Vstavané možnosti WordPress, ktoré by ste mali používať

Keď ste objavili WordPress, pravdepodobne ste si mysleli, že ide iba o spustenie platformy blogovania v mlyne. Ale akonáhle začnete objavovať všetky výkonné vstavané možnosti a funkcie WordPress, určite vás zaujme. Ak ste stále v službe WordPress stále noví, budete si ju stále viac obľúbiť, keď si budete tento príspevok čítať. Možno sa budete cítiť naklonení zamilovať sa do WordPress. Ako obvykle, tento príspevok bude veľa zábavy, ale váš vlastný obmedzený znalosť WordPress vás môže prekvapiť. Haha ��

To okrem toho … Dnešný príspevok uhasí smäd – tú silnú túžbu sa musíte naučiť o WordPress (a jeho možnostiach). Príspevok odhalí veľa skvelých možností WordPress, o ktorých by ste sa mali dozvedieť v roku 2014. Začnime najbežnejšími, iba aby sme si vybudovali tempo.

Možnosti rozhrania WordPress

Akismet

Akismet-WordPress-Možnosti-wpexplorer

„Nie je Akismet (A.kis.met) doplnkom WordPress?“
“Áno, je to plugin.”
„Ako sa potom otočíte a označíte to za vstavanú možnosť WordPress?“

Pre začiatočníkov je to zabudované. Neinštalujete Akismet – stačí ho aktivovať pomocou kľúča API, ktorý sa dá ľahko získať, ale to nie je zmysel. Akismet je jedným z najlepších doplnkov pre spam na internete. Prekonáva konkurenciu o desať bodov. Vytvorené spoločnosťou Automattic, Akismet je superstar spamové riešenie, ktoré niektorí zbožňujú dvadsať (20) miliónov používateľov WordPress.

Predtým, ako s blogom WordPress urobíte čokoľvek, aktivujte Akismet pre svoje dobro. A medzi vami a mnou môžete použiť rovnaký kľúč API na aktiváciu Akismetu na niekoľkých webových stránkach. Možno to takto postavili, alebo je to chyba. Kto vie? Akismet celkovo hrá svoju úlohu vynikajúco ako vstavaná voľba WordPress.

jetpack

Jetpack-for-WordPress-WordPress-Možnosti-wpexplorer

Potom je tu Jetpack, ktorý vám dá veľa zaujímavých funkcií. Po pripojení Jetpack k vášmu WordPress.com účet, budete mať prístup k možnostiam ako:

 • Vylepšené štatistiky s povolením WordPress.com
 • Upozornenia, pretože oznámenia sú dobré
 • Zverejnite funkciu, ktorá automaticky zdieľa vaše príspevky
 • Komentáre Jetpack
 • Predplatné Jetpacku
 • záľuby
 • Karusel pridá oomph do svojej galérie obrázkov
 • Príspevok e-mailom
 • VaultPress
 • Odkazy WP.me
 • Integrácia profilu Google+
 • Selektívna viditeľnosť miniaplikácie
 • Zoznam je prakticky nekonečný

Jednoducho povedané, Jetpack vám ponúka veľa možností WordPress na doplnenie vášho hosťovaného blogu WordPress.

Permalinks

Mnohokrát uvidíte ľudí, ktorí používajú adresy URL s otáznikmi a množstvom čísel. Je ľahké vidieť niečo ako: http://www.example.com/?p=123. To pre vaše WordPress SEO nemusí byť dobré, pretože WordPress vám ponúka veľa možností permalinku vrátane:

 • Deň a meno – http://www.example.com/2014/05/07/sample-post
 • Mesiac a meno – http://www.example.com/2014/05/sample-post
 • Numeric – http://www.example.com/archives/123
 • Názov príspevku – http://www.example.com/sample-post (dobré pre SEO)
 • Vlastná štruktúra (dobré aj pre SEO)

Nájdete Permalink Nastavenia pod nastavenie vo vašom Správca WordPress.

VIDITEĽNOSŤ VYHĽADÁVANIA MOTORA

Povedzme, že ste práve nainštalovali WordPress. Na svojom webe nemáte žiadny obsah, takže nie je potrebné pozývať pavúky vyhľadávacích nástrojov. Najlepšie je nechať ich čakať. Keď zhromaždíte dostatok obsahu, môžete pavúky povzbudiť, aby indexovali váš web.

Upozornenie: Zakázaním viditeľnosti vyhľadávacieho nástroja na živých webových stránkach sa vaša stránka odstráni z indexov vyhľadávacích nástrojov na niekoľko dní, čo nechcete. Ďalšia vec, „… je na vyhľadávačoch, aby rešpektovali …“ vašu žiadosť o prechod do inkognito, podľa WordPress. Ak chcete povoliť alebo zakázať túto možnosť WordPress, prejdite na Nastavenia -> Čítanie a uvidíte „Viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja.“

Slovo rady: Nehádajte sa s touto možnosťou, ak nemáte tušenie, čo robíte.

POŠTA VIA E-MAIL

písať-by-email-voľby

Nebolo by zábavné a pohodlné uverejňovať príspevky odkiaľkoľvek prostredníctvom e-mailu? Keďže sa nemusíte prihlasovať do WordPress, môžete uverejňovať príspevky z ľubovoľného zariadenia. Môže to fungovať za vás, ak nemáte čas na prihlásenie sa na svoje webové stránky, pravdepodobne preto, že veľa cestujete alebo niečo podobné.

Na inom príspevku sa naučíte, ako publikovať blogové príspevky WordPress prostredníctvom e-mailu, takže sa k tomu dnes nebudem venovať. Ak však viete, ako sa pohybujete okolo poštových serverov, môžete túto možnosť WordPress naplno využiť Nastavenia -> Písanie a pokračujeme ďalej Príspevok prostredníctvom e-mailu. Tu budete môcť konfigurovať svoje nastavenia. Existujú aj pokyny na používanie jetpack, Windows 7. Postie alebo doplnok WordPress Codex.

PODÁVACIE KRMIVÁ

Podľa WordPress Codex, „… Informačný kanál je funkciou špeciálneho softvéru, ktorý umožňuje čitateľom prístup na stránku, automaticky hľadá nový obsah aa potom zverejniť informácie o novom obsahu a aktualizáciách na inej stránke.”

Inými slovami, kanály WordPress umožňujú vašim návštevníkom webu držať krok so svojím blogom. WordPress prichádza s až piatimi (5) druhmi informačných kanálov, a to:

 • Atom feed
 • Informačný kanál RDF / RSS 1.0
 • RSS 2.0 feed
 • RSS 0.92 feed
 • RSS 2.0 feed feed

Na svoj web WordPress (pre svojich čitateľov) môžete ľahko pridať informačné kanály cez internet Obrazovka miniaplikácií. Potrebujete iba adresy URL informačného kanála. Obvykle je adresa URL vášho informačného kanála príspevkov http://www.yourdomain.com/feed/ a adresa URL informačného kanála komentárov je http://www.yourdomain.com/comments/feed/.

Ak v prehliadači otvoríte tieto adresy URL informačného kanála, zobrazí sa iba strom dokumentov, ktorý nemá štýl. Ak chcete zobraziť položky informačného kanála RSS, použite informačný kanál, napríklad Feedly alebo ľahko dostupnú RSS widget vo vašom Obrazovka miniaplikácií.  Nezamieňajte si prosím RSS widget s Odkazy RSS widget; prvý zobrazuje položky informačného kanála a druhý zobrazuje odkazy na vaše informačné kanály.

Ak sa chcete dozvedieť viac o zdrojoch WordPress, navštívte stránku Zdroje WordPress na Codex.

ŽIVÉ TÉMY PREHĽAD

naživo-theme-preview-WordPress-Možnosti-wpexplorer

Táto možnosť WordPress existuje už od verzie WordPress 3.4. Minimálne ste použili na zmenu tém. Možnosť Live Preview Preview je bezpochyby vynikajúca, pretože umožňuje rýchle rozhodovanie o témach. Uvidíte úplné zobrazenie toho, ako bude téma vyzerať po aktivácii. Stačí ísť na Vzhľad -> Témy a umiestnite kurzor myši na vybratú tému (musí byť neaktívna). Kliknite na ikonu Živý náhľad , ktoré sa objaví.

WORDPRESS THEME ZÁKAZNÍK

Predtým, ako sa ponúknete funkciu Náhľad ukážky na rozlúčku, povedzme niekoľko vecí o WordPress Theme Customizer, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou možnosti Živý náhľad. Na obrázku vyššie bude nástroj na prispôsobenie motívov ľavou lištou vľavo (všetky možnosti uvedené pod názvom témy, ktorú si prezeráte).

Možnosť Prispôsobovač tém vám umožňuje prispôsobiť názov a slogan stránok, farby, obrázok hlavičky, navigáciu, statickú prednú stranu, pätu a ešte oveľa viac v závislosti od možností dostupných vo vašej téme. Prispôsobenie vzhľadu webovej stránky WordPress nebolo nikdy jednoduchšie. Stačí kliknúť na pár vecí, zobraziť vaše zmeny naživo, kliknúť na ikonu Uložiť a aktivovať a vaša práca je hotová. Mnoho prémiových tematických obchodov prechádza na používanie prispôsobovacieho nástroja tém WordPress vo svojich témach, pretože je jednoduché používať ho.

Možnosti blogovania WordPress

WordPress je vynikajúci blogovanie platformy, ale doteraz sme hovorili o možnostiach WordPress, ktoré nemajú nič spoločné so skutočnými blogmi. V nadchádzajúcej časti sa budeme baviť o možnostiach WordPress, ktoré sa točia okolo poštového editora, kde aj tak väčšina akcií klesá..

MOŽNOSTI VIACERÉHO OBRAZU

Wordpress-screen-Možnosti-wpexplorer

Možnosti obrazovky je k dispozícii aj na domovskom informačnom paneli WordPress (kde máte funkcie a widgety, ako sú Na prvý pohľad rýchly prehľad, aktivita, štatistika stránok Novinky WordPress okrem iného. Je tiež k dispozícii v Stránky, komentáre, spätná väzba a niekoľko ďalších miest (vrátane niektorých doplnkov), vráťme sa však späť do editora príspevkov.

Pri vytváraní nového blogového príspevku nájdete Možnosti obrazovky rozbaľovacia ponuka v pravom hornom rohu obrazovky. Táto možnosť vám umožňuje pridať ľubovoľný počet prvkov Upraviť príspevok obrazovka. Môžete sa rozhodnúť okrem iného zobraziť možnosti zdieľania, kategórie, značky, diskusiu, ukážku a autora.

Okrem toho môžete zmeniť rozloženie obrazovky výberom počtu stĺpcov, ktoré sa majú zobraziť (jeden alebo dva). Ak chcete vidieť, ako sa vaše obrázky zmestia do vášho textového obsahu, môžete si vybrať rozloženie s jedným stĺpcom, ktoré sa dodáva so zväčšeným editorom príspevkov. Na druhej strane, ak by ste chceli kompaktné zobrazenie a nemali by ste problém s obrázkami (možno vám nevadí zobraziť ukážku pred uverejnením), môžete si vybrať rozloženie s dvoma stĺpcami. Nakoniec, čo si vyberiete, záleží na vašich osobných preferenciách.

JEDNODUCHÝ PREHRÁVAČ AUDIO

easy-audio-Playlist-WordPress-Možnosti-wpexplorer

Dobrý príklad zvukového zoznamu skladieb WordPress

WordPress je úžasná platforma. Vedeli ste napríklad, že na vytvorenie profesionálneho zvukového prehrávača pre svoje webové stránky WordPress nepotrebujete doplnok? Táto záležitosť je veľmi zaujímavá pre ľudí, ako sú hudobníci a deejays, ktorí by chceli na svojich webových stránkach hostiť súbory mp3 (a iné zvukové súbory). Ak chcete, aby si vaši návštevníci webu vychutnali nejakú hudbu na vašom webe, pridanie zvukového prehrávača je celkom jednoduché.

Ak chcete pridať zvukový prehrávač k príspevku, otvorte príspevok v editore a kliknite na ikonu Pridať médiá Tlačidlo. Na výslednej stránke vyberte položku Vytvorenie zvukového zoznamu skladieb.  Môžete si vybrať svoje predtým nahrané zvukové súbory z internetu Knižnica médií alebo ich nahrať tam a potom. Vyberte si zoznam skladieb kliknutím na súbory a potom stlačte Vytvorte nový zoznam skladieb v pravom dolnom rohu obrazovky.

Tým sa dostanete na novú stránku, kde môžete svoj zoznam skladieb pred zverejnením upraviť. V prípade potreby upravte zoznam skladieb a kliknite na ikonu Vložte zvukový zoznam skladieb Tlačidlo. Tým sa dostanete späť do editora príspevkov, kde budete môcť vidieť váš zvukový prehrávač. Zverejnite alebo aktualizujte svoj príspevok, aby ste videli hráča v akcii!

ODPOR: Rovnakým spôsobom môžete pridať zvukové prehrávače na svoje stránky a oblasti miniaplikácií na bočnom paneli (alebo kdekoľvek inde)..

ZJEDNODUŠENÉ VYDÁVANIE PENIAZE

Chcete zobraziť svoje tweety vo svojom obsahu, ako je tento:

Ak ste odpovedali áno, mali by ste vedieť, že vkladanie tweetov je jednou z najjednoduchších možností WordPress, ktorú bohužiaľ nevyužívate. Prečo je to skvelá voľba WordPress:

 • Vyzerá dobre (hovorí, že máte šialené zručnosti WordPress)
 • Môže vám pomôcť zvýšiť zapojenie používateľov na vašom webe a na Twitteri

Ako to spraviť:

Stačí ísť na Twitter, skopírujte adresu URL tweetu a vložte ju do svojho editora príspevkov takto:

ľahko tweet-vkladanie-WordPress-Možnosti-wpexplorer

Vidíte zvýraznenú adresu URL? Nemusíte prepínať do editora HTML. Stačí vložiť adresu URL a uložiť svoj príspevok. Ľahká práca.

VYDÁVANIE VIDEA YOUTUBE

Aj v tomto vkladaní firmy je vkladanie videí YouTube podobne ľahké. Stačí vložiť odkaz na video YouTube do svojho príspevku a uložiť zmeny. Nasledujúce video od AJ Clarke je krok za krokom sprievodcom, ktorý vám ukáže, ako používať úžasnú tému WordPress Total Drag & Drop..

http://www.youtube.com/watch?v=zu80FX6mAQM

Na vloženie vyššie uvedeného videa som vložil odkaz YouTube z môjho prehliadača …

youtube-vkladanie-WordPress-options-wpexplorer

… Na tento príspevok ��

Je to určite veľmi jednoduchý spôsob vkladania videí YouTube (a pokiaľ ide o ďalšie metódy, prečítajte si príspevok Toma o tom, ako pridať videá na svoje stránky WordPress). Jedinou nevýhodou je, že pomocou tejto metódy nemôžete ovládať veľkosť videa. Ak viete nejaký spôsob, podeľte sa s nami v komentároch �� Pokúsil som sa vložiť odkaz do prvku div (čo znamenalo prepnúť na editor HTML), ale nefungovalo to.

ODKAZY V OBRAZOCH OBRÁZKOV

Po dlhú dobu nebolo možné žiadne titulky obrázkov HTML. Preto ste nemohli pridať odkazy na titulky, aby ste pripísali zdroje obrázkov. Navyše ste nemohli kurzívou, smelý alebo zdôrazniť vaše titulky.

V súčasnosti môžete do titulkov obrázkov ľahko pridávať odkazy. Stačí kliknúť na obrázok a vybrať Wordpress-image-Možnosti-image-wpexplorer ikona, ktorá sa zobrazí pre prístup k vášmu Možnosti obrázka obrazovka. Tu môžete do HTML pridať HTML titulok box, ak to uznáte za vhodné.

9. mája 2014 - Astronomický obrázok dňa od Mike Taylora. S láskavým dovolením apod.nasa.gov

9. mája 2014 – Astronomický obrázok dňa od Mike Taylor. S láskavým dovolením apod.nasa.gov

ZAKÁZANIE PRIPOMIENOK

Chcete zakázať komentáre k celému blogu alebo k jednotlivým príspevkom? Ak áno, môžete zakázať komentáre na celom svojom webe WordPress tým, že prejdete na Nastavenia -> Diskusia a zrušte výber „Umožniť ľuďom uverejňovať komentáre k novým článkom.“ Týmto zakážete komentáre pre všetky nové príspevky.

Prípadne môžete použiť diskusia Možnosti obrazovky pri vytváraní nového príspevku. Miniaplikácia diskusia vám dáva možnosti povoliť alebo zakázať komentáre, spätné sledovania a pingbacky pre tento konkrétny príspevok.

TOGGLE MEDZI VIZUÁLNYM A HTML (TEXTOVÝM) EDITOROM

lomené medzi-vizuálne-and-html-editor-WordPress-Možnosti-wpexplorer

V predvolenom nastavení vám WordPress zobrazuje vizuálny (WYSIWYG) príspevok editor. Mimochodom, WYSIWYG je jednoducho krátky text „Čo vidíte, je to, čo dostanete“. Vizuálny editor sa ľahko používa, pretože nevyžaduje žiadne znalosti programovania. Ďalej to vyzerá ako typický textový procesor, na ktorý ste zvyknutí.

Potom máme editor HTML (Text), ktorý vám ponúka ďalšiu flexibilitu pri prispôsobovaní vašich príspevkov. Na použitie tohto editora potrebujete aspoň základné zručnosti v oblasti HTML, ale môže sa vám hodiť, keď chcete do svojich príspevkov hodiť niekoľko kódov..

PREČÍTAJTE SI VIAC MOŽNOSTÍ

Pre mnoho ľudí je táto voľba WordPress len umiestnená v ich post editori. Buď o tom nevedia alebo ako ju používať. Na vytvorenie výňatkov pre svoju titulnú stránku môžete použiť voľbu Čítať viac.

Ak téma neobsahuje výňatok, na vašej prednej stránke sa vaše príspevky zobrazia v celom rozsahu, čo nie je zaujímavé. Ak chcete využiť možnosť čítať viac, otvorte svoj príspevok a jednoducho umiestnite kurzor na miesto, kde chcete koniec výpisu. Kliknite na ikonu Čítať viac read-more-WordPress-options-wpexplorer v ponuke. Nemusíte prepínať do editora HTML a pre svoje príspevky môžete vytvárať vlastné úvody (výňatky)..

MOŽNOSŤ PORÚCHANIA PAGE

Na rozdelenie dlhých príspevkov na viac stránok nepotrebujete doplnok. Nie, nie. Editor príspevkov WordPress je vybavený vlastnou možnosťou prerušenia stránky. Čo ste prekvapení? Ak chcete ukončiť jednu stránku a poslať svojich čitateľov na ďalšiu, prepnite sa do editora HTML a pridajte nasledujúci kód: