Hostinga Pro padoms: vienmēr glabājiet vietējo dublējumu

Hostinga Pro padoms: vienmēr glabājiet vietējo dublējumu

Kā saka IT darbinieki, ja jums nav sava projekta rezerves kopijas, tas nozīmē, ka jums tas nav svarīgi.

Pastāv daudzi scenāriji par to, kas var noiet greizi – nejauši izdzēšot datu bāzi un beidzot ar uzlauzšanu un vietni piepildot ar ļaunprātīgu programmatūru un kaitīgiem skriptiem. Uz brīdi padomājiet, ja tas notiks ar jums – cik stundas būs nepieciešams, lai atjaunotu jūsu vietni? Tas ir liels zaudējums gan attīstības laikam, gan izmaksām, gan trafikai un meklētājprogrammu pozīcijām.

Lai ārkārtas situācijā varētu ātri reaģēt, jums ir jābūt rezerves kopijai. Daudzi tīmekļa mitinātāji neatbalsta šo pakalpojumu vai, ja viņi to dara, to izveido viņu drošībai un neļaus jums atjaunot savus datus, vai arī tas būs daļēji. Visi mūsu ieteiktie tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēji katru dienu / katru nedēļu dublē jūsu datus, bet ar to nepietiek. Tā ir glīta funkcija, kas palīdzēs ātri atjaunot veselīgu projekta versiju, taču tai ir arī savi ierobežojumi, un tāpat kā šajā Reddit piemērā, jūs varat redzēt, ka pat tādi lieli vārdi kā Bluehost var ieskrūvēt jūsu dublējumu.

  • neviens nerūpējas par jūsu datiem tāpat kā jūs (mitināšanas uzņēmumi apstrādā simtiem tūkstošu dublējumu, un pastāv liela iespēja, ka kaut kas varētu notikt ar jūsu datiem).
  • tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēji tikai dublējumkopiju veido ierobežotu laiku, piemēram, nedēļu vai divas. Ko darīt, ja vietne tika uzlauzta pirms pēdējās dublēšanas datuma un līdz brīdim, kad jūs to sapratāt un nolēmāt to atjaunot, tiek apdraudēta arī rezerves versija?
  • pat ja viņi glabā jūsu dublējumu atsevišķā mašīnā, pastāv liela iespēja, ka tā atrodas tajā pašā datu centrā, un, ja notiek kāda dabas katastrofa, jūsu vietne vairs nav pieejama.

Tas, ko rediģēt, patiesībā nozīmē?

Labākā prakse attiecībā uz visiem jums rūpīgiem datiem ir to glabāšana trīs atsevišķās vietās – dublējums jūsu tīmekļa mitināšanā ātrai piekļuvei un atjaunošanai, a kopiju atsevišķā cietajā diskā jūsu mājās un a kopija mākonī piemēram DropBox, pCloud vai Amazon S3.

Pārliecinieties arī par tā versiju saglabāšanu, jo katra programmatūra tiek regulāri atjaunināta un jūs vēlētos saglabāt vismaz 3-4 versijas un vismaz divus mēnešus atpakaļ. Tādā veidā jūs varat būt pārliecināti, ka pat tad, ja tiek apdraudēta kāda no rezerves versijām, jums joprojām ir bāze, uz kuras balstīties.

Kā izveidot dublējumu?

Kā izveidot dublējumu, izmantojot FTP

Rezerves izveidošana caur FTP ir vecākā un vismazāk tehnoloģiskā metode. Tas darbojas šādi:

1. Pievienojieties savam serverim ar savu iecienīto FTP klientu, piemēram FileZilla.

FileZilla ekrāns

2. Sāciet lejupielādēt visus failus. Tas var aizņemt mūžīgi, ja jums ir daudz failu, tāpēc jūs varat atvieglot savu dzīvi un ātrāk izveidot dublējumu, ja jums ir piekļuve mitināšanas vadības panelim, kurā vispirms varat arhivēt failus. Tādā veidā jūs lejupielādējat tikai vienu failu, un tas ir daudz ātrāk.

3. Sakārtojiet mapes, lai jūs zināt, kura rezerves kopijas versija ir kur iet

4. Neaizmirstiet dublēt visas datu bāzes. To var izdarīt ar PhpMyAdmin. (Lūdziet piekļuvi saimniekam)

PHPMyAdmin SQL dublējums

Kā ģenerēt dublējumu, izmantojot cPanel

Ja jums ir pieeja vietnei cPanel, rezerves kopiju ģenerēšana var būt daudz ātrāka, jo cPanel var visus arhīvā visus failus un datu bāzes sapakot. Šeit ir norādītas darbības

1. Piesakieties cPanel

2. Dodieties uz Faili un noklikšķiniet uz ikonas Dublēt

cPanel dublējums

3. Šeit jums ir divas iespējas:

a) sadaļā Pilna dublēšana noklikšķiniet uz Lejupielādēt pilnu vietnes dublējumu. Nākamajā solī noklikšķiniet uz Ģenerēt un ievadiet savu e-pastu. Kad dublējums būs gatavs, cPanel nosūtīs jums e-pastu. Paturiet prātā, ka ar pilnu dublējumu tiek izveidots visu jūsu vietnes failu un konfigurācijas arhīvs. Varat izmantot šo failu, lai pārvietotu kontu uz citu serveri vai saglabātu vietējo datu kopiju.

b) Zem Daļējas dublēšanas noklikšķiniet uz Lejupielādēt, mājas direktorijas dublējumu> Lejupielādēt. Tas ir daudz ātrāk un vienkāršāk atjaunot tikai jūsu mājas direktorijas rezerves versiju.

Katru mēnesi varat izveidot vienu pilnu dublējumu un katru nedēļu – daļēju dublējumu.

Kā automatizēt dublēšanu

Atbilde ir ar papildu programmatūru. Ja savu vietni izmantojat dažās no visbiežāk izmantotajām CMS platformām, piemēram, Joomla vai WordPress, varat izmantot Akeeba dublējums. Šim spraudnim ir bezmaksas versija, kas darbojas diezgan labi, un tas daļēji automatizē dublēšanas procesu. Tam ir daudz uzlaboto iespēju, taču viss dublēšanas process ir tikai viens klikšķis, tas ir no jūsu administratora paneļa, un tas padara vienkāršu atjaunošanu un arhivēšanu, kā arī datu bāzi. Lūk, kā jūs izveidojat dublējumu ar Akeeba:

Akeeba

Viltība ir tā, ka pēc tam, kad dublējums ir gatavs, jums tas ir jālejupielādē, izmantojot FTP, binārā režīmā.

Kā iestatīt binārā pārsūtīšanas režīmu FileZilla

Ja vēlaties, lai tā būtu pilnībā automatizēta, jums ir jāiegādājas Akeeba Backup apmaksāta versija, kas atbalsta dublējumu uz attālām vietām, piemēram, DropBox vai Amazon S3, vai programmatūru, piemēram BackupMachine.

Un neaizmirstiet – vienmēr lejupielādējiet vietējo kopiju!

Ja jums ir kādi jautājumi, dariet to zināmu komentāros.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me