Tipy na marketing obsahu pre malé podniky používajúce WordPress

Tipy na marketing obsahu pre malé podniky používajúce WordPress

Bez ohľadu na veľkosť vášho podnikania alebo činnosti, ktoré sa zaoberajú marketingom obsahu, je nevyhnutnosťou. Ak však prevádzkujete malú firmu alebo ste tam sami, pravdepodobne je spravodlivé povedať, že máte menej prostriedkov na investovanie do propagácie svojich služieb a produktov, ako je to vo veľkom meradle. To však neznamená, že bez správnej stratégie nemôžete dosiahnuť skvelé výsledky, a preto sme zostavili náš zoznam tipov na marketing obsahu..

Jednoducho povedané, obsahový marketing zahŕňa výrobu vysoko kvalitného obsahu, ktorý sa potom propaguje s cieľom priniesť na váš web cielenejší prenos. Ak zlepšíte svoje úsilie v oblasti marketingu obsahu, vaše stránky získajú viac návštevníkov, zvýšite generáciu potenciálnych zákazníkov. Toto môže v konečnom dôsledku viesť k väčšiemu predaju.

Existuje veľa rôznych spôsobov, ako implementovať alebo vylepšiť svoju stratégiu marketingu obsahu. Našťastie, ak máte webovú stránku WordPress, existuje niekoľko výkonných doplnkov WordPress, pomocou ktorých môžete pomôcť. Nech už sú vaše skúsenosti s marketingom v oblasti obsahu akékoľvek, a napriek tomu, koľko času musíte dať, nižšie uvedené tipy pre marketing v oblasti obsahu vám pomôžu správnym smerom alebo zvýšia vaše súčasné úsilie..

1. Vytvorte skvelý obsah

Možno to nebudete chcieť počuť, ale najdôležitejším aspektom marketingu obsahu je samotný obsah. Mnoho ľudí sa pripája k uzlom, ako produkovať úžasný obsah, alebo dokonca len rozhodnúť, o ktorých predmetoch písať.

Najlepšie rady pre malé podniky sú jednoduché. Zamyslite sa nad tým, aké informácie chcú vaši zákazníci vedieť. Aké otázky nedávno položili? Čo ste zistili, že znova a znova vysvetľujete? Ak má niekto problém, ktorý s vami prediskutoval, potom má viac ľudí rovnaký problém ako doma a doma ho Google-ing.

Zapíšte si otázky a obavy svojho cieľového publika a existujúcich zákazníkov a premente ho na obsah. Najlepším spôsobom, ako na svoj web pridať zaujímavý a pútavý obsah, je pomocou blogu. Zoberte otázky svojich zákazníkov a z každého z nich urobte blogový príspevok. Vyskúšajte, aby boli tieto príspevky informatívne a zábavné, ale čo je najdôležitejšie pre vaše cieľové publikum, aby boli nalákané na čítanie.

Teraz, keď potenciálny zákazník alebo klient podnikne spoločnosť Google, aby hľadal odpoveď na svoj dotaz, existuje šanca, že váš blog nájde. Po obdržaní odpovede na svoju otázku sa môžu na pár kliknutí dostať na vašu pokladňu alebo stránku s kontaktmi – pripravení podniknúť ďalší krok v predajnej ceste.

2. Použite kvalitnú tému WordPress

Téma celkového marketingu obsahu WordPress

Existuje veľa tém WordPress, z ktorých si môžete vybrať, a keď sa pustíte do začatia podnikania alebo blogu online, môže to byť ohromujúce. Pre obsahový marketing chcete tému, ktoré zaťaženie rýchlo, vzhľad profesionálny, je jednoduché použitie a nestojí vás to za ruku a nohu. Nemôžeme dosť odporučiť tému Total WordPress. Táto téma bola optimalizovaná pre rýchlosť, má stovky volieb Prispôsobovač tém a ľahká drag & drop tvorca stránky a stojí menej ako nová tlačiareň. Pre každú firmu alebo blog je Total vynikajúcou témou, pomocou ktorej je možné vytvoriť webovú stránku s obsahom.

3. Usporiadajte tvorbu obsahu

Pre malú firmu chcete uverejňovať aspoň jeden, ideálne dva blogové príspevky týždenne. Ľudia často začínajú dobre vytvárať a pridávať obsah na svoje stránky. Keď je nový, ste motivovaní! Ale potom, ako týždne pokračujú, majú tendenciu zaostávať. Je skutočne dôležité pravidelne pridávať obsah a najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je použitie sledovača alebo kalendára. Kalendár by ste používali na stretnutia alebo iné dôležité aspekty vášho podnikania, tak prečo nie vaše príspevky a propagačné akcie?

Redakčný kalendár WordPress pre kalendár

Redakčný kalendár je bezplatný doplnok pre WordPress, ktorý vám umožňuje zobraziť všetky naplánované príspevky na deň, týždeň alebo mesiac. Umožňuje vám usporiadať, kedy sa majú články uverejňovať, aké nápady máte pre budúci obsah a oveľa viac. Všetky tieto informácie sú uvedené v prehľadnom formáte kalendára. Tento bezplatný doplnok ponúka rýchly a jednoduchý spôsob, ako zostať na vrchole svojich povinností pri vytváraní obsahu.

4. Nezabudnite na e-mail

Zoznam tipov na marketing obsahu by nebol úplný bez toho, aby ste sa dotkli e-mailu. Je dôležité, aby ste sa pokúsili zhromaždiť e-mailové adresy návštevníkov vašich webových stránok, ako aj udržiavať zoznam e-mailov zákazníkov a klientov. Nastavením e-mailového spravodajcu alebo zoznamu prihlásených môžete teraz osloviť týchto kontaktov vždy, keď do blogu uverejníte nový článok. Tieto e-mailové upozornenia pomôžu publiku dozvedieť sa nové články a povzbudzujú ich, aby navštívili vaše stránky a zistili viac.

MailChimp pre WordPress

MailChimp je výkonné riešenie e-mailového marketingu. Inštaláciou zadarmo MailChimp pre WordPress plugin a registrácia pomocou MailChimp, môžete začať vytvárať zoznam adries. Prostredníctvom služby MailChimp potom môžete automaticky poslať svoj nový obsah všetkým e-mailom alebo skupine svojich e-mailových adries. Je to dôležitý spôsob interakcie so zákazníkmi a predvolania publika pre váš blog a zvyšok vašich webových stránok..

5. Spravujte svoje sociálne médiá

Sociálne médiá sú ďalším dôležitým spôsobom zdieľania obsahu a propagácie vašich stránok. Bez ohľadu na to, aký druh podnikania máte, musíte byť prítomný na sociálnych sieťach. Čím viac článkov vytvoríte, tým viac budete musieť zdieľať na rôznych kanáloch sociálnych médií, čím viac ľudí bude váš obsah vystavený.

Doplnok na bezplatné zdieľanie sociálnych bojov

Najjednoduchší spôsob, ako vylepšiť obsah a povzbudiť ľudí, aby vás sledovali na sociálnych médiách, je pridať na svoje stránky tlačidlá zdieľania. Sociálne vojny je bezplatný doplnok WordPress, ktorý sa špecializuje na sociálne zdieľanie a zvyšuje návštevnosť vašich stránok.

Okrem poskytovania tlačidiel na zdieľanie v sociálnej sieti pomáha aj pri iných aspektoch marketingu v oblasti sociálnych médií, vrátane poskytovania možností pre obrázky špecifické pre Pinterest a vytvárania úvodzoviek vhodných pre Twitter. Tento doplnok vybaví vaše webové stránky nástrojmi, ktoré potrebujete na zdieľanie obsahu a vytvorenie silnej komunity sociálnych médií, ktorá bude zdieľať aj váš obsah za vás..

6. Ušetrite čas pomocou CoSchedule

Jedným z hlavných problémov marketingu obsahu a sociálnych médií vo všeobecnosti je to, že môže byť časovo náročné. Neustále vytváranie nového obsahu a jeho neustále zdieľanie na rôznych platformách sociálnych médií môže byť samo o sebe prácou na plný úväzok. CoSchedule môže s tým pomôcť a ušetrí vám veľa času a energie.

Doplnok CoSchedule Free WordPress

CoSchedule je prémiový doplnok WordPress (so 14-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou), ktorý funguje podobne ako redakčný kalendár. Program CoSchedule však pomáha nielen naplánovať vaše články v blogu, ale aj všetky príspevky v sociálnych médiách, ktoré s tým súvisia. Umožňuje vám tiež znova ľahko zdieľať staré príspevky, takže nemusíte neustále vytvárať nový obsah. To všetko sa robí z ovládacieho panela WordPress, čím sa šetrí čas, ktorý sa presúva z jednej stránky na druhú, a vaše požiadavky sa obracajú na každý kanál..

7. Pomocou nástroja Analytics môžete vylepšiť svoju stratégiu marketingu obsahu

Analytics je kľúčovou súčasťou marketingu obsahu. Umožní vám to zistiť, koľko ľudí sa na vašich stránkach pozeralo, ako vás našli, aký obsah ich zaujíma a na ktorých stránkach nemajú, a oveľa viac..

Bezplatný doplnok WordPress pre Google Analytics

Google Analyticator je skvelý bezplatný doplnok WordPress, ktorý umožňuje zobraziť štatistiky v reálnom čase z hlavného panela WordPress. Informácie, ktoré poskytuje, vám pomôžu zlepšiť vašu stratégiu marketingu obsahu. Vyzbrojení touto informáciou vám môžu pomôcť urobiť váš obsah relevantnejším pre záujmy vašich zákazníkov.

Sprout Social

Sprout Social je služba, ktorá vám pomáha monitorovať výkonnosť vášho obsahu v rôznych sociálnych sieťach. Toto je prémiové riešenie, ktoré ponúka veľa funkcií, ale jeho metriky sociálnych médií sú obzvlášť pôsobivé.

Nástroje, ktoré sú súčasťou programu Sprout Social, vám umožňujú dôkladne sa pozrieť na to, ako vám vaše platformy sociálnych médií pomáhajú, kde sa vaše cieľové publikum stretáva a aký obsah ich zaujímajú a zdieľajú. Tento typ informácií je nevyhnutný na to, aby vám pomohol predať vašu stránku správnym spôsobom, so správnymi ľuďmi v správnom čase, na správnom mieste!

Balenie tipov týkajúcich sa marketingu obsahu

Všetky vyššie uvedené stratégie sú dôležitými aspektmi marketingu obsahu. Ak chcete, aby sa vášmu podniku darilo, stojí za to venovať čas implementácii každého z nich. Potom ich dôsledne používať.

Ak práve začínate alebo ste sa nezaujímali o stratégiu marketingu obsahu, vyberte si niekoľko oblastí, na ktoré sa treba zamerať a začať. Potom choďte odtiaľ hore. Alebo jednoducho začnite s tipmi na marketing obsahu, ktoré sme zdieľali vyššie. Veľa štastia!

Máte nejaké dobré tipy na marketing obsahu? Čo ste to vyskúšali? Čo ešte musíte zlepšiť? Prosím, podeľte sa s nami o svoje skúsenosti v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me