WordPress Komentáre Vylepšenia pre zefektívnenie vašich stránok

Väčšina blogerov a vlastníkov webových stránok by súhlasila s tým, že komentáre sú dôležité pre rozvoj online komunity, ako aj pre zvýšenie záujmu a zvýšenie návštevnosti stránok. Ale ako mnoho iných vecí v živote, aj tu je nevýhodou, že majú povolené komentáre. Rovnako ako chcete na svojich stránkach obsah generovaný používateľmi, môžu sa vyskytnúť prípady, keď sú komentáre viac nepríjemné ako pomoc. Niekedy sa vyžaduje trochu vylepšenia v súvislosti s vašimi pravidlami pre komentáre, aby ste zefektívnili svoje stránky a udržali ich naolejovaný stroj..

1. Premiestnenie komentárov z jedného príspevku na druhý

Prečo by ste chceli presunúť svoje komentáre z jedného príspevku na druhý? Existuje niekoľko dôvodov, prečo. Možno budete chcieť vyskúšať vody na rôznych verziách toho istého príspevku, aby ste zistili, ktorá z nich je v dopravnom oddelení lepšia. Aj keď premenujete trvalý odkaz na rovnakú adresu URL, v novej novej verzii príspevku sa bude stále objavovať veľa vecí, s výnimkou komentárov. Možno pripravujete nové vydanie starého príspevku a chcete presmerovať starú verziu. Ak je to tak jednoduché, komentáre zostanú zobrazené aj po presmerovaní príspevku.

Prípadne jeden z návštevníkov vašich stránok zanechá komentár, ale k nesprávnemu príspevku. K tomu môže ľahko dôjsť, ak návštevníci čítajú hromadu príspevkov a odbočia niekde pozdĺž cesty. Možno dostali informácie zmiešané a zanechali komentár bez toho, aby si uvedomili, že by to malo byť pre iný príspevok. Komentár nebude súvisieť s príspevkom, v ktorom sa objaví, čo bude zavádzať iba ostatných návštevníkov, ktorí si ho prečítajú.

Samozrejme, toto je len niekoľko možných scenárov, ktoré vás vyzývajú, aby ste si chceli presunúť pripomienky. Presun komentárov z jedného príspevku na druhý nie je v žiadnom prípade taký jednoduchý. V skutočnosti to nie je možné ani pri WordPress bez nejakej pomoci. Ďakujeme bohu za stále spoľahlivý svet doplnkov WordPress! K dispozícii je doplnok pre takmer všetko, takže prečo by malo byť presunutie komentárov výnimkou?

Takeo Movable Comments

Jedným z dostupných nástrojov, ktorý funguje celkom dobre, je doplnok Tako Movable Comments. Ak je tento doplnok nainštalovaný na vašom webe WordPress, budete môcť presúvať komentáre z jedného príspevku na druhý – alebo zo stránky na príspevok – alebo naopak. Budete tiež môcť presúvať niekoľko komentárov súčasne, ako aj presunúť vlákna.

Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať typ príspevku, do ktorého chcete komentár presunúť, a potom vyberte skutočný názov príspevku / stránky, do ktorého ho chcete presunúť. Ak chcete presunúť množstvo komentárov, stačí prejsť do sekcie komentárov, vyberte príspevky, ktoré chcete presunúť, a potom použite rozbaľovací výber Hromadné akcie. Dokonca si môžete ponechať svoje závitové komentáre v správnom poradí, keď sa presúvajú, takže „konverzácia“ zostáva nedotknutá. Pomocou niekoľkých kliknutí môžete ľahko posúvať svoje komentáre bez toho, aby ste ich museli robiť ručne. Je to šetrič času!

2. Zakázať komentáre k aktuálnym príspevkom

Je ľahké zakázať komentovanie príspevkov, keď ste v polovici prípravy nového príspevku, ale čo keď sa rozhodnete, že chcete zakázať komentáre k množstvu príspevkov, ktoré ste už napísali a uverejnili? Možno vás už nebaví odpovedať na komentáre, najmä ak sa dostanú do rozhovoru s vláknami, ktorý neustále vyžaduje, aby ste sa zapájali. Možno, že osoba, ktorá napísala pôvodný príspevok, už pre vás nepíše, čo znemožňuje akékoľvek odpovede od používateľov. autor pokračovať.

Typ webových stránok, na ktoré narazíte, zásadne ovplyvňuje, či pre vás budú komentáre užitočné. Existuje mnoho tém, ktoré môžu vyvolať hlavný dialóg a skutočne priniesť debatníkom u ľudí. Stránky, ktoré sa točia okolo politiky, náboženstva a čohokoľvek iného, ​​čo by sa dalo považovať za horúcu tému, takmer určite vyústia do komentárov, ktoré skončí ako argumentačné a dokonca urážlivé..

Tieto typy vlákien určite potrebujú neustále spravovanie, pretože mnohé z komentárov by sa mohli ukázať ako veľmi urážlivé. Možno nemáte čas ani sklon spravovať tieto komentáre každý deň, najmä keď sa objavia vo všetkých vašich príspevkoch..

Keď nastavujete nový web, môžete kedykoľvek zakázať komentáre jednoducho zrušením začiarknutia políčka Nastavenia> Diskusia, ale je to náročnejšie, pokiaľ ide o existujúce stránky s veľkým obsahom. Toto nastavenie môže fungovať pre príspevky, nebude sa však vzťahovať na stránky ani na vlastné typy príspevkov, čo znamená, že nový formulár komentárov sa bude naďalej zobrazovať.

Zakáže komentáre WP

Bez ohľadu na dôvod, pre ktorý chcete zakázať komentáre k predchádzajúcemu príspevku, najlepším spôsobom je použitie doplnku. Samozrejme. Jeden taký užitočný doplnok je Zakáže komentáre WP doplnok, ktorý vám umožňuje zakázať doplnky, pingy a sledovania vašich príspevkov, autorov, kategórií, značiek, ciest URL, sprostredkovateľov, adries IP, formátov príspevkov, typov príspevkov a jazykov. Poskytuje vám neuveriteľnú kontrolu nad vašimi komentármi.

3. Vypnite komentáre po určitom čase na príspevkoch a stránkach

Záverečné komentáre k staršie príspevky a stránky je dobrý nápad, ak chcete, aby sa vaše stránky načítavali rýchlejšie. Staré príspevky, ktoré zostanú otvorené pre pokračujúce komentáre, budú určite magnetom pre spam. Čím dlhší a komplikovanejší je spam, tým väčšiu šírku pásma zaberajú na vašom serveri.

Spam sa zvyčajne zameriava na staršie príspevky, z ktorých mnohé už nie sú spravované ich autorom. Dokonca aj s doplnkom proti spamu sa tieto komentáre nebudú vždy zobrazovať. Určite si však všimnete, že načítanie vašich stránok trvá dlhšie ako obvykle..

Pravdepodobne nemá zmysel ponechávať starý príspevok otvorený pre komentáre, najmä ak je svojou povahou nový a už nie je relevantný. Riziko bude iba riziko spamu, okrem toho, že budete musieť neustále sledovať komentáre, ktoré neustále stekajú. Po uplynutí určitého času môžete zakázať komentáre k príspevkom dvoma rôznymi spôsobmi:

  • Zavrieť komentáre k jednotlivým príspevkom: Individuálne uzatváranie komentárov umožňuje ponechať určité príspevky otvorené pre komentáre a umožňuje vám zacieliť iba na konkrétne príspevky. Vyžaduje si to trochu manuálnej práce, ale funguje to v mnohých situáciách. Jednoducho choďte na „Upraviť príspevok“ potom zrušte začiarknutie políčka „Povoliť komentáre“ a „Povoliť spätné odkazy a pingbacky“ boxy.
  • automaticky: Ak chcete určiť konkrétny počet dní, počas ktorých môžu byť pripomienky otvorené, prejdite na Nastavenia -> Diskusia -> Ďalšie nastavenia komentárov -> „automaticky uzavrieť komentáre k článkom starším ako X dní.“ Uložte tieto nastavenia a máte hotovo. Je to také ľahké.

Takže tu to máte. Trocha vylepšenia komentárov môže viesť k zlepšeniu vášho webu a zdĺhavému časovo náročnému správaniu z vašej dosky. Dúfame, že vám tieto tipy pomôžu. Existujú aj iné metódy hromadného premiestňovania alebo mazania komentárov, ktoré mi chýbali?

Čo robíte, aby ste spravovali komentáre na svojich stránkach? Neváhajte a dajte mi vedieť v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me