Vývojári WordPress: Nenechávajte peniaze na stole

V dnešnom príspevku sa chcem podeliť o niekoľko nápadov, ktoré by vás mohli zaujímať, ak ste vývojár, ktorý pracuje pre klientov v ekosystéme WordPress a jeho okolí. Podcasty WordPress rastú s oneskorením, a to na mnohých online fórach, kde prebieha pomerne pravidelný dialóg o nezávislých podnikoch / podnikoch WordPress a o tom, ako môžu efektívnejšie a efektívnejšie fungovať. Mám k tejto téme niečo čo povedať, prečítajte si moje myšlienky o relatívne jednoduchých príjmoch, ktoré by sa dali pridať k akejkoľvek firme WordPress podnikajúcej klientovi, ktorý čelí práci.

Zoberme si príklad zostavovania stránok na voľnej nohe. Zameriavajú sa na krátke, drôtové rámy, navrhovanie stránok, ale keď sa projekt skončí, často sa s týmto klientom rozlúčia, kým nepotrebujú niečo technicky vykonané, napríklad nainštalovaný nový widget alebo úpravu dizajnu..

Hosting WordPress je ovocie s nízkou visbou – vyberte si ho!

Tak prečo neponúkať starostlivosť o hosťovanie tohto klienta? Potom môžete dosiahnuť opakujúce sa príjmy od toho istého klienta. Je to niečo, o čom viete, že to potrebujú. Skôr než pôjdem príliš ďaleko, chcem to zdôrazniť. Pred mojím súčasným projektom som založil a pôsobil viac ako 10 rokov obchodný registrátor a hosting domén, ktorý sa nakoniec predal väčšej spoločnosti, ktorá konsolidovala mnoho podobných podnikov v tomto odvetví..

Krátko po tomto predaji som začal pracovať s WordPress a moje prvé pozorovanie bolo, že títo ľudia potrebovali hosting, a tak som sa rozhodol poskytovať služby týmto zákazníkom, pre ktorých sme stavali web. Teraz po 5 rokoch generuje hostiteľská strana podnikania 5 až 7 000 za mesiac. Ide o priemernú veľkosť projektu WordPress, ktorý robíme, takže v skutočnosti máme príjmy z ďalšieho projektu, ktorý nemusíme robiť každý mesiac. Stojí za to premýšľať?

Dobre, v tejto chvíli uvažujete: „ale viete o hosťovaní, takže je to v poriadku“. Po 10 rokoch v tejto hre vám môžem povedať, že poslednou vecou, ​​ktorú som chcel, bolo vrátiť sa do webhostingového priemyslu. Príliš veľakrát ma prebudili potrebné servery.

Ale nemusí to tak byť. Hostingové ponuky WordPress, ktoré sú teraz k dispozícii, sú oveľa lepšie a komplexnejšie ako produkt, aký kedy bol, a ešte viac v oblasti WordPress. V posledných rokoch došlo k neustálemu nárastu riešení hostenia špecifického pre WordPress a ich využitie je kľúčom k poskytovaniu hostiteľských služieb vašim klientom WordPress..

Pozrime sa na námietky

“Neviem dosť o hostovaní … Nechcem podporovať hosting klientov … Nie sme dosť veľké na to, aby sme spravovali hosting, pretože to vyžaduje čas na správu.” Všetky platné body, ale každý má rozumné riešenie.

O hostovaní nemusíte toho veľa vedieť Určite už nemusíte byť upadnutí a špinaví sa konfiguráciami Apache alebo sa bavíte s nastaveniami servera MySQL. Požiadajte niekoho, kto o tom vie, aby to urobil za vás. Mnoho hostiteľských služieb špecifických pre WordPress (služby ako WP Engine alebo Flywheel) vynakladajú všetku potrebnú prácu, dokonca až po inštaláciu WordPress za vás (správne to nie je Cpanel!). Starajú sa tiež o zálohy, základné aktualizácie programu WordPress a starajú sa o bezpečnosť.

Na strane podpery, naozaj nemusíte poskytovať podporu. Ak o tom premýšľate, ste vývojár a požiadavky na podporu sú medzi vami a poskytovateľom služieb. Váš klient sa nemusí vôbec zapájať na úrovni FTP (pozri môj názor na e-mail ďalej).

Pokiaľ ide o poslednú námietku, nemáte čas spravovať hosťovanie. Ak urobíte trochu času a pridáte svoju hodnotu, nezaberie to veľké percento týždňa alebo mesiaca. Viac informácií o tejto téme nájdete nižšie.

Kde pridávate svoju hodnotu?

Spárujte poskytovateľa hostenia zameraného na WordPress so správcovskou službou WordPress ako ManageWP alebo Infinitewp a to je miesto, kde pridáte hodnotu. O aktualizáciách doplnkov a tém je stále potrebné sa starať a pomocou podobných nástrojov je to relatívne bezbolestné. A ak ste si stránku postavili na prvom mieste, poznáte všetky doplnky, ktoré sú k dispozícii, takže ich aktualizácia bude priama.

Okrem toho je potrebné vykonať niekoľko jednoduchých kontrol zálohy stránky, prípadne si pravidelne zálohovať jednu zo zálohy, aby ste sa uistili, že fungujú. Využívate hosting WordPress, ale ešte stále pridávate svoje vlastné doplnky.

Nedotýkajte sa e-mailu!

Ak čítate ďalej a myslíte si, že som uviedol niekoľko dobrých bodov, dovoľte mi, aby ste sa zaviazali k svojej činnosti, aby som vám dal tip alebo dokonca pravidlo – nikdy vás neporušujem. Neponúkajte službu hostenia e-mailov.

Nepotrebujete, existuje množstvo špeciálnych e-mailových ponúk, ktoré môžete odkázať aj svojim klientom. Google je GSuite je môj výber a hoci sa nedávno zmenil z bezplatnej služby na poplatok za jedného používateľa, stojí za to. Klienti si to teraz, e-mail je iný zviera ako ich web hosting. Na mojich cestách sa vôbec nevzdávam, keď navrhujem, aby sa stránky WordPress a e-mail nemuseli hostovať spoločne..

Hosting e-mailov je miesto, kde trávi väčšinu času podpory, konfigurácia klientskych počítačov a smartfónov je nepríjemná – zostaňte preč! Existuje veľa online podpory pre službu, ako je táto, ale existuje tiež možnosť nájsť si spoločnosť, ktorá sa špecializuje na službu, ako sú aplikácie Google, a odkázať svojich klientov na tú, ktorá má riešenie..

Ako to funguje finančne?

Prejdime si rýchly príklad. Vezmite si produkt strednej úrovne, ako je profesionálna úroveň na WP Engine. To bude stáť 99 dolárov mesačne za 10 inštalácií WordPress (1198 dolárov ročne, alebo okolo 958 dolárov, ak použijete náš propagačný odkaz). Ak by ste to spojili s vyššie uvedenou správcovskou službou, mohli by ste klientovi účtovať niečo ako 400 dolárov ročne – pri nainštalovaní plných 10 webov by ste mali dosiahnuť celkový výnos 4 000 dolárov a vygenerovať zisk 2800 alebo viac dolárov.

WP Engine poskytuje svoje služby inštaláciou, takže ak by ste chceli robiť ešte lepšie, mohli by ste nainštalovať niekoľko webov s nižšou návštevnosťou do viacstránkovej inštalácie WordPress, vďaka čomu čísla pre vás budú pracovať ešte lepšie. Iste, multisite je ďalšia zručnosť, ale ak ste v programe WordPress, stojí za to sa ho naučiť.

Jedno záverečné myslenie

Musím pripustiť, že som trochu hosťujúcim snobom. Keď klient príde so svojimi stránkami na lacného a veselého poskytovateľa zdieľaného hostingu, nemôžem ich z toho dostať dosť rýchlo. Tu je ďalšia pekná malá výhoda. Svoju prácu môžete umiestniť do kvalitných nastavení hostingu, vyladených a vylepšených pre WordPress. To je lepšie a z dlhodobého hľadiska to uľahčí vášmu klientovi (a vy). Teraz sa tam dostanete a rozšírte svoje podnikanie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me