WordPress s PHP 7 – Prečo upgradovať váš server

PHP 7 sa začalo v decembri 2015 a dokonca aj po roku od počiatočného vydania existujú webové stránky, ktoré stále fungujú pod staršími verziami. PHP 7 je hlavnou zmenou k lepšiemu. Je to oveľa vylepšená verzia jedného z najpoužívanejších skriptovacích jazykov a jadra nadácie WordPress. V tomto článku sa zameriam na to, prečo je také dôležité inovovať na hosting, ktorý preň poskytuje náležitú podporu a prečo by to prospelo vašej stránke.

Výhody PHP 7 pre WordPress

PHP 7 je teraz vo verzii 7.1.4, ale základné náležitosti stále zostávajú, toto sú najdôležitejšie aspekty, ktoré sa zmenili z PHP 5.6 a starších verzií na 7

 • Nový motor Zend sa teraz nazýva PHP budúcej generácie (NG)
 • Dôležité zníženie využívania pamäte
 • Abstraktný strom syntaxe
 • Konzistentná podpora 64 bitov
 • Veľký počet smrteľných chýb sa teraz premieňa na výnimky
 • Lepší a bezpečnejší generátor čísel
 • Anonymné triedy
 • Kompatibilita s OpenSSL 1.0.2e.

Takže stále neviem, čo to všetko mumbo jumbo vlastne znamená? Dovoľte mi to všetko podrobne vysvetliť.

Počkajte – Čo sa stalo s 6?!?! Vývojový cyklus pre PHP 6 existoval ale predchádzajúci pokus sa nikdy nedostal na verejnosť (nebojte sa – nejako vám to neuniklo). Aby sa predišlo nejasnostiam, bolo rozhodnuté, že 6 bude vynechané. Toto slúžilo účelu na ďalšie vylepšenie vývoja PHP 7 a spustenie vylepšenejšej verzie s oveľa viac funkciami a výhodami.

Nový motor Zend

Pre tých z vás, ktorí to nevedia, Zend nie je pre PHP nový, pretože tam bol od roku 1999. Zend je nástroj na vykonávanie, ktorý robí skutočnú interpretáciu jazyka PHP. Bola napísaná v C a postupom času mala niekoľko vylepšení. Verzia, ktorú používa PHP 5.x, sa nazýva Zend Engine II a pridáva rozšíriteľný objektový model a vylepšenia výkonu v porovnaní so staršími verziami, ale nový Zend Engine v PHP7, teraz nazývaný Ďalšia generácia je jadrom skutočného zvýšenie rýchlosti PHP7.

Kedykoľvek budete počuť frázu dvojnásobnú rýchlosť a výrazné zníženie spotreby pamäte PHP7, budete vedieť, že ide o vylepšenia Zend Next Generation.

Nová generácia to dosahuje zmenou správania sa ukazovateľov (ako napríklad predošlého modelu Zend Engine II) na prevádzku so štruktúrami. Táto zmena znižuje spotrebu pamäte, zber odpadu a celkový výkon.  Podrobnejšie vysvetlenie odporúčané iba kódovacím bojovníkom je k dispozícii na internete PHP wiki.

PHP 7 je tak rýchlejší

Zmeny v Zend Engine novej generácie sú hlavnou zodpovednosťou za zvýšenie rýchlosti, znížením spotreby pamäte tiež znížili čas potrebný na spracovanie informácií skriptovacím jazykom a výsledkom je, že Na zabezpečenie rovnakého obsahu bude PHP 7 potrebovať menej serverov. Je to pre vás úžasné, pretože nechce zrýchliť WordPress.

Toto je graf priamo prevzatý z PHP PDF:

Počet žiadostí za sekundu je dobrým meradlom výkonu, pretože v zásade vám na základe vášho servera a softvéru v podstate povie, koľko používateľov bude môcť vidieť vaše stránky v danom čase. Čím viac žiadostí server dokáže obslúžiť, tým rýchlejšie bude váš web. PHP 7 dokáže duplikovať výkon PHP 5,6 a priamo konkurovať HHVM, ďalšiemu tlmočníkovi skriptovacieho jazyka, ktorý vytvorila Facebook..

Prečo je rýchlejší? Pretože na spracovanie každej žiadosti používa menej času procesora, môže teda zdvojnásobiť množstvo žiadostí, ktoré môžu slúžiť v ktoromkoľvek danom čase.

Vylepšené spracovanie chýb a podpora 64 bitov

Jednou z najkritizovanejších vecí v PHP bolo riešenie chýb. Prečo sa môžete opýtať ?, pretože pred PHP7 bola fatálna chyba niečo takmer nemožné správne zvládnuť, pretože by to nevyvolalo žiadne obsluhy chýb a zastavilo vykonávanie skriptov.

Vylepšené zaobchádzanie s chybami PHP 7 využíva hádzateľné výnimky, čo vývojárom umožňuje oveľa lepší mechanizmus manipulácie s chybami, ktoré predtým neboli k dispozícii. Vytvorením výnimiek vývojári dokážu získať omnoho lepšie informácie o skutočnej chybe a dokážu ju správne zvládnuť.

Tip: Je oveľa jednoduchšie kódovať teraz a menej bolesti hlavy.

Na druhej strane konzistentná 64-bitová podpora Znamená to, že PHP7 teraz umožňuje 64bitové celé čísla a je podporované na iných platformách, ako je napríklad Microsoft Windows, ktorý natívne beží na 64-bitovej verzii.

PHP 7 podporuje anonymné triedy

Existuje prax vo všetkých hlavných objektovo orientovaných jazykoch anonymné triedy.  Java a C # ich majú dosť. Anonymné triedy sú nielen veľmi užitočné, ale aj správne kódované môžu urýchliť vykonanie kódu. Pre PHP7 bolo potrebné pridať anonymné triedy, aby dohnali všetky hlavné objektovo orientované jazyky.

Zastarané funkcie PHP

V PHP7 sa vyskytla veľká údržba domu so zastaranými funkciami. Zastaraná funkcia pre tých, ktorí to nevedia, je súčasťou kódu, ktorý sa považuje za príliš starý alebo nepoužiteľný a vyžaduje odpisovanie. Ak je funkcia v PHP zastaraná, prestane fungovať.

Vývojári PHP7 starostlivo zvážili množstvo funkcií, ktoré sa už nepoužívali. Je dôležité vedieť, že zastaraná funkcia môže a potenciálne môže narušiť váš kód. Keď to počuješ problémy s kompatibilitou s inováciou vášho WordPress na PHP7 je to presný bod, v ktorom môže váš web brzdiť.

Zastarané funkcie v PHP 7 sú najdôležitejším bodom, ktorý je potrebné vziať do úvahy pri aktualizácii vášho webu na hosting poskytujúci PHP 7

Staršie doplnky a témy nazývajúce tieto zastarané funkcie môžu a prestanú fungovať, ak sú spustené pod PHP7. To je dôvod, prečo vy bezpodmienečne musíte aktualizovať všetky vaše doplnky a tému pred prechodom na hosting, ktorý podporuje PHP7.

Odstránenie celého zastaraného kódu je čiastočne zodpovedné za výkon PHP7, ktorý teraz beží v oveľa čistejšom prostredí ako PHP 5.x

Čo to všetko znamená

PHP7 je rýchlejší a ľahší, beží s menšou spotrebou pamäte, vykonáva dvakrát väčšie množstvo kódu v akomkoľvek danom čase ako PHP 5.x a oveľa čistejšie rieši chyby. To všetko sa premieta do a rýchlejšia webová stránka, lepšie kódovanie a oveľa lepšia používateľská skúsenosť.

Ak vám záleží na výkone na vašom webe, vašou prvou objednávkou dňa by malo byť aktualizovanie všetkých vašich doplnkov a tém a prechod na hosting, ktorý poskytuje PHP7. A máte šťastie – najobľúbenejšie hostingové spoločnosti ponúkajú PHP 7 pre všetky svoje plány (alebo ponúkajú upgrade). Tu je niekoľko hostingových spoločností kompatibilných s PHP 7, ktoré odporúčame:

 • Bluehost Optimized WordPress Hosting
 • WP Engine Managed WordPress Hosting (ktorý tiež hostí WPExplorer)
 • Media Temple Managed WordPress Hosting
 • Plus ďalšie! A ak sa vám páči váš súčasný hostiteľ, opýtajte sa na inováciu.

Samozrejme existujú aj ďalšie faktory, ktoré prispievajú k ešte väčšiemu výkonu, ako napríklad používanie služby nginx a hostingové služby, ktoré podporujú určitý druh vyrovnávacej pamäte webového servera, ale všetky tieto témy prediskutujeme v ďalšom článku.. Ak máte zatiaľ čo pridať alebo máte nejaké otázky, dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me