Tipy na urýchlenie procesu navrhovania pomocou prvku Elementor

Tipy na urýchlenie procesu navrhovania pomocou prvku Elementor

Nie je žiadnym tajomstvom, že je Elementor jedným z najlepších tvorcov stránok v komunite WordPress, ktorý dnes existuje. A už to nie je iba nástroj na tvorbu stránok. Elementor sa vyvinul natoľko, že môžete navrhnúť plne funkčné webové stránky aj bez bezplatnej základnej témy WordPress bez toho, aby ste museli písať jediný riadok kódu.!

Aj keď Elementor ponúka veľa možností a možností prispôsobenia, často nám chýbajú menšie podrobnosti a časti doplnku, ktoré môžu mať veľký vplyv na proces navrhovania webových stránok..

Navrhovanie webových stránok pomocou Elementoru je už rýchle a jednoduché, ale ak chcete proces navrhovania urýchliť, ste na správnom mieste. V tomto článku sa naučíte, ako môžete urýchliť proces navrhovania pomocou nástroja Elementor úplným využitím editora pomocou nástrojov tretích strán..

Začnite s predpripravenými šablónami

Predpripravené šablóny môžu urýchliť vývoj vášho projektu. Navrhovanie nových stránok od nuly vyžaduje čas a častejšie strácate tento čas, zatiaľ čo neustále upravujete rozloženie a štýly stránky. Práve tam sa hodia šablóny. Knižnica šablón spoločnosti Elementor je vynikajúcim prostriedkom na urýchlenie procesu navrhovania. Aj keď nepoužívate šablónu premade, môžete ju vždy použiť ako inšpiráciu. Šablóny je možné jednoducho importovať priamo na stránku jediným kliknutím.

Šablóny elementov možno rozdeliť na dve časti. Najprv, ak napríklad chcete importovať predbežnú stránku zhora nadol, môžete importovať celú stránku (napríklad stránku O aplikácii alebo Kontakt) so všetkým jej obsahom. Druhá možnosť je, ak chcete importovať iba časť alebo blok dizajnu. Môžete to urobiť napríklad, ak sa vám páči niektorá z sekcií služieb, hrdina, kontaktujte nás alebo sa prihláste na odber.

Úžasné bezplatné a prémiové zbierky šablón sú ľahko dostupné na webe.

Envato Market

Envato Market

Trh Envato je pravdepodobne najobľúbenejší trh nielen pre šablóny Elementor, ale aj pre témy a doplnky WordPress.

Template Monster

Template Monster

TemplateMonster je ďalším poskytovateľom kvalitných šablónových materiálov, majú tiež niekoľko bezplatných šablón.

Knižnica šablón elementov

Knižnica šablón elementov

Knižnica šablón Elementor – Je natívnym skladom šablón pre Elementor, veľmi často sa objavujú nové bezplatné a prémiové šablóny.

Použite klávesové skratky

Ak s Elementorom pracujete iba s myšou, potom prestaňte! Strávte 10 minút učením sa krátkych kódov, ktoré vám ušetria veľa času a urýchlia proces navrhovania vašich webových stránok. Okrem jednoduchých funkcií, ako je kopírovanie a vkladanie, môžete použiť aj pokročilejšie vlastné skratky. Môžu byť veľmi užitočné, najmä ak sa chcete pohybovať medzi režimom panela a ukážky alebo prepnúť na editáciu z mobilu.

Tu je zoznam skratiek, ktoré môžu výrazne zvýšiť rýchlosť navrhovania vašich webových stránok:

Akcia

Vrátenie späťCtrl / Cmd + ZVráťte späť všetky zmeny vykonané na stránke
redoCtrl / Cmd + Shift + ZZnova zopakujte akúkoľvek zmenu vykonanú na stránke
kópieCtrl / Cmd + CSkopírujte časť, stĺpec alebo miniaplikáciu
vložiťCtrl / Cmd + VPrilepte sekciu, stĺpec alebo miniaplikáciu
Vložiť štýlCtrl / Cmd + Shift + VPrilepte štýl sekcie, stĺpca alebo miniaplikácie
deletedeleteOdstráňte upravenú časť / stĺpec / miniaplikáciu
duplikátCtrl / Cmd + DDuplikujte upravenú sekciu / stĺpec / miniaplikáciu
UložiťCtrl / Cmd + SUložte svoju stránku do histórie revízií

Ísť do

Panel / NáhľadCtrl / Cmd + PPrepínajte medzi zobrazením panela a náhľadu
Mobilné úpravyCtrl / Cmd + Shift + MPrepínajte medzi zobrazením na počítači, tablete a mobilnom telefóne
histórieCtrl / Cmd + Shift + HPrejdite na panel histórie
navigátorCtrl / Cmd + IOtvorí sa navigátor
Knižnica šablónCtrl / Cmd + Shift + LOtvorí modálnu knižnicu šablón
Klávesové skratkyCtrl / Cmd + ?Otvorí sa okno pomocníka Klávesové skratky
prestaťESCOtvorí Nastavenia a skočí na Ukončiť na informačný panel

Vlastné CSS pre stránky

Vedeli ste, že pre každú stránku môžete mať vlastné CSS? Áno, ale uvedomte si, že táto funkcia je zahrnutá iba vo verzii Pro programu Elementor. Ako riešenie tohto problému vám ukážem, ako zahrnúť vlastné CSS pre každú stránku. Tento trik vám ušetrí peniaze, ak chcete verziu Pro iba pre pridávanie malých prispôsobení na úrovni stránky.

Stačí na to použiť miniaplikáciu HTML a tento kód vo vnútri:

Pozrite sa na tento príklad:

Vlastný kód

Vyhľadávací panel Elementor Finder

Keď pracujete na návrhu stránky, veľmi často chcete prejsť na iné stránky, nastavenia, stránku predaja alebo kdekoľvek inde. Môže to byť časovo náročné, ak: uložíte stránku> prejdete späť na hlavný panel> otvorené stránky > vyhľadajte stránku, ktorú chcete otvoriť. Ak by ste to museli robiť znova a znova, môže to stratiť veľa času a energie.

Našťastie má Elementor zabudované riešenie na zefektívnenie a urýchlenie procesu navrhovania. Namiesto toho, aby ste prekonali všetky tieto problémy, môžete jednoducho použiť Elementor Finder. Môžete priamo prejsť na akékoľvek nastavenie, šablónu, stránku alebo časť témy vyhľadaním na vyhľadávacom paneli. Prístup k aplikácii Finder získate kliknutím na klávesy Cmd / Ctrl + E kdekoľvek na hlavnom paneli WordPress. V tomto videu nájdete všetko, čo môžete so službou Finder urobiť.

Použite Navigátor

Navigator je okno navigačného stromu, ktoré poskytuje jednoduchý prístup ku všetkým prvkom v nástroji na tvorbu stránok. Toto malé okno vám umožňuje navigáciu v prvkoch a ľahko presúvať widgety.

Navigátor je užitočný najmä pre dlhé stránky alebo stránky s komplexným viacvrstvovým dizajnom a pre prvky kombinujúce index Z, mínus okraj, absolútna poloha atď. Umožňuje vám prístup k úchytkám prvkov, ktoré môžu byť umiestnené za ostatnými prvkami..

Navigátor môžete získať jedným z 3 jednoduchých spôsobov:

  1. Kliknite pravým tlačidlom myši na ľubovoľný prvok a potom kliknite na Navigátor. Tým sa automaticky presmerujete na konkrétny prvok v navigačnom strome.
  2. Kliknite na tlačidlo prvkov v päte panela.
  3. Použite klávesovú skratku Cmd / Ctrl + I.

Pozrite sa na toto video a uvidíte ho v akcii:

Navigátor má aj niektoré ďalšie funkcie, ako napríklad pomenovávanie miniaplikácií, zrútenie a rozšírenie miniaplikácií, plávajúce alebo ukotvenie panelu a zobrazovanie alebo skrytie miniaplikácií. Môžete vidieť úplnú recenziu na ich dokumentácia.

Definujte svoju farebnú paletu

Keď navrhujeme webovú stránku, spravidla sledujeme návrhový vzorec vytvorený dizajnérom. Tento vzor obvykle obsahuje kombináciu farieb opakovaných na celom webe. Jedná sa o značky farieb, ktoré by mali zostať nezmenené. To znamená, že zakaždým, keď na stránku pridáme novú miniaplikáciu, musíme skopírovať a prilepiť farebný kód alebo si musíme pamätať, čo má farebný kód použiť v nastavení miniaplikácie. Môže to byť časovo náročné. Našťastie pre nás má Elementor riešenie.

Farby svojej značky môžete definovať v nastaveniach Výber farieb a znova ich použiť zakaždým, keď získate prístup k možnostiam farieb pre štýl miniaplikácií. Stačí si vybrať prednastavenú paletu alebo definovať svoje vlastné farby, aby ste pri navrhovaní ušetrili čas.

Pozrite sa na toto video:

Predpripravené a opakovane použiteľné štýly a šablóny widgetov

Elementor je jedným z najlepších tvorcov stránok, ale mysleli ste na predvolené a škaredé tlačidlá? Tabs? Menu? Alebo iný widget? Tieto predvolené miniaplikácie vyzerajú, akoby boli navrhnuté pred niekoľkými rokmi, alebo možno by ste chceli znova použiť miniaplikáciu, ktorú ste navrhli v projekte A v projekte B?

V súčasnosti nie je možné ukladať a znova používať štýly miniaplikácií pre budúce projekty s programom Elementor. Našťastie zadarmo WunderWP plugin ponúka niekoľko spôsobov, ako tento problém vyriešiť.

Po prvé, program WunderWP má k dispozícii niekoľko predvolených štýlov miniaplikácií. Pripravené štýly pre nadpisy, galérie, gombíky, oddeľovače, karusely, formuláre, cenové tabuľky a ďalšie sú dostupné kliknutím. Jednoducho pretiahnite miniaplikáciu Elementor na svoju stránku, vyberte hotový štýl miniaplikácie WunderWP a začnite pridávať obsah.

Predvoľby WunderWP

S programom WunderWP môžete v aplikácii Elementor tiež ľahko ukladať a znovu používať svoje vlastné štýly miniaplikácií. Je to jednoduché: štylizujte widget, uložte ho do cloudu WunderWP (ktorý je zadarmo!) A použite ho neskôr pre podobné widgety. Funguje to pre jednoduché aj zložité widgety. Môžete to napríklad použiť na uloženie miniaplikácie nadpisu, ktorá obsahuje rôzne typografické hodnoty, alebo pre miniaplikáciu obrázka s prispôsobenými tieňovými tieňmi..

Vlastné štýly WunderWP

To isté platí aj pre šablóny – úplné alebo čiastočné šablóny môžete uložiť do cloudu WunderWP. Šablóna tam bude, takže keď budete pripravení, môžete ju jednoducho vložiť na stránku alebo web. Týmto spôsobom ho budete musieť zostaviť iba raz a ušetríte tak veľa času.

Vlastná šablóna WunderWP

Alebo môžete využiť pripravené hotové šablóny obsahu WunderWP Práve teraz existuje viac ako 50 pripravených šablón sekcií – napríklad kontakt, výzva na akciu, hlavička, päta, služby, informácie o tíme, službách, odpočítavaní a oveľa viac – pre rôzne účely.

Šablóna premade WunderWP

Zabalenie

Až do tejto chvíle je Elementor jedným z najlepších tvorcov stránok WordPress. Takmer každý deň sa pridávajú nové nástroje a funkcie na zefektívnenie a urýchlenie procesu navrhovania a na urýchlenie dodacej lehoty projektu.

Ktorý tip považujete za najužitočnejší a ktorý ste ešte nevedeli? Možno viete aj niečo, čo tu nie je uvedené? Prosím, zdieľajte to s ostatnými.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me