Kas ir datu centrs?

Kas ir datu centrs?

A datu centrs ir iekārta, ko izmanto datorsistēmu un ar tām saistīto komponentu, piemēram, serveru, maršrutētāju, slēdžu un ugunsmūru, kā arī atbalsta komponentu, piemēram, rezerves aprīkojuma, ugunsgrēka novēršanas un gaisa kondicionēšanas, izvietošanai. Datu centrs ir uzņēmuma smadzenes un vieta, kur notiek vissvarīgākie procesi. Lai arī datu centru dizains ir unikāls, tos parasti var klasificēt kā internetu vai uzņēmumu

Vēsture

Iekš 1940. gadi, datori bija tik lieli, ka atsevišķas telpas bija īpaši jāatvēl, lai tos izmitinātu. Agrīnās datorsistēmas bija sarežģīti darbināt un uzturēt, un tām bija nepieciešama īpaša vide, kurā darboties.

Pirms 1960 (1945), armija izstrādāja milzīgu mašīnu ar nosaukumu ENIAC (elektroniskais skaitītājs, integrators, analizators un dators):

 • Svēra 30 tonnas
 • Aizņēma 1800 kvadrātpēdas grīdas
 • Lai tas darbotos, nepieciešami 6 pilna laika speciālisti
 • Veica 5000 operācijas sekundē

Līdz agram laikam 1960. gadi, datorus galvenokārt izmantoja valdības aģentūras. Tie bija lieli lieldatori, kas glabājas telpās – ko mēs šodien saucam par “datu centru”.

Mikrodatoru rūpniecības uzplaukuma laikā, un jo īpaši 80. gadi, datorus sāka izvietot visur, daudzos gadījumos ar nelielu rūpību vai bez rūpēm par darbības prasībām.

90. gadu vidus, “.com” pieaugums izraisīja kompāniju vēlmi pēc ātra interneta savienojuma un nepārtrauktas darbības. Tā rezultātā tika izveidotas serveru telpas uzņēmumiem, kā rezultātā tika izveidotas daudz lielākas iespējas (simtiem un tūkstošiem serveru). Šajā laikā datu centrs kā pakalpojuma modelis kļuva populārs.

ŠodienS datu centri pāriet no infrastruktūras, aparatūras un programmatūras īpašumtiesību modeļa uz abonēšanas un jaudas pieprasījuma modeli. Datu centri pēdējos gados ir ievērojami attīstījušies, pieņemot tādas tehnoloģijas kā virtualizācija, lai optimizētu resursu izmantošanu un palielinātu IT elastīgumu.

Datu centra aprīkojums un aprīkojums

Efektīva datu centra darbība tiek panākta, izmantojot līdzsvarotus ieguldījumus objektā un tajā izvietotajā aprīkojumā. Datu centra dalījuma elementi ir šādi:

 • Objekts – atrašanās vieta un “baltā telpa” jeb izmantojamā telpa, kas ir pieejama IT iekārtām.
 • Atbalsta infrastruktūra – aprīkojums, kas nodrošina drošu augstāko iespējamo pieejamības līmeni.
 • IT aprīkojums – faktiskais aprīkojums IT darbībām un organizācijas datu glabāšanai.
 • Operāciju personāls – visu diennakti uzraudzīt operācijas un uzturēt IT un infrastruktūras aprīkojumu

Atkarībā no objekta uzticamības ir 4 datu centru veidi (līmeņi):

 • 1. līmenis – sastāv no viena enerģijas un dzesēšanas sadales ceļa bez liekiem komponentiem, kas nodrošina 99,0% pieejamību
 • 2. līmenis – sastāv no viena enerģijas un dzesēšanas sadales ceļa ar liekiem komponentiem, nodrošinot 99,75% pieejamību
 • 3. līmenis – sastāv no vairākiem aktīvās jaudas un dzesēšanas sadales ceļiem, bet aktīvs ir tikai viens ceļš, tam ir lieki komponenti un vienlaikus tiek uzturēts, nodrošinot 99,98% pieejamību
 • 4. līmenis – sastāv no vairākiem aktīvās jaudas un dzesēšanas sadales ceļiem, tam ir lieki komponenti un tas ir izturīgs pret traucējumiem, nodrošinot 99,999% pieejamību

Google modernākais datu centrs

Google datu centrs

Uzņēmumam Google pieder un darbojas datu centri visā pasaulē, lai mūsu produkti darbotos 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Google ir pirmais lielākais interneta pakalpojumu uzņēmums, kas ASV un Eiropas datu centros iegūst ārēju sertifikātu par viņu augstajiem vides un darba drošības standartiem. Apskatiet Google datu centrus visā pasaulē. Skatīt fotoattēlus tehnoloģijām, cilvēkiem un vietām, kas nodrošina Google produktu darbību tiešsaistē.

Lielbritānijas datu centri

Pašlaik Apvienotajā Karalistē (Lielbritānijā) ir aptuveni 250 izvietošanas datu centri no vairāk nekā 60 apgabaliem. Zemāk varat apskatīt datu centru sarakstu Apvienotajā Karalistē, piedāvājot izvietošanu un vairumtirdzniecības telpas, piemēram, vietu koplietošanas plauktu skapjos, pilnus plauktu skapjus, privātus būrus un komplektus.

Aberdēns (1); Bedfords (1); Belfāsta (4); Berkshire (12); Birmingema Lielbritānija (8); Birmingema Lielbritānija (8); Bornmuta (1); Bredfords (1); Kembridža (5); Kārdifa (1); Čeltenhams (1); Krovijs (2); Kroidons (1); Derbijs (1); Dandijs (1); Edinburga (3); Esekss (1); Glāzgova (2); Hertfords (2); Ipsvičs (1); Kents (3); Līdsa (7); Lestera (1); Leistons (1); Linkolnšīra (1); Liverpūle (2); Londona (69); Lutons (1); Mančestra (20); Vidusceļš (1); Vidusceļš (1); Miltons Keinss (6); Ņūkāsla (7); Ziemeļvelsa (3); Northemptonšīra (2); Noridža (1); Notingema (3); Pūle (1); Portsmuta (7); Redhill (1); Reigate (1); Šefīlda (5); Šropšīra (2); Slova (6); Somerseta (1); Dienvidvelsa (1); Sauthemptona (1); Stīvens (1); Sērijs (2); Svindons (1); Ķirzaka (1); Veikfīlds (1); Valsāls (2); Velvīnas dārzu pilsēta (1); Wherstead (1); Viltšīra (3); Woking (4).

Hostinga vietas izvēle (datu centrs)

Apsverot, kur atrast savu serveri vai iegādāties tīmekļa mitināšanu, labākā atrašanās vieta būs atkarīga no pieejamo mitināšanas pakalpojumu sniedzēju kvalitātes, to savienojuma ar globālo komunikāciju tīklu un tuvuma jūsu mērķa tirgiem. Daži no labākajiem tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzējiem, pēc mūsu ekspertu domām, dalītajai mitināšanai ir SiteGround un mākoņa mitināšanai ir DigitalOcean, varat izlasīt gan vietnes Siteground pārskatu, gan DigitalOcean pārskatu.

Tīmekļa mitināšanas atrašanās vieta ir būtisks faktors uzņēmumam Google, kas ņem vērā, mēģinot noskaidrot, vai jūsu vietne ir piemērota noteiktai valstij vai valodas tirgum. Ko Google saka par problēmu:

“Servera atrašanās vieta (izmantojot servera IP adresi): servera atrašanās vieta bieži atrodas fiziski tuvu jūsu lietotājiem un var būt signāls par jūsu vietnes paredzēto auditoriju. Dažās vietnēs tiek izmantoti izplatīti satura piegādes tīkli (CDN) vai tiek mitināti valstī ar labāku tīmekļa servera infrastruktūru, tāpēc tas nav noteikts signāls. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me