Výhody používania CDN pre vaše stránky WordPress

Mať službu CDN pracujúcu spolu s webovými stránkami so systémom WordPress je veľmi dobrá vec, ak je vaša stránka navštívená po celom svete. Najmä ak je váš web ťažký z hľadiska aktív a keď mám na mysli prostriedky, mám na mysli všetky tie otravné javascript, CSS a obrazové súbory.

Tieto diela na vašom webe patria medzi prvé témy, ktoré potrebujú CDN. Ak je váš web malý blog, pravdepodobne na tom nezáleží, pretože skrátenie času načítania bude zanedbateľné, ale čo tie veľké??

Pre tento experiment nastavím a CDN77.com účet pre môj web s technológiami a videohrami je to veľmi nákladný webový produkt s veľkosťou minimálne 2,4 MB a viac ako 95 požiadavkami. Pre laikov je načítanie prehliadača a servera veľkou záťažou. Ako časopis s množstvom správ neexistuje spôsob, ako to vylepšiť. Server je už špičkovým serverom a jeho znižovanie obsahu je určite neúčinné.

Na internete existuje veľa takýchto stránok. Stále počúvam hlasy o tom, ako zbytočné je CDN pre akýkoľvek druh webu (veľký alebo malý) a nemôžem si pomôcť, ale žasnúť nad takýmito komentármi..

V tomto článku dnes preskúmam, prečo sú CDN dôležité a dôležité (veľmi). Uvidíte, s číslami a dôkazmi, prečo máte CDN veľa záleží, najmä ak máte zákazníkov ďaleko od miesta, kde sa nachádza váš server. To, že musíte načítať stránku s malým počtom aktív, je jedna vec, ale pre stredné a veľké stránky to bude veľmi prospešné a ukážem vám, prečo …

Porovnanie s CDN a bez neho

Na účely tohto experimentu sa chystám použiť Pingdom Tools. Zo všetkých bezplatných nástrojov, s ktorými môžete prísť na testovanie skutočnej rýchlosti a času načítania stránok, je Pingdom Tools jedným z najlepších (a tiež najpresnejších). Merania pingdomov zahŕňajú čakacie doby na aktíva, ktoré môžu byť externé a čo je najdôležitejšie asynchrónne. Čas načítania pre koncového používateľa je preto o niečo kratší. Najprv načítame webovú stránku priamo zo servera bez CDN. Vezmite do úvahy, že server je už dosť rýchly, Xeon s rýchlosťou 3,3 GHz na Nginx s rýchlou vyrovnávacou pamäťou FastCGI nie je malý výkon a mal by sa načítať celkom rýchlo sám..

Bez CDN77 zo San Jose v Kalifornii

Na obrázku vidíte, že celková doba načítania je asi 2,64 sekundy, pre tento experiment som použil server San Jose v Kalifornii v USA, pretože môj server sa nachádza v Severnej Karolíne v USA, čas načítania by mal byť dosť nízky. Na pravej obrazovke vidíte všetky zdroje (prostriedky) načítané v ich skutočnom čase.

Bez CDN77 zo Štokholmu vo Švédsku

Ako vidíte, akonáhle žiadosť prichádza z ďalekého miesta, veci sa začínajú znižovať … Webové stránky znížili svoje skóre na 86 a teraz je doba načítania okolo 5,20 s, to sa stane, keď má viac ako 95 žiadostí cestovať po celom svete. Zohľadnite rýchlosť svetla a všetky tieto otravné súbory zvýšia iba celkovú dobu načítania, neexistuje žiadny spôsob, ako to obísť.

S CDN77 zo San Jose v Kalifornii

Teraz aktivujme CDN77, takže začne automaticky načítavať všetky diela a uvidíme, čo sa stane …

Teraz je to prvá nevýhoda použitia CDN. Pri nesprávnom výklade by to mohlo viesť k nesprávnemu názoru, že CDN nefunguje. Pri prvom načítaní webovej stránky musí služba CDN načítať prostriedky zo servera pôvodu a načítať ich z najbližšieho miesta, kde bola vyžiadaná. Môžete jasne vidieť, že sa doba načítania skutočne zvýšila na 6,36 s, a na pravom obrázku môžete vidieť, prečo. Na internete Odpoveď je hlavička odpovede na X-Cache.  Služba CDN odpovedala a “CHÝBAŤ” jasne naznačuje, že aktívum nebolo predtým uložené do vyrovnávacej pamäte a bolo potrebné ho načítať „za chodu“, vďaka čomu je riešenie CDN pomalšie, ale iba pri prvom načítaní. Pretože aktívum musí urobiť spiatočnú cestu zo služby CDN späť na pôvodný server a potom späť do vnútornej siete a ďalej k najbližšiemu serveru v požadovanom mieste. Spätná väzba nie je koniec koncov tak pomalá, ale parameter X-Cache vám jasne pomôže zistiť, kedy sa ukladá do vyrovnávacej pamäte alebo nie. Teraz je Pingdom Tools v pohode alebo nie?

S CDN77, druhé spustenie

Uvidíme, čo sa stane v druhom behu …

Je nažive! Teraz hovoríme. Môžete vidieť, že doba načítania sa znížila na 2,48 s, čo je teraz rýchlejšie ako pôvodná referenčná hodnota bez CDN. Tiež na pravom obrázku teraz môžete vidieť “HIT” ktoré sa zobrazujú v hlavičke odpovede, čo signalizuje prehliadaču, že požiadavka bola uložená do vyrovnávacej pamäte a že bola poskytnutá z najbližšieho servera k tomuto umiestneniu bez toho, aby bolo potrebné robiť ďalšie spiatočné lety..

A čo mimo USA

V predchádzajúcom príklade sme videli, že pri používaní stránok mimo USA a mimo krajiny, v ktorej sa web nachádza, sa veci začali škaredo, pozrime sa, čo sa stane s povoleným CDN.

Prvé zaťaženie vľavo nám dalo čas viac-menej podobný pôvodnému porovnávaniu, ak nie lepšie. To znamená, že skutočná požiadavka nebude uložená do vyrovnávacej pamäte. Teraz na správnom obrázku môžete jasne vidieť zlepšenie a nie je to malé. Teraz sme odišli 5.20s bez CDN pre neuveriteľných 2.34s Ak chcete načítať celé miesto, jedná sa o zlepšenie viac ako 2x odteraz sa zo servera pôvodu načítajú iba základné súbory PHP, zatiaľ čo všetky ostatné diela sa načítajú lokálne zo servera Stockholm v CDN77 !

Chceš dôkaz? Jasná vec. Tu je to:

cdn77-datacentra

Teraz pôjdeme do extrému …

Bez CDN77 z austrálskeho Melbourne

test03-01

Načítanie stránky z Austrálie je rovnako bolestivé bez CDN a môj web sa teraz zmenil na najpomalší zo zväzku, čo dáva skóre 77 a C, oh dobre..

S CDN77 z austrálskeho Melbourne

test03-02

Pri zapnutom CDN77 je zvýšenie rýchlosti pôsobivé a takmer dvojnásobný rozdiel. Skóre je opäť na A, čo opäť dokazuje, že CDN skutočne funguje, ako by malo byť.

Teraz to pozrime do perspektívy?mierka-porovnanie

Tento graf takmer sám za seba hovorí o tom, ako CDN skutočne zlepšuje výkonnosť súvisiacu s miestom, kde sa lokalita nachádza. Ak vaši čitatelia / zákazníci pristupujú na web v tej istej krajine / mieste, kde sa nachádza váš server, prečo požiadať o číslo CDN v poriadku? Nezlepší to veci. V najlepšom prípade to pomôže vášmu serveru iba so zdrojmi a skráti čas potrebný na CPU, ale to nezlepší čas načítania.  Akonáhle sa však jeden z vašich čitateľov pokúša získať prístup na web z krajiny, v ktorej sa nenachádza váš server, zvýšenie výkonu ide veľmi ľahko. Nemožno poprieť, môžete všetky tieto testy urobiť sami. Na CDN záleží veľa, ak sa vaše stránky čítajú z celého sveta a tiež to uľahčí požiadavky na šírku pásma na vašom serveri.

záver

Mať na svojej medzinárodnej stránke CDN je nutnosťou. Či už ide o technický blog, digitálny časopis alebo produktový server. Ak vám záleží na výkone a vaši zákazníci / čitatelia sa nachádzajú po celom svete, CDN skutočne urýchli vaše webové stránky WordPress. tiež, čím viac aktív sa váš web načíta z rôznych miest, tým väčšie je zlepšenie. Mať CDN však nie je situáciou postelí ruží. Správna správa služby je rozhodujúca pre jej výkon. Pamätajte, že prvá požiadavka bude vždy pomalšia, pretože správne vyrovnanie pamäte CDN na lokalite je veľmi dôležité.

V nasledujúcom článku sa zameriame na to, ako správne nakonfigurovať CDN77 službu WordPress, ako nastaviť svoje umiestnenia a čo najviac z nej vyťažiť, aby ste mohli mať rovnaké výhody ako v tomto článku. Zostaňte naladení!

Služby CDN zadarmo

Nezabudnite si pozrieť náš príspevok o najlepších službách CDN zdarma. Niektoré z nich sú až do určitého momentu úplne zadarmo, zatiaľ čo iné sú počas skúšobného obdobia bezplatné. Kým CDN77 je dobrá voľba, radi by sme vám vyskúšali tieto ďalšie skvelé služby, aby ste si mohli vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me