WordPress.com vs WordPress.org

WordPress.com vs WordPress.orgJa esat iesācējs WordPress telpā, iespējams, domājat, kāda ir atšķirība starp WordPress.com un WordPress.org.

Šajā amatā mēs atklājam visus noslēpumus un iedziļināmies smalkās atšķirībās starp vietnēm. Bet pirms mēs to darām, šeit ir īsi sakot, kas jums jāzina:

 • WordPress.com ir visaptveroša platforma “būvējiet savu vietni”. Sākt darbu ar to ir bez maksas, un jums nav nepieciešams ārējs mitināšana vai ārējs domēna vārds. Viss, kas jums jādara, ir doties uz WordPress.com, reģistrēties kontam, un jūs varēsit sākt sākt veidot savu vietni vai emuāru.
 • WordPress.org ir atvērtā koda vietņu programmatūra – jūsu vietnes vai emuāra operētājsistēma. Šī programmatūra pati par sevi neko nemaksā, taču, lai to lietotu, jums ir jābūt mitināšanas kontam (tīmekļa serverim), kam bieži ir pievienota cenu zīme.

Abu platformu iekšējais darbs ir ļoti līdzīgs un pieļauj lielākoties vienādu pielāgošanas līmeni.

WordPress.com vs WordPress.org sīkāk

Lūk, ko mēs apskatīsim:

Of Satura rādītājs:

 • Izmaksu salīdzinājums
 • Iestatīšanas process
 • Motīvu skaits
 • Spraudņu skaits
 • Pielāgošanas iespējas
 • Pieejams atbalsts / palīdzība
 • Dublējumi un drošības iespējas
 • Monetizācijas iespējas
 • KOPSAVILKUMS

�� 1. Izmaksu salīdzinājums

WordPress.com:

WordPress.com piedāvā gan bezmaksas, gan premium plānus:

 • Bezmaksas plāns patiešām ir 100% bezmaksas, bez virknēm. Kā daļu no tā jūs varat izveidot vietni WordPress.com apakšdomēnā (piemēram,. YOURSITE.wordpress.com), izmantojiet ne vairāk kā 3 GB diska vietas, un jums ir jāprot ar WordPress.com pašu reklāmām visā vietnē.
 • Piemaksu plāni ir no 4 USD līdz 45 USD mēnesī, un tiem ir dažādas iespējas un priekšrocības. Pat lētākais plāns (saukts par Personīga) vienu gadu ir pieejams ar bezmaksas domēna vārdu.

WordPress.com cenu noteikšana

WordPress.org:

Pati WordPress.org programmatūra ir 100% bezmaksas.

Tomēr, ja vēlaties padarīt savu vietni redzamu sabiedrībai, jums būs jāiegūst tīmekļa mitināšana un domēna nosaukums – un tiem ir pievienota cenu zīme.

WordPress.com vs WordPress.org praksē:

Lūk, kā praksē tiek veikts izmaksu salīdzinājums starp WordPress.com un WordPress.org. Tas ir tas, kas aptuveni maksās pamata vietnes izveidošanu ar pielāgotu domēna vārdu abās platformās:

 • WordPress.com Personīga plāns = 4 USD / mēn. = 48 USD gadā. Šajā plānā jau ir iekļauts pielāgots domēna nosaukums.
 • WordPress.org + sākuma līmeņa mitināšana no Bluehost = 2,95 USD mēnesī. = USD 35,40 gadā. Tomēr jums tas ir jāiegādājas trīs gadus iepriekš, lai iegūtu tik zemu cenu. Pirkšana uz īsāku laiku būs dārgāka. Šis plāns ir iekļauts arī pielāgotā domēna nosaukumā.

Viena no izmaksām, kas jāpievieno abām iespējām, ir domēna vārda atjaunošanas cena pēc pirmā gada. Tas parasti ir ~ 15 USD gadā.

Secinājums: kurš no tiem ir lētāks?

 • Ja vēlaties tikai sākt strādāt ar personīgo pamata vietni, WordPress.com ir lētāka
 • Jebkurā citā gadījumā WordPress.org būs lētāks ��, salīdzinot ar visām lietām, būs lielāka naudas cenas un vērtības attiecība
WordPress.com WordPress.org
⭐⭐ ⭐⭐⭐

�� 2. Iestatīšanas process

WordPress.com:

Darba sākšana ar WordPress.com ir tik vienkārša, cik vien iespējams. Vienkārši dodieties uz WordPress.com un noklikšķiniet uz Sāciet savu vietni pogu.

WordPress.com mājas lapa

WordPress.com sniegs jums soļus pa vienam, ļaujot jums viegli konfigurēt jauno vietni. Vienkārši ievadiet savu e-pastu, vietnes nosaukumu un izvēlieties dizainu no jau izveidotu motīvu kopas.

Pēc pāris minūtēm jūs dodaties prom ar funkcionālu vietni vai emuāru, kuru varat sākt lietot tūlīt.

WordPress.org:

Programmatūras WordPress.org iestatīšana nav tik vienkārša.

Pirmkārt, vairumā gadījumu jūs faktiski neapmeklējat vietni WordPress.org, lai sāktu savu piedzīvojumu ar platformu. Tā vietā jūs vispirms dodaties pie izvēlētā tīmekļa mitinātāja un reģistrējaties tur.

Iestatīšanas laikā resursdatora platformā jūs varēsit piekļūt vienai vai vairākām WordPress instalēšanas metodēm savā mitināšanas kontā..

Ja izmantosit tādu mitināšanas platformu kā Bluehost (kuru mēs iesakām), jūs iegūsit piekļuvi viena klikšķa instalētājam. Šajā gadījumā, tāpat kā WordPress.com, vienkārši norādiet savas vietnes nosaukumu, aizpildiet pāris veidlapas un jūsu vietne ir gatava lietošanai.

WordPress.com vs WordPress.org: laipni lūdzam WordPress

Jūsu pieredze dažādiem saimniekiem var atšķirties. Daži varētu dot jums skriptu instalēšanas rīku ar nosaukumu Softaculous, kas principā dara to pašu, ko Bluehost instalētājs, tikai mazāk lietotājam draudzīgā veidā..

softakulīgs

Secinājums: kuru no tiem ir vieglāk iestatīt?

WordPress.com. Platforma ir veidota tā, lai iestatīšanas process būtu pēc iespējas vienkāršāks.

WordPress.com WordPress.org
⭐⭐⭐

�� 3. Motīvu skaits

Motīvi ir all-in-one-box dizaina paketes jūsu WordPress vietnei. Tos var instalēt pāris klikšķu laikā.

WordPress.com:

Jūsu pieejamo motīvu skaits būs atkarīgs no jūsu izvēlētā WordPress.com plāna:

 • Bezmaksas un Personīga plāni ļauj piekļūt vairāk nekā 150 bezmaksas tēmām
 • Piemaksa, Bizness, un e-komercija plāni dod jums piekļuvi visām bezmaksas tēmām, kā arī vairāk nekā 200 papildu tēmām

WordPress.org:

Vienkārši sakot, programmatūrai WordPress.org pieejamo bezmaksas un premium motīvu skaits ir tūkstošos.

Pirmkārt, WordPress.org oficiālajā direktorijā varat izvēlēties no 7500 vai vairāk bezmaksas tēmām. Pēc tam jums jāinstalē arī jebkura cita bezmaksas tēma, kuru atrodat citur tīmeklī – to ir arī tūkstošiem.

WordPress.com vs WordPress.org: motīvi

Visbeidzot, jūs varat izvēlēties no tūkstošiem vairāk premium klases tēmu. Piemēram, TēmaForest (vadošais WordPress tēmu tirgus) piedāvā vairāk nekā 11 000 motīvu.

Secinājums: kurai no tām ir vairākas tēmas, no kurām izvēlēties?

WordPress.org. Tiešsaistē ir pieejami tūkstošiem tēmu.

WordPress.com WordPress.org
⭐⭐⭐

�� 4. Spraudņu skaits

Spraudņi ir instalējami pakotnes, kas paplašina jūsu WordPress vietnes noklusējuma funkciju kopu.

WordPress.com:

Tas ļauj instalēt spraudņus tikai tad, ja atrodaties Bizness vai e-komercija plāns, kura cena ir attiecīgi 25 USD un 45 USD mēnesī.

Izmantojot šos plānus, jūs iegūstat piekļuvi vairāk nekā 50 000 spraudņiem.

WordPress.org:

Jūs varat instalēt jaunus spraudņus WordPress.org vietnē neatkarīgi no tā, kur mitināt savu vietni vai cik daudz jūs maksājat par šo mitināšanu.

Pēc noklusējuma jūs saņemat piekļuvi vairāk nekā 50 000 spraudņiem (tiem pašiem, ko jūs saņemat ar Bizness vai e-komercija plāni vietnē WordPress.com), taču jūs varat arī instalēt tūkstošiem citu bezmaksas, kā arī premium spraudņu no visa tīmekļa.

WordPress.com vs WordPress.org: spraudņi

Secinājums: Kurā no tām ir vairāk spraudņu, no kuriem izvēlēties?

WordPress.org. Bez papildu maksājuma jūs varat izvēlēties no desmitiem tūkstošu spraudņu – gan bezmaksas, gan premium.

WordPress.com WordPress.org
⭐⭐⭐

��️ 5. pielāgošanas iespējas

Zem pārsega gan WordPress.com, gan WordPress.org darbojas viena un tā pati programmatūra – vietējā WordPress programmatūra.

Tomēr galvenā informācija par WordPress.com ir tā, ka tā papildus uzliek vairākus dažādus mehānismus, saskarnes un ierobežojumus.

Dienas beigās WordPress.com vietnēm pieejamie pielāgojumi ir apakškopa tam, ko var izdarīt ar vietnēm, kuras darbojas ar programmatūru WordPress.org.

Izmantojot WordPress.org, tā ir pilnībā atvērta koda avots, jūs varat iekļūt savā vietnē ļoti nepatīkamajā vietā, mainīt motīvus, instalēt jaunas tēmas no tīmekļa, instalēt un konfigurēt spraudņus, nolīgt speciālistus, lai jūsu vietnē izveidotu pielāgotu kodu ( ja nepieciešams) vai patstāvīgi rakstiet pielāgoto kodu.

Īsumā, izmantojot WordPress.com, jūs varat darīt tikai to, ko WordPress.com to atļauj darīt. Izmantojot WordPress.org, jūs varat darīt jebko * tu * gribu darīt.

Secinājums: kurai ir labākas pielāgošanas iespējas?

WordPress.org. Jūs neko neierobežojat.

WordPress.com WordPress.org
⭐⭐⭐

�� 6. Pieejams atbalsts / palīdzība

WordPress.com:

 • Vietne netiek atbalstīta Bezmaksas plāns.
 • E-pasts un tiešsaistes tērzēšanas atbalsts ir pieejams vietnē Personīga plānot (sākot no USD 4 mēnesī).

WordPress.org:

Pats oficiālais WordPress.org kanāls neatbalsta to. Tomēr, kur jūs varat saņemt atbalstu, ir jūsu WordPress tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzējs.

Lielākā daļa tīmekļa mitinātāju piedāvā atbalstu visu diennakti. Ja izvēlaties resursdatoru, kurš zina par WordPress, jūs arī iegūsit piekļuvi kvalificētām WordPress pielāgotajām atbalsta komandām.

Saimnieki, kas ir pazīstami ar savu WordPress atbalstu:

Citas lietas, kas jāņem vērā:

Papildus oficiālajiem atbalsta kanāliem tīmeklī atradīsit arī daudz padomu un konsultāciju par ar WordPress saistītām tēmām. Mums ir pieejama arī nedaudz no tām. Jāsaka gan, lielākā daļa no tā, ko atradīsit, attieksies uz programmatūru WordPress.org, nevis tik daudz uz WordPress.com platformu..

Secinājums: kurš no tiem sniedz labāku palīdzību?

Tas mums joprojām ir jāpiešķir WordPress.com – ņemot vērā faktu, ka WordPress.org oficiāli neatbalsta vispār, bet tikai no trešo pušu mitinātājiem.

WordPress.com WordPress.org
⭐⭐⭐

�� 7. Dublējumi un drošības opcijas

WordPress.com:

Izmantojot WordPress.com, jūs iegūstat pamata drošības opcijas un dublējumkopijas, kas ir iebūvētas tieši no sākuma.

Jūs pamatā paļaujaties uz WordPress.com iekšējo drošību un visiem mehānismiem, kurus uzņēmums izveidoja ap savu pakalpojumu. Tā ir vairāk vai mazāk melnā kaste, bet par nopietniem pārkāpumiem vai ielaušanos vēl nav ziņots.

WordPress.com rūpēsies arī par programmatūras atjaunināšanu, kas darbojas zem pārsega.

WordPress.org:

Pati WordPress.org programmatūra ir caurspīdīga (visi var redzēt avota kodu), un tā ir veidota uzmanīgi, lai ievērotu mūsdienu drošības prasības un standartus..

Tīrā WordPress instalēšana jau ir diezgan droša, un tas nepadara hakeriem pārāk vieglu ielaušanos. Tas būs vairāk nekā pietiekami personīgam projektam..

Lai vēl vairāk uzlabotu vietnes drošību (ja tā ir, piemēram, uzņēmējdarbības vietne, par kuru mēs runājam), varat instalēt papildu drošības spraudni (piemēram, Wordfence vai Sucuri).

Dublējumi ir arī lieta, par kuru jums būs jārūpējas pašam – izmantojot spraudni. Atkal jums ir daudz iespēju izvēlēties (piemēram, Rezerves sargs vai UpdraftPlus).

Kad runa ir par atjauninājumiem, tie, kas jums jādara daļēji manuāli. Ikreiz, kad būs pieejams programmatūras atjauninājums, WordPress informācijas panelī tiks parādīts paziņojums par atjaunināšanu. Atjauninājumu var instalēt ar vienu klikšķi.

WordPress atjauninājumi

Secinājums: kuru no tiem ir vieglāk uzturēt?

WordPress.com. Jums vienkārši nav neko jādara uzturēšanas ziņā. Tas pats attiecas uz drošību un dublējumiem.

WordPress.com WordPress.org
⭐⭐⭐

�� 8. Monetizācijas iespējas

WordPress.com:

Bezmaksas un Personīga vietnes vispār nevar monetizēt.

Ja vēlaties nopelnīt naudu no savas vietnes WordPress.com, jums būs nepieciešams vismaz Piemaksa plāns.

WordPress.com monetizācija

Arī uz Bezmaksas plāns, WordPress.com jūsu vietnē rādīs pat savas reklāmas, un jūs tās nevarēsit atspējot.

WordPress.org:

To var monetizēt jebkurā sev vēlamā veidā. Nekādu ierobežojumu nav. Tā kā WordPress.org ir atvērtā koda programmatūra, varat instalēt / iespējot / pievienot jebkuru vēlamo monetizācijas metodi.

Secinājums: kurš ir labākais naudas pelnīšanai?

WordPress.org. Palaidot WordPress.org programmatūru, jūs varat darīt visu, ko vēlaties, monetizācijas ziņā.

WordPress.com WordPress.org
⭐⭐⭐

WordPress.com vs WordPress.org: KOPSAVILKUMS

Ja jūs neesat saglabājis rezultātu, šeit ir apkopojums:

Kategorija WordPress.com WordPress.org
Izmaksu salīdzinājums ⭐⭐ ⭐⭐⭐
Iestatīšanas process ⭐⭐⭐
Motīvu skaits ⭐⭐⭐
Spraudņu skaits ⭐⭐⭐
Pielāgošanas iespējas ⭐⭐⭐
Pieejams atbalsts / palīdzība ⭐⭐⭐
Dublējumi un drošības iespējas ⭐⭐⭐
Monetizācijas iespējas ⭐⭐⭐
VISPĀR 15 zvaigznes 18 zvaigznes

Kā redzat, gan WordPress.com, gan WordPress.org ir savi plusi un mīnusi, un nav skaidra uzvarētāja. Tas viss ir atkarīgs no tā, ko jūs sagaidāt no savas vietnes platformas, kāds ir jūsu budžets un kāda veida vietni vēlaties atvērt.

Šeit ir daži punkti, kas varētu jums palīdzēt izlemt:

 • Ja vēlaties vienkārši uzsākt personīgu projektu, lai pārbaudītu, dalītos savās domās, hobija vietnē utt., Dariet to vietnē WordPress.com. Jūs varat sākt darbu bez maksas, iestatīšana ir vienkārša, un jums vispār nav jāuztraucas par apkopi.
 • Ja vēlaties atvērt nopietnāku vietni – vai tā būtu uzņēmējdarbības vietne, projekta vietne, emuāru veidošanas projekts -, dariet to WordPress.org programmatūrā. Šī ir arī jūsu izvēle, ja vēlaties jebkādā veidā gūt peļņu no savas vietnes vai vēlaties iegūt neierobežotu skaitu iespējamo pielāgojumu.

Noklikšķiniet šeit, lai uzzinātu, kā pats izveidot savu vietni WordPress.org programmatūrā. Tas nemaz nav grūti.

Ja vēlaties migrēt no WordPress.com uz WordPress.org, izlasiet šo rokasgrāmatu.