Sprievodca pre začiatočníkov k správam v programe WordPress (nevyžaduje sa žiadny kód)

Ak ste novým používateľom programu WordPress, úplne alebo relatívne, môže sa zdať trochu drvivé robiť čokoľvek iné, písať a uverejňovať príspevky, možno kategorizovať a prípadne nainštalovať doplnok alebo tri sociálne zdieľanie. Ale s malým vedením budete môcť ľahko ovládať časti tohto rozsiahleho softvéru, ktorý sa práve teraz usadíte, že sa nebudete o toľko starať..

Problémom, ktorý sa často spája s tým, že niečo je nové, je strach, že niečo zlyhá alebo nie. Ale paradoxne, pre veľa vecí, vrátane WordPress, keď začínate, je najlepší možný čas, aby ste si niečo prepadli. Dôsledky toho, že sa na vašom webe niečo pokazí skôr, ako budete mať iných návštevníkov, ako sú blízki priatelia a rodina, a keď hrá veľkú úlohu pri platení faktúr každý mesiac, sú neporovnateľné..

Ak chcete postarať sa o starosti, osvojte si postoj neporiadku. Ak sa naliehavo nesnažíte opraviť bezpečnostné diery alebo obnoviť funkčné miesto, nemusíte sa obávať, najmä na začiatku. Začnite s časťami, ktoré sa vám zdajú prirodzene zaujímavé, aj keď sa všetky týkajú dizajnu a neviete nič o dizajne. Namiesto toho, aby ste sa museli vynútiť prostredníctvom tutoriálov, môžete si všimnúť, že sa prirodzene učíte viac o WordPress a skúmate rôzne aspekty bez toho, aby ste sa nudili..

Jednou z skvelých vecí o mentalite „rozprávania sa okolo“, pokiaľ ide o WordPress, je to, že neexistuje žiadny tlak na to, aby ste sa čo najrýchlejšie dostali cez učiacu sa krivku. Môžete si dať čas, ktorý potrebujete na vypracovanie vecí pre seba, a tým je všetko oveľa jednoduchšie a oveľa zábavnejšie.

Nižšie sú uvedené niektoré oblasti, v ktorých by ste mohli získať nejakú dobrú hodnotu pri rozoberaní správ a oboznámení sa.

Plánovanie príspevkov WordPress

Plánovanie príspevkov WordPress

To je jeden z veľkých dôvodov, prečo je mať CMS tak prekliato užitočné. Ak ukončíte príspevok skôr, alebo musíte odísť na dovolenku, alebo využívate internetovú sabatúru (ktorú pravdepodobne všetci potrebujeme), môžete napísať príspevky / články v predstihu a naplánovať ich tak, aby sa zverejnili, keď vaše príspevky / články zvyčajne.

Alebo sa môžete porozprávať s časmi uverejnenia príspevkov a pokúsiť sa nájsť, ktoré sa javia ako najlepšie na oslovenie publika. Ďalšie tipy a triky na udržanie prehľadnosti vašich webových stránok nájdete v našom sprievodcovi plánovaním príspevkov WordPress.

Lepšia bezpečnosť WordPress

Zabezpečenie WordPress

Aj keď je ľahké si myslieť, že WordPress po vybalení je dostatočne bezpečný, je to zbožné želanie. V skutočnosti som len minulý mesiac prelomil svoj blog, pretože som bol lenivý pri implementácii niektorých bezpečnostných postupov. Našťastie som svoju webovú stránku dokázal ľahko obnoviť a následne som niekoľkými kľúčovými vecami výrazne zlepšil svoju bezpečnosť.

Dôležitá poznámka: Pred pokusom o čokoľvek zálohujte svoje stránky a buďte opatrní pri whitelistingu a ďalších riešeniach súvisiacich s IP, pokiaľ ide o obmedzenia prihlásenia, môžete sa nakoniec uzamknúť mimo svojej vlastnej oblasti správy..

Oblasti, na ktoré sa môžete pozrieť:

 • Zmena prihlasovacej adresy URL
 • Pridanie niektorých základných obmedzení brány firewall
 • Zmena predpony databázy (nezabudnite najprv zálohovať svoju databázu)

Doplnky WordPress pre lepšiu bezpečnosť a údržbu:

Sprievodcovia s ďalšími bezpečnostnými informáciami:

 • Zabezpečenie WordPress: Je váš web WordPress skutočne bezpečný?
 • Ako zabezpečiť svoj blog WordPress, užitočné tipy pre všetkých používateľov
 • Codex: Kalenie WordPress

Zlepšenie WordPress SEO

WordPress SEO

SEO vám môže pomôcť dosiahnuť stálych návštevníkov po dlhú dobu a zvýšiť vašu návštevnosť vašich stránok WordPress. SEO je bezbolestný spôsob, ako prilákať návštevníkov bez toho, aby museli písať alebo propagovať niečo konkrétne, aby prišli.

Kľúčové slovo Research

Ako som uviedol v príručke pre začiatočníkov k sérii SEO WordPress, ak nezačnete výskumom kľúčových slov, všetko vaše úsilie bude zbytočné. Takže keď nabudúce napíšete príspevok alebo článok, strávte nejaký čas uistením sa, že používate rovnaký jazyk ako ľudia, ktorí sa chcú dozvedieť o predmete daného článku alebo príspevku..

slimáci

Mnoho ľudí povie, že stačí zmeniť permalinky, aby zobrazovali názvy príspevkov, a budú optimalizované. Ale Google to zjavne uprednostňuje, ak si udržujete svoje slimáky krátke a sladké, v ideálnom prípade 3 slová bez výplňových slov (ako alebo do alebo do).

Pretože by bolo veľmi únavné prechádzať celým nevybaveným materiálom a pravdepodobnejšie ako nie; nie produktívne, mali by ste sa zamerať na svoje najrozsiahlejšie / najdôležitejšie príspevky. Príspevky, ktoré skutočne vynikajú ako prínos pre konkrétnu tému.

formátovanie

Správne použitie hlavičiek vo vašom obsahu, uistite sa, že na každej stránke je iba jedna h1 a ďalšie faktory. Nadpisy používajte logicky a vždy v poradí (napr. Za nadpisom H1, ktorý používate pre nadpis príspevku, by za nadpismi v sekciách s obsahom mali nasledovať nadpisy s nadpisom H2, za nadpismi H3 a pod.). Hierarchia nadpisov je oveľa lepšia pre indexovanie vyhľadávacích nástrojov.

Čistý kód

Teraz, ak nie ste vývojár, bude čistota kódu závisieť od toho, kto vytvoril tému WordPress, ktorú používate. Tu vo WPExplorer budujeme všetky naše témy (vrátane Total) pomocou sémantického platného HTML kódu, ktorý pomáha vylepšovať SEO.

Návody na ďalšie vylepšenie vášho SEO WordPress:

Doplnky na vylepšenie vášho SEO WordPress:

Zvýšte rýchlosť stránok WordPress

Rýchlosť stránok WordPress

Rýchlosť stránok je čoraz dôležitejšia. Čím viac „rozmaznaných“ je priemerný používateľ, tým rýchlejšie načítanie sa očakáva od akéhokoľvek webu a tým rýchlejšie sa „odrazí“ od pomalého načítania. Zvýšenie rýchlosti stránok je jednou z tých vecí, ktoré sa zdajú byť oveľa komplikovanejšie a náročnejšie ako sú, pretože „profesionáli“ používajú veľa mätúceho jazyka..

Ak sa len pridŕžate niektorých základných pokynov, vyskúšajte, čo pre vás funguje, a bavte sa s ním (možno z toho urobte hru, kde zakaždým, keď dôjde k zlepšeniu o 0,3 s, si napijete nápoj alebo obetujte gumového medveďa na počesť WordPress) budete mať možnosť oholiť sekundy z času načítania bez stresu.

Niektoré oblasti, na ktoré by ste sa mali pozrieť:

 • CDN
 • caching
 • Optimalizácia obrazu
 • Optimalizácia domovskej stránky
 • Lazy loading

Návody na ďalšie zrýchlenie WordPressu:

 • 10 bezplatných služieb CDN na urýchlenie WordPress
 • Ako zrýchliť svoje stránky WordPress (rýchlo a ľahko)

Doplnky na urýchlenie inštalácie WordPress:

Návrh webových stránok a tém WordPress

Dizajn stránok WordPress

Poskytnutie základného a čistého dizajnu je v dnešnej dobe veľmi dobré pre veľa tém WordPress. Problémom je to, ako prinútiť vaše webové stránky, aby vynikli, aby upútali pozornosť vašich návštevníkov. Našťastie pre vás, mnoho tém, ako je naša celková, prichádza so vstavanými nástrojmi na tvorbu stránok, živými prispôsobiteľmi a ďalšími.

Niektoré oblasti, na ktoré by ste sa mali pozrieť:

 • Tvorcovia stránok
 • Prispôsobiteľné témy
 • Header / Logo
 • Oblasť miniaplikácií
 • Vlastná domovská stránka

Návody pre dizajn WordPress:

 • Ľahké (a cenovo dostupné) spôsoby, ako zaistiť, aby stránky WordPress vynikali
 • 12 kreatívnych spôsobov, ako môžete vylepšiť dizajn svojho blogu
 • Ako vytvoriť obrázky pre váš blog WordPress bez schopností grafického dizajnu

Doplnky na zmenu dizajnu vašej stránky WordPress:

 • Najlepšie tvorcovia stránok pre WordPress

Začať zostavovať zoznam

Zoznamy novín WordPress

Ak vás zoznam adries alebo e-mailový marketing zastrašuje, relaxujte. Už to nie je ani zďaleka tak zložité a nepriateľské, ako to bývalo pred 8 a viac rokmi. Navyše, väčšina veľkých poskytovateľov vám teraz umožní bezplatne vyskúšať (Aweber 1-mesačná bezplatná skúšobná verzia, MailChimp zadarmo až 2 000 predplatiteľom.)

Zatiaľ čo písanie kópií na e-maily je niečo, čo môže v ústach niekoho, kto je na úkor predaja, rovnako ako ja, zlá chuť, považujem za užitočné iba nasmerovať rovnaký hlas blogu, z ktorého sa prihlásili na odber..

Sprievodcovia ďalšími pokynmi:

 • Ako vytvoriť zoznam e-mailov v systéme WordPress
 • Marketing vašej webovej stránky WordPress: The Ultimate Guide

Doplnky pre ďalšie „zasielanie správ“:

Vytvárajte pokročilé stránky ľahko pomocou nástrojov na tvorbu stránok

Tvorcovia stránok WordPress

Ak sa obávate riešenia skutočných vizuálov svojho webu, nebojte sa. A namiesto toho, aby ste sa snažili znovu objaviť kolo dobrého dizajnu, nechajte sa inšpirovať tvarmi a použitím medzier (medzery medzi textom / obrázkami / inými objektmi), ktoré vidíte na dobre navrhnutých webových stránkach, a napodobnite to, čo oceňujete najviac.

Tvorcovia stránok vám umožňujú mať veľkú tvorivú kontrolu nad rozložením stránky bez toho, aby ste museli poznať jediný riadok kódu. Toto je veľmi nízky tlak, pretože jediná vec, ktorá by sa mohla pokaziť, je zverejnenie stránky, ktorá nevyzerá dobre. A tomu sa dá vyhnúť jednoducho tak, že nebudete biť publikovanie, kým s ním nebudete spokojní.

Doplnky pre ďalšie „zasielanie správ“:

 • Vytváranie drag & drop stránok
 • Beaver Builder pre WordPress
 • Tvorca rozvrhnutia WordPress
 • Qards Review Builder pre WordPress
 • Najlepšie tvorcovia stránok pre WordPress

záver

Aj keď existuje veľa vecí, ktoré môžete s programom WordPress robiť bez toho, aby ste vedeli (alebo sa niekedy učili) jediný riadok kódu, ak vás zaujíma, je možné oveľa viac rozprávať, ak ste ochotní vyhrnúť si rukávy a získať ruky špinavé.

Prvým krokom by malo byť nainštalovanie lokálnej kópie programu WordPress (alebo jednoducho etapa vášho webu, ak ste na WPEngine). Potom pomocou veľkého brata Google a kódovo špecifických stránok ako StackExchange zistite, ako robiť to, čo chcete robiť.

Váš kód nemusí byť pekný a môžete skončiť pomocou mnohých „inelegantných riešení“, ale budete sa učiť a výsledky, ktoré vás môžu inšpirovať, aby ste sa hlbšie pozreli a naučili sa kódovať reálne.

Existujú nejaké problémy programu WordPress, ktoré sa obávajú riešenia? Dajte nám vedieť v komentároch.