Kas ir joslas platums un cik nepieciešams jūsu vietnei?

Kas ir joslas platums un cik nepieciešams jūsu vietnei?

Kad jūs meklējat labākos tīmekļa mitināšanas pakalpojumus, jūs vienmēr saskarsities ar terminu joslas platums. Vai ir vērts izvēlēties dārgāko plānu, kuram ir vislielākais joslas platums (parasti neierobežots)? Vai arī labāk ir vispirms pārbaudīt ūdeņus ar lētu plānu ar mazāku joslas platumu? Cik daudz joslas platuma jūsu vietnei patiešām ir nepieciešams? Kas tik un tā ir joslas platums?

Kas ir joslas platums [īsumā]

Var droši teikt, ka jūsu vietnes joslas platums ir jūsu vietnes augšupielādes ātrums. Jāiekļauj lejupielādes ātrums. Tomēr, ja jūs neļaujat lietotājiem augšupielādēt ievērojama apjoma datus uz jūsu serveri, to var ignorēt, kā tas ir lielākajā daļā vietņu.

Jūsu vietnes augšupielādes ātrums tiek izmantots ikreiz, kad lietotājs piekļūst jūsu vietnei. Atkal, kad vienlaicīgi jūsu vietnei piekļūst daudz lietotāju, jūsu vietnes augšupielādes ātrums tiks koplietots.

Atkarībā no lietotāju skaita un joslas platuma mainīsies laiks, kas lietotājiem nepieciešams faila vai Web lapu lejupielādēšanai. Vienkārši izsakoties, ja joslas joslas platums ir pārāk mazs un jums ir daudz apmeklētāju, jūsu tīmekļa lapas ielādes laiks vai failu lejupielāde būs ievērojami lēnāka.

Joslas platums pret datu pārsūtīšanu

Vairums cilvēku sajaukt joslas platumu ar datu pārsūtīšanas ierobežojumu (parasti mēneša ierobežojums). Atšķirībā no joslas platuma, datu pārsūtīšana ir līdzīga mobilā interneta savienojuma datu vāciņam. Ja jūsu tīmekļa mitināšanas plānā ir noteikts mēneša pārsūtīšanas ierobežojums, ikreiz, kad jūsu vietne augšupielādē noteiktu datu apjomu vai lietotāji lejupielādē noteiktu datu daudzumu, jūsu pakalpojums var tikt apturēts..

Nespeciālistu vārdiem runājot, datu pārsūtīšana attiecas uz datu apjomu, ko jūsu vietne var sniegt jūsu apmeklētājiem noteiktā laika posmā (parasti mēra katru mēnesi), bet joslas platums attiecas uz jūsu vietnes ātrumu, lai nodrošinātu datus vienā reizē (parasti mēra sekundēs) ).

Kā uzzināt jūsu vietnes ideālo joslas platuma ierobežojumu

Tagad jūs saprotat, kāds ir joslas platums un datu pārsūtīšanas ierobežojums. Diemžēl lielākā daļa cilvēku savstarpēji apmainās, pat nezinot, ka viņi ir atšķirīgi. Un vissliktākais ir tas, ka daži tīmekļa mitinātāji ir izmantojuši šo neziņu.

Jautājums par to, cik daudz joslas platuma ir nepieciešams jūsu vietnei, joprojām nav pilnībā atbildēts. Protams, līdz šim brīdim jūs zināt, ka zema joslas platuma izvēle var būt postoša jūsu apmeklētāja pieredzei.

Abi faktori var viegli samazināt jūsu apmeklētāju skaitu.

Diemžēl jūs nevarat precīzi noteikt precīzu joslas platumu, kas ir ideāli piemērots jūsu vietnei. Jūsu vietnes apmeklētāju skaits svārstās, Web lapas, kurām viņi piekļūst, var pārāk atšķirties, un jūsu vietnē notiekie atjauninājumi var mainīt katras lapas faila lielumu. Šie faktori var viegli mainīt jūsu joslas platuma vajadzības.

Aptuvenā aprēķina aprēķināšana

Neskatoties uz to, ka jūsu vietnei nav iespējams aprēķināt precīzu joslas platumu, jūs varat aprēķināt aptuvenu aprēķinu. To var izdarīt, iegūstot lielāko apmeklētāju kopskaitu mēnesī, lielāko lapu skatījumu kopskaitu mēnesī un mājas lapas faila lielumu..

Jūs varat izvēlēties savu tīmekļa lapu vidējo lielumu, taču tas būtu apnicīgi. Jūsu mājaslapas lielumu ir daudz vieglāk un precīzāk aprēķināt, jo tas parasti ir lielākais “fails”, kuram piekļūst jūsu lietotājs, un vairums lietotāju gandrīz vienmēr piekļūst mājaslapai.

Turklāt, ja vēlaties vienkāršu aprēķinu, varat vienkārši ignorēt apmeklētāju skaitu. Svarīgi ir tas, cik lappušu apmeklējumu mēnesī saņemat.

Lai uzzinātu apmeklētāju skaitu un lapu skatījumus mēnesī, varat veikt vairākas metodes. Ja kā vietnes galveno CMS (satura pārvaldības sistēmu) izmantojat WordPress, nepieciešamo informāciju varat iegūt informācijas panelī. No otras puses, lai iegūtu šo statistiku, varat izmantot trešo personu pakalpojumus vai spraudņus.

Lai noteiktu jūsu mājas lapas faila lielumu, mājas lapu var vienkārši saglabāt datorā. Lielākā daļa pārlūkprogrammu ļauj Web lapas saglabāt kā pilnīgus Web lapu failus. Kad fails būs saglabāts, tas tiks sadalīts failā un mapē.

Fails būs jūsu mājas lapas HTML fails. Mapē būs visi resursi, piemēram, skripti, stili, attēli, audio, flash, video (dažos gadījumos) un cits jūsu mājas lapas tīmekļa saturs.

Ja jūsu dators darbojas operētājsistēmā Windows, varat vienkārši atlasīt failu un mapi. Pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tiem. Noklikšķiniet uz Properties. Parādīsies dialoglodziņš, un tajā jūs redzēsit kopējo jūsu mājas lapas izmēru.

Kad esat saņēmis visus nepieciešamos datus, reiziniet tos visus šādi:

Kopējais lappušu skatījumu skaits * Mājaslapas lielums = Paredzētā datu pārsūtīšana mēnesī

Šeit ir daži skaitļi, ja jūsu vietne ir populāra un liela:

Piemērs

15 000 lappušu skatījumu * 1,5Mbytes = 22,500 MB vai 22,5 Gbytes

Šajā piemērā jūsu vietne viena mēneša laikā augšupielādēja 22,5 GB datu. Tas ir jūsu datu pārsūtīšanas lielums mēnesī. Ja vēlaties iegūt aprēķināto joslas platuma lietojumu, sadaliet to ar 30. Tātad 22,5 Gbites, dalītas ar 30, ir vienādas ar 0,75 Gbites vai 750 Mbytes. Bitos šī vērtība ir ekvivalenta 6 Gbits vai 6000 Mbit. Var droši teikt, ka šim vietnes paraugam ir nepieciešams stabils joslas platums – 6 Gbits dienā, lai tajā ietilptu visi tās lietotāji un novērstu lapas ielādēšanas laika pasliktināšanos..

Protams, tas ir optimāls aprēķins. Ja vēlaties pārliecināties, ka joslas platums ir pietiekams, jūsu vietnes drošību nodrošinās 25% līdz 100% joslas platuma pievienošana.

Tikai zemsvītras piezīme

Ja uzskatāt, ka 1,5 MB mājas lapa ir nereāla, jo lielākajā daļā rakstu par joslas platuma mērīšanu to piemēros ir norādīts vidējais lapas izmērs 40 KB, padomājiet vēlreiz. Ja vien jūs nesniedzat mājas lapu vai tīmekļa lapu, kurā ir tikai HTML, CSS un daži JavaScript faili, vidējais lapas izmērs būs aptuveni 25 līdz 50 Kbytes.

Tomēr, ja jūsu lapā ir kvalitatīvi attēli un sīktēli, tā var viegli palielināties līdz 1–2 MB. Tikai viens augstas izšķirtspējas (nesaspiests) karuseļa vai reklāmkaroga attēls tikai vietnē var sasniegt 100 līdz 250 Kbytes. Ja jums ir divi vai trīs no tiem, jūsu tīmekļa lapas vidējais izmērs noteikti palielināsies.

Ievads pamata servera attiecībās ar lietotāju

Pirms uzzināt par joslas platumu, jums jāzina, ka tīmekļa mitinātājs ir “dators”, Kas mitina jūsu failus vai Web lapas tīmeklī. Tīmekļa resursdators, tāpat kā jūsu dators, arī ir savienots ar internetu, izmantojot interneta savienojumu.

Ikreiz, kad lietotājs apmeklē jūsu lapu, viņa dators faktiski lejupielādē failus no tīmekļa resursdatora. Lietotājs patērē lejupielādes ātrumu. No otras puses, tā kā tīmekļa resursdators lietotājam piegādās failus, kas nepieciešami lapas apskatīšanai, tīmekļa resursdators tehniski augšupielādē failus lietotājam.

Vai tas mulsina? Tā var būt. Mēģiniet vēlreiz izlasīt un sagremot iepriekšējo rindkopu.

ISP un jūsu interneta savienojums

Tagad jums vajadzētu iegūt ideju. Tāpat kā jūs un citi interneta lietotāji, arī jūsu ISP (interneta pakalpojumu sniedzēji) sniedz jums īpašu joslas platums (vai interneta ātrums). Piemēram, iespējams, ka no ISP saņemat joslas platumu (lejupielādes ātrumu) 3 Mb / s (piezīme: vērtības tiek pazeminātas, lai vēlāk būtu vieglāk aprēķināt).

Biti un baiti

Aprēķiniet joslas platumu

Informācija

Ņemiet vērā, ka 3 Mb / s atšķiras no 3 MB / s. Ja konvertējat 3 Mb / s uz Mb / s, jūs iegūsit 0,375 MB / s, kas ir aptuveni 375 kt / s. Tātad, kad lejupielādējat failu un izmantojat visu joslas platumu, lejupielādes ātrums būs 375 Kbytes / s vai 3 MB / s, nevis 3 MB / s vai 3000 Kbytes / s. Ņemiet vērā, ka katrā baitā ir 8 biti – 1 Kbyte = 8 Kbits un 1 Mbyte = 8 Mbits.

Jebkurā gadījumā, ja vienlaikus lejupielādējat divus failus un jūsu dators prioritāri noteiks šīs lejupielādes un jūsu joslas platums tiks izsmelts līdz tā ierobežojumiem, katra faila lejupielādes ātrums būs 187,5 Kbytes / s. Tādā veidā darbojas interneta savienojums (pamata līmenī).

Vai jūs sajaukt ar terminiem, kas tiek izmantoti interneta ātrumos? Kāpēc tas ir pārāk mulsinoši? Mārketinga taktika. Tirdzniecību ar 3 Mbit / s ir vieglāk nekā 0,375 Mbytes / s. Un tas rada mulsinošus patērētājus.

Tīmekļa resursdators un jūsu serveris

Tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēji rīkojas tāpat kā IPS. Papildus tam, ka jūs glabājat savus tīmekļa failus, tie nodrošina arī joslas platuma ātrumu (šajā gadījumā augšupielādes ātrumu) jūsu serverim.

Piemēram, ja jūs esat izvēlējies tikai 3 Mbits joslas platuma plānu savai vietnei un viens lietotājs mēģina no jums lejupielādēt vienu failu, kas notiks? Lietotājs varēs lejupielādēt šo failu ar ātrumu 375 Kbyte / s.

No otras puses, ja jūs izvēlēsities tikai 3 Mbits joslas platuma plānu savai vietnei un 10 lietotāji mēģinās no jums lejupielādēt vienu failu, kas notiks? Visiem lietotājiem lejupielādes ātrums būs 0,3 MB vai 37,5 KB. Tas notiek diezgan lēni, vai ne? Tas notiek tāpēc, ka jūsu serveris centīsies rūpēties par visiem lietotājiem, kuri lejupielādē jūsu vietni.

Tā kā jums ir mazs zems joslas platums – 3 MB, ātrums tiks samazināts katram lietotājam, jo ​​viņi dalīsies ar jūsu joslas platumu. Tomēr ātrums 37,5 Kbytes joprojām ir pienācīgs.

Tomēr, kas notiks, ja 100 lietotāji mēģinās lejupielādēt no jūsu vietnes? Tos visus no jums lejupielādēs ar ātrumu 3,75 Kbytes. Un tas ir pārāk lēni, jo īpaši mūsdienu lejupielādes ātruma standartos.

Skatiet mūsu labāko tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēju sarakstu Lielbritānijā.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me