Úvod do cloud computingu s WordPress

Úvod do cloud computingu s WordPress
 1. 1. Ako nainštalovať WordPress v
 2. 2. Ako nainštalovať WordPress v službe Google Cloud
 3. 3. Nainštalujte WordPress do webových služieb AWS – Amazon
 4. 4. Aktuálne čítanie: Úvod do cloud computingu s WordPress
 5. 5. Ako nainštalovať WordPress v DigitalOcean

Vitajte v novej a aktualizovanej príručke pre začiatočníkov v oblasti cloud computingu pre rok 2019. Cloud computing zaznamenala v posledných rokoch masívny nárast, keď podniky a malé a stredné podniky presúvali väčšinu svojich služieb do cloudu. Od objednávky Amazonky až po Instagramový príbeh až po článok, ktorý práve čítate, je uložený, spracovaný a doručený – v cloude.

Poznámka autora:

Tento úvodný článok o cloud computingu pre WordPress bol pôvodne publikovaný takmer pred štyrmi rokmi v roku 2015. Počas tohto obdobia sme boli svedkami rýchleho prijatia cloud computingu vo viacerých odvetviach a významných zlepšení v hlavných cloudových technológiách. Avšak so všetkými týmito zmenami – základné princípy a výhody cloud computingu zostávajú rovnaké. Primárne typy riešení cloud computingu sa nezmenili. Stále máte súkromné, verejné a hybridné cloudové nasadenia. Spôsob, akým ich organizácie prijímajú, sa zmenil.

Táto príručka slúži ako príručka pre začiatočníkov o porozumení cloud computingu a o tom, ako súvisí s WordPress.

Začneme s:

 • O čom je všetko cloud computing
 • Preštudujte si jeho výhody
 • Pochopte rôzne typy riešení cloud computing

Po dokončení sa pozrieme na to, ako cloud computing posilňuje WordPress.

Čo je cloud computing?

cloud computing pre wordpress prehľad

Podľa Dav G2, „Jeden z najjednoduchších spôsobov, ako demonštrovať„ cloud “, je prostredníctvom úložiska. Tradičné miestne úložisko bude uchovávať súbory na pevnom disku. Keď uložíte obrázok alebo stiahnete program, uloží sa do vášho zariadenia. Cloudové úložisko naopak ukladá tento súbor na web. Súbor je distribuovaný cez vzdialené servery a je prístupný cez internet. “

Teraz rozšírte tento pojem „úložisko“ tak, aby zahŕňal výkon spracovania a doručovanie obsahu. Máte moderný cloud.

Zjednodušene povedané, cloud je distribuovaná sieť počítačov, ktorá vytvára viac kópií vašich údajov v samostatných počítačoch. Takže ak jeden server spadne, druhý prevezme kontrolu. Výpočet pre koncového používateľa sa nikdy nezastaví.

Rôzne typy cloud computingu

cloud computing pre typy wordpress

Na základe ich nasadenia existujú tri primárne typy riešení cloud computingu. Máte verejný, súkromný a hybridný podnik. Skôr ako začneme, musíte pochopiť, že cloud sa nakoniec skladá z viacerých počítačov (nazývaných servery), ktoré sa nachádzajú v dátových centrách..

 • súkromný cloud je ako váš vlastný Uber. Nezdieľate to s ostatnými a nepoužívate ho iba na dochádzanie.
 • verejný cloud je ako bazén Uber. Dochádzate s ľuďmi, ktorí idú do rovnakého cieľa.
 • hybridný cloud je zmes dvoch. (Neviem si predstaviť príklad podobný Uber).

Náklady na cloud computing

Súkromný cloud: Náklady na prenájom súkromného alebo verejného cloudu sú podobné ako uberská jazda. Súkromné ​​kabíny (alebo cloudové nasadenia) sú drahšie. Výhodou je, že je oveľa bezpečnejší a dá sa umiestniť za firewall vašej spoločnosti.

Verejný cloud: Verejný cloud je veľmi efektívny z hľadiska nákladov, ale má určité bezpečnostné obmedzenia v porovnaní s verejným cloudom. Preto pri ukladaní lekárskych alebo vládnych údajov na verejné cloudové servery vidíte veľa problémov s dodržiavaním predpisov.

Hybridný cloud – to najlepšie z oboch svetov: Podniky zistili, že najlepšia návratnosť investícií prichádza, keď kombinujete súkromné ​​a verejné oblaky, známe tiež ako hybridný cloud. Podniky môžu bezpečne ukladať citlivé údaje v súkromnom cloude, ktoré sú chránené firemnými bránami firewall. Dávkové spracovanie verejných alebo anonymizovaných údajov sa môže presunúť do verejného cloudu.

Výhody cloud computingu

cloud computing pre výhody wordpress

Aj keď sa základná technológia cloud computingu rýchlo vyvinula, základné výhody zavedenia cloud computingu sa vôbec nezmenili. Tu je rýchly prehľad:

Dostupnosť a redundancia: Pretože cloud je sieť viacerých vzájomne prepojených počítačov s identickými kópiami vášho dátumu, získate vysokú dostupnosť a redundanciu. Inými slovami, vaše služby sa neobliekajú. Pokiaľ však, samozrejme, klesne celý klaster (takto) AWS blackout).

Model priebežného financovania: Tento platobný model sa stal cloudovým odvetvím priemyselným modelom. Preč sú dni, keď ste si museli rezervovať hostingové a výpočtové zariadenia na minimálne obdobie. Vďaka cloud computingu platíte iba za prostriedky, ktoré používate. V prípade vysoko výkonných cloudových zoskupení si ich môžete dokonca prenajať na pár hodín a účtovať sa vám iba za ne. Žiadne skryté náklady, žiadne poplatky za nastavenie – nič!

škálovateľnosť: Škálovateľnosť vám umožní jednoducho kúpiť viac výpočtového výkonu podľa potreby. Po dokončení zdrojov ich môžete jednoducho prepustiť späť do cloudu.

Využívanie cloudu má niekoľko ďalších výhod, ale tie sú najbežnejšie, aké by mali vedieť všetci. Ak sa chcete dozvedieť viac o cloud computingu, odporúčame vám prečítať si G2 Crowd’s úvodná príručka. Je dobre napísaný spôsobom, ktorý nie je geek, určený pre ľudí zo všetkých odborov.

Poprední poskytovatelia cloud computingu

Trhový podiel vedúcich poskytovateľov cloud computingu v Q2, 2018

Trhový podiel vedúcich poskytovateľov cloud computingu v Q2, 2018

V čase, keď sa začal využívať cloud computing, mala AWS väčšinový podiel na trhu cloud. V roku 2018 sa však situácia dramaticky zmenila. Máme niekoľko špičkových cloudových služieb, ako sú AWS, Google Cloud, Microsoft Azure, IBM a Alibaba Cloud..

Cloud computing a WordPress

kinsta spravoval hosting WordPressVäčšina z najlepších poskytovateľov hostingu WordPress využíva jedného z popredných poskytovateľov cloudu na poskytovanie svojich služieb. Napríklad, Kinsta je populárny poskytovateľ spravovaného hostingu WordPress, ktorý je plne hosťovaný v službe Google Cloud. Ďalšie služby, ako je Cloudways, ponúkajú spravovaný cloudový WordPress hosting v AWS, Google Cloud a ďalších. Ide v podstate o poskytovateľa služieb strednej vrstvy, ktorý spravuje vaše stránky WordPress v poskytovateľovi cloudu podľa vášho výberu.

Ahoj, cloud!

V tejto sérii príspevkov budeme diskutovať o tom, ako nainštalovať WordPress do hlavných poskytovateľov cloudových služieb. Začneme s jednou z mojich obľúbených spoločností poskytujúcich cloudové služby – DigitalOcean. Neskôr prejdeme k pokročilým témam, ako sú inštalácia WordPress na AWS a ďalších štandardných poskytovateľov cloudových služieb. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa cloud computingu alebo cloudového hostingu všeobecne, sme všetci uši. Môžete sa ma tiež priamo spýtať na Twitteri @souravify a my vám radi odpovieme na vašu otázku. Tu je vzrušujúca cesta – začnime!