WordPress vs Blogger – Čo je pre váš blog lepšie?

WordPress vs Blogger - čo je pre váš blog lepšie

Ak hľadáte začať svoj vlastný blog, možno budete mať ťažkosti pri rozhodovaní o tom, ktorú platformu by ste mali použiť. WordPress.org aj Blogger sú skvelé možnosti, a preto sme ich v tomto sprievodcovi WordPress vs Blogger postavili proti sebe..

Hĺbkovou diskusiou o výhodách a nevýhodách programov WordPress a Blogger sa zameriavame na to, aby sme vám pomohli pochopiť, ktoré riešenie je pre potreby vášho projektu tým správnym riešením. Začnime teda!

Úvod do WordPress

WordPress vs Blogger

WordPress je softvér s otvoreným zdrojom, ktorý sa dá používať zadarmo a ktorý je možné ľahko prispôsobiť. WordPress obklopuje celkom neuveriteľná komunita, ktorá poskytuje prístup a podporu pre množstvo tém, doplnkov a nástrojov. To zaisťuje, že používatelia WordPress môžu vytvárať akýkoľvek typ webových stránok, vytvárať jedinečné návrhy a pridávať funkcie a funkcie špecifické pre každý jednotlivý projekt..

Keď v tomto článku diskutujeme o WordPress, máme na mysli WordPress.org. WordPress.com je samostatná entita a ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si článok WordPress.com vs WordPress.org..

Tu sú výhody a nevýhody používania WordPress.org…

Výhody WordPress.org:

 • Tento softvér je voľne použiteľný a vždy bude.
 • Skvelá voľba pre všetkých, od skromných blogerov až po globálne podniky.
 • Vlastníctvo vášho webu.
 • Neobmedzené možnosti prispôsobenia.
 • Témy a doplnky – vyberte si z tisícov tém a doplnkov WordPress.
 • Vytvorte akýkoľvek typ webových stránok, nielen blog.

Nevýhody WordPress.org:

 • Trvá čas na učenie.
 • Nastavenie nového webu nie je možné vykonať v priebehu niekoľkých minút.
 • Budete musieť zaplatiť za svoje doménové meno a hostingové služby.
 • Za bezpečnosť a údržbu svojich webových stránok nesiete zodpovednosť.

Úvod do služby Blogger

Blogger

Blogger je služba publikovania blogov, ktorú vlastní a hostuje spoločnosť Google. Blogger bol jedným z prvých vyhradených nástrojov pre blogovanie, ktorý pôvodne vytvoril Pyra Labs a kúpila ho spoločnosť Google v roku 2003. Odvtedy sa stala populárnou platformou na vytváranie blogov, ktorá poskytuje rýchle a ľahko použiteľné bezplatné hostované služby blogov pre masy. Tu sú niektoré z jeho hlavných kladov a záporov.

Výhody služby Blogger:

 • Ideálne pre nových alebo príležitostných blogerov – služba Blogger sa nastavuje veľmi rýchlo a ľahko.
 • Zadarmo na použitie.
 • Použite svoj vlastný názov domény alebo bezplatnú subdoménu služby Blogger.
 • Šablóny zadarmo – vyberte si z ľubovoľných šablón bezplatných bloggerov alebo si kúpte šablónu tretej strany.
 • Spoločnosť Google sa stará o všetok hosting, zabezpečenie a údržbu stránok.
 • Bezproblémová integrácia s ďalšími funkciami Google, ako sú Google Analytics, Google AdSense a Google Plus.

Nevýhody služby Blogger:

 • Poskytuje iba blogy – ak chcete vytvoriť obchod s elektronickým obchodom, adresárovú stránku alebo v skutočnosti akýkoľvek iný web ako blog, služba Blogger nie je pre vás.
 • Nedostatok vlastníctva – všetky stránky služby Blogger sú hostené spoločnosťou Google, takže ak svoje stránky nevyvážate na inú platformu, nikdy ich nebudete vlastniť..
 • Obmedzené funkcie – Blogger poskytuje obmedzené funkcie, ktoré nemusia postačovať pre prosperujúci blog.
 • Nedostatok kontroly – minimálne možnosti prispôsobenia.

Ako vidíte, WordPress aj Blogger majú množstvo rôznych výhod a nevýhod. Pozrime sa teda na každú platformu podrobnejšie.

Cena WordPress vs Blogger

stanovenie ceny

WordPress aj Blogger sú cenovo dostupné platformy, ktoré môžu používať a nezničia banku. Takto fungujú peniaze.

Ceny WordPress

Softvér WordPress je tiež bezplatný. Keďže však WordPress.org nie je riešením typu všetko v jednom, budete musieť za hosťovanie svojich stránok a nákup názvu domény platiť zvlášť..

Existuje tiež množstvo prémiových tém, doplnkov a nástrojov, ktoré si môžete kúpiť, aby ste rozšírili funkčnosť svojich stránok a rozšírili svoje podnikanie. Všetky tieto produkty sú však voliteľné, takže ak sa rozhodnete vytvoriť svoj web pomocou programu WordPress, môžete v skutočnosti minúť toľko, koľko chcete..

Ceny služby Blogger

Blogger je úplne zadarmo používať. Od subdomény a hostingu až po dostupné témy si môžete vytvoriť blog bez zaplatenia centu. To znamená, že existuje možnosť zakúpiť si doménové meno, ako aj prémiovú tému Blogger. (Témy bloggerov sa budú ďalej zaoberať v tomto článku).

Služba Blogger ponúka bezplatne názvy subdomén, ktoré vyzerajú asi takto , nameofblog’.blogspot.com. Ak chcete názov domény, ktorý ešte nekončí .blogspot.com potom si môžete kúpiť svoju vlastnú doménu prostredníctvom spoločnosti Google alebo tretej strany.

Porovnávanie cien

Blogger je skvelá voľba pre tých, ktorí chcú vytvoriť blog zadarmo alebo za veľmi obmedzený rozpočet. Nastavenie WordPress vs Blogger môže byť o niečo drahšie nastavenie, a to z dôvodu nákladov na hosting a domény. Poskytuje však možnosť ďalších prémiových nástrojov, ktoré vám umožňujú inovovať funkčnosť vašich webových stránok, ak chcete.

Hosting pre WordPress vs Blogger

Najlepšie hosting WordPress pre vaše webové stránky

Hosting služieb Blogger a WordPress je veľmi odlišný a je dôležité, aby ste pochopili, čo ponúkajú obe platformy.

Hosting WordPress

Ak sa rozhodnete pre WordPress, budete musieť nájsť poskytovateľa hostingu, ktorý bude hosťovať vaše webové stránky. K dispozícii sú početné hostingové služby a budete musieť urobiť prieskum, aby ste zistili, ktorý web je pre váš web najlepší.

Poskytovatelia hostingu sa veľmi líšia v cene, takže bez ohľadu na svoj rozpočet budete môcť nájsť plán, ktorý vám vyhovuje. Ak chcete začať, prečítajte si náš článok o tom, čo hľadať v hostovaní WordPress, alebo jednoducho skočte priamo do našich odporúčaní o najlepších možnostiach hostenia WordPress..

Nevýhodou použitia WordPress je, že 100% vlastníte svoj web. A ak nie ste spokojní s poskytovateľom hostingu, môžete jednoducho presunúť svoj web na iného hostiteľa.

Hosting služby Blogger

Hostenie služby Blogger poskytuje spoločnosť Google. To znamená, že nielenže získate svoj hosting zadarmo, ale nemusíte mať bolesti hlavy pri výbere správneho poskytovateľa hostingu pre váš nový projekt. Spoločnosť Google sa tiež stará o všetky problémy týkajúce sa zabezpečenia, rýchlosti a optimalizácie vašich stránok, vďaka čomu sa môžete zamerať výlučne na svoj blog.

Nevýhodou služby Blogger je, že keďže váš blog je hostený na serveroch Google, nevlastníte ani nemáte nad svojimi stránkami kontrolu. Služba Blogger poskytuje službu blogov. Ak sa spoločnosť Google niekedy rozhodne náhle vypnúť alebo odmietnuť prístup, stratíte svoj blog a všetku ťažkú ​​prácu, ktorú doň vložíte..

Porovnanie hostingu

Vyberte si službu Blogger, ak chcete bezplatný hosting, ktorý je o vás postaraný. Ak sa rozhodnete stavať svoje stránky na WordPress, budete musieť zaplatiť za svoj hosting. Budete mať však úplné vlastníctvo svojich stránok, čo je pre mnohých dôležitý faktor.

Použiteľnosť a kontrola WordPress vs Blogger

Užívateľské skúsenosti poskytované používateľmi WordPress a Blogger sa tiež veľmi líšia. Nastavenie služby Blogger je rýchle a jednoduché, ale na webovej stránke chýbajú funkcie a možnosti, ktoré by väčšina z nás chcela. Na druhej strane, WordPress má viac krokov v procese nastavenia a vytvorenie plne funkčnej webovej stránky bude trvať dlhšie. Po vytvorení však máte úplnú kontrolu nad svojím webom, a preto máte potenciál v priebehu času svoj blog rozširovať a vylepšovať. Pozrime sa bližšie na použiteľnosť oboch týchto platforiem.

Použiteľnosť a kontrola WordPress

Ako už bolo spomenuté, webová stránka WordPress má oveľa pomalší proces nastavenia. Ak chcete začať s WordPress, budete musieť …

 1. Nákup názvu domény
 2. Vyberte poskytovateľa hostingu
 3. Nainštalujte WordPress (to by mal uľahčiť váš poskytovateľ hostenia)
 4. Vyberte tému WordPress

Väčšina vyššie uvedených krokov si vyžaduje čas a je potrebný výskum, ktorý vám pomôže vybrať tú správnu hostiteľskú službu a tému pre váš projekt.

Po nainštalovaní programu WordPress a novej témy budete musieť nejaký čas prispôsobiť svoj blog. V závislosti od zvoleného motívu sa to dá dosiahnuť pomocou možností motívu na hlavnom paneli WordPress, pomocou prispôsobovacieho nástroja na aktívnej strane vášho webu, pomocou nástroja na tvorbu stránok alebo pomocou kódu. Pomocou doplnkov je možné nainštalovať aj všetky ďalšie funkcie alebo funkcie, ktoré vaša téma neposkytuje.

Informačný panel WordPress

Po nastavení stránok môžete pridať blogové príspevky prostredníctvom editora príspevkov WordPress, ktorý nájdete na hlavnom paneli WordPress. Editor príspevkov sa ľahko používa a umožní vám pridať obrázky, videá, tabuľky, tlačidlá a oveľa viac do vašich blogových príspevkov.

Ako vidíte, WordPress nie je možné nastaviť v priebehu niekoľkých minút. Po inštalácii však máte úplnú kontrolu nad vizuálmi a funkčnosťou svojho blogu, ako aj výberom nástrojov, ktoré môžete použiť na prispôsobenie svojich stránok. A možnosť kedykoľvek pridať do svojho blogu akékoľvek ďalšie funkcie zaistí, že vaše stránky dokážu uspokojiť všetky vaše potreby v blogovaní.

Použiteľnosť a kontrola služby Blogger

Ak sa chcete zaregistrovať v službe Blogger, potrebujete iba adresu Gmail. Najprv sa zobrazí výzva na výber názvu blogu a vyberte jednu z tém služby Blogger (uvedená v ďalšej časti). Váš nový blog sa potom otvorí v editore Blogger a je pripravený na úpravu.

Použiteľnosť verzus kontrola

V editore Blogger môžete vykonať všetky úpravy svojich webových stránok. Tu môžete na svoju domovskú stránku pridať widgety, vytvárať nové stránky a písať a publikovať príspevky blogu. Môžete tiež skontrolovať analytiku svojho blogu, spravovať Google AdSense a oveľa viac.

Editor Blogger je pomerne jednoduchý na používanie. Všetky vykonané zmeny je možné okamžite zobraziť a všetky potrebné blogovacie potreby sú zabezpečené. Akonáhle budete so svojím webom spokojní, jednoducho kliknite publikovať. Vaše stránky budú potom živé, so všetkým hostingom, SEO, bezpečnosťou a údržbou – bude to veľmi jednoduchý spôsob, ako publikovať webovú stránku.

Funkcie, ktoré poskytuje služba Blogger, sú však základné a ďalšie funkcie možno pridať iba pomocou obmedzeného počtu miniaplikácií alebo prispôsobením kódu CSS. Preto existuje zreteľný pocit nedostatku flexibility, pokiaľ ide o to, ako si môžete prispôsobiť a rozšíriť svoje stránky.

Porovnateľnosť použiteľnosti a kontroly

Ak chcete nastaviť blog rýchlo as minimálnym zmätkom, Blogger je vaša platforma. Bez problémov s hostením a jednoduchého procesu nastavovania môžete ľahko usporiadať rozumný blog.

To znamená, že služba Blogger neposkytuje zábavné a vzrušujúce skúsenosti s dizajnom, ako to robia niektorí tvorcovia webových stránok (pozrite si náš článok WordPress vs Wix). Poskytuje tiež minimálnu kontrolu vzhľadu a rozloženia vašich stránok, ako aj funkcií, ktoré môžete použiť. Takže ak dúfate, že vytvoríte jedinečný a pútavý web, služba Blogger pre vás nie je riešením.

Nastavenie WordPress trvá dlhšie, ale má dlhodobú výhodu kontroly. To vám umožní pridať funkcie a funkcie, ktoré sú špecifické pre potreby vášho blogu. Svoj web môžete tiež časom inovovať pridaním ďalších nástrojov, ktoré pomôžu vášmu webu vyvinúť a stať sa skutočne úspešným.

Témy pre WordPress vs Blogger

Programy WordPress a Blogger poskytujú celý rad bezplatných a prémiových tém, z ktorých si môžete vybrať. Dozvieme sa viac!

Témy WordPress

Témy WordPress

WordPress má veľa čo ponúknuť, pokiaľ ide o témy. Ak hľadáte témy zadarmo WordPress, mali by ste si vždy vybrať a nainštalovať z úložiska WordPress alebo od známeho a dôveryhodného vývojára. Témy v úložisku WordPress prešli prísnym skríningovým procesom a zistíte, že sú dobre kódované, bezpečné a plne funkčné. A s tisíckami bezplatných tém určite nájdete niečo, ktoré vyhovuje vašim potrebám.

K dispozícii je tiež široká ponuka prémiových tém, ktoré si môžete kúpiť. Tieto je možné opäť zakúpiť priamo od vývojárov tém alebo prostredníctvom tematických trhov, ako je Themeforest. Prémiové témy sú vo všeobecnosti drahšie ako motívy služby Blogger a pohybujú sa v rozmedzí približne od 30 do 100 dolárov. Najlepšie témy WordPress sa však zvyčajne dodávajú s pôsobivými funkciami a funkciami, ako aj s rozsiahlou dokumentáciou, ktorá vás podporuje vo vašom procese navrhovania..

Okrem rozhodnutia o bezplatnosti a prémii musíte vybrať aj „typ“ témy WordPress. Mnoho tém WordPress je vytvorených na určitý účel, čo znamená, že obsahujú konkrétne funkcie, ktoré sa starajú o špecifický výklenok. Na druhom konci spektra sú viacúčelové témy. Tieto témy vám umožňujú navrhovať originálne webové stránky a prispôsobovať každý aspekt vášho webu.

Témy služby Blogger

Témy Blogger

Blogger poskytuje množstvo bezplatných tém, ktoré si môžete vybrať v editore. Prémiové šablóny služby Blogger si však môžete kúpiť aj od mnohých vývojárov služby Blogger a od tematických trhov, ako je napríklad ThemeForest. Ceny týchto šablón sa zvyčajne pohybujú od 20 do 30 dolárov, aby nedošlo k narušeniu banky. Preto bez ohľadu na vaše miesto na blogovanie nájdete motív Blogger, ktorý bude vyhovovať vašim stránkam.

Porovnané témy

Pokiaľ ide o témy pre WordPress vs Blogger, nie je tam vôbec žiadne porovnanie. Témy WordPress sú omnoho lepšie s väčším výberom, väčším rozsahom funkcií, lepšími rozloženiami a vizuálmi a oveľa viac. Aj keď je k dispozícii niekoľko pekných tém služby Blogger, pre nedostatok funkcií a možností prispôsobenia je ťažké predávať témy najvyššej kvality, ktoré poskytuje WordPress..

Funkcie a funkcie v WordPress vs Blogger

Ak na svoje stránky pridáte ďalšie funkcie a funkcie, umožníte im vyniknúť z davu a vyhovieť priamo potrebám publika. Ako teda porovnávajú funkcie a funkcie WordPress vs Blogger?

Funkcie a funkcie WordPress

Najlepšie doplnky WordPress zadarmo a prémiové

Väčšina moderných tém WordPress prichádza s množstvom zabudovaných funkcií a funkcií. Predovšetkým témy Premium WordPress budú obsahovať rad ďalších nástrojov. Líšia sa od témy k téme, preto pred nákupom vždy skontrolujte, čo téma obsahuje.

Jedným z najpôsobivejších aspektov programu WordPress je však to, že bez ohľadu na to, aké funkcie chcete mať k dispozícii doplnok. Ak sa vaša téma nedodáva s konkrétnymi funkciami, ktoré potrebujete, stačí vyhľadať doplnok, ktorý je možné rýchlo nainštalovať, aby ste na svoje stránky mohli jednoducho pridať ďalšie funkcie..

Rovnako ako v prípade tém, sú k dispozícii tisíce bezplatných a prémiových doplnkov WordPress. Nájdete ich v Úložisko WordPress, alebo zakúpené od jednotlivých vývojárov alebo trhovísk ako je CodeCanyon.

Funkcie a funkcie služby Blogger

Jednou z najväčších nevýhod používania služby Blogger je nedostatok funkcií a možností prispôsobenia. Služba Blogger ponúka moduly gadget. Tieto moduly gadget poskytujú množstvo rôznych funkcií, ktoré môžu blogeri pridať, aby pomohli vylepšiť ich stránky. Funkcie modulu gadget zahŕňajú …

 • Odber e-mailov – povzbudzujte svojich čitateľov, aby sa pripojili k vášmu zoznamu e-mailov.
 • Vyhľadávanie blogov – nechajte svoje publikum vyhľadávať vo vašom blogu témy, ktoré ich zaujímajú.
 • Zoznam obľúbených príspevkov – predstavte svoje najobľúbenejšie príspevky.
 • Logo – pridajte svoje logo do svojho blogu.
 • Profil – zobrazenie informácií o sebe.

Pre tých, ktorí majú skúsenosti s kódovaním, vám služba Blogger tiež umožňuje zmeniť vzhľad blogu pomocou kódu HTML alebo CSS a tiež pridať kód HTML z webových stránok tretích strán..

Porovnanie funkcií a funkcií

Medzi funkciami a funkciami, ktoré ponúkajú služby Blogger a WordPress, je malé porovnanie. Hoci služba Blogger ponúka všetky základné funkcie potrebné na spustenie blogu, nemôže jednoducho konkurovať širokému sortimentu ponúkaných nástrojov a doplnkov WordPress..

Zabezpečenie a údržba WordPress vs Blogger

zabezpečenia

Bezpečnosť a všeobecná údržba vašich stránok vrátane aktualizácií, rýchlosti stránok a zálohovania sú všetky kľúčové aspekty správy webových stránok. Ako sa teda líšia medzi službami Blogger a WordPress?

Zabezpečenie a údržba WordPress

Na rozdiel od služby Blogger, ak sa rozhodnete stavať svoje stránky pomocou WordPress, ste do značnej miery sami so zabezpečením a údržbou. Preto je dôležité, aby ste boli aktívny a nainštalovali množstvo doplnkov, ktoré vám pomôžu zaistiť bezpečnosť a plnú funkčnosť vašich webových stránok..

Tu je niekoľko najdôležitejších doplnkov WordPress, ktoré by ste mali zvážiť inštaláciu hneď po spustení.

 • zabezpečenia – udržujte svoju webovú stránku v bezpečí pomocou populárneho a bezplatného doplnku Zabezpečenie Wordfence.
 • zálohovanie Používať plugin ako VaultPress alebo UpdraftPlus pravidelne zálohujte svoje webové stránky a potom ich podľa potreby ľahko obnovte.
 • rýchlosť – W3 Total Cache zlepší rýchlosť vašich webových stránok a celkový výkon (alebo si môžete vyskúšať bezplatné CDN).

Zabezpečenie a údržba služby Blogger

Zabezpečenie a údržba sa netýkajú služby Blogger, ktorá je pre mnohých kľúčovým dôvodom pre výber služby Blogger ako ich platformy. Keďže spoločnosť Blogger vlastní a hostuje spoločnosť Google, postarajú sa o všetky vaše potreby v oblasti bezpečnosti a údržby. Váš blog je tiež možné zálohovať do počítača pomocou niekoľkých kliknutí. A to všetko zadarmo.

V porovnaní s bezpečnosťou a údržbou

Je zrejmé, že Blogger a WordPress poskytujú veľmi odlišné skúsenosti, pokiaľ ide o bezpečnosť a údržbu. O všetky potreby zabezpečenia a údržby služby Blogger sa postaráme za vás. Zatiaľ čo v prípade systému WordPress máte úplnú kontrolu, ale podľa potreby si musíte pamätať, aby ste nainštalovali svoje vlastné doplnky.

Podpora WordPress vs Blogger

Spustenie blogu na novej platforme môže byť náročnou úlohou. Preto je dôležité, aby existovala správna úroveň podpory, ktorá vám umožní ľahko vytvoriť vhodnú webovú stránku. Pozrime sa, čo ponúkajú platformy WordPress vs Blogger ako podporu.

Podpora WordPress

WordPress.org tiež poskytuje rozsiahle dokumentácia a online fóra. Pre začiatočníkov to však pravdepodobne nie je najlepšie miesto, kde hľadať pomoc. Komunita WordPress je obrovská a na mnohých webových stránkach a blogoch bolo napísaných nespočetné množstvo článkov a pomocných sprievodcov o tom, ako začať s programom WordPress. Tieto blogy často používajú jazyk priaznivejší pre začiatočníkov a obsahujú podrobné pokyny, ako začať. Ak si nie ste istí, ako nastaviť blog WordPress, prečítajte si praktickú príručku o tom, ako začať s programom WordPress..

Podpora WordPress vyniká najmä vtedy, ak si zakúpite prémiovú tému alebo nástroj. V závislosti od témy môžete dostávať videonávody a dokumentáciu, ako aj individuálnu e-mailovú alebo telefonickú podporu. To samo o sebe často robí z prémiovej témy cenu za peniaze.

Podpora služby Blogger

Podpora služby Blogger

Blogger prichádza s rozsiahlou dokumentáciou, ktorá podrobne popisuje, ako nastaviť a spravovať váš blog, ako aj tipy, ako pomôcť vašim článkom umiestniť sa vo vyhľadávacích nástrojoch a ako používať Google Analytics na sledovanie výkonnosti vašich stránok..

Vo vašom nástroji Blogger Editor je funkcia pomocníka, ktorá vám umožňuje prehľadávať témy a články služby Blogger. Existuje aj fórum pomoci, ktoré poskytuje komunitu, kde sa používatelia služby Blogger môžu stretávať, klásť otázky a zdieľať problémy.

Záverečné myšlienky o WordPress vs Blogger

Konečné rozhodnutie o programe WordPress vs Blogger príde podľa vašich potrieb a potrieb vášho projektu.

Blogger je ideálnou platformou pre tých, ktorí chcú vytvoriť rýchly, ale malý blogový projekt – online denník, zdieľanie cestovných zážitkov s rodinou a priateľmi alebo predstavenie zážitku ako svadba. Je rýchla, ľahká a bezplatná inštalácia – napriek tomu je kompenzáciou absencia rozsiahlych funkcií, ako aj nedostatok kontroly a vlastníctva nad webom..

WordPress vám umožní vytvoriť akýkoľvek typ webovej stránky a prispôsobiť ju vašim presným špecifikáciám. Ak ste ešte nikdy nepoužívali program WordPress, naučenie a vytvorenie vašich stránok bude chvíľu trvať. Avšak dlhodobé možnosti, ktoré poskytuje WordPress, umožňujú vytrvalosť s počiatočným pomalým štartom.

Teraz už dobre rozumiete výhodám a nedostatkom služieb WordPress a Blogger, ktoré si vyberiete?

WordPress vs Blogger – podeľte sa o svoje myšlienky na ktorejkoľvek platforme v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me