Kas ir Google App Engine un ko jūs ar to varat darīt?

Kas ir Google App Engine un ko jūs ar to varat darīt?

lietotnes motora logotipsGoogle App Engine (jūs varat izmēģiniet to šeit bez maksas) ir atvērta mākoņa platforma, kas ļauj izveidot mobilās un tīmekļa lietojumprogrammas. Tomēr tas vēl nav viss; jūs varat dot savus ietvarus, valodu izpildes laikus un pat trešo pušu bibliotēkas. Google App Engine ir labi pārvaldīta platforma, kas pilnībā atdala infrastruktūru, lai jūs varētu visu savu uzmanību pievērst savam kodam. Turklāt jūs varat pāriet no nulles uz planētas mērogu un saprast, kāpēc veiksmīgākie uzņēmumi savu lietotņu darbināšanai izmanto Google App Engine.

Daži no uzņēmumiem, kas izmanto Google mākoņa platformu, ir Coca-Cola, Spotify un Motorola. Jūs varat atrodiet citas lietojumprogrammas, kas izmanto lietotņu motoru šeit.

Iespējas

Google App Engine ne tikai palīdz izveidot pielāgojamus mobilos un aizmugures failus visās valodās uzņēmuma infrastruktūrā, bet arī piedāvā ļoti daudz lielisku iespēju.

Katra populārā valoda

Lietotni var izveidot Java, C #, Node.js, Python, Ruby, PHP vai Go; jūs pat varat dot savu valodu izpildlaika.

Google App Engine dokumentācija App Engine dokumentācija Google Cloud Platform

Gan elastīgs, gan atvērts

App Engine piedāvā pielāgotus izpildes laikus, kas ļauj jums ienest jebkuru ietvaru un bibliotēku App Engine, nodrošinot Docker konteineru.

Labi pārvaldīts

Google App Engine pārvalda visas iespējamās bažas par infrastruktūru, lai jūs varētu koncentrēties tikai uz savu kodu.

Diagnostika, uzraudzība un reģistrēšana

Google piedāvā Stackdriver (varat arī izmēģināt to bez maksas), kas nodrošina jaudīgu lietojumprogrammu diagnostiku, lai uzraudzītu un atkļūdotu jūsu lietotnes veiktspēju un veselību.

Lietotņu versijas

Jūs viegli varat pielāgot dažādas savas lietojumprogrammas versijas un bez piepūles izveidot ražošanas vidi, testus, iestudēšanu un attīstību.

Satiksmes sadalīšana

Jūs varat novirzīt ienākošos pieprasījumus uz dažādām lietotņu izlaidumiem, veikt papildu funkciju ieviešanu un A / B pārbaudi.

Pakalpojumi Ekosistēma

Izmantojot programmu, varat pieskarties pieaugošajai GSP pakalpojumu ekosistēmai, ieskaitot lielisku mākoņu izstrādātāju rīku komplektu.

Ieguvumi

Katrai valodu kopienai

Kā mēs jau teicām iepriekš, App Engine atbalsta Java, C #, Node.js, Python, Ruby, PHP. Jums būs liels prieks, ja esat izstrādātājs, kas strādā ar kādu no šīm valodu kopienām, jo ​​jūs tūlīt būsit produktīvs vidē, kuru jau pazīstat. Jums tikai jāpievieno kods. Nemaz nerunājot par to, ka to ir ļoti viegli uzstādīt un palaist, šeit jūs varat atrast detalizēts ceļvedis.

Atvērts mākonis

Lielākā daļa no mums nepieņemsiet tādu rīku kontroli, kas jūs pievilina tehnoloģijās un platformās ar nereāliem ierobežojumiem.

Ja tas izklausās kā jūs, jūs, iespējams, meklējat kaut ko ārpus lietas. Izmantojot App Engine, jūs varat piegādāt savu Docker attēlu un nodot programmatūras paketi no ietvariem līdz valodu izpildes periodiem trešo personu bibliotēkām. Ja jums jāpārvieto sava lietotne uz citu platformu, varat to izdarīt, paņemot lietotni sev līdzi un izvietojot to konteineru sistēmā, piemēram, Kubernetes pirmizrāde vai publisks vai privāts mākonis.

Vienkārši pievienojiet kodu

Ja jūs izmantojat App Engine, nekas netiks izveidots starp jums un jūsu augstas kvalitātes koda izveidošanu. Tādas problēmas kā infrastruktūra, piemēram, jūsu lietojumprogrammas samazināšana uz leju vai uz augšu, lai apstrādātu satiksmi, gadījumu novēršana, veselības pārbaude un slodzes līdzsvarošana, kā arī bāzes operētājsistēmas atjauninājumu piemērošana, pilnībā tiek pārvaldīta Google jūsu vietā..

Infrastruktūra, kad jums tā nepieciešama

Jūs varat ne tikai izbaudīt labi pārvaldītu izstrādātāju pieredzi, bet arī nokļūt infrastruktūrā, lai vajadzības gadījumā sasniegtu augstāku vadības līmeni. Ja jums ir jāizvieto pielāgotais kods, integrējiet motoru savā DevOps procesā, lai jūs varētu SSH tieši savās instancēs. Jūs varat norādīt savas lietojumprogrammas atmiņu un CPU prasības, un motors jūsu vietā automātiski sakārtos infrastruktūru.

Katra darba slodzes aprēķins no gala līdz galam

Lielāki uzņēmumi ar mantotām lietotnēm darbojas hibrīdās un dažreiz pat vairāku mākoņu vidēs, kurās lietotnes var tikt izplatītas uz VM, pilnībā pārvaldītām platformām vai konteineriem. GSP ir augstāks par šo daudzveidīgo vidi un ļauj jūsu lietotnēm sazināties ar ļoti mazu latentumu Google tīkla infrastruktūrā, lai atbalstītu jebkādu darba slodzi..

Augoša pakalpojumu ekosistēma

GAE ir izveidots tā, lai jūs varētu izmantot plaukstošu pārvaldītu pakalpojumu ekosistēmu, izmantojot tikai API zvana attālumā. GSP var izvēlēties SQL vai NoSQL datu bāzes, pakalpojumus, piemēram, Cloud Pub / Sub, uzraudzības un diagnostikas rīkus un fantastisku izstrādātāju rīku klāstu..

Google App Engine pret Heroku

lietotņu dzinējs vs heroku

Mākoņu skaitļošana vairs nav nākamā lielā lieta. Pierādījumi ir skaidri visos datu infrastruktūras centros, kurus izveido jau izveidoti spēlētāji, piemēram, Amazon AWS un Google App Engine. Tātad ir acīmredzams, ka šī ir pašreizējā lielā lieta. Protams, ir arī mazāki pionieri, piemēram, Heroku, kurš sāka savu darbību 2007. gadā, kas ir vēlais Jurassic periods mākoņdatošanā..

Tātad šajā sadaļā mēs salīdzināsim Heroku un Google App Engine, kas abi ir PaaS piedāvājumi, lai redzētu, kurš no tiem liek viņiem ķeksīti.

App Engine un Heroku ir līdzīgi, jo tie abi ir PaaS risinājumi. Abas no tām nodrošina tūlītēju vidi, kurā varat izvietot savas lietotnes un kodu. Tomēr šajā vidē nav mitināts neierobežots datu bāzu, operētājsistēmu, valodu un citu bāzes platformu klāsts.

Tādējādi jūs varat piecelties, lai palaistu diezgan ātri, bet, ja jūsu lietotne nedarbojas vai netiek mitināta vai izstrādāta iepriekš apstiprinātajā sarakstā, tad jūs paliksit augsts un sauss. Tas ir klajā pretstatā tādām IaaS platformām kā Amazon AWS, kas nodrošina jūs ar virtuālo mašīnu, kurā jūs varat pielāgot un instalēt programmatūras vidi atbilstoši jūsu vēlmēm..

Kas tie ir

Google lietotņu dzinējs iepazīstina jūs ar abstraktu skatu uz mašīnas instanci, kas palaiž jūsu kodu un atbalsta Java un līdzīgas JVM valodas, piemēram, Clojure, PHP un JRuby, pat tādas valodas kā Python un Google Go. Diemžēl tiek atbalstīts tikai tīrs Python, tāpēc jūs, piemēram, nevarēsit palaist moduļus, kas satur C kodu.

Tā kā pastāv šādi valodas ierobežojumi, ir skaidrs, ka Google iepazīstina izstrādātājus ar valodu zinošu vidi, kurā palaist savu kodu. Daudzi cilvēki sūdzas, ka App Engine īpašums, kas paredzēts tikai lasīšanai, rada nevajadzīgu un nogurdinošu koda reakciju..

Tas nozīmē, ka pieteikumi jāraksta, paturot prātā App Engine. Piemēram, pat standarta Java kods ir diezgan daudz jāmaina, lai tas ietilptu App Engine vidē. Vēl viens trūkums ir tas, ka Google uzstāj, ka viņu klienti izmanto tikai uzņēmuma BigTable neracionālu DB, kaut arī viņi nesen pievienoja CloudSQL atbalstu. Tas daudziem patērētājiem ir licis uzskatīt, ka Google cenšas viņus ierobežot.

Heroku pašlaik pieder Salesforce, un tas agrāk atbalstīja tikai Ruby. Tomēr tagad tas ietver arī atbalstu Scala, Java, Clojure, PHP, Python un Node.js. Tas joprojām tiek atzīts par lielisku Ruby ietvaru un platformu, piemēram, Ruby on Rails, mitinātāju. Runājot par datu bāzēm, Redis, PostgreSQL, Cloudant un MongoDB jums ir gan izvēles, gan relāciju izvēles iespējas..

Šī ir būtiska priekšrocība salīdzinājumā ar App Engine, jo Heroku datu bāzes iespējas piedāvā kolekciju, kas jau tiek plaši izmantota plašajā pasaulē. Ir samērā viegli pārnest datu bāzi no Oracle uz PostgreSQL, jo tie abi ir relāciju veidi, taču jūsu relāciju datu bāzes pārvietošana uz nerelatīvo BigTable būs diezgan sarežģīta. Mēs nesakām, ka to nevar izdarīt, bet tas jums prasīs diezgan ilgu laiku, un tas var būt ļoti kaitinošs.

Cenu noteikšana

Salīdzināt cenas PaaS produktiem varētu būt diezgan apgrūtinoši. Jūs droši vien domājat, ka līdzīgi produkti tajā pašā tirgū piedāvā identiskas funkcijas, kas padara tos vieglāk salīdzināmus. Tomēr to ir grūti izdarīt attiecībā uz PaaS produktiem. Piemēram, jūs varat saņemt bezmaksas līmeni ar abiem, taču tiem ir dažādas iespējas. Heroku vienību sauc par dyno, un tā piedāvā 512 MB ar 100 MB maiņas vietu, kā arī nezināmu CPU jaudu bez maksas.

Ja jums nepieciešams vairāk dinostu, tas jums izmaksās 0,05 USD stundā. Ekvivalents dyno uz App Engine tiek saukts FrontEnd, un tas maksā USD 0,08 stundā. App Engine datu bāze maksā 0,24 USD par gigabaitu mēnesī, un tas ir daudzpakāpju plāns no 9 līdz 100 USD par Terabaitu Heroku..

Tomēr App Engine no jums iekasē arī USD 0,07 par katriem 100 000 lasījumiem un 0,10 USD par katriem 100 000 rakstītajiem datiem datu bāzē. Mēs domājam, ka tas ir sašutums – nav pietiekama iemesla, lai mākoņa platformas prasītu lietotājiem lasīt vai rakstīt savus datus. Heroku par to nemaksā.

Heroku ir daudz lētāks nekā Google App Engine.

Plusi un mīnusi

Heroku

+ Standarta SQL.
+ Vienkāršāks cenu noteikšanas modelis.
+ Salīdzinoši nesāpīga izvietošana.

– Mazāks nekā Google.
– Tas tiek mitināts vietnē Amazon’s AWS, kas piedzīvo milzīgus pārtraukumus.

Lietotņu dzinējs

+ Piešķir jums piekļuvi pārējiem uzņēmuma pakalpojumiem.
+ Asinhronus uzdevumus ir vieglāk izpildīt nekā Heroku.
+ Uzņēmumam Google ir mākoņa infrastruktūra.

– Trūkst platformas elastības.
– Nav standarta SQL datu bāzes.

Google App Engine un AWS

lietotņu motors vs amazon aws

Izstrādātāji diezgan ilgi strīdējās par tēmu GAE vs AWS. Daudzi cilvēki uzskata, ka Google Cloud Platform ir spēcīgākais un lielākais konkurents AWS pārākumam. Tātad šajā sadaļā mēs īsumā izskaidrosim vissvarīgākos faktorus, kas palīdzēs jums pieņemt apzinātu lēmumu.

Kas tie ir

Viena no lielākajām atšķirībām starp platformām ir daži to piedāvātie pakalpojumi. No šī viedokļa AWS ir labāks. AWS pieejamo pakalpojumu kvalitāte un kvantitāte ir ļoti plaša un plaša, un tas rada milzīgu iespēju kopumu daudzām dažādām vajadzībām.

No otras puses, GCE produktu saraksts ir daudz mazāks un galvenokārt ir vērsts uz klasiskajiem PaaS un IaaS pakalpojumiem. Pirmais ir joma, kurā Google koncentrēja lielāko daļu savu centienu, ņemot vērā, ka App Engine ir pirmais pakalpojums, kas jebkad ir laists tirgū GSP.

Tomēr jūs joprojām atradīsit parastās IaaS objektu glabāšanas, skaitļošanas, nesaistītās un relāciju datu bāzes un vēl vairākus pakalpojumus galapunktiem un DNS. Tomēr starp šiem konkurentiem šeit ir milzīga atšķirība. Ietekme uz jūsu arhitektūru lielākoties ir atkarīga no jūsu vajadzībām. Pakalpojumi, kurus nodrošina GSP, visticamāk, būs pietiekami jūsu vajadzībām, jo ​​to Compute Engine ir daudz priekšrocību, kas AWS šobrīd trūkst..

Īpaša joma, kurā Google ir pārāka, ir Big Data. Nav pārsteidzoši, ka tāds uzņēmums kā Google apliecina visu savu kompetenci šajā jomā, lai izgatavotu izcilus produktus. BigQuery ļauj ļoti īsā laikā analizēt milzīgus datu apjomus un pat sniedz reāllaika ieskatu jūsu datu kopās. Pārsteidzošs ir tik sarežģīts pakalpojums, ka ir arī ļoti viegli to sākt.

Cenu noteikšana

Par cenu un ātrumu Google ir daudz labāks nekā AWS. Lai iegūtu vairāk informācijas, izbraukšana šis raksts.

Plusi un mīnusi

AWS

+ Neticami daudz pakalpojumu, katru dienu pievienojot jaunus.
+ Daudzās pieejamības zonās visā pasaulē
+ Daudzi resursi, piemēram, eksperti un grāmatas, lai palīdzētu

– Dārgi ilgstošai lietošanai
– EC2 gadījumi ir fiksētas konfigurācijas, un jūs nevarat pievienot CPU kodolus un saglabāt tādu pašu RAM daudzumu
– Arcane cenu noteikšanas modelis

Lietotņu dzinējs

+ Tas ir lētāk, ja ilgstoši lietojat
+ Jūs varat izvēlēties gadījuma konfigurāciju
+ Kravu līdzsvarošana ir labāka nekā AWS

– Mazāk pakalpojumu gan pārvaldītu, gan nepārvaldītu
– Grūtāk ir atrast kvalificētu palīdzību
– Google atbalsts pašlaik nav zināms

Noslēguma piezīmes

Google App motors ir lielisks platforms lietotņu palaišanai, ja jums ir budžets. Google ir pazīstama ar savu kvalitatīvo infrastruktūras atbalstu, un App Engine varētu būt lieliska vieta, kur mitināt jūsu jauno lietotni. Top5hosting mēs cenšamies sniegt jums visjaunāko informāciju un testus par labākajām mitināšanas platformām un pakalpojumiem. Pārliecinieties, ka bieži pārbaudāt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me