Zjednodušte svoju online prítomnosť pomocou WordPress: Hosting

Hosting WordPress
 1. 1. Aktuálne čítanie: Zjednodušte svoju online prítomnosť pomocou WordPress: Hosting
 2. 2. Zjednodušte svoju online prítomnosť pomocou WordPress: Témy, doplnky, produkty a služby
 3. 3. Zjednodušte svoju online prítomnosť pomocou WordPress: založenie firmy
 4. 4. Zjednodušte svoju online prítomnosť pomocou WordPress: branding a marketing

Tento príspevok je súčasťou série Zjednodušte svoju online prítomnosť. Prevedieme vás krokmi na vytvorenie užitočného webu pre seba alebo svoju firmu pomocou programu WordPress. V tomto článku sa budeme venovať položeniu základov pre podnikanie založené na WordPress a výbere Hosting na WordPress spoločnosť podľa vašich individuálnych potrieb.

Najjednoduchší spôsob, ako sa umiestniť na digitálnu mapu pomocou WordPress, je zaregistrovať sa na účet WordPress.com. Najjednoduchšie však nevyhnutne neznamená najlepší spôsob, pretože webová stránka s vlastným hosťom vám poskytuje veľa výhod oproti alternatíve WordPress.com. S vašou vlastnou hostiteľskou stránkou môžete:

 • Implementujte akúkoľvek prémiovú tému WordPress
 • Vykonajte úpravy na mieste pomocou podradených tém
 • Rozšírte funkčnosť pomocou ľubovoľného doplnku
 • A máte kontrolu nad obsahom a hodnotou svojich stránok

WordPress sa rozrástla na platformu, ktorá dokáže uspokojiť mnohé potreby; od jednoduchých blogov po veľké značky. S takým silným zdrojom webových stránok na dosah ruky vám bráni začať?

Zjednodušenie vašej online prítomnosti

Zjednodušenie vie, čo si želáte, aby bola vaša osobná alebo obchodná online prítomnosť a ako ju možno vytiahnuť pomocou optimálnej trasy, pričom sa sústredí na dôležité veci a pritom v procese nesie čo najmenšiu záťaž. Ak cestujete svetlo alebo nechcete míňať príliš veľa peňazí, nepotrebujete nákladnú dopravu.

Zjednodušenie vašej online prítomnosti

Každá online prítomnosť začína hostiteľskou spoločnosťou. Koniec koncov, potrebujete hosting, aby ste mohli založiť svoj vlastný web. Existuje ich veľa, všetky tvrdia, že sú lacné a kvalitné. Títo dvaja často nejdú ruka v ruke, preto sa zameriame na niektoré z cenovo dostupných riešení hostenia WordPress, ktoré by mali ľahko uspokojiť vaše súčasné a budúce potreby..

Hosting je základom vašej online prítomnosti, ktorú by ste mali brať vážne. Väčšina spoločností poskytujúcich hosting vám umožňuje zmeniť plány alebo to urobiť automaticky, keď prekročíte limit plánu. Mali by ste sa vopred informovať o ich rozšíriteľnosti a podpore WordPress, takže nenechávate priestor pre žiadne prekvapenia.

Aké sú požiadavky na beh WordPress

Na spustenie najnovšej verzie programu WordPress (v4.0) musí váš hostiteľ podporovať iba niekoľko vecí uvedených nižšie. Ak nenájdete informácie na webových stránkach spoločnosti, nezabudnite na svoju hostiteľskú spoločnosť poslať otázku pred nákupom a opýtajte sa na podporu svojho plánu:

 • PHP 5.2.4
 • MySQL 5.0

Ak vaša preferovaná hostingová spoločnosť beží na serveroch Apache a Linux, môžete sa opýtať, či to podporuje mod_rewrite, čo vám poskytne dodatočný prístup na zvýšenie bezpečnosti vášho webu. Upozorňujeme, že hostované riešenia hostenia WordPress túto funkciu neponúkajú, pretože sa o to postarajú (čo je omnoho jednoduchšie, najmä ak ste na vytváraní / prevádzkovaní webu nový)..

Hostingové plány WordPress

Výber plánu hostenia

Pred výberom hostiteľskej spoločnosti si uvedomte, že najbežnejšie plány, ktoré hostitelia poskytujú, sú:

 • Zdieľaný hosting
 • Virtuálny súkromný server alebo VPS
 • Dedikovaný serverový hosting
 • Spravované hosťovanie pomocou WordPress

Ak máte vážne obavy o svoju online prítomnosť, neuvažujem o bezplatných riešeniach hostingu, pretože „nejde o bezplatný obed“. Použite jednu z platených hostiteľských služieb, aj keď je cena symbolická, stále získate základnú podporu, ktorá bude potrebná, verte mi.

Zdieľaný hosting WordPress

Jeden z najpopulárnejších plánov pre začínajúcich a blogerov, zdieľaný hosting WordPress je vždy cenovo dostupný. Ak chcete začať svoju online prítomnosť a nechcete venovať veľa zdrojov, je to spôsob, ako ísť. Budete zdieľať server, na ktorom sú umiestnené vaše webové stránky, s ostatnými webmi. Zdieľané hostingové ceny sú pre masy a plány začínajú na 3 až 10 dolárov za mesiac. Ak chcete spustiť svoju prvú webovú stránku WordPress, potom je dobrá voľba zdieľaný hosting. Odporúčam vám vyskúšať službu zdieľaného hostenia BlueHost, ktorá je jednou z preferovaných možností WordPress.org, pokiaľ ide o hostingové spoločnosti..

Zdieľané hostingové služby majú dve hlavné nevýhody: pochybné zabezpečenie a problémy so zaťažením servera. Oba tieto problémy sú spôsobené inými webmi, s ktorými zdieľate svoj priestor. Nemôžete vedieť, či sú v bezpečí alebo čoskoro očakávajú veľkú premávku. WordPress je bezpečná platforma, ale zdieľanie zubnej kefky nie je nikdy dobrým postupom, aspoň čo sa týka bezpečnosti. Okrem služby BlueHost sú ďalšími dobrými poskytovateľmi zdieľaného hostingu BlueHost a HostMonster.

Hosting WordPress VPS (Virtual Private Server)

VPS je skratka pre Virtual Private Server. VPS vám poskytuje prístup k fyzickému serveru rozdelenému do viacerých virtuálnych serverov. Ak ste firma zameraná na WordPress a máte veľa klientov, mali by ste používať VPS. Týmto spôsobom vytvárate nový ovládací panel pre každého zo svojich klientov a fungujú ako niekoľko fyzicky samostatných počítačov. VPS Hosting môže byť nákladný, ale za to, čo ste získali, je veľmi cenovo dostupný. Ak máte v pláne prevádzkovať tematický obchod, očakávate veľkú návštevnosť alebo si udržiavate veľa webových stránok svojho klienta, VPS je vynikajúcou voľbou.

Jednou z nevýhod hosting VPS je to, že musíte mať vedomosti o prevádzkovaní serverov. Niektorí hostitelia poskytujú spravovaný hosting VPS pre týchto menej technicky zdatných správcov, ale pozeráte sa na vyššiu zónu 20 – 1 000 + dolár. Najlepšie hostingové spoločnosti VPS na prevádzkovanie webových stránok WordPress sú Media Temple alebo Bluehost.

Spravované hosťovanie pomocou WordPress

Tento plán hostenia vám umožní zamerať sa na to, čo robíte najlepšie: tvorbu obsahu, propagáciu, písanie, predaj a budovanie svojej značky. Bez toho, aby ste sa museli starať o technické aspekty, budete najproduktívnejší. Toto je najlepší darček, ktorý si môžete dať sami – nemusíte inštalovať doplnky do vyrovnávacej pamäte, vylepšovať výkonové moduly ani sa obávať o bezpečnosť. S riadeným hostingom WordPress zvyčajne prichádza veľká podpora, ak by ste ju niekedy potrebovali.

Najlepší poskytovatelia hostingu WordPress

Niektoré z najlepších hostingových spoločností spravovaných WordPress sú WPEngine, Bluehost, GoDaddy a MediaTemple. Poskytovateľ, ktorý pracuje výlučne s WordPress, je SiteGround. Ceny sa pohybujú od 30 do 100 dolárov mesačne.

Dedikovaný serverový hosting

Najlepší darček, ktorý si môžete kúpiť pre svoju novú webovú stránku WordPress, je zabalený v krabici s textom – Dedicated Server. Vaše stránky budú zaberať jeden celý server. Budete mať kontrolu nad tým, na akom operačnom systéme server beží, jeho hardvér a budete k nemu mať plný prístup. Toto je zbytočné pre každého, kto nemá obrovské množstvo prevádzky.

Dedikovaný serverový hosting je určený pre veľmi veľké spoločnosti, ktoré nechcú žiadne prestoje v dôsledku preťaženia servera alebo narušenia bezpečnosti. Plány začínajú na $ 100 a na MediaTemple sa mesačne zvyšujú až na 2 000 dolárov, aby sa získali prvotriedne funkcie, ako napríklad prístup root, výber operačného systému, špičkový hardvér atď. A tiež môžete získať vlastný podnikový plán od spoločnosti WPEngine, ktorý obsahuje vyhradený server, takže získate výhody pre spravovaný hosting WordPress so serverom, ktorý je úplne váš vlastný. Na cenovo dostupnej strane by ste tiež mohli prejsť cez Bluehost, aby ste mali rozpočet pod kontrolou.

záver

Zjednodušenie vašej online prítomnosti zameraním sa na veci, na ktorých vám najviac záleží, vám v dlhodobom horizonte ušetrí veľa času. Vytvorením stabilného, ​​bezpečného a rýchleho prostredia pre svoju online prítomnosť kladiete solídny základ svojej značky na vrchol.

HostGator a BlueHost sú skvelé pre zdieľaný hosting, ale aj pre veľké domény, ktoré nemusia byť postavené na vrchole WordPress. Plány mediálneho chrámu začínajú o niečo vyššiu cenu, ale určite získate úžasnú zákaznícku podporu. Ak nechcete premýšľať o hosťovaní vôbec a ste pripravení zaplatiť o niečo viac, potom hostenie serverov SiteGround a WPEngine sú skvelým výberom..

Prvou časťou zjednodušenia je zistiť, ktoré hostingové riešenie pre vás najlepšie funguje. starať sa o základy a rozširovať svoje podnikanie (a potrebné zdroje), keď cítite potrebu, ale nie skôr. V ďalšej časti sa porozprávame o nájdení tých dokonalých produktov, tém a doplnkov WordPress, ktoré vám pomôžu spustiť online prítomnosť s minimálnymi nárokmi na údržbu a rozptýlenie, takže zostaňte naladení.