Všetko, čo potrebujete vedieť o písaní a zobrazovaní blogu WordPress Blog Bio

Musíte mať na svojom webe WordPress solídny životopis alebo časť o nich.

Nezáleží na tom, v akom odvetví ste – potrebujete životopis, aby ste vedeli, kto ste, čo robíte a prečo to robíte. Aj keď podnikáte (obzvlášť ak podnikáte), musíte ľuďom dať trochu seba. Koniec koncov, každá transakcia na konci dňa je medzi dvoma ľuďmi, takže čím viac sa dokážete prezentovať ako relatívni, tým lepšie.

Preto sme zostavili tento príspevok, aby sme zodpovedali všetky otázky, ktoré ste kedy mali o písaní životopisu blogu a o tom, ako ho správne zobraziť na svojom webe WordPress. Pripravte si ceruzky a pripravte si poznámky!

Čo by malo byť zahrnuté do bio?

To, čo zahrnete do svojho blogu, je veľmi závislé od odvetvia, v ktorom sa nachádzate a od aký účel má váš blog slúžiť. Ak ste v oblasti nehnuteľností, váš blogový životopis bude samozrejme hovoriť niečo iné a zamerať sa na iné veci, ako keby ste blogovali na podporu svojho obchodu Etsy..

V prvom rade by ste mali zdôrazniť svoju odbornosť. Tí, ktorí kliknú na prečítanie vášho životopisu, budú chcieť vedieť, prečo blogujete v prvom rade a prečo by sa dokonca mali obťažovať dôverou svojich slov. Vysvetlenie tohto príkladu pravdepodobne uľahčí vysvetlenie.

Povedzme teda, že predávate informačný produkt a využívate na to svoj blog ako podpornú platformu. Váš životopis by mal hovoriť o tom, aké skúsenosti máte, čo z vás robí odborníka v oblasti, ktorej sa váš informačný produkt týka. Mali by ste hovoriť o tom, aké školenia máte a aké úspechy ste dosiahli vo svojom odbore.

Niekoľko „nutností“ (ak sa uplatňujú) zahŕňajú:

  • Vaše vzdelanie
  • Semináre, kurzy alebo konferencie, ktoré ste sa zúčastnili
  • Relevantné publikácie
  • Potvrdenia od rešpektovaných rovesníkov

Po tom, čo ste hovorili o svojej kvalifikácii ako odborník, môžete prejsť na hovorenie o troch osobných údajoch. Niektoré všeobecné informácie o pozadí sú pre čitateľov tiež pekné, pretože im poskytujú kontext a pohľad na to, kto ste mimo podnikania.

Hovorte o tom, kde ste vyrastali. Hovorte o svojich koníčkoch alebo záujmoch. Hovorte o tom, ako ste sa dostali do zvoleného poľa. Koľko alebo ako málo osobných údajov, ktoré uvediete, záleží na vás, ale môže vám pomôcť prečítať si niektoré životopisy na blogoch iných ľudí vo vašom odbore. Čo robia? Čo zdôrazňujú? Použite ho ako sprievodcu.

Tiež by ste sa mali uistiť, že tón vášho životopisu sa zhoduje s tónom vášho blogu. To znamená, že ak máte vo svojich príspevkoch profesionálny hlas, mal by váš životopis zostať verný tomuto. A ak máte veľmi konverzačný štýl, nebuďte náhle strnulí vo svojom životopise. Kľúčom je konzistentnosť.

Štrukturálne úvahy

Pri zostavovaní efektívneho životopisu blogu musíte myslieť na niekoľko štrukturálnych vecí. Predtým, ako dostanete na stránku jediné slovo, mali by ste sa rozhodnúť, či chcete napísať prvú osobu alebo tretiu osobu.

Prvá osoba je oveľa priamejšia a umožňuje vám hovoriť priamo so svojimi čitateľmi: „Vyrastal som v Rugby,“ oproti „Tom Ewer vyrástol v Rugby.“ Trochu osobného dotyku môže ísť dlhá cesta, pokiaľ ide o to, aby ste sa stali relatívnymi k svojim čitateľom.

Budete tiež chcieť premýšľať o dĺžke svojho životopisu. Opäť to bude mať veľa spoločného s tým, v akom odvetví ste. Advokát bude potrebovať napríklad oveľa dlhšiu biológiu, než napríklad majiteľ firmy v butiku. Musíte sa však rozhodnúť, či chcete iba malý životopis v poli autora pod vašimi blogovými príspevkami – o čom budeme diskutovať viac o chvíľu – úplná vyhradená stránka „O mne“ alebo ich kombinácia. Vyhľadajte svojich konkurentov a požiadajte o radu a nezabudnite, že niekedy je toho viac.

Poznámka: Aj keď je váš životopis relatívne krátky, budete chcieť pod svojimi príspevkami zobraziť iba niekoľko riadkov a zvyšok zobraziť na svojej vlastnej stránke. Je čistejšie a vytvára menej preplnenú stránku.

Pole Autor

Ako sme už spomenuli, pole pre autora je malý priestor, ktorý sa zvyčajne zobrazuje pod blogovými príspevkami a poskytuje rýchle fakty o autorovi príspevku. Toto je užitočné najmä v prípade, že máte vo svojom blogu viacerých autorov.

Existuje veľa doplnkov, bezplatných aj prémiových, ktoré túto úlohu vykonávajú. Tu je len hŕstka, ktorú považujeme za užitočnú a ktorú by ste mohli zvážiť:

Najúžasnejší autorský box

Najúžasnejší autorský box

Doplnok Fanciest Author Box od Thematosoup je osobný favorit, pretože robí absolútne všetko, čo by ste kedy chceli urobiť, aby autorský box urobil (checkout môj kompletný posudok WordPress Plugin pre Fanciest Author Box). Môžete si ho prispôsobiť tak, aby ste splnili všetko, čo chcete, od základného bio boxu po niečo komplexnejšie. Môžete pridať alebo odstrániť karty v hornej časti poľa pre autora a zobraziť ďalšie informácie o vás, ako sú vaše profily sociálnych médií, najnovšie príspevky v blogu a ďalšie. Vlastne používame prispôsobenú verziu Fanciest Author Box tu na WPExplorer- checkout môj autor bio box nižšie.

Je tiež dodávaný s integrovanou autorskou integráciou spoločnosti Google a môžete ľahko prispôsobiť CSS tak, aby zodpovedal téme blogu. Najchytrejší autorský box stojí 10 dolárov, ale je tu stiahnutá bezplatná verzia Autorský box pre fanúšikov ak ju chcete vyskúšať pred akýmkoľvek finančným záväzkom.

Autor Reloaded

Autor Reloaded

Ak hľadáte niečo skutočne jednoduché, ktoré stále zobrazuje všetky vaše informácie štýlovým spôsobom, Autor Reloaded plugin je pre vás dobrou voľbou.

Vaša autorská fotka a stručný životopis sa zobrazujú jednoducho a vkusne pod každým z vašich blogových príspevkov. Ak chcete pridať ikony sociálnych médií, musíte si stiahnuť rozšírenie s názvom Autor Box Reloaded, čo však môže byť pre niektorých nevýhodou.

Opäť je to veľmi jednoduchá možnosť, ale ak nepotrebujete nič robustné, je to dobrý a bezplatný spôsob, ako zobraziť váš životopis a informovať ľudí o tom, kto ste a čo robíte.

Vlastné o autorovi

Vlastné o autorovi

Vlastné o autorovi doplnok je zaujímavý, pretože je jedným z mála, ktorý si nevyžaduje vytvorenie individuálnych používateľských účtov. Normálne by ste museli nastaviť rôzne užívateľské profily, z ktorých každý má vlastné oprávnenie, aby autorské pole fungovalo efektívne. Tento doplnok vám však umožňuje nastaviť vlastné profily na výhradné použitie s doplnkom, a nie na samotnom paneli WordPress..

V tomto doplnku si však môžete zobraziť svoj životopis, ktorý by ste chceli, pomocou HTML a so všetkými odkazmi na sociálne médiá, ktoré by ste chceli. Je to bezplatný a ďalší jednoduchý spôsob, ako zobraziť váš životopis.


Písanie presvedčivej biografie pre váš web WordPress je ťažké. Je ťažké zhrnúť všetky relevantné skúsenosti do krátkeho priestoru. Rozhodovanie o tom, ako chcete tieto informácie zobraziť, môže byť tiež ťažké. Dúfajme však, že teraz máte pevnú predstavu o tom, ako postupovať pri písaní a prezentácii informácií „O mne“ a môžete s istotou postupovať..

Čo obsahuje váš blog? Máte ešte jeden? Alebo je to jeden z vašich daždivých projektov? Boli by sme radi, keby ste si vypočuli váš názor na blogový životopis, čo by malo a nemalo obsahovať, a váš obľúbený spôsob, ako ho zobraziť. V komentároch vypnite zvuk!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me