Vývojári programu WordPress: Ako spravovať klientov nočnej mory (a pobozkať ich zbohom)

Ako spravovať klientov WordPress

Začali ste už len ako vývojár programu WordPress, aby ste sa ocitli iba v boji proti klientom, ktorí akoby sa dostali priamo z vašich najhorších nočných morí? Zdôrazňujú vás rozpočtové hádky alebo neustále zmeny na poslednú chvíľu? Ak áno, je čas zložiť nohu a zaviazať sa k zmene.

Aj keď si vždy nemôžete všimnúť hrozných klientov vopred, vy môcť zavádzajte systémy na lepšie riadenie svojho podnikania a znižovanie bolestivých vzťahov s problémovými klientmi.

V tomto článku budeme diskutovať o spôsoboch, ako nájsť a prilákať ideálne vyhliadky, ako najlepšie spravovať svoju obchodnú činnosť pre vývojárov a roztriediť spôsoby, ako s nočnými klientmi. Začnime s identifikáciou tých správnych ľudí.

Spoznajte svojho ideálneho klienta

Máte jasno v tom, s kým by ste radi pracovali? Na voľnej nohe a menej skúsení vývojári sú netrpezlivo pripravení začať pracovať, že svojich klientov správne nepreverujú.

Ak zistíte, že sa snažíte prilákať slušných klientov, možno je na čase zmeniť váš prístup. Položte si nasledujúce kľúčové otázky:

 • Chcem pracovať so startupmi alebo so zavedenými spoločnosťami?
 • Aké sú moje podmienky, ktoré sa nedajú vyjednávať?
 • Aký typ klientov sú moje zručnosti najvhodnejšie slúžiť?

Keď zistíte odpovede na tieto počiatočné otázky, chcete začať uvažovať o chybách, ktorým sa treba vyhnúť. Začnite uvažovať o nasledujúcich otázkach:

 • Ako môžem pozitívne prispieť k celkovému tónu komunikácie v projekte?
 • Ako mám v pláne predstaviť hotový projekt?
 • Na konci projektu prevediem klienta, aby spravoval jeho vlastný účet, alebo nie?

Ak máte na mysli vysneného klienta a aktívne premýšľate o budúcich scenároch súvisiacich s projektom, je pre vás oveľa menej pravdepodobné, že na začiatku prilákate nesprávneho typu klienta. Teraz, keď sme prešli šťastnou cestou, zamerajme pozornosť na menej žiaduce situácie.

Identifikácia a správa nočných klientov

Ako relatívne neskúsený vývojár WordPress nie je vždy ľahké nájsť hrozného klienta v predstihu, a to ani v prípade, že ste prijali preventívne opatrenia. Existujú však určité isté príznaky hrozných klientov. Ktorýkoľvek z nasledujúcich problémov by mal stačiť na nastavenie zvonenia výstražných zvonov a odosielanie červených vlajok, ktoré sa blížia k nebi:

 • Stále problémy s platbou.
 • Klienti, ktorí trávia príliš veľa času.
 • Neustále zmeny alebo masívne posúvanie cieľov projektu.
 • Agresívni alebo manipulatívni klienti, ktorí vás spájajú s možnosťou budúcej práce namiesto spravodlivého odmeňovania.
 • Klienti, ktorí vám nedovolia vykonávať svoju prácu a pokúšajú sa ovládať vaše povinnosti.

Udržať si chladnú hlavu nie je vždy ľahké, musíte si však najprv najskôr objektívne všimnúť toto správanie a potom sa pokojne rozhodnúť, ako vyriešiť problémy..

Nástroje na riadenie projektov, ako je Trello, pomáhajú plynúť veci hladko.

Nástroje na riadenie projektov, ako je Trello, pomáhajú plynúť veci hladko.

Keď zistíte, ktorý z vašich súčasných klientov je potenciálne problematický, je čas podniknúť kroky na zmiernenie možných problémov. Základná organizácia projektu prechádza dlhú cestu k vyhasnutiu požiaru vopred alebo k dosiahnutiu cieľovej čiary v jednom kuse. Zvážte použitie všetkých nasledujúcich techník:

 • Použite systém správy klientov, ako je Trelly, alebo Základný tábor aby vaše rôzne kačky boli v rade.
 • Vytvorte príručku pre klienta, ktorá pomôže vášmu klientovi prejsť na správu jeho vlastnej webovej stránky a ušetriť budúcu bolesť.
 • Vytvorte klientsky dotazník na objasnenie podmienok služby a očakávaní vopred.
 • Upravte ponuku pre správu svojho klienta, aby sa samospráva stala ľahšou cestou na ceste.
 • Starostlivo skontrolujte a (prípadne) zrevidujte svoju zmluvu.
 • Neustále zdokonaľujte svoje komunikačné schopnosti klienta.

A čo je najdôležitejšie, počas tohto procesu sa správajte dobre. Profesionalita sa nepovažuje za rohožku niekoho. Ak ty robiť že budete musieť uhryznúť guľku a vydržať zložitú skúsenosť klienta až do konca konkrétneho projektu, majte na pamäti tieto výstražné body:

 • Stanovte hranice. Nechoďte do veľkých extrémov, ktoré sa snažia potešiť neprimeraných klientov. Niektorí ľudia jednoducho nikdy nebudú spokojní, bez ohľadu na to, čo robíte. Máte každé právo zachovať si zdravý rozum; od toho závisí váš dlhodobý úspech.
 • Buďte rovno so sebou. Čestne prehodnoťte svoje pocity týkajúce sa klienta a ak sa niečo cíti čudne, ale nemôžete presne určiť, o čo ide, verte svojmu črevu a začnite podnikať kroky na odpojenie. 99 krát zo 100, budete mať pravdu.
 • Nebojte sa pustiť. Pripravte sa na prepustenie svojho súčasného klienta. Niekedy prepustenie zlého klienta otvára dvere viacerým dokonalým.

Vypaľovanie klientov, ktorí nie sú dobrými zápasmi

Aj s najlepším úsilím musíte niekedy prerušiť vzťahy s klientom skôr, ako sa očakávalo. Keď sa vzťah medzi klientom a vývojárom nezvratne pokazí, je čas rozdeliť sa na cesty – žiadne výnimky. Myšlienka prepustenia klienta môže byť strašidelná, je to však bežná súčasť komerčného života a mali by ste s ňou zaobchádzať ako so vzdelávacou skúsenosťou. Je potrebné pamätať na tieto kľúčové kroky:

 1. Úcta a vďačnosť: Zachovajte tento celkový tón, nenechajte vkrádať emócie a zostaňte pokojní a uctiví.
 2. Zostáva neutrálny, ale pevný: Neobviňujte sa, nepoužívajte faktický jazyk a nedajte najavo, že ste prerušili vzťah.
 3. Zhrňte svoju pozíciu: Poskytnite stručné vysvetlenie svojich akcií a stanovte konečný dátum.
 4. Ponúknite riešenie: Navrhnite ďalších vývojárov WordPress, ktorí by sa mohli lepšie hodiť. Ak je to vhodné, ponúknite úplnú alebo čiastočnú náhradu.
 5. Pozitívne odoslanie: Ďakujeme klientovi za vzdelávacie skúsenosti a prajeme mu veľa šťastia pri všetkých budúcich snahách.

Príklad šablóny

Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť. Takto vyzerá osnova v e-mailovej podobe:

Vážený [klient],

Dúfam, že vás táto správa nájde dobre. Chcel by som vás upozorniť na dôležitú tému.

Spolupracovali sme posledných šesť mesiacov a myslím si, že je potrebné, aby sa to zmenilo. Keďže máme rôzne prístupy a štandardy týkajúce sa dokončenia projektu, domnievam sa, že vývojár programu WordPress, ktorý má viac času na to, aby sa venoval vášmu úsiliu, by najlepšie slúžil vašej spoločnosti. Od [dátum] vám už nebudem môcť poskytovať vývojové služby WordPress.

Aby sme vám pomohli s týmto prechodom, zostavil som zoznam vývojárov, ktorí by vás mohli prijať ako nového klienta:

[Návrhy]

Môžete očakávať, že celá platba za predplatený projekt, ktorý bol splatný do ôsmich týždňov, bude pripísaná na váš účet do 24 hodín.

Ďakujem vám za príležitosť pracovať a učiť sa od vás. Prajem vám všetko najlepšie do budúcnosti.

S Pozdravom.

[Tvoje meno]

Teraz čo?

Ste pripravení rozlúčiť sa s nočnou morou klientov? Zrekapitulujeme kroky, ktoré sme navrhli:

 1. Začnite tým, že určíte, kým by ste chceli byť vašimi ideálnymi klientmi.
 2. Potvrďte, či máte nejaké aktuálne pekelné klientov.
 3. V krátkodobom horizonte efektívne riadiť problémových klientov.
 4. Spravujte sa – nie je potrebné extrémne zneužívať. Ak je potrebné náhle prepálenie, urobte to.
 5. Elegantne vystrelte klientov, ktorí sa nehodia dobre.

Sme zvedaví, keď ste počuli, ako ste zvládli podobné skúsenosti ako tie, ktoré boli uvedené vyššie. Ako spravujete neúnosných klientov? Už ste niekedy museli vyhodiť? Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me