Zrýchlené mobilné stránky: AMP pre optimalizáciu mobilných aplikácií WordPress

Zrýchlené mobilné stránky pre WordPress

Surfovanie a prehliadanie na internete by malo byť rýchle a ľahké. Webmasteri sa to neustále snažia optimalizovať výkon webových stránok a zvyšovať rýchlosť stránok, a skvelý spôsob, ako to dosiahnuť, je s AMP pre WordPress..

Webové stránky boli primárne navrhnuté pre väčšiu obrazovku. Počet menších obrazoviek sa však zvyšuje a dokonca predbiehajú notebooky a osobné počítače. Mobily teraz predstavujú 65% času digitálnych médií. Ručné zariadenia potrebujú, aby sa stránky načítali rovnako rýchlo ako na väčšie obrazovky, ak nie rýchlejšie.

Na splnenie tohto dopytu po rýchlom načítaní obsahu sú aplikácie navrhnuté pre konkrétne mobilné platformy dostupné na serveroch Apple (News), Facebook (Instant Articles) a Snapchat (Discover). Začiatkom tohto roka. Spoločnosť Google predstavila aplikáciu Accelerated Mobile Page (AMP) s cieľom zrýchliť poskytovanie mobilného obsahu a poskytnúť lepšiu používateľskú skúsenosť.

Čo je AMP?

AMP pre WordPress: Projekt AMP

Projekt AMP bolo oznámené používateľom Google v októbri 2015, a bola spustená vo februári 2016. Ide o iniciatívu otvoreného zdroja, ktorá vydavateľom poskytuje prostriedky na vytvorenie mobilného optimalizovaného obsahu raz a jeho okamžité načítanie všade na mobilnom webe..

24. februára 2016 spoločnosť Google začala na svojej stránke s výsledkami mobilného vyhľadávania zavádzať obsah kompatibilný s AMP v karuseli. Používatelia môžu prejsť prstom po karuseli a klepnúť na položku, ktorú si chcú prečítať. Pinterest hlásil stránky ako stránky 4-krát rýchlejšie, pri použití 8-krát menšieho množstva dát ako normálne stránky optimalizované pre mobilné zariadenia. Je to možné kvôli spôsobu formátovania a doručenia stránok.

Od augusta 2016 má vyhľadávanie Google vo svojom indexe vyše 150 miliónov dokumentov AMP a rastie rýchlosťou 4 milióny týždenne. Začiatkom augusta spoločnosť Google tiež začala ukážka vyhľadávania Google s obsahom so zosilneným obsahom. Očakáva sa, že bude implementovať širšie neskôr v tomto roku.

AMP pre WordPress: Ukážka hľadania AMP

AMP v náhľade vyhľadávania

Pri vyhľadávaní s povoleným AMP môžete nahliadnuť do rýchlo sa načítajúcich stránok tu. Vyskúšajte to pomocou odkazu na vašom mobilnom telefóne (na stolných počítačoch nefungovalo).

Ktoré webové stránky by mali používať AMP?

Vo februári sa projekt začal pre vydavateľov. Prijatie AMP sa však rozšírilo ďaleko za hranice vydavateľského priemyslu až po zábavu, cestovanie, elektronický obchod a ďalšie.

Od prvých osôb prijímajúcich správy sú prijímané priaznivé správy. Vďaka 88% zlepšeniu času načítania dokumentov AMP, Správy Washington Post zvýšenie počtu vracajúcich sa používateľov z mobilných telefónov o 23%. eBay je jednou z hlavných spoločností elektronického obchodu, ktorá prechádza na AMP, s takmer 15 miliónmi stránok na prehľadávanie produktov založených na AMP. Očakáva sa, že tieto stránky budú o chvíľu nájdené pri vyhľadávaní.

Takže ktoré webové stránky by mali používať AMP? Určite tie, ktoré sa do značnej miery spoliehajú na mobilnú komunikáciu. Ale vzhľadom na to, že stále viac používateľov sa rozhoduje používať svoje mobilné zariadenia na prehliadanie internetu, môže byť AMP pre WordPress (alebo akýkoľvek iný web) dobrým doplnkom.

Čo sa líši v AMP?

Tento systém na doručovanie obsahu je založený na rámci AMP HTML a je rýchlejší ako obvyklý HTML, pretože,

 • Je to štíhla verzia normálneho rámca HTML, mínus všetok obsah JavaScriptu. Pokiaľ ide o JavaScript, rámec sa spolieha na spoločnú knižnicu AMP JS.
 • Obsah sa ukladá do vyrovnávacej pamäte a ukladá sa do spoločného cloudu, takže sa eliminuje čas potrebný na vyhľadávanie a načítanie zo servera.

Existuje mnoho ďalších rozdielov, ale uvedené dva by vám mali dať rýchle a všeobecné porozumenie.

Prečo by vlastníci a blogy mali povoliť AMP

Pokiaľ čítanie stránok s pomalým načítaním na mobilných telefónoch zostáva pre používateľov odrádzajúcim zážitkom, vydavatelia prichádzajú o príjmy z reklamy na mobilných telefónoch. AMP pomôže priviesť a udržať návštevníka na dlhšiu dobu na webe a má potenciál na generovanie kliknutí.

Stránky AMP sa zobrazujú vedľa ikony blesku a označujú ich na bežných webových stránkach. Diváci, ktorí kliknú na túto možnosť, budú presmerovaní priamo na stránky AMP v prehliadači AMP. Nielen to, obsah bude okamžite k dispozícii vo vyhľadávaní Google a bude prístupný prostredníctvom sociálnych platforiem ako Twitter, LinkedIn, WordPress, Parse.ly, Adobe Analytics, Nuzzel a Pinterest..

Vydavatelia budú mať navyše prístup do služby Google Analytics, aby sledovali výkonnosť svojich stránok. Môžu si vybrať najlepší obsah a použiť ho na optimalizáciu výkonu webových stránok a používateľského prostredia.

AMP ponúka ďalšiu výhodu v tom, že sa stará o vysoký výkon a užívateľskú skúsenosť, takže prostriedky vydavateľa môžu byť zamerané na poskytovanie skvelého obsahu.

Aké optimalizácie sú potrebné pre AMP

AMP je v skutočnosti veľa optimalizácií pre web vykonáva sa jednotným spôsobom podľa požiadaviek spoločnosti Google. Rôzne optimalizácie, ktoré musíte vykonať, aby webová stránka bola kompatibilná s AMP, sú,

 • Povoliť iba asynchrónny JavaScript – zabrániť oneskoreniu vykresľovania stránky. To znamená, že nemôžete použiť žiadny vytvorený JavaScript a pri manipulácii s interaktívnym obsahom vašich stránok sa musíte spoliehať na prvky AMP. JS v rámcoch iframe je povolený, ale iba vtedy, ak nebráni vykresľovaniu.
 • Štatistika veľkosti všetkých zdrojov – AMP načíta stránku bez čakania na stiahnutie zdrojov, ako sú obrázky a prvky iframe. Veľkosť týchto prostriedkov musí byť uvedená v protokole HTTP, takže veľkosť a pozícia týchto prostriedkov je známa pred začiatkom sťahovania.
 • Nedovoľte, aby mechanizmy rozširovania blokovali vykreslenie – ak sa má na stránku zahrnúť nejaká prípona, musí o nej vlastný systém informovať systém. Vytvorí sa tak priestor pre rozšírenie ešte predtým, ako AMP vie, čo bude obsahovať. Rozšírenia pre lightboxy, vloženia Instagramu a tweety sú v poriadku, pretože neblokujú vykreslenie stránky, aj keď to vyžaduje ďalšie HTTP požiadavky.
 • Zabráňte všetkému JavaScript tretej strany mimo kritickej cesty – vlastný JavaScript je povolený iba v karanténoch iframe. Týmto spôsobom neblokuje načítanie hlavnej stránky.
 • Všetky CSS musia byť vložené a ohraničené veľkosťou – pomáha to znižovať počet požiadaviek HTTP v kritickej ceste.
 • Spúšťanie písma musí byť efektívne– systém AMP nepovoľuje HTTP požiadavky, kým sa písma nezačnú sťahovať.
 • Minimalizujte prepočty veľkosti – prepočty oneskorujú vykreslenie, takže sa musia minimalizovať.
 • Spúšťajte iba animácie s povoleným grafickým procesorom – všetky animácie musia byť schopné bežať na GPU (jednotka grafického spracovania),.
 • Uprednostnite načítanie zdrojov – Najskôr sa načíta iba potrebný obsah, pričom reklamy a obrázky sa načítajú čo najskôr, ale načítajú sa iba v prípade potreby. Tým sa minimalizuje dopyt po CPU.
 • Okamžité načítanie stránok – predbežné vykreslenie využíva veľkú šírku pásma a CPU. Predbežné vykreslenie AMP najskôr načíta iba požadovaný obsah a stiahne prvky iframe a ďalšie zdroje tretích strán iba v prípade potreby.

K dispozícii bude štandardná škála formátov reklamy, reklamných sietí a technológií. Vydavatelia si môžu zároveň zvoliť aj svoje vlastné formáty, pokiaľ to nie je pretiahnutie rýchlosťou.

Ako pridať AMP pre WordPress

Google má cvičenie na ktoré môžete odkazovať pri vytváraní základných stránok HTML AMP, ich rozdeľovaní, ich overovaní ako kompatibilných s AMP, ich publikovaní a distribúcii. Overovanie stránok AMP je dôležité, pretože tak si tretie strany, ako sú Twitter a Instagram, sú presvedčené, že sa stránky budú dobre zobrazovať na svojich platformách.

Pokiaľ ide o webové stránky hostené na stránkach WordPress.com, sú pre WordPress automaticky podporované bez toho, aby museli robiť čokoľvek ďalšie. Webové stránky WordPress s vlastným hosťovaním môžu povoliť AMP pre WordPress nainštalovaním doplnku.

AMP WordPress Plugin od Automattic

AMP WordPress Plugin od Automattic

Po stiahnutí nainštalujte a aktivujte AMP plugin na webových stránkach WordPress budú mať vaše príspevky automaticky dynamicky generovanú verziu AMP. K týmto stránkam môžete pristupovať pridaním amp na konci svojej adresy URL (example.com/my-post/amp). Ak nemáte povolené pekné permalinky, pridajte ?amp = 1 na odkazy (ktoré by vyzerali napríklad example.com/?p=100&amp=1). Jediným ďalším krokom je testovanie a overenie platnosti vašich stránok, ako je uvedené vyššie.

Pre tento doplnok si vôbec nevšimnete žiadne nastavenia ani funkcie. Existuje jedna pridaná možnosť dashboardu pre AMP Analytics, kde môžete vložiť svoj vlastný konfiguračný kód JSON, ale to sú všetci ľudia.

Tento doplnok je oficiálny doplnok z automatickej stajne a v súčasnosti nepodporuje stránky a archívy, ani ich nemôžete prispôsobiť. Je to však veľmi jednoduchá a ľahko použiteľná možnosť a prostredníctvom nej nájdete niekoľko pokynov dokumentácia k Github na prispôsobenie.

AMP pre WP – zrýchlené mobilné stránky

AMP pre WP zadarmo WordPress Plugin

Ďalšou skvelou voľbou je AMP pre WP. Tento bezplatný doplnok WordPress ponúka rýchle a jednoduché nastavenie – stačí nainštalovať, povoliť nastavenia a začať automaticky generovať AMP pre vaše webové stránky. Bonus – tento doplnok je kompatibilný aj na viacerých miestach.

K dispozícii sú vstavané nastavenia umožňujúce AMP (príspevky, stránky, archívy), pridávanie oblastí mobilnej reklamy, štruktúrované údaje (dôležitá súčasť SEO), integrácia metaznačiek Yoast SEO, pokročilé možnosti indexovania / bez indexovania, oznamovanie push, natívne Komentovanie AMP, vlastné preklady AMP (ak používate iný jazyk ako angličtinu, budete chcieť aktualizovať tento) a ďalšie. Nastavenia sú veľmi komplexné pre bezplatný doplnok, ktorý je úžasný.

Najlepšie zo všetkého je, že tento doplnok ponúka možnosti dizajnu, takže si môžete prispôsobiť vzhľad a dojem vášho výstupu AMP. Použite zahrnuté predvolené témy AMP alebo ich použite Tematický rámec AMP vytvoriť si svoj vlastný dizajn.

AMP for WP tiež ponúka prémiové rozšírenia pridať funkcie (napríklad výzvu na akciu alebo ukladanie do vyrovnávacej pamäte AMP) a podporu populárnych doplnkov vrátane WooCommerce, Advanced Custom Fields a Contact Form 7.

Viac spôsobov, ako pridať AMP pre WordPress

Toto samozrejme nie je jediný spôsob, ako pridať AMP na svoju webovú stránku podporovanú WordPress. Medzi ďalšie doplnky, ktoré vám môžu pomôcť s webmi AMP for WordPress, patria:

 • WP AMP – vytvorenie vlastného návrhu AMP bez kódovania a vylepšenia SEO. Viac sa o tom dočítate tu.
 • Accelerated Mobile Pages (AMP) pre WordPress – vytvorenie témy AMP pre vaše webové stránky.
 • Vlastný AMP – pomôcť prispôsobiť váš obsah AMP.
 • Okamžité články na Facebooku a stránky AMP Google – publikovať a spravovať svoj obsah priamo z WordPress na stránky Google AMP s podporou reklám a analýz.
 • Lepidlo pre váš SEO a AMP – zabezpečiť, aby predvolený doplnok WordPress AMP používal správne metaúdaje SEO a umožňoval úpravu návrhu stránky AMP;.

Ak pridáte AMP pre WordPress?

Hoci AMP nie je povinné pre webové stránky, ktoré má objaviť spoločnosť Google, je celkom zrejmé, že Google sa bude snažiť implementovať projekt AMP v širšom zmysle. V súčasnosti nie je kompatibilný s AMP samostatným faktorom hodnotenie vyhľadávania od spoločnosti Google. Aj keď je rozumné predpokladať, že to bude v určitom okamihu dôležité,

Ak si pamätáte, že rýchlosť načítania stránky je faktorom v rebríčku vyhľadávacích nástrojov, nemáte naozaj na výber, ak sa chcete stať súčasťou mobilného internetu. Ak sú pre vás poradie vo vyhľadávačoch dôležité, všetky druhé myšlienky na postup AMP sa môžu stratiť.

Ale byť súčasťou projektu si vyžaduje prísne dodržiavanie formátovania vyžadovaného spoločnosťou Google a nemusí to byť šálka čaju každého. Obmedzuje to, čo môžete umiestniť na svoju webovú stránku, a môže spôsobiť, že všetky blogy vyzerajú trochu jednotne a nemajú individualitu. Niektoré animácie nie sú povolené a formuláre nie sú podporované. Pokiaľ ide o vstupné stránky, AMP nemusí byť vôbec dobrý nápad. Okrem toho môžu existovať webové stránky, ktoré kladú dôraz na rýchlosť a estetiku značky, pre ktoré sa AMP môže ukázať ako tlmič..

Ak však chcete pre svojich používateľov vytvoriť rýchly a pútavý zážitok a nechať ich, aby sa držali dlhšie, musíte vážne zvážiť AMP pre WordPress (alebo akýkoľvek iný typ webových stránok, ktoré by ste mohli prevádzkovať). Ak je to miesto na karuseli AMP na vyhľadávacích stránkach Google, ktoré chcete zatáčať, preskočte na AMP.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me