Tipy na blogovanie WordPress, aby bol váš blog úspešný

Tipy na blogovanie WordPress pre úspech

Od začiatku je blogovanie fantastickým spôsobom, ako zdieľať svoju vášeň pre určitý predmet s inými obľúbenými ľuďmi na internete. Či už píšete o varení, mechanike, SEO alebo migrácii vtákov, publikum je tu pre vás. A za posledných 20 a viac rokov sa blogovanie vyvinulo z jednoduchého koníčka do úplnej kariéry. Čo je úžasné! Ľudia v skutočnosti žijú a robia to, čo majú radi, a zdieľajú túto vášeň s ostatnými.

V minulosti sme zdieľali veľa tipov, ako začať blog, ako si vytvoriť online prítomnosť a ako rozšíriť svoje publikum. Dnes pokryjeme niekoľko kľúčov tipy na blogovanie môžete ho okamžite použiť, aby ste svoj blog ešte vylepšili a vylepšili stať sa úspešným bloggerom!

Napíšte o čom viete

Môže sa to zdať zrejmé, ale píšte o tom, čo máte radi a o čom viete. Keď píšete o tom, čo vás zaujíma, vaša vášeň sa prejaví vo vašom písaní. Vďaka tomu bude vaša nová kariéra v blogovaní príjemnejšia a spravovateľnejšia.

Ak chcete pridať viac článkov o konkrétnom predmete, ktoré nemáte autorizáciu, mali by ste do svojho tímu pridať viac autorov. Mnoho tém WordPress obsahuje podporu pre viacerých autorov, ako aj vlastné autorské stránky.

Doplnok pre editora rolí WordPress

Chcete pridať autorov bez toho, aby ste im poskytli bezplatnú vládu nad svojím blogom? Vyskúšajte doplnok ako bezplatný Editor používateľských rol pre WordPress. Tento doplnok vám umožňuje obmedziť prístup k rôznym rolám používateľov (administrátori, prispievatelia, odberatelia atď.) A potom ich priradiť registrovaným používateľom..

Vytvorte relevantný obsah

Ďalším dôležitým aspektom je sústrediť sa na relevantný obsah. Nevidíte nás písať o Youtube dráme tu na WPExplorer, však? Len preto, že existujú blogeri, ktorí platia za konkrétny predmet, čo neznamená, že by ste sa o tom mali pokúsiť napísať … pokiaľ to nie je príslušný na zameranie vášho blogu A je to niečo, čo ste informovaný o.

Urobte svoj článok zaujímavým

Čítanie

Ak píšete o tom, čo viete, tento tip bude oveľa jednoduchší – musíte si ho nechať zaujímavý. Nikto nechce čítať slovník, takže nepíšete články ako jeden. Nájdite svoj štýl písania (existuje veľa skvelých článkov online s tipmi na písanie, ktoré nájdete a rozvinúť váš online hlas), potom si nahrajte niektoré z našich ďalších tipov na vylepšenie svojich článkov..

Použite dobrý nadpis

Spolu so zaujímavým obsahom budete tiež potrebovať skvelý nadpis, ktorý upúta pozornosť a dostane naň kliknutie. Titulky sú prvou vecou, ​​ktorú noví čitatelia uvidia vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja alebo na sociálnych médiách. Pri brainstormingu zvážte 4 U je skvelý nadpis:

  • naliehavý: Ak je to možné, mal by váš titul obsahovať určitý druh naliehavosti alebo výzvu na akciu. Vytvorte obsah, ktorý môžu čitatelia použiť na vykonanie zmien dnes, alebo zdieľať niečo zadarmo na obmedzený čas.
  • jedinečný: To je nesmierne dôležité – váš obsah musí byť takého druhu. Neoprávnene nekopírujte prácu iných. Toto nie je len trestný čin, ktorý môže ovplyvniť vaše SEO, ale čitatelia sa prestanú vracať, ak sú všetky informácie, ktoré váš blog poskytuje, obnovené. Zamyslite sa nad tým, aký druh obsahu by ste chceli prečítať, ale zatiaľ ste ho nenašli a potom ho začnite pracovať.
  • užitočný: Napíšte obsah, ktorý vaši čitatelia chcú alebo potrebujú čítať. Vaše články by mali obsahovať informácie, ktoré môžu čitatelia použiť, ktoré môžu byť podľa vášho výklenku dekorom pre domácich majstrov, životnými lekciami, ktoré ste získali, keď ste sa stali rodičmi, tipmi na zachytenie vysnívanej kariéry alebo možno sprievodcom vytvorením úžasného blogu..
  • Ultra-Specific: Jedinou vecou, ​​ktorá je lepšia ako užitočný obsah, je hyper užitočný obsah. Čím konkrétnejší je váš obsah, tým viac budú pravdepodobne vaši čitatelia zapojení. Na druhej strane je to tým, že čím väčší je váš obsah, tým menšia je skupina čitateľov, na ktorú sa zaujímate, ale vytvorením vhodnej zmesi všeobecných a konkrétnych článkov na svojom blogu môžete rozšíriť a kultivovať svoje publikum čitateľov..

Názov Experimenty Zadarmo WordPress Plugin

Pre ešte lepšie titulky môžete použiť aj doplnok na testovanie rozdelenia názvu. Pomocou doplnku si môžete vyskúšať variácie toho istého nadpisu, aby ste zistili, ktorý formát osloví vašu čitateľskú základňu najviac. Aj keď to nie je nevyhnutný krok, je potrebné zvážiť, aj keď testovacie tituly rozdelíte iba na obmedzený čas, aby ste získali dojem, čo čitatelia radi vidia..

Pridať sociálne zdieľanie

Po celú dobu investovania do vytvorenia úžasného obsahu chcete, aby ho čitatelia zdieľali správne? Samozrejme! Používatelia budú s väčšou pravdepodobnosťou zdieľať váš obsah, ak vytvoríte zdieľateľný obsah. Čo to znamená? Som rád, že ste sa pýtali.

Uistite sa, že máte tlačidlá sociálneho zdieľania zabudovaný do vášho blogu. Nespoliehajte sa na svojich čitateľov, aby mali skratky v sociálnom prehliadači alebo aby sa podrobili mimoriadnemu úsiliu pri otvorení svojich sociálnych účtov na zdieľanie vášho obsahu. V priemere sa ľudia zle rozhodujú, takže čím ľahšie pre nich urobíte niečo (napríklad zdieľanie obsahu), tým je pravdepodobnejšie, že to urobia..

Doplnok Jetpack WordPress

Skvelý bezplatný doplnok pre sociálne tlačidlá je jetpack autor Automattic. Jetpack ponúka blogerom množstvo výkonných možností, všetko z jedného úžasného doplnku a jedna z týchto možností sa práve stane sociálne zdieľanie. Po inštalácii Jetpack prejdite na informačný panel a prejdite na Jetpack> Nastavenia> Zdieľanie, aby ste povolili tlačidlá zdieľania a vybrali umiestnenie tlačidla. V súčasnosti je podporovaných 10 služieb (vrátane veľkých troch – Twitter, Facebook a Google+), ako aj možnosti e-mailu a tlače.

Väčšina ľudí navyše cíti potrebu patriť do skupiny. Takže tým ukazuje počet vašich sociálnych podielov alebo vašich celkových sociálnych sledovateľov je možné zvýšiť pravdepodobnosť, že čitateľ bude nasledovať tento príklad. Monarch je skvelý prémiový sociálny doplnok, ktorý môžete použiť na vytvorenie sociálnych prepojení a tlačidiel na zdieľanie v sociálnej sieti pomocou počítadiel. Ale v závislosti na tom, koľko sledovateľov máte, možno budete chcieť skryť svoje počítadlá, až kým čísla nebudú o niečo pôsobivejšie.

Váš blog by mal byť ľahko čitateľný

Test ľahkosti čítania Flesch

Správne usporiadanie obsahu je obrovský krok, ale nemali by ste zanedbávať čitateľnosť. Jeden rýchly spôsob kontroly obsahu je pomocou testu Flesch. Ľahké čítanie test je štandardná metóda testovania náročnosti pasáže alebo článku napísaného v angličtine. Je to v podstate matematický vzorec, ktorý ako premenné používa vaše vety, slová a slabiky. Aj keď by to nemal byť jediný faktor, ktorý by zvážil vaše Fleschove skóre, môže vám pomôcť napísať lepší obsah pre vaše cieľové publikum.

Váš SEO

Ak už používate Váš doplnok SEO Ak chcete optimalizovať svoje stránky WordPress pre vyhľadávacie nástroje, budete radi, že viete, že pomocou toho istého doplnku môžete optimalizovať svoje príspevky aj pre ľudí, pretože má zabudovaný test Flesch Read Ease. Pomocou nástroja na analýzu obsahu Yoast môžete vidieť rýchly prehľad o vašom názve, meta a obsahovom SEO a podľa toho vykonať zmeny, aby ste dostali všetky svoje premenné do zelenej zóny SEO (môžete si vziať analýza obsahu v reálnom čase na skúšobnú jazdu na svojich webových stránkach).

Vyčistite dizajn svojich webových stránok

Existuje veľa skvelých blogov, na ktoré ste sa určite nikdy nevrátili, pretože ich dizajn webových stránok vás odradí. Vážne. Kto chce do tváre fantázie nečitateľných písiem, blikajúcich reklám a bláznivých bočných panelov? Mnohokrát jednoduchšie je lepšie a pokiaľ ide o váš blog, čitateľnosť by mala byť kľúčová.

Zadarmo téma WordPress Ananás

Zadarmo téma WordPress Ananás

Použite tému WordPress čo uľahčuje vašim čitateľom robiť to, čo vedia najlepšie (čítať) a zároveň poskytuje možnosti, ktoré potrebujete na spustenie svojho blogu / firmy. Pre niektorých to môže znamenať výber priamej témy ako WordPress s blogovaním ananás. Táto čistá, minimálna a bezplatná téma WordPress využíva jednoduché rozloženie obsahu na stred bez hlavného bočného panela, takže vaši čitatelia sa sústredia na váš obsah, nie na vaše widgety a iné chmýří..

Total Drag & Drop WordPress Téma

Total Drag & Drop WordPress Téma

Ak sú vaše potreby o niečo zložitejšie, možno budete chcieť zvoliť väčší prémiový motív s nástrojom na tvorbu stránok (takže môžete zostaviť akékoľvek iné vstupné stránky, obchod, tím alebo iné stránky, ktoré budete potrebovať). Vytvorili sme Celkom priamo tu vo WPExplorer a postavili ho správnym spôsobom. Pridajte neobmedzené blogové stránky, využite voliteľný blogový filter, vyberte si z troch hlavných rozložení (murivo, mriežka alebo štandardný štýl zoznamu), pridajte bočný panel (alebo nie), pridajte viacerých autorov s avatarmi, vytvárajte poštové série, použite vlastné orezávanie obrázkov, umožnenie sociálneho zdieľania a ďalšie. A to sú len niektoré z možností blogu! Môžete tiež pridať vlastné farby, písma, logá atď. Ak si chcete zobraziť viac, vyskúšajte ukážku!

A bez ohľadu na to, ktorú tému si vyberiete, sa ubezpečte vyberte si dobré písmo vo veľkosti písma, ktorú môžu čitatelia ľahko prečítať. Podľa Americkí spisovatelia a umelci Inc najlepšie fonty na čítanie online sú Arial vo veľkosti 12+, veranda o 10 alebo Georgia ak požadujete niečo trochu formálnejšie. Zistili tiež, že ak oslovujete vyspelejšie publikum, mali by ste veľkosť písma zvýšiť na najmenej 14.

Ľahký doplnok Google Fonts pre WordPress

Ak si nie ste istí, ako pridať vlastný kód na zmenu vašich tematických písiem, jednoducho získate Jednoduché písma Google pre WordPress. S týmto bezplatným doplnkom môžete vykonávať zmeny písiem priamo zo živého prispôsobovača WordPress (nie sú potrebné žiadne znalosti v oblasti kódovania). Upravte a ukážte farbu písma, veľkosť, výšku riadku a vzdialenosť písmen pre rôzne textové prvky na vašom webe.

Zjednodušte formátovanie

Udržiavanie organizovaného obsahu prechádza dlhú cestu. Ak sa snažíte napísať príspevok s viac ako 2 000 slovami, chcete, aby to čitatelia dokončili. Jedným zo spôsobov, ako zlepšiť čitateľnosť vašich príspevkov, je formátovanie, ktoré používate.

Každá myšlienka, ktorú napíšete, nemusí byť dlhá, kratšie vety určite majú svoje miesto a môžu vám pomôcť udržať vás (a vašich čitateľov) na mieste. Používajte nadpisy aby ste jasne označili rôzne časti vášho článku. Mali by ste používať hlavičky H2 pre hlavné sekcie s ďalším nadpisom úrovne milenca (H3, H4 atď.) Podľa potreby. Pridajte guľky a očíslované zoznamy pre jednoduché a rýchle body v rámci vašich príspevkov.

Používajte obrázky podľa vášho želania

Prečo sú obrázky dôležité

Obrázok má údajne hodnotu tisíc slov, ale pre svoj blog to môže byť omnoho viac, ak ho využívate správne. Vytvárajte obrázky, ktoré sú vizuálne podmanivý. Vďaka webovým stránkam ako Unsplash, Veľké zásoby, Pixabay, PicJumbo a Smrť na sklade nájsť dostupné obrázky je hračka. Potom s photoshop alebo bezplatný online nástroj Pixlr môžete svoj obrázok upraviť a pridať text, filtre a ďalšie.

Nezabudnite uviesť aj alt-textové keď pridáte obrázky do svojich príspevkov. Vyhľadávacie nástroje môžu vidieť tieto informácie. Optimalizáciou alternatívneho textu obrázka môžete ten istý obrázok lepšie ohodnotiť vo výsledkoch obrázkov vyhľadávacieho nástroja (vytvorením úplne nového kanála webovej prevádzky na vašich stránkach).

Podporujte zapojenie čitateľov

Tejto téme sme sa venovali už skôr, ale len preto, že je taká dôležitá. Vaše publikum je stredobodom vášho blogu, takže jeho aktívne zapojenie je obzvlášť dôležité. Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako to urobiť.

Vylepšite svoju časť Poznámky

Vaše komentáre sú najjednoduchším spôsobom, ako zapojiť svojich čitateľov. Zatiaľ čo komentáre WordPress sú samy o sebe skvelé, existuje tu veľa úžasných doplnkov WordPress, ktoré vám pomôžu vylepšiť vaše komentáre. Tu je len niekoľko najlepších pluginov pre komentáre WordPress (podľa nášho názoru), aby ste zvýšili úroveň svojich komentárov.

Spustite Newsletter

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako osloviť svojich čitateľov, je informačný bulletin. Spravodaje idú priamo do doručenej pošty vášho publika, takže bez ohľadu na to, kde môžu vidieť, máte na odbavenie niečo nové. Spravodaje sú tiež úžasným spôsobom zdieľania exkluzívny obsah so svojimi čitateľmi, ako freebie alebo špeciálna súťaž len pre nich. Tu je niekoľko úžasných tipov od našich autorov pre informačné bulletiny a WordPress:

  • Sprievodca pre začiatočníkov k MailChimp s WordPress
  • 5 bezplatných doplnkov WordPress pre program MailChimp na zvýšenie počtu prihlásení k odberu noviniek
  • 3 Základné doplnky na zostavenie zoznamu pre WordPress

Zvážte Freebie alebo súťaž

Či už ponúkate voľnú ruku / darček iba pre predplatiteľov alebo pre celé publikum, vždy je pekné, že sa môžete vrátiť svojim čitateľom. Sú to tí, ktorí vás podporujú a umožňujú vášmu životnému štýlu blogov predsa len prispieť! Našťastie s WordPress je super ľahké usporiadať vlastnú súťaž alebo prezradiť pomocou doplnku. Mohli by ste tiež zvážiť vytvorenie bezplatných stiahnuteľných dobrôt (ako sú témy s bezplatným textom, bezplatné e-knihy, bezplatné psds atď.) Alebo zabezpečenie exkluzívnych zliav pre produkty, ktoré odporúčate.

Zabalenie

Toto je len špička ľadovcov spôsobov, ako vylepšiť svoj blog podporovaný technológiou WordPress, a dúfame, že niektoré z týchto tipov vám pomôžu dostať sa na ceste k úspechu vášho blogu. Ale nezastavujte sa tu – existuje veľa spôsobov, ako zlepšiť dôveryhodnosť blogu, bezpečnosť webových stránok, SEO WordPress SEO a dokonca aj mieru predplatiteľov. Takže pokračujte vo výskume a vzdelávaní. A ak narazíte na ďalšie užitočné tipy na blogovanie, nezabudnite ich zdieľať v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me