Tipy pre WordPress: 15 chýb WordPress, ktorým sa treba za každú cenu vyhnúť

Váš web WordPress môže byť tak výkonný alebo slabý, ako len chcete. Je zrejmé, že všetci chceme vytvoriť najúžasnejšie webové stránky, ale to sa, žiaľ, nestane náhodou – musíte urobiť vedomé rozhodnutia a potom ísť do práce. Aj keď je to prístup, ktorý by mal každý užívateľ WordPress predpokladať, všetci sa nakoniec dopúšťame chýb, pretože na jednej strane sme vždy v zhone a po druhé, vo všeobecnosti sme ako druh nedbalí. Mýliť sa je ľudská pamäť?

Ak ste novým používateľom služby WordPress, dnešný príspevok vám ukáže, ako sa vyhnúť pätnástim (15) chybám systému WordPress. Ak ste narazili na stránky WordPress v zhone a urobili ste ich medzi inými chybami, tento príspevok vám ukáže, ako vyriešiť problémy a dostať vás späť správnou cestou..

Chyťte ceruzku a papier, chystáme sa nastaviť vašu stránku hneď za tri, dve, jednu …

1. Zabudnuté / ignorované zálohy webových stránok

Už ste si rezervovali tento príspevok zabezpečenia WordPress? V tomto príspevku sme podrobne načrtli opatrenia, ktoré musíte urobiť, aby ste posilnili bezpečnosť svojej webovej stránky WordPress. V tomto príspevku by som chcel zopakovať jeden bod – zálohovanie vašich stránok WordPress.

Vývoj vášho webu bez pravidelných záloh je ako skákanie z lietadla bez sklzu. iba Kapitán Amerika robí to, a ak nemôžete previnúť čas, ako je Curtis Misfits, začnite si zvykať, že zálohujete svoje stránky WordPress, inak by ste mohli všetko stratiť.

Možno zabudnete zálohovať web. Možno je to únavné a vy nemáte čo robiť pre svetské úlohy. Alebo pravdepodobne nemáte čas. Nemusíte zálohovať WordPress manuálne. Môžete použiť záložné doplnky WordPress alebo komerčné služby, ktoré pravidelne zálohujú vaše stránky. Chcel by som odporučiť:

Najlepšie zálohovacie služby

  • WPEngine – Špičkový poskytovateľ spravovaného hostingu WordPress. Poskytujú vstavané funkcie zálohovania.
  • VaultPress – Zálohovanie a zabezpečenie WordPress. Poskytujú automatické zálohy s ľahkým obnovením.
  • Informujte sa u svojho poskytovateľa webhostingu. Niektorí hostitelia webu poskytujú pravidelné zálohy.

Zálohovacie doplnky WordPress

2. Ignorovanie aktualizácií WordPress

Aktualizácia WordPress

Budete prekvapení obrovským počtom používateľov WordPress, ktorí prevádzkujú svoje „milované“ webové stránky na zastaraných verziách WordPress..

Najhoršie na tom je, že väčšina používateľov je presvedčená, že aktualizácia na najnovšiu verziu programu WordPress poškodí ich webové stránky. Takže sa držia starých doplnkov a tém len preto, že vývojári sa neobťažovali dostatočne upgradovať. WordPress tu neustále dostáva nové a vzrušujúce funkcie a z hľadiska bezpečnosti sa zvyšuje.

Ak by inovácie neboli potrebné, nemali by sme WordPress, ktorý poznáme a milujeme dnes. Zastarané funkcie a slabiny zabezpečenia idú ruka v ruke a ak ešte nespúšťate svoje webové stránky WordPress 3.9.1 alebo vyššie, prosíte o hackovanie.

Neignorujte upozornenia na inováciu a ak sa po inovácii téma alebo doplnok rozbije, existujú lepšie alternatívy. Ak nemôžete nájsť vhodnú alternatívu, postavte si ju alebo si najmite vývojára a prestaňte byť malicherní.

3. Ako používateľské meno použite „Admin“

Uvidíme sa za ruku, ak je tvoje používateľské meno „admin“? Pravdepodobne máte slabé heslo a hackeri sa nemôžu dočkať, kým sa dostanú na váš web (ak tak ešte neurobili).

„Prestaňte ma rozmaznávať, WordPress v predvolenom nastavení vytvorí používateľské meno„ admin “. To nie je moja chyba! “ Môžete to zmeniť! Môžete to zmeniť pri inštalácii WordPress. Nechajte to tak, akoby ste skutočne nenávideli svoje webové stránky. Ako používateľské meno nikdy nepoužívajte „admin“. Potom nezabudnite vytvoriť ťažko rozlúštiteľné heslá.

4. Stiahnutie „bezplatných“ tém WordPress odkiaľkoľvek

Spustite svoj obľúbený vyhľadávací nástroj práve teraz a vyhľadajte „témy WordPress zadarmo“. Zachráním ti problém; dostanete matku „bezplatných“ tém WordPress zabalených a pripravených na stiahnutie.

Jediným problémom je väčšina týchto bezplatných tém, ktoré nie sú skutočne bezplatné. Väčšina z nich je zaťažená škodlivým kódom a odkazmi, z ktorých nemáte úžitok. Úspech blogu WordPress závisí od mnohých faktorov, medzi ktoré patrí kvalita vašej témy. Ak si vyberiete nesprávnu (alebo chybnú) tému WordPress, môžete sa tiež rozlúčiť s úspechom online. Ak hľadáte profesionálne prémiové témy WordPress, obráťte sa na renomovanú spoločnosť, ako napríklad:

  • WPExplorer
  • Themify
  • Elegantné motívy
  • Genesis
  • Celkový rámec tém WordPress
  • Alebo si najmite vývojára WordPress a vytvorte tému pre vás

Máte obmedzený rozpočet? Zahrnuli sme vás. Úžasné a bezplatné témy WordPress môžete získať na adrese:

Vyhýbajte sa voľným témam WordPress odkiaľkoľvek na webe – nezabudnite si sťahovať iba témy z renomovaných zdrojov. Pritiahnu ťa. Povedzte nie bezplatným témam nízkej kvality.

5. Zabudnutie na inštaláciu doplnku Caching

Doplnok cache pre WordPress

Pokiaľ ide o WordPress (a vývoj webových aplikácií), pravdepodobne neviete, čo je cache. Ak viete, čo je ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ale inštalácia doplnku z vyrovnávacej pamäte sa neobťažuje, strácate veľa času načítaním stránky..

Chcete svojim návštevníkom poskytnúť veľmi rýchle rýchlosti načítania stránky, ktoré vedú k uspokojivému dojmu používateľa, nainštalujte doplnok do vyrovnávacej pamäte alebo sa zaregistrujte v sieti na doručovanie obsahu (CDN). Tu sú riešenia, ktoré používam na doplnenie svojich webových stránok:

Ďalšie možnosti:

Niektoré hostingové spoločnosti WordPress zahŕňajú aj možnosti ukladania do vyrovnávacej pamäte. WPEngine má zabudované ukladanie do vyrovnávacej pamäte a SiteGround ponúka doplnok SuperCacher WordPress s niektorými z ich plánov. Pred inštaláciou vlastného doplnku sa uistite, že váš hostiteľ neposkytuje možnosti ukladania do vyrovnávacej pamäte, pretože by to mohlo spôsobiť konflikty a nakoniec spomaliť vaše stránky. Takže dajte pozor.

6. Udržiavanie vzorovej stránky

Pred niekoľkými dňami som pre klienta nainštaloval jednostránkovú responzívnu tému. Nainštaloval som tému na novú kópiu programu WordPress, ktorá, samozrejme, prišla so vzorovou stránkou. Keďže jednostránková téma funguje s oddielmi (na rozdiel od viacerých stránok) a prišla so svojou vlastnou Obrazovka Možnosti, vzorová stránka bola pred zobrazením skrytá. Videl som to neskôr pri pridávaní ďalších stránok. Stačí povedať, že by som zmeškala vzorovú stránku, ak by som nepotrebovala ďalšie stránky.

Okrem toho ste vedeli, že viac ako jeden (1) milión používateľov systému WordPress má na svojich webových stránkach stále vzorovú stránku? Ak je to prekvapujúce, mali by ste vedieť, že väčšina týchto ľudí o vzorovej stránke nevie alebo ju zabudla odstrániť. Ak vzorovú stránku nepoužívate (a prečo by ste ju napriek tomu mali používať, keď aj napriek tomu môžete vytvoriť milión a jednu ďalšiu stránku), pokračujte a odstráňte ju ihneď. Na vašom profesionálnom blogu to nevyzerá dobre. Je to preto, že je to chyba.

7. Nikdy moderovanie komentárov

Moderovanie komentárov

Komentáre vám hovoria, ako vaši čitatelia reagujú na vaše marketingové posolstvo. Vyžaduje si to však odhodlanie a úsilie moderovať komentáre, najmä ak ich dostanete viac ako niekoľko. Mnoho majiteľov malých firiem nevie, ako spravovať svoje webové stránky, a nakoniec uviaznu s množstvom pripomienok, ktoré si vyžadujú moderovanie. Stále ho odkladajú, až kým ich nezasiahne.

Potom máme komentáre proti spamu, ktoré môžu okrem skutočných čitateľov skutočne poškodiť vaše SEO. Nikdy neschvaľujte komentáre k spamu ani náhodou – bez ohľadu na to, ako dobre sú napísané. Ako rozprávať dobré pripomienky od spamových komentárov? Ako oddelíte pšenicu od pliev? Je to ľahké. Ak kráča ako kačica, šarlatá ako kačica, vyzerá ako kačica, musí to byť kačica. Ak ide o spam, ihneď to budete vedieť.

Ak nechcete komentáre, zakážte komentáre prostredníctvom Nastavenia >> Diskusia >> Predvolené Článok Nastavenia alebo použite doplnok, napríklad Zakázať doplnok pre komentáre. Ak chcete udržiavať spamové komentáre pod kontrolou, použite Akismet alebo niektorý z týchto doplnkov blokujúcich spam.

8. Príliš veľa kategórií, nie dostatok značiek

WordPress vám umožňuje ľahko vytvárať kategórie a značky. To vám môže pomôcť zoskupiť súvisiace príspevky na zlepšenie dostupnosti. Ľudia sa často unesú a nakoniec vytvoria kategóriu za kategóriou, aby sa dostali ku každému novému príspevku.

Mnoho ľudí žiaľ svoje príspevky neoznačuje, pretože ich kategorizujú. Nakoniec vytvoria stovky kategórií a niekoľko (ak vôbec) značiek. To nie je dobré pre vaše SEO a architektúru stránok. Okrem toho môžete kategórie a značky používať zameniteľne. Značky môžete v navigačných ponukách používať rovnako ako kategórie. Naučiť sa viac o Kategórie vs Značky v Kódexe.

9. Použitie predvoleného Favicon

Za to som vinný. V zhone spustiť svoje stránky a začať zarábať peniaze (haha), veľa používateľov WordPress často zabudli zmeniť svoje favicon. Uvidíte stránky, ktoré majú favicon od svojich poskytovateľov hostingu, napr. Bluehost alebo od ich rámcovej spoločnosti, napr. Genesis.

Rovnako ako vaše logo, aj váš favicon je vaša identita na webe. Návštevníci uvidia váš favicon, keď si zaregistrovajú vaše stránky. Ako vidíte, toto sú skvelé dôvody na zmenu vášho favicon. Je to ľahká práca, ako uvidíte pri zmene dizajnu webovej stránky WordPress (pridanie osobného kontaktu).

10. Ísť na zlú platformu

Uviazli ste medzi WordPress.com a WordPress.org? Neviete, ktorú možnosť si vybrať? Mnoho začiatočníkov často robí nesprávny výber a nakoniec je mu ľúto.

Aj keď každá platforma má svoje výhody, WordPress s vlastným hosťovaním je skvelou voľbou pre mnoho firiem – malých aj veľkých, pretože vám poskytuje väčšiu kontrolu nad vašimi webovými stránkami. Vyberte platformu, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Táto príručka na stránkach WordPress.com vs WordPress.org by mala pomôcť.

11. Bez mobilného alebo responzívneho webu

Mobilné responzívne webové stránky

Budúcnosť je mobilná a robíte si službu, ak sa váš web WordPress nemôže prispôsobiť mobilným zariadeniam. Ak vaše webové stránky nie sú vhodné pre mobilné zariadenia, môžete prísť o veľa obchodných záležitostí. Spoločnosť Google vás okrem toho potrestá, ak váš mobilný prenos presmeruje na domovskú stránku vášho počítača.

Svoj web môžete mobilizovať pomocou doplnkov, ako sú napr WPtouch alebo použite responzívny dizajn od začiatku. Citlivý dizajn (používa HTML + CSS3) zaisťuje, že vaše webové stránky vyzerajú dobre na všetkých zariadeniach bez ohľadu na šírku obrazovky.

12. Zabudnite na nastavenie vašich Permalinks

Ako sme videli v zabudovaných možnostiach WordPress, ktoré by ste mali používať, veľa ľudí používa predvolenú štruktúru adresy URL, t. J. Yourdomain.com/?p=23. Nechcete, aby vaše permalinky vyzerali takto – je to zlé pre váš SEO a užívateľské prostredie. Po inštalácii WordPress prejdite na stránku Nastavenia >> Permalinky a aktualizujte svoje permalinky.

13. Neinštalovanie kontaktného formulára

Kontaktný formulár je neoddeliteľnou súčasťou každej webovej stránky. Kontaktná stránka by mala skutočne pracovať pre vaše online podnikanie, je však prekvapujúce, koľko používateľov programu WordPress sa vystrelí do päty zabudnutím uviesť na svojich kontaktných stránkach kontaktný formulár..

Mnoho ľudí iba uvádza zoznam e-mailov a možno aj telefónne číslo a úplne zabudne kontaktný formulár. Zlý pohyb. Zoznam vašich e-mailov pritiahne iba spam do vašej poštovej schránky. Na druhej strane kontakt uľahčí zapojenie. WordPress má zabudovaný nástroj na vytváranie kontaktných formulárov, ktorý je prístupný prostredníctvom editora príspevkov, ale ak potrebujete ďalšie funkcie, môžete sa pozrieť na Kontaktný formulár 7 alebo gravitačné formuláre.

14. Zabudnutie na Google Analytics

Google Analytics

Väčšina nových používateľov sa nenainštaluje Google Analytics po inštalácii WordPress. Možno si v poriadku Štatistiky Jetpacku ale mali by ste vedieť, že vám chýbajú informácie o vašom webe.

Google Analytics vám pomáha rozdeliť návštevnosť, takže budete vedieť, čo optimalizovať, aby ste dosiahli lepší výkon. Odporúčame nainštalovať Google Analytics a zaregistrovať sa pomocou Nástroje správcu webu Google.

15. Neoptimalizácia obrázkov

Keď začnete používať WordPress, rýchlo sa chystáte zverejniť svoj prvý príspevok, na ktorý zabudnete optimalizovať svoje obrázky. Ťažké obrázky spomaľujú vaše webové stránky a negatívne ovplyvňujú dojem používateľa. Pred odovzdaním obrázkov na svoje stránky WordPress ich optimalizujte na najlepší výkon. Ak používate Adobe Photoshop, uistite sa, že obrázky ukladáte na web pomocou možností „Uložiť na web“. Skontrolujte vo svojom softvéri na úpravu obrázkov možnosť Uložiť na web.

Nad tebou …

Uviedli sme pätnásť (15) najhorších chýb WordPress, ktorým by ste sa mali za každú cenu vyhnúť. Viete o iných chybách WordPress, ktorým by sa ostatní čitatelia mali vyhnúť? Prosím, buďte tak láskaví, aby ste sa mohli vyjadriť v komentároch ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me