Výber najlepšieho doplnku WordPress pre vaše webové stránky

Ako si vybrať najlepší doplnok WordPress

Nádherné alebo ohromujúce nie sú štítky, ktoré môžete ľahko pripnúť na WordPress. Ale vďaka čomu je vzrušujúce a atraktívne, je skutočne veľké množstvo doplnkov, ktoré ohromne rozširujú funkcie platformy. Pomyslite na akúkoľvek funkciu, ktorú má WordPress vykonávať. Je pravdepodobné, že pre túto funkciu bude k dispozícii viac doplnkov.

Používatelia WordPress sú naozaj rozmaznaní, pokiaľ ide o doplnky. K dátumu sa celkový počet doplnkov v úložisku doplnkov WordPress dotýka 45 000 s celkovým počtom stiahnutí 1 291 557 880+. Tieto čísla nezahŕňajú početné bezplatné a prémiové doplnky, ktoré vydávajú tretie strany.

Pri všetkých týchto možnostiach budete pravdepodobne chcieť nainštalovať niekoľko (alebo viac). V určitom okamihu by vás zaujímalo – koľko doplnkov by ste mali nainštalovať na webovú stránku so systémom WordPress? Ak máte prostriedky servera, ktoré ich podporujú, môžete to naozaj urobiť nainštalujte toľko kvalitných doplnkov, koľko chcete. Ak sú doplnky čisto kódované a PHP má pridelenú dostatočnú pamäť, nemali by ste naraziť na žiadne problémy. Jeden chybne kódovaný doplnok však môže znížiť váš server – či už máte nainštalované dva alebo dvadsať doplnkov. Odpoveďou je kvalita pred kvantitou.

Ľahké pravidlo by ste mali dodržiavať, aby ste sa uistili, že doplnky nespomaľujú vaše stránky deaktivujte doplnky, ktoré nepoužívate. Neaktívne doplnky zaberajú miesto na serveri, ale nespotrebúvajú RAM, šírku pásma ani PHP. Tento jednoduchý krok môže k rýchlosti vášho webu pridať niekoľko milisekúnd.

Väčšina doplnkov je vyvinutá nezávisle a sú užitočné, ak sú dobre kódované. Zle kódované doplnky, ktoré nemajú stálu podporu od autora alebo ktoré nie sú kompatibilné s verziami, témami alebo inými doplnkami WordPress, môžu mať pre vaše stránky katastrofálne následky. Môžu spôsobiť, že stránky sa stanú zdĺhavými alebo dokonca padajú, môžu spôsobiť chyby alebo jesť do pamäte alebo môžu mať za následok bielu obrazovku smrti.

Kontrolný zoznam na výber doplnkov

Pri triedení pomocou doplnkov je vždy dobré nastaviť si niekoľko základných pravidiel. Týmto spôsobom sa nezastavíte a nebudete na svojich stránkach tlačiť príliš veľa doplnkov. Pred inštaláciou nového doplnku je potrebné pamätať na niekoľko jednoduchých pokynov:

1. Vytvorte zoznam želaní doplnkov

Začnite tým, že si zapíšete zoznam svojich požiadaviek na funkcie doplnkov v poradí, ktoré je pre vás dôležité. V hornej časti uveďte všetky úlohy, ktoré má doplnok robiť s úlohami „Nemožno žiť bez“, za ktorými nasledujú ďalšie..

kontrolné

Niektoré funkcie sú nevyhnutný pre všetky webové stránky – napríklad zálohovanie, SEO a ochrana proti spamu. Mali by byť na začiatku zoznamu a na mieste, kde spustíte vyhľadávanie doplnkov, pretože sú kľúčové pre každodenné fungovanie webových stránok. Ak si nie ste istí, kde začať, nebojte sa. Na konci tohto článku som uviedol niektoré z najlepších doplnkov na vykonávanie týchto dôležitých funkcií.

Pred inštaláciou všetkého sa tiež uistite, že ste skontrolovali, či funkcie, ktoré už nie sú poskytované vaším motívom alebo hosťovaním. Ak napríklad používate hostovanie WordPress spravované pomocou WPEngine, nebudete potrebovať doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte a ak ste nainštalovali funkcie témy Total WordPress, ako je sociálne zdieľanie, možnosti typografie a posuvníky, sú zahrnuté.

2. Spustite vyhľadávanie doplnkov

Pri hľadaní doplnku pravdepodobne narazíte na bezplatné a prémiové možnosti. Možnosti zadarmo sú zvyčajne dobrým miestom na začiatok, pretože nevyžadujú žiadne investície. pre bezplatné doplnky najlepším zdrojom je Repozitár doplnkov WordPress. Existujú tisíce možností, všetko ZADARMO, takže je to skvelý východiskový bod. Príspevky sa držia vysokých štandardov pre kódovanie, kompatibilitu WordPress a autorské aktualizácie. Doplnky sú tiež označené a kategorizované, aby sa vyhľadávanie uľahčilo. Jednoducho použite filtre a nájdite zoznam možných doplnkov. Mnoho bezplatných možností v úložisku ponúka aj prémiové aktualizácie za pridané funkcie a prémiovú podporu, ak ich potrebujete / potrebujete.

codecanyon

Na druhej strane prémiové doplnky nie sú také drahé a prichádzajú s lepšou podporou. Navyše po počiatočných nákladoch sú doživotné aktualizácie často bezplatné. pre prémiové doplnky, vyhľadať CodeCanyon. Ponúkajú niektoré z najlepších prémiových doplnkov na webe a dodržiavajú štandardy kódovania podobné WordPress.org. Sú tiež domovom väčšiny populárnych prémiových doplnkov na webe. Hľadáte najlepší tvorca stránok pre WordPress? CodeCanyon je domovom vizuálneho skladateľa. Potrebujete výkonný a pohotový doplnok pre posúvače? Vyskúšajte Slider Revolution – ďalší štandard CodeCanyon. A zoznam pokračuje.

V oboch prípadoch – iba stiahnite si doplnok z dôveryhodných zdrojov. Existuje veľa webových stránok ponúkajúcich bezplatné doplnky, preto sa pred stiahnutím a inštaláciou všetkého pokúste použiť svoj najlepší úsudok. Ak chcete získať predstavu o tom, kde nájsť vysoko kvalitné doplnky, použite odporúčania známych blogov (začnite týmito úžasnými blogmi WordPress). tiež vyhnúť sa nelegálnemu sťahovaniu zadarmo prémiových doplnkov. Nielenže je to nespravodlivé voči autorovi, ktorý vynaložil toľko úsilia pri vytváraní svojho úžasného doplnku, ale pravdepodobne sa vám na váš web vloží nejaký nepríjemný škodlivý kód (ak sa ma spýtate, nestojí to za úsporu 10 – 20 dolárov)..

3. Vyberte kvalitné doplnky

Okrem dôveryhodných zdrojov je vhodné skontrolovať aj hodnotenia a recenzie doplnku. Pri mnohých populárnych doplnkoch vám rýchle vyhľadávanie Google vráti veľa podrobných recenzií od blogerov. V adresári WordPress a na CodeCanyon môžete skontrolovať podrobnosti zobrazené v pravom bočnom paneli na stránke jednotlivých doplnkov

Pozrite sa na počet stiahnutí proti doplnku. Vysoké číslo je dobrým znakom popularity doplnku. Niekedy je možné, že sa doplnok nestiahne tak často len preto, že spĺňa medzeru v požiadavke.

Skontrolovať hodnotenie hviezdičkami. Kým vyššie hodnotenie znamená lepší doplnok, konverzácia nemusí byť nevyhnutne pravdivá. Ak nájdete doplnok, ktorý sa vám páči, ale má zlé hodnotenie, neodmietnite ho hneď. Hodnotenie môže byť skreslené z dôvodu obmedzeného počtu recenzií alebo jedného recenzenta, ktorý bol veľmi konkrétny. Ak máte akékoľvek otázky, jednoducho zanechajte komentár alebo pošlite e-mail autorovi doplnku, aby ste zistili, či je doplnok schopný toho, čo potrebujete.

Hodnotenia

Doplnok musí byť podporované autorom. Počet vlákien vyriešených za posledné 2 mesiace sa zobrazuje na WordPress.com, zatiaľ čo na trhoch ako CodeCanyon sa často používa sekcia komentárov.

Okrem podpory od autora dvakrát skontrolujte, či bol doplnok nainštalovaný aktualizované Nedávno. Väčšina doplnkov vyžaduje pravidelnú aktualizáciu prinajmenšom vtedy, keď vyjdú nové verzie WordPress (ale nezabudnite, že pri bezplatných doplnkoch môže jednoducho dôjsť k tomu, že tento doplnok nevyžaduje aktualizáciu). Je to dôležité, pretože doplnky sú často vstupným bodom škodlivého softvéru a hackerom, ktorí môžu získať prístup prostredníctvom známych bezpečnostných problémov v doplnkoch. Aktualizovaný doplnok by sa mal zaoberať známymi problémami, aby ste vy a váš web boli v bezpečí (ale tiež vám pomôže, ak sa aktívne dozviete viac o zabezpečení WordPress). Preto dajte pozor na aktívnu sekciu zoznamu zmien.

Zobraziť snímky doplnkov a ukážky vidieť funkčnosť v akcii. Jeden obrázok alebo kompletné živé testovacie stránky vám môžu ukázať, čo je doplnok skutočne schopný. Ak sú k dispozícii snímky obrazovky, nezabudnite ich všetky skontrolovať a ak existuje odkaz na živé stránky, pokračujte a vyskúšajte doplnok v rôznych prehliadačoch alebo rôznych zariadeniach. A ak si nie ste istí, či doplnok vyhovuje vašim potrebám, obráťte sa na autora.

Posledný bit, ktorý si treba zapamätať, je to, že niekedy môže jeden doplnok pokrývať viac ako jednu funkciu, a to je skvelé. Zoberme si napríklad Jetpack – môže mať perfektné riešenie pre vaše CDN, automatické aktualizácie a zdieľanie sociálnych potrieb všetko na jednom doplnku.

4. Ďalšie tipy týkajúce sa doplnkov

Ak ste na niektorých webových stránkach videli konkrétnu funkciu a chcete to identifikujte použitý doplnok Ak ju chcete nainštalovať na svoju webovú stránku, vyskúšajte ju pomocou Kontrola doplnkov WordPress. Táto stránka dokáže zistiť, či je na webovej stránke s technológiou WordPress nainštalovaný niektorý z 50 najobľúbenejších doplnkov.

Ak po inštalácii a plugin nepracuje na svojom webe, skúste deaktivovať všetky ostatné doplnky na webe, aby ste vyriešili prípadné konflikty s ostatnými doplnkami. Potom sa rozhodnite, ktorý doplnok si chcete ponechať a ktorý chcete zahodiť.

Niektoré voliteľné testy, ktoré môžete urobiť pred / po inštalácii doplnku, zahŕňajú:

  • Ak ste svoj zoznam zúžili na dva doplnky, ale nemôžete medzi nimi rozhodnúť, môžete ich porovnať pomocou porovnávacieho nástroja..
  • Doplnok Monitoru dopytov sa dá použiť na zistenie, či po inštalácii doplnku existuje v databázových dopytoch špička.
  • Pred a po nainštalovaní doplnku porovnajte rýchlosť webovej stránky. Neviete, ako skontrolovať rýchlosť stránok? Prezrite si náš článok o testovaní výkonu a rýchlosti WordPress. Doplnky s nesprávnym kódom spomaľujú web.
  • Test profilu výkonnosti doplnku P3 môže tiež odhaliť, či váš doplnok spomaľuje vaše stránky.
  • Zraniteľnosti doplnkov skontroluje nainštalované doplnky a upozorní vás na každú často zneužívanú zraniteľnosť. Môžete sa tiež rozhodnúť upozorniť na zraniteľné miesta.

Ďalšou položkou na kontrolu je kompatibilita viacerých doplnkov. Doplnky sa väčšinou hrajú spolu pekne, ale nie vždy. V takom prípade musíte kontaktovať autorov, aby zistili, či jeden z nich aktualizuje svoj doplnok, aby spolupracoval s ostatnými. Alebo môžete zvážte balíčky doplnkov ponúkané tretími stranami, napríklad WPMU. Keďže tieto doplnky pochádzajú z jedného zdroja, je nepravdepodobné, že by existoval konflikt medzi doplnkami. V prípade akýchkoľvek problémov sa kvôli podpore musíte obrátiť iba na jeden zdroj..

Doplnky WordPress pre každý web

Pomocou nášho rýchleho kontrolného zoznamu by ste mali byť schopní vyriešiť proces nájdenia správnych doplnkov pre svoju webovú stránku WordPress. Ak chcete na úvod trochu pomôcť, existuje niekoľko kľúčových funkcií, ktoré by väčšina používateľov systému WordPress mala pridať prostredníctvom doplnkov. Tu sú naše najlepšie výbery doplnkov, ktoré by ste mali zvážiť pridaním na svoje stránky WordPress, aby ste pokryli všetky svoje základne:

1. Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja: WordPress SEO od Yoast je prechod na doplnok na optimalizáciu hodnotenia WordPress pre vyhľadávacie nástroje. V tomto článku nájdete ďalšie informácie o tom, čo tento doplnok môže urobiť pre vaše webové stránky.

Yoast

2. Anti Spam: Akismet je bezplatný doplnok proti spamu, ktorý je predvolene zahrnutý v programe WordPress. Musíte to len aktivovať. WP Bruiser je prémiový doplnok, ktorý upúta pozornosť komunity WordPress pri kontrole spamu.

Akismet

3. Vyrovnávacia pamäť: Celková medzipamäť W3 je bezplatný doplnok, ktorý pomáha pri ukladaní do vyrovnávacej pamäte a výrazne zvyšuje rýchlosť vašich stránok. Nastavenie tohto doplnku môže byť trochu technické, ale program WPExplorer má príručku pre tento doplnok. Ďalšou dobrou možnosťou je Doplnok vyrovnávacej pamäte rakety WP, ale nezabudnite, že je vhodné ponechať aktívny iba jeden doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

W3 (2)

4. Bezpečnosť: Bezpečnosť Sucuri môže pomôcť udržať váš web v bezpečí jeho monitorovaním a detekciou škodlivého softvéru. Svoju verziu WordPress môžete skryť pomocou Sucuri. Je dodávaný v bezplatnej aj prémiovej verzii. Ďalšími spôsobmi, ako môžete chrániť svoje WordPress, sú Obmedzenie pokusov o prihlásenie, alebo vynútenie dvojfaktorového overenia.

WAF a ochrana pred škodlivým softvérom webových stránok Sucuri Firewall webových stránok

5. Zálohovanie: VaultPress, a BackupBuddy sú dobré prémiové možnosti pre zálohovanie WordPress. Ak hľadáte bezplatný doplnok, ktorý hľadáte backupwordpress.

VaultPress

6. Multifunkčné: jetpack je bezplatný doplnok, ktorý spája viacero funkcií dohromady. Tieto funkcie je možné aktivovať nezávisle a tento doplnok môžete použiť na optimalizáciu obrázkov, mobilný režim, sledovanie premávky a mnoho ďalších funkcií.

Doplnok Jetpack

Ďalšie doplnky, ktoré môžu byť potrebné

V závislosti na potrebe týchto webových stránok pre tieto funkcie sa vám tieto doplnky môžu ukázať ako neoceniteľné – gravitačné formuláre na vytváranie pokročilých formulárov, Optin Monster pre generovanie olova, Monarch Social Sharing pre sociálne zdieľanie, MemberPress na zvýšenie členstva, WP Smush.it pre optimalizáciu obrazu a Kontrola prerušeného odkazu na kontrolu nefunkčných odkazov.

Môžete si tiež pozrieť zoznam 50 základných doplnkov, ktoré pre vás vytvoril program WPExplorer. Alebo jednoducho navštívte náš blog WordPress, kde preverujeme doplnky a poskytujeme spúšťacie príručky pre mnohých z nich.

Uzavrieť…

Teraz, keď máte férovú predstavu o tom, ako triediť prostredníctvom doplnkov, si ich môžete s istotou nainštalovať na svoje webové stránky. Dodržiavajte pravidlá a s najväčšou pravdepodobnosťou budete mať štíhly WordPress s vynikajúcimi doplnkami, ktoré zvyšujú vaše webové stránky a robia z neho skutočného umelca..