Tipy na marketing sociálnych médií WooCommerce

Využite marketing sociálnych médií na zvýšenie predaja WooCommerce

WooCommerce uľahčuje život maloobchodníkov online. WooCommerce, ktorý sa integruje do vášho webu WordPress, vám umožní vytvoriť si vlastný internetový obchod s WordPress a prispôsobiť ho podľa vašich predstáv. Vzhľadom na túto skutočnosť nie je prekvapujúce, že tento doplnok WordPress s otvoreným zdrojom pre elektronický obchod podporuje viac ako 20% internetových obchodov. Pôsobivé, správne?

Aj keď vytvorenie plne funkčného obchodu WordPress však nikdy nebolo jednoduchšie, jeho získanie správnymi zákazníkmi môže byť náročné. Tu sa zapoja sociálne siete.

Dnes sa chystáme hľadať spôsoby, ako vylepšiť taktiku marketingu v oblasti sociálnych médií s cieľom zapojiť zákazníkov, generovať kvalifikovaných potenciálov a zvýšiť predaj WooCommerce.

1. Vytvárajte a zdieľajte úžasný obsah na generovanie potenciálnych zákazníkov

Marketing sociálnych médií nie je len o zvýšení vašej expozície. Pomáha vám tiež komunikovať s publikom na osobnej úrovni, budovať s nimi dôveru a umiestňovať sa ako vysoko relevantný online zdroj. Práve preto by mal byť obsahový marketing neoceniteľným aspektom vašej kampane v sociálnych sieťach.

Ak chcete zvýšiť angažovanosť ľudí v súvislosti s vaším obsahom, musíte pre nich urobiť relevantný obsah. Použite nástroje ako BuzzSumo na nájdenie najčastejšie zdieľaných tém týkajúcich sa vášho výklenku a vytváranie originálnych, dômyselných a vysoko interaktívnych príspevkov okolo nich.

Okrem tradičných štruktúr článkov si hrajte s formami svojho obsahu, až kým nenájdete tie, ktoré rezonujú s cieľovým publikom. Tu je niekoľko nápadov:

Vytvárajte dlhodobý obsah

Napríklad podľa Neil Patel 2 500 slov získajte viac zdieľaní na Facebooku ako ich kratšie alternatívy. To isté platí pre videá. Zvyčajne sa 4 minúty a viac prehliadajú a zdieľajú viac ako krátke.

Využite živé vysielanie

Ľudia milujú videoobsah. Skutočnosť, že 1 miliarda hodín videa sa pozerá každý deň. A živé videá sú ešte zaujímavejšie, pretože sa cítia prirodzenejšie. Je to skvelá príležitosť na zapojenie vašich zákazníkov a generovať väčší predaj. Všetky hlavné platformy, ako sú YouTube, Facebook alebo Instagram, podporujú túto formu obsahu.

Vytvorte príbehy Instagramu

Už predtým sme hovorili o Instagrame pre elektronický obchod na blogu WPExplorer. Ale nárast príbehov Instagramu (ktorý je teraz dvakrát väčší ako Snapchat) znamená, že nie je lepší čas ako teraz dať Instagramu ďalšiu šancu. Okrem toho zohrávajú významnú úlohu pri získavaní potenciálnych zákazníkov a pri zvyšovaní počtu konverzií. Štatistiky hovoria, že aspoň 20% Instagramových príbehov majú za následok priame správy od divákov. Aby ste využili svoju silu, môžete ich použiť na oslovenie svojich potenciálnych zákazníkov pomocou krátkych prieskumov verejnej mienky alebo pominuteľných fotografií a videí.

2. Vylepšite svoju marketingovú stratégiu v oblasti sociálnych médií

Základy marketingu sociálnych médií pre váš web WordPress

Svet elektronického obchodu sa stal príliš konkurencieschopným a ak chcete prežiť, musíte neustále zlepšovať svoje marketingové postupy. Platí to pre všetky segmenty vašej stratégie vrátane marketingu sociálnych médií.

Poskytnite spätnú väzbu v reálnom čase

Väčšina zákazníkov, ktorí majú otázku alebo sťažnosť očakávaj svoju odpoveď o hodinu. Mnoho firiem napriek tomu neberie spätnú väzbu od zákazníkov vážne a ich otázky zostávajú nezodpovedané. Je to veľká chyba, pretože 88% z týchto zákazníkov sa rozhodne od vás nakupovať.

Ak chcete zvýšiť spokojnosť používateľov, zvážte implementáciu doplnku živého chatu, ktorý vám poskytne odpovede na ich otázky 24/7.

Mali by ste využiť aj nástroje na monitorovanie sociálnych zmien, pretože umožňujú sledovať priame aj nepriame zmienky o značke na rôznych platformách sociálnych médií. Týmto spôsobom budete môcť svojim zákazníkom dať cenné odpovede a pomôcť im dokončiť nákup v reálnom čase.

Automatizácia zdieľania obsahu

Vaši sledovatelia očakávajú, že budete zdieľať príspevky konzistentne. Ak sa to robí ručne, môže to byť samozrejme veľmi náročné a časovo náročné. Tu sa zavádzajú nástroje na správu sociálnych médií, pretože vám umožňujú spravovať vaše príspevky vopred a potom ich automaticky publikovať. Možno budete chcieť zvážiť Blog2Social, SNAP alebo Social Snap.

Optimalizácia mobilnej stratégie

Počet mobilných používateľov navštevujúcich vaše webové stránky WooCommerce alebo profily sociálnych médií z mobilných zariadení neustále rastie. Preto sa musíte zamerať na vytváranie formátov obsahu vhodných pre mobilné zariadenia. Facebook radí že pri uverejňovaní videí alebo fotografií na sociálnej sieti by ste mali používať vertikálne formáty. Je oveľa užívateľsky prívetivejší a pútavejší ako jeho alternatíva širokouhlej obrazovky. Pomocou doplnku, ako je Resoc Social Editor vám pomôže vytvoriť optimalizované obrázky, ktoré môžete zdieľať na svojom

3. Pomocou doplnkov WooCommerce zvyšte zapojenie sociálnych médií

Inštaláciu môžete zvážiť pomocou mnohých doplnkov pre sociálne médiá a rozšírení WooCommerce. Tu je niekoľko užitočných pri pokladni.

StoreYa Nakupujte na Facebooku

StoreYa's Shop na Facebook pre WooCommerce

StoreYa prináša váš obchod WooCommerce na Facebook. Stačí nainštalovať doplnok, pripojiť sa k Facebooku a automaticky importovať váš obchod. Vďaka tomu môžu zákazníci nájsť vytváranie zoznamov „chcieť“, vyhrávať kupóny, hľadať skupinové ponuky atď. Môžete tiež ponúknuť propagačné akcie „Scratch & win“ na podporu predaja. Tento praktický doplnok sa dá dokonca použiť na pridanie vašich príspevkov na Twitteri, tabuliek Pinterest a Youtube do kariet na vašej stránke.

Galéria Instagramu WooCommerce

Instagram WooCommerce

Galéria WooCommerce Instagram Gallery integruje váš obchod s vaším účtom Instagram. Krásne fotografie vašich výrobkov uverejnené na Instagrame so značkovým hashtagom sa zobrazia priamo na vašich produktových stránkach obchodu WooCommerce. Inštalácia trvá niekoľko minút – stačí sa pripojiť k Instagramu a pridať značky hash k produktom (produktom), na ktorých chcete zobraziť svoj informačný kanál. Toto uľahčuje zákazníkom zdieľanie vašich produktov na sociálnych médiách.

Zoznam prianí WooCommerce

Doplnok zoznamu želaní od spoločnosti WooCommerce

Zoznam prianí WooCommerce umožňuje vašim zákazníkom vytvoriť si vo vašom obchode vlastné zoznamy prianí a potom ich zdieľať so svojimi sledovateľmi na Facebooku, Twitteri alebo Pintereste. Zoznamy prianí sú nápomocné pri zvyšovaní obratu od spätných zákazníkov. Zoznamy skladieb, ktoré je možné zdieľať, môžu váš obchod predstaviť úplne novej zákazníckej báze. Používatelia môžu vytvárať zoznamy na zdieľanie s priateľmi a rodinou počas narodenín, svadieb, detských spŕch a ďalších.

Sociálny kupón WooCommerce

Sociálny kupón pre WordPress

Info & DownloadView The Demo

Sociálny kupón pre WordPress môže zvýšiť vašu prítomnosť a predaj na sociálnych sieťach. Funguje to na jednoduchom princípe – zákazník má rád alebo zdieľa vašu stránku produktu výmenou za zľavu pri nákupe. Pomocou doplnku môžete na svoje produktové stránky, do auta a do pokladne pridať sociálne kupóny. Keď zákazník dokončí sociálnu akciu, kód kupónu sa automaticky použije na nákupný košík.

4. Nezameriavajte sa na okamžitý predaj – zamerajte sa na budovanie dôvery

Vyššie uvedené taktiky marketingu obsahu sú skvelé, pretože prinášajú hodnotu vašim zákazníkom a inšpirujú ich k návšteve vašich stránok, kde nájdete viac tipov a informácií. Keď zvýšite povedomie o značke a zapojíte návštevníkov, musíte ich pri nákupe inšpirovať.

Používanie sociálnych sietí na predaj je teraz výkonnou taktikou, ale záleží to na vašich cieľových zákazníkoch a platformách, ktoré používate. Existuje však jedna chyba, ktorú robia takmer všetky on-line maloobchodné firmy – pokus o uskutočnenie predaja priamo z netopiera. Nezabudnite, že vaši zákazníci sa chcú o vás dozvedieť viac a kúpiť od vás, keď budú pripravení.

Preto sa musíte zamerať na využívanie sociálnych sietí na zapojenie zákazníkov. Použite ich ako signál dôveryhodnosti, aby ste dokázali, že ste pre nich tou správnou voľbou. Tu je niekoľko stratégií, ktoré vám môžu pomôcť:

Investujte do reklamy

Reklamy Google

Krajina sociálnych médií je preplnená. Spravodajské kanály vašich zákazníkov sú naplnené rôznymi značkami, vďaka čomu je pre vás ťažké si to všimnúť. Tam svieti platená reklama. Jeho úžasné možnosti zacielenia zvýšia vašu viditeľnosť, umožnia vám propagovať svoj najlepší obsah a ponuky správnym ľuďom a pomôžu vám priviesť na svoje stránky množstvo kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov.. Reklamy Google je skvelé miesto, kde začať s platenými reklamami.

Použite reklamy v aplikácii

Rovnako ako ich názov hovorí, reklamy v aplikácii dávajú zákazníkom možnosť kúpiť požadovaný produkt bez opustenia platformy sociálnych médií. Toto je obzvlášť dôležité pre mobilných používateľov. Napríklad na Facebooku si zákazník môže dokonca uložiť údaje o svojej kreditnej karte a ešte viac zjednodušiť svoje budúce nákupy. A pomocou remarketingu na Facebooku môžete zacieliť na ľudí, ktorí predtým navštívili váš obchod.

Podporujte obsah generovaný používateľmi

Dnešní používatelia už neveria značkovému obsahu. Chcú sa o svojej značke dozvedieť viac zo skutočných skúseností ostatných zákazníkov. Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako im poskytnúť informácie, ktoré hľadajú, je využitie obsahu generovaného používateľmi (alebo UGC)..

Ak chcete ľudí povzbudiť, aby zdieľali UGC a používali váš značkový hashtag, mali by ste ich odmeniť. Napríklad inzerujte zľavu za ukončenie kontroly produktu (je to dokonca jednoduché) Skontrolujte zľavu môžete nainštalovať a pridať túto funkciu). Alebo usporiadajte darček na sociálnych sieťach. Ak sa chce používateľ prihlásiť do súťaže, musí zdieľať fotografiu vášho produktu. Uistite sa, že dodržujete všetky príslušné podmienky Pokyny FTC a miestne zákony.

Práca s chrípkami

10+ tipov na zvýšenie dôveryhodnosti a dôveryhodnosti vášho blogu WordPress

Ovplyvňujúci marketing je najrýchlejšie rastúca taktika získavania online zákazníkov. Buduje dôveru so zákazníkmi a zvyšuje dôveryhodnosť vašich produktov. Keď vaši ľudia budú vedieť, že vaše výrobky používajú vaše produkty, budú ich chcieť používať aj vaši potenciálni zákazníci. Musíte sa len uistiť, že ste vybrali ovplyvňovateľa v rovnakom odvetví a ponúknuť im niečo, čo stojí za pozornosť.

Späť k vám

Marketing sociálnych médií je chýbajúcou časťou vašej marketingovej hádanky WooCommerce. Poskytuje vám možnosť zapojiť svojich zákazníkov, vybudovať si s nimi dôveru a viesť ich po predajnej ceste k nákupu.

Ako používate sociálne siete na zvýšenie predaja WooCommerce? Máte nejaké marketingové techniky pre sociálne médiá pre obchody WooCommerce, ktoré by ste chceli zdieľať?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me