe WPExplorer berieme design vážne, a preto robíme témy, na ktoré sme veľmi hrdí. Príkladom je téma Total Responsive Multi-Purpose WordPress, ktorá odhodí vašu parochňu.

Neberte si za to slovo, neváhajte a pozrite sa na rozsiahly zoznam funkcií, ktoré zahŕňajú formáty príspevkov WordPress. Okrem toho, že vám umožňuje vybrať si rôzne formáty príspevkov v závislosti od vašich potrieb, služba Total prichádza s ďalšími nastaveniami príspevkov, ktoré vám umožňujú okrem iného meniť aspekty, ako sú pozadie príspevku, popisy, médiá, názov a hlavičky. Vaše príspevky zabalia úder a to je záruka.

Téma má najvyššie hodnotenie 4,85 / 5,00 s takmer 30 000 spokojných zákazníkov v čase písania. Spojte to s neuveriteľnou podporou a je úplne v poriadku povedať, že ste v bezpečných rukách. Sledoval som, ako sa táto téma rozrastá, a chlapca som ohromený alebo čo.

Matala WordPress Téma

Matala WordPress Téma

Ach, aká je to krása. Farba je názov hry a Matt Mullenweg (áno, urobil to) sa tu nedrží. Matala je najlepšie známa pre funkcie ako šesť postových formátov (môžete pridať viac; práve ste sa naučili ako), dve oblasti miniaplikácií, farebný textúrovaný dizajn a niekoľko možností prispôsobenia vrátane vlastných hlavičiek, náhodných galérií na jednotlivých obrázkových stránkach a oveľa viac. Na webe WordPress.org je to 100% zadarmo

Socialize WordPress Theme

Socialize WordPress Theme

Ahoj milenci BuddyPress. Ste na trhu s témou WordPress vytvorenou špeciálne pre sociálne siete a komunitné weby? Ak je to áno, máme pre vás iba tému. Pozdravte Socializáciu, jednu z najlepších prémiových tém BuddyPress na trhu.

Okrem všetkých funkcií, ktoré potrebujete na obnovenie života vašej komunity, je socializácia dodávaná so všetkými formátmi príspevkov, aby sa zaistilo, že používatelia majú na vašom webe skvelý čas. Samozrejme, môžete použiť Socialize na zostavenie akejkoľvek inej stránky, ktorú si viete predstaviť, pretože je 100% flexibilná. Rád by som s vami prešiel funkciami, ale toto nie je ten príspevok.

Spaces WordPress Téma

Spaces WordPress Téma

Poďme teraz hovoriť o téme portfólia, ktorá nie je ako žiadna iná. Dámy a páni, predstavujeme Spaces by ThemeBeans, autorovi a vývojárovi extraordinaire.

Pracujete v kreatívnych kruhoch? Ak áno, budete potrebovať tému, ktorá vám pomôže predviesť svoju prácu štýlovo. Môžete upozorniť čitateľa na svoju prácu alebo na svoj blog a jazz po celom shebangu pomocou videí, obrázkov, zvuku, galérií, citácií, odkazov a ďalších strán. Pridaná ponuka s vlastným vysunutím, 19 šablón stránok, vstavané možnosti prispôsobenia živých tém a plná podpora populárnych doplnkov (WooCommerce, EDD a všetky doplnkové moduly Bean) sú pridané plus.

Ukončiť …

Funkcia formátov príspevkov WordPress vám poskytuje silu, ktorú ste vždy potrebovali na pridanie malého štýlu; trochu oomph; trochu pizzazz na váš blog. Je to také smutné, že veľa používateľov programu WordPress nikdy nepoužíva formáty príspevkov na prerušenie monotónnosti a preplnenie svojich príspevkov.

Dúfame, že tento príspevok vás inšpiruje k tomu, aby ste vo svojom blogu podnikli kroky a vytvorili kúzlo. Chcete niečo pridať do konverzácie? Prosím, ohromte nás v komentároch. Tak zatiaľ!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me