Ste novým používateľom WordPress? Vyvarujte sa týchto 10 chýb nováčikov

Ste novým používateľom WordPress? Vyvarujte sa týchto 10 chýb nováčikov

Ak ste novým používateľom programu WordPress, možno ste už zistili, aké ľahké je nainštalovať a začať.

Tím spoločnosti Automattic sa vymanil z cesty, aby proces nastavenia bol čo najjednoduchší a najpríjemnejší pre užívateľa. Niektorí weboví hostitelia urobili túto jednoduchosť ešte o krok ďalej a ponúkajú inštaláciu jedným kliknutím pre inštalácie WordPress.

Pretože online pripojenie na internet je v súčasnosti také jednoduché, noví používatelia WordPress sa o mnohé kľúčové veci často nestarajú. Nesprávnym ponechaním týchto nastavení v predvolenom stave sa noví používatelia otvárajú potenciálnym problémom neskôr v priebehu života svojich webových stránok.

Pozrime sa na niekoľko bežných chýb, ktorým sa môžete vyhnúť pri nastavovaní svojich webových stránok.

1. Nep premenovanie účtu správcu

Toto je bežná chyba, ktorú urobili používatelia WordPressu a ktorá vás môže dostať do problémov. Hackeri ho takmer vždy používajú admin (alebo jej časť) ako názov používateľského účtu pri pokuse preniknúť na vaše webové stránky.

Jednou z najbezpečnejších vecí, ktorú môžete urobiť, je dať svojmu účtu administrátora hlavnej stránky iné meno. Môže to byť vaše meno, meno osoby, ktorá sa bude starať o údržbu stránok, alebo akékoľvek iné používateľské meno, na ktoré si môžete myslieť.

Len sa uistite, že to tak nie je admin, správca, alebo ktorékoľvek zo štandardných názvov účtov, ktoré by ste očakávali od tohto typu používateľa.

2. Nijako nemeniť slogan z „iba iného webu WordPress“

Existujú témy, ktoré nezobrazujú slogan vášho webu WordPress, a ak použijete jednu z nich, je ľahké si myslieť, že ho nemusíte meniť. Spoločnosť Google však bude indexovať váš web bez ohľadu na to, či je zobrazený alebo nie.

Ak to necháte, je tu očividný spôsob, ako ukázať, že ste začiatočník v programe WordPress, a môže na vaše stránky prilákať nesprávny typ pozornosti. Zmena nastavení je jednoduchá – nájdete ju pod Nastavenia> Všeobecné.

3. Nezmeníte štruktúru Permalinks

Toto je chyba, ktorú som videl veľa nových používateľov systému WordPress. V predvolenom nastavení WordPress nastavuje permalinkovú štruktúru, ktorá sa má zobraziť ako ID príspevku. To znamená, že získate odkaz na adresu URL pre príspevok, ktorý je mysitename /? p = 123. Nevyzerá príliš pekne a môže to spôsobiť problémy so SEO na vašich stránkach.

Namiesto toho zmeňte štruktúru permalinku na štruktúru, ktorá obsahuje názov príspevku. Existuje niekoľko, ktoré si môžete vybrať, ale najbežnejšie sú Deň a meno a Názov príspevku. Túto možnosť nájdete v Nastavenia> Permalinky.

Permalinks

Prvá z nich pridá do vašej adresy URL štruktúru priečinka s údajmi a môže byť užitočná pre stránky, ktoré uverejňujú každý deň alebo ktoré obsahujú správy. Názov príspevku Štruktúra je taká, ktorú často vidíte na niektorých z najlepších webov v blogosfére. Jednoducho zobrazuje https: //mysitename.com/post-name/ a je to najlepší spôsob, ako dať svojim webom jednoduché a nezabudnuteľné adresy URL.

4. Neodstraňuje sa vzorová stránka

Zatiaľ čo väčšina ľudí odstráni „Hello World!“ písať a komentovať, ktoré možno nájsť na to, veľa ľudí zabudne alebo nikdy nevšimne vzorovú stránku, ktorá je vytvorená s inštaláciou WordPress.

To, že zostane na tomto mieste, nijako skutočne nepoškodí, ale Google ho indexuje a spôsobí, že budete vyzerať ako celkom nováčik. Jednoduchú vec, ako sa vyhnúť problémom, je odstrániť stránku. Nerobí pre vás nič, takže na dokončenom webe nemá miesto. Vymaž to.

5. Nevytváranie skvelých o strana

Stránka About z môjho najnovšieho blogu Zdravé dosť.

o stránka je jednou z najdôležitejších stránok na vašom webe.

Po vašej domovskej stránke to bude pravdepodobne najnavštevovanejšia stránka na vašom webe. Tu zdieľate so svojimi čitateľmi, o koho presne ste a o čom je váš web. o Stránka má zásadný význam pri rozprávaní vášho príbehu a pri spájaní so čitateľmi, aby sa chceli držať a čítať vaše príspevky.

V dnešnej dobe je veľmi neobvyklé nájsť web bez o pretože ľudia majú záujem poznať autora alebo spoločnosť za daným webom. Je to jednoduchý a efektívny spôsob, ako sa spojiť s ľuďmi a každý web by mal mať jeden. Ale jednoduché vytvorenie nie je dosť dobré – musíte to urobiť skvelý.

6. Nedáva svojim čitateľom spôsob, ako vás kontaktovať

Zatiaľ čo sme na téme stránok, musíte si vytvoriť tú, ktorá vašim čitateľom poskytne spôsob, ako s vami zostať v kontakte. Existuje veľa spôsobov, ako to urobiť v týchto dňoch.

Môžete byť veľmi otvorení a uviesť svoju e-mailovú adresu alebo telefónne číslo, alebo môžete použiť niektorý z vstavaných kontaktných formulárov. Ten umožňuje stále umožniť svojim čitateľom nadviazať kontakt, ale zachová si určitý stupeň súkromia.

Čokoľvek sa rozhodnete pridať na stránku, mali by ste mať pre svojich čitateľov aspoň jednoduchý kontaktný formulár. Pokiaľ ide o doplnky, odporúčam číslo jedna Kontaktný formulár 7. Ak však chcete viac možností, tu je náš výber najlepších doplnkov kontaktného formulára WordPress.

7. Sťahovanie tém z pochybných zdrojov

Existuje veľa miest tam, ktoré vám umožní sťahovať prémiové témy pre nič za nič, a môžete si myslieť, že ich použitie je dobrý nápad. Nemáte však potuchy, čo sa k týmto témam pridalo. Škodlivý kód možno celkom ľahko pridať do niektorých tematických súborov, ktoré otvoria váš web hackerom a spamerom.

Ak chcete použiť prémiové tému, zakúpte si ho od oficiálneho dodávateľa. Ak nechcete minúť peniaze na prémiové tému na začiatku svojho webu, sú k dispozícii zadarmo tisíce vynikajúcich tém. Spomeňte si napríklad na blog, ktorý som spomenul vyššie, zdravé dosť? Beží na úžasnej téme Highwind, ktorá je úplne zadarmo. A tu je veľa skvelých bezplatných tém dostupných priamo tu na WPExplorer – stačí sa pozrieť na naše najlepšie bezplatné témy WordPress.

Inštalácia motívu z nespoľahlivého zdroja nestojí za problémy, ktoré bezpochyby zažijete. Z dlhodobého hľadiska vás to bude veľmi stáť.

8. Nenechajte WordPress aktuálny

Medzi ľuďmi, ktorí naozaj nerozumejú technickým aspektom samoobslužného blogu, existuje spoločný problém. Myslia si, že ak nainštalujete WordPress, skončíte s technickým aspektom a môžete pokračovať v tvorbe obsahu. Bohužiaľ to tak nie je.

Automattic chápe problém a urobil aktualizáciu inštalácií WordPress jednoduchým procesom na jedno kliknutie, aby ich mohol vykonať aj ten, ktorý nie je technický..

Aktualizácie v jadre softvéru zaisťujú bezpečnostné diery a opravujú problémy, ktoré prekĺzli cez trhliny v procese vývoja. Ak neaktualizujete program WordPress, necháte svoje stránky zraniteľné voči hackerom a možnosti, že by nové doplnky alebo témy mohli narušiť váš web..

9. Nevytvárajte pravidelné zálohy vašich stránok

Používam (a milujem) VaultPress pre úplný pokoj v duši.

Existuje veľa doplnkov, ktoré vám umožnia vytvárať zálohy vašej inštalácie a databázy WordPress. Siahajú od jednoduchých doplnkov, ktoré zapíšu obsah vašej databázy a potom vám pošlú e-mailom súbor, až po prémiové doplnky, ako napríklad VaultPress ktoré poskytujú úplnú zálohu vášho webu a poskytujú vám viac možností obnovenia.

Bez ohľadu na to, ktorú metódu zvolíte, vždy by ste sa mali uistiť, že máte pravidelnú zálohu pre prípad akýchkoľvek problémov.

10. Inštalácia príliš veľkého množstva (mizerných) doplnkov

O problémoch s inštaláciou doplnkov som už hovoril predtým. Pri každom nainštalovanom doplnku riskujete pridanie záťaže na svoj web a spomalenie časov načítania stránky, ak ide o zle kódovaný doplnok. Rovnako ako spomaľujete svoje stránky, s každým novým doplnkom dávate bezpečnosť svojich stránok do rúk vývojárom tretích strán. Mali by ste sa uistiť, že pred použitím musíte mať nainštalovaný doplnok.

Samotné príliš veľa doplnkov nespôsobí príliš veľa problémov, ale príliš veľa „mizerných“ bude. Nezabudnite teda skontrolovať recenzie každého doplnku, ktorý inštalujete, ako aj nainštalovať každý doplnok na svoje stránky 1 po 1, aby ste mohli otestovať a zistiť, ako to ovplyvňuje vaše stránky. V skutočnosti by 1 nesprávne kódovaný doplnok mohol spôsobiť, že vaše stránky bežia pomalšie ako 50 dobre kódovaných doplnkov. Pri pridávaní doplnkov na svoje stránky sa uistite, že ich tam všetky nevyhodíte, a to bez toho, aby ste ich najskôr otestovali a ak je to možné, prečítali si ich..

WPEngine uverejnil skvelý článok o Množstvo doplnkov WordPress vs kvalita to naozaj vysvetľuje všetko podrobne a pomôže vám ďalej pochopiť, ktoré doplnky môžu skutočne spôsobiť spomalenie vašich stránok.


Vyššie uvedené chyby sú bežné u nových používateľov WordPress, ale dá sa im ľahko vyhnúť. Vyžaduje si to len trochu premýšľania a plánovania skôr, ako svoj web uvediete na trh, a môžete sa vyhnúť mnohým problémom, ktorým noví používatelia čelia línou nadol..

Máte nejaké ďalšie rady pre nových používateľov WordPress? Aké jednoduché chyby ste urobili na začiatku svojho webu a že ste si želali, aby ste sa vrátili a zmenili? Dajte nám vedieť v komentároch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me