Apmācība OpenCart

Detalizēta OpenCart apmācība Šī OpenCart apmācība iepazīstinās jūs ar vēl vienu rīku tiešsaistes veikala izveidošanai. Pārdodot preces tiešsaistē, kas agrāk bija sarežģīts un tehnisks, šajās dienās, ja vēlaties atvērt tiešsaistes veikalu, jums ir daudz iespēju.

Mēs jau esam rakstījuši ceļvežus par izcilām izvēlēm, piemēram, WooCommerce, Shopify, Prestashop un Magento. Izmantojot OpenCart, jums ir vēl viena iespēja.

Zemāk jūs uzzināsit, kas ir OpenCart un kā to izmantot, lai no jauna izveidotu tiešsaistes veikalu.

Vai esat gatavs sākt darbu? Tad darīsim to.

Contents

Kas ir OpenCart?

Pirms runājam par to, kā to izmantot, vispirms izpētīsim, par ko mēs runājam.

Bezmaksas e-komercijas platforma

Tāpat kā citi e-komercijas risinājumi, kas minēti šajā vietnē, OpenCart ir pašu mitināta, atvērtā koda platforma.

Pirmā daļa nozīmē, ka jūs instalējat to uz sava servera un pats par to rūpējaties: mitināšana, uzturēšana, pārvaldīšana, drošība. Tas ir pretstatā SaaS (programmatūra kā pakalpojums) risinājumiem, piemēram, Shopify, kas šo pakalpojumu nodrošina lielu daļu no sava pakalpojuma, bet piedāvā arī mazāku elastību un kontroli.

No otras puses, atvērtā pirmkoda nozīmē, ka platforma ir cilvēku kopienas darbs, kas ziedo savu laiku sava laika veidošanai un uzlabošanai, nevis produktam, kas pieder vienam uzņēmumam.

Patīkama atvērtā koda produktu blakusparādība ir tā, ka tos parasti var pilnīgi brīvi lietot. Viens no slavenākajiem piemēriem ir WordPress, veiksmīgākā satura pārvaldības sistēma pasaulē.

Tādā pašā veidā ikviens var izmantot OpenCart, lai izveidotu tiešsaistes veikalu, nemaksājot par to santīmu.

OpenCart iespējas

Funkcijas priekšpusē OpenCart piedāvā sekojošo:

 • Iespēja izveidot un pārvaldīt neierobežotus produktus – gan fiziskus, gan virtuālus – no ērti lietojama interfeisa
 • Maksājumu un piegādes iespēju pārpilnība
 • Augsta paplašināmība, izmantojot bezmaksas un maksas spraudņus
 • Veids, kā pārvaldīt vairākus veikalus no vienas pamatprogrammas
 • Vairāku valūtu un vairāku valodu opcijas
 • Detalizētas SEO iespējas un atsaucība ārpus iespējas
 • Plašs mārketinga instrumentu klāsts

Nav slikti par bezmaksas programmatūras gabalu, vai ne?

Kā instalēt OpenCart

Labi, tagad, kad tas ir nokārtots, ķersimies pie šīs OpenCart apmācības galvenās daļas: kā lietot programmu, sākot ar tās instalēšanu. Kā minēts, tas ir pats mitināts risinājums, tāpēc jums būs nepieciešama tīmekļa mitinātāja un domēns, kuram tai var piekļūt. Alternatīvi, jūs to varat instalēt arī lokāli, lai pārbaudītu OpenCart.

1. Lejupielādējiet OpenCart un sagatavojiet instalēšanu

Pirmais, kas jums jādara, ir pop uz OpenCart lejupielādes lapa un triecies lielajam Lejuplādēt tagad pogu.

lejupielādējiet Opencart, lai sāktu apmācību

Kad tas ir izdarīts, cietajā diskā ir jāatrod zip fails, kas jums nekavējoties jāizsaiņo. Tajā atradīsit vairākus failus, kā arī direktoriju ar nosaukumu augšupielādēt. Šī būs vissvarīgākā daļa, tāpēc glabājiet to parocīgu.

Tagad ir laiks izveidot savienojumu ar savu mitināšanas pakalpojumu sniedzēju, izmantojot FTP. Lai to izdarītu, jums ir nepieciešams tāds FTP klients kā FileZilla. FTP klients ir ļoti svarīgs rīks tīmekļa dizaineriem, kas ļauj attālināti izveidot savienojumu ar serveri.

Viss, kas jums nepieciešams, ir resursdatora nosaukums, FTP lietotājvārds un parole. Parasti tos iegūstat no sava mitināšanas pakalpojumu sniedzēja vadības paneļa. Sazinieties ar atbalsta dienestu, ja nevarat to atrast.

Kad esat izveidojis savienojumu ar serveri, dodieties uz direktoriju, uz kuru jūsu domēns norāda. Tieši šeit jums ir jāaugšupielādē visi faili no augšupielādēt mape, par kuru mēs runājām iepriekš.

To var izdarīt, dodoties uz viņu atrašanās vietu FTP klientā, atzīmējot viņus un izvēloties augšupielādēt vai atveriet failu pārlūku un velciet un nometiet failus FTP klientā.

augšupielādējiet opencart failus, izmantojot ftp

2. Izveidojiet datu bāzi

Kamēr notiek augšupielāde, ir pienācis laiks parūpēties par savas e-komercijas vietnes otro daļu: MySQL datu bāzi.

OpenCart saglabās visu jūsu saturu, tā saistību vienam ar otru, lietotājvārdus, paroles un citu informāciju. Tas pamatā ir jūsu tiešsaistes veikala sirds, OpenCart ir rīks, kas tam piekļūst un to parāda.

Tas, kā jūs izveidojat datu bāzi, patiešām ir atkarīgs no jūsu pakalpojumu sniedzēja. Daudzi no viņiem ļauj jums to darīt, izmantojot phpMyAdmin, kuru varat pārbaudīt instrukcijas. Ja izmantojat cPanel, izmantojiet šīs darbības. Daudziem pakalpojumu sniedzējiem ir arī izvēlne ar nosaukumu MySQL datu bāzes vai līdzīgu, kur var pārvaldīt šos iestatījumus.

jūs varat izmantot phpMyAdmin, lai izveidotu Opencart datu bāzi

Galu galā jums ir nepieciešams:

 • Jūsu datu bāzes mitināšanas adrese
 • Datubāzes nosaukums
 • Lietotājvārds ar pilnām piekļuves tiesībām tam
 • Šī lietotāja parole

Sapratu? Tad pāriesim tālāk.

3. Palaidiet instalēšanu

Tagad jums ir viss nepieciešamais, lai sāktu instalēt OpenCart. Lai to izdarītu, vienkārši dodieties uz URL, kas norāda uz direktoriju, kurā augšupielādējāt failus. Ja visu pareizi konfigurējāt, to darot, jums vajadzētu nonākt šajā ekrānā:

Opencart uzstādīšana

Šis ir instalēšanas vedņa sākums, kas palīdzēs jums veikt iestatīšanu. Pirmā lapa ir vienkārši OpenCart licences līgums, kuru varat pieņemt, noklikšķinot Turpināt.

Nākamajā darbībā OpenCart veic pārbaudi, lai pārliecinātos, vai jūsu vide ir saderīga, lai tā darbotos.

opencart instalēšanas 2. darbība

Viena lieta, ar kuru jūs noteikti saskarsities, ir brīdinājums saskaņā ar ceturto punktu attiecībā uz diviem izsauktajiem failiem config.php.

php konfigurācija

To var viegli atrisināt, pārdēvējot nosauktos failus config-dist.php instalācijas saknes mapē un admin mape uz config.php.

Atkārtoti ielādējiet instalācijas lapu, un tai jābūt ar visu zaļo krāsu. Sist Turpināt atkal.

Tagad ir laiks ievadīt informāciju par savu datu bāzi, kuru izveidojāt iepriekš.

opencart instalēšanas 3. solis

Atbilstošajos laukos ievadiet resursdatora vārdu, lietotājvārdu, paroli, datu bāzes nosaukumu. Drošības apsvērumu dēļ ir arī jēga mainīt datu bāzes prefiksu uz kaut ko citu, nevis standartu oc_, piemēram, nejauša virkne, piemēram xyz555p_.

Visbeidzot pievienojiet sava veikala administratora lietotāja lietotājvārdu, paroli un e-pasta adresi. Tomēr izvairieties no standarta admin vārds, tas tikai ļaus hakeriem ļoti viegli uzminēt jūsu pieteikumvārdu.

Kad tas ir izdarīts, vēlreiz noklikšķiniet uz zilās pogas. Un tas ir, ja redzat zemāk redzamo ekrānu, esat veiksmīgi instalējis OpenCart, apsveicam!

Opencart instalēšana ir pabeigta

Vēl tikai viena lieta: kā norādīts augšējā rindiņā, lai jūsu veikals būtu drošībā, jums vajadzētu atgriezties savā serverī un noņemt instalācijas direktoriju. Tas vienkārši nozīmē vēlreiz izmantot savu FTP klientu, lai atrastu mapi ar nosaukumu uzstādīt un izdzēsiet to. Tieši tā.

OpenCart – pirmie soļi

Iestatīšanas pēdējā lapā varat redzēt divas pogas, kas aizved jūs uz jūsu tiešsaistes veikalu un ļauj pieteikties administrācijas apgabalā..

Ja noklikšķināsit uz pirmā, jūs nolaidīsities sava veikala priekšpusē ar nelielu daļu satura, lai radītu iespaidu par OpenCart iespējām..

opencart priekšdaļa ar fiktīvu saturu

Piesakieties savā administrācijā ar pogu nokļūsit šajā pieteikšanās lapā, kur jums jāievada iestatīšanas procesa laikā izveidotā administratora informācija.

admin pieteikšanās

Ir arī jēga pievienot šo lapu grāmatzīmei, lai vēlāk to varētu atkal atrast.

Piesakoties, jūs nolaižaties uz galvenā OpenCart informācijas paneļa, iespējams, ar uznirstošo logu, kurā tiek lūgts pārvietot glabāšana direktoriju ārpus jūsu publiski pieejamās tīmekļa telpas.

pārvietot krātuves direktoriju

Parasti to var atrisināt automātiski, apakšējā kreisajā stūrī izvēloties ceļu, kurp vēlaties, lai tas virzītos (OpenCart jums pateiks, kuri ceļi ir laba ideja) un noklikšķinot Pārvietot.

Ja tas nedarbojas, izvēlieties Pārvietot manuāli no nolaižamās izvēlnes, lai saņemtu norādījumus par direktorijas pārvietošanu ar roku.

OpenCart aizmugures pārskats

Pēc tam jūs pirmo reizi redzat galveno informācijas paneli.

galvenā paneļa

Tas ir diezgan viegli saprotams. Kreisajā pusē ir galvenā navigācija, kas ļauj piekļūt visām galvenajām tiešsaistes veikala daļām:

 • Mērinstrumentu panelis – Atgriežas galvenajā informācijas panelī, kuru jūs šobrīd redzat.
 • Katalogs – Šeit jūs darāt visu, kas saistīts ar izstrādājumiem, piemēram, tos izveidojat, piešķirot kategorijām un pievienojot papildu informāciju.
 • Paplašinājumi – Vieta, kur instalēt paplašinājumus, kas jūsu veikalam piešķir vairāk funkcionalitātes.
 • Dizains – Šeit mainiet lapas izkārtojumu, rediģējiet motīvu, valodas, reklāmkarogus un SEO vietrāžus URL.
 • Pārdošana – Pārvaldiet savus pārdošanas darījumus, atgriešanu, dāvanu kuponus un citu.
 • Klienti – Šeit jūs rūpējaties par visu, kas saistīts ar klientiem, ieskaitot viņu grupēšanu.
 • Mārketings – Šajā vietā atrodiet tādus mārketinga rīkus kā kampaņu izsekošana, kuponi un e-pasta mārketings.
 • Sistēma – Veikalu iestatījumi, lietotāju pārvaldība, lokalizācijas iespējas un uzturēšana.
 • Ziņojumi – Sīki izstrādāti pārskati par to, kā darbojas jūsu veikals, un kas šobrīd tajā notiek.

Mēs šajos visos sīkāk iedziļināsimies tālāk.

Iepazīšanās ar informācijas paneli

Augšējā labajā stūrī savu profilu var konfigurēt, noklikšķinot uz pagaidu nosaukuma un pēc tam Tavs profils. Nolaižamajā izvēlnē ir arī noderīgas saites uz OpenCart mājas lapu, dokumentāciju un atbalsta forumu.

Opencart profila izvēlnes opcijas

Vissvarīgākā daļa tomēr ir veikalu pārskata mirušais centrs. Kad jūs aktīvi pārdodat, šeit jūs redzēsit savus pasūtījumus, pārdošanas apjomus, klientus un pašreizējos apmeklētājus. Noklikšķiniet uz Skatīt vairāk… nokļūst detalizētākā pārskatā par katru no tiem.

Ir arī pasaules karte, kas parāda, no kurienes nāk pasūtījumi, pārdošanas analītika (mainiet laika grafiku, izmantojot kalendāra ikonu), klientu nesenās aktivitātes jūsu veikalā un jaunākie pasūtījumi.

Īsāk sakot, šī lapa sniedz jums informāciju par jūsu OpenCart veikala stāvokli vienā acumirklī, kad piesakāties.

Produktu izveidošana, izmantojot OpenCart

Protams, tiešsaistes veikalam galvenā funkcija ir produktu radīšana. Tāpēc to mēs aplūkosim nākamajā mūsu OpenCart apmācībā.

1. Izveidojiet jaunu produktu

Visus jūsu vietnes produktus atradīsit sadaļā Katalogs> Produkti. Dodoties tur tagad, jūs varat redzēt, ka veikalā sarakstā jau ir daži produktu piemēri.

produktu saraksts

Izmantojiet filtra opcijas labajā pusē, lai atrastu konkrētu (vai vairākus). Lai noņemtu jebkuru, vienkārši atzīmējiet sīko lodziņu kreisajā pusē un augšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz sarkanās pogas ar miskastes ikonu. Šeit mēs varam arī dublēt esošos produktus.

Tomēr šajā gadījumā mēs vēlamies izveidot jaunu produktu, ko mēs varam darīt, noklikšķinot uz zilās pogas ar plus simbolu. Tas mūs nolaiž zemāk redzamajā ekrānā:

izveidot jaunu produktu opencart

Ja jūs kādreiz esat strādājis ar CMS, tam visam vajadzētu izskatīties diezgan labi. Sākumā ievadiet produkta nosaukumu un aprakstu. Pēdējiem varat izmantot formatēšanas opcijas un pat ievadīt multividi, piemēram, attēlus un video.

Zemāk ir SEO iestatījumi. Šeit jūs varat iestatīt atsevišķu virsrakstu, kas parādīsies meklētājprogrammās, kā arī meta aprakstu, kas parādīsies zem tā.

SERP lapas piemērs.

Par meta atslēgvārdiem varat aizmirst, tie vairs netiek izmantoti.

Tālāk produktu tagi ir atslēgas vārdi, kas pircējiem ievadot tos veikala meklēšanas joslā, liek produktiem parādīties. Tāpēc ir noderīgi iekļaut dažus, lai atvieglotu produktu atrašanu.

2. Konfigurējiet produkta datus

Pēc tam ir pienācis laiks noklikšķināt uz sevi, izmantojot citas cilnes. Iekš Dati sadaļā konfigurējat visu informāciju, ko klienti redzēs produkta lapā.

produkta datu iestatījumi

Lūk, ko tas viss nozīmē:

 • Modelis – Ievietojiet produkta modeļa numuru. Tam jābūt izgatavotam no burtiem un cipariem, un tas ir nepieciešams.
 • SKU, UPC, EAN, JAN, ISBN, MPN – Tie ir dažādi izsekošanas numuri produktiem, kuri jums var būt vai nav, vai jums tie ir nepieciešami.
 • Atrašanās vieta – kur atrodas jūsu produkts (ja jums ir vairākas veikalu atrašanās vietas).
 • Nodokļu klase – Konfigurē produkta nodokļu klasi.
 • Daudzums, Minimālais daudzums, Atņemiet krājumus, nav noliktavā – Šeit jūs iestatāt, cik daudz no šiem produktiem jums ir pieejams, cik daudz klientam vismaz ir jāpērk, vai OpenCart ir jāatskaita to skaits un kādu ziņojumu parādīt, ja prece nav noliktavā..
 • Piegāde – vai šim produktam ir nepieciešama nosūtīšana, kā arī tā izmēri un svars, lai aprēķinātu nosūtīšanas izmaksas.
 • Datums pieejams – Kad produkts būs pieejams.
 • Statuss – Iespējot un atspējot produkta parādīšanos veikala priekšpusē.
 • Šķirošanas secība – produkta prioritāte, parādoties sarakstā.

3. Iestatiet saites

produktu saites

Viss šeit nosaka to, kur jūsu veikalā šis produkts parādīsies, kā arī dod apmeklētājiem iespējas filtrēt jūsu pārdoto:

 • Ražotājs – Ja jūs pārdodat noteiktu ražotāju produktus (teiksim Apple vai Samsung), iekļaušana šeit ļauj klientiem tos meklēt pēc zīmola.
 • Kategorijas – Kategoriju pievienošana padara produktus filtrējamus, tos ir vieglāk kārtot un atrast.
 • Filtri – Filtri var būt tādas lietas kā krāsas vai izmēri, kas lietotājiem, piemēram, ļauj meklēt tikai sarkanos produktus.
 • Veikali – Ja jums ir vairāki veikali, šeit varat noteikt, kurā vietā produkts ir pieejams.
 • Lejupielādes – Ja tas ir lejupielādējams produkts, šeit pievienojiet failu, kuru klienti saņems pēc pirkuma.
 • Saistītie produkti – Pievienojiet šeit saistītos produktus, lai tie tiktu parādīti produktu lapā.

4. Pievienojiet atribūtus

produkta atribūti

Pēc noklusējuma šī izvēlne ir tukša, taču tā ļauj izveidot produkta atribūtus. Tas var būt kaut kas līdzīgs ekrāna izmēram, procesora tipam vai operētājsistēmai. Tomēr ne tādas lietas kā drēbju izmērs vai krāsa. Par to pārbaudiet nākamo punktu.

Lai pievienotu dažus, noklikšķiniet uz plusa ikonas. Jūs to varat kontrolēt arī sadaļā Katalogs> Atribūti. Vairāk informācijas šeit.

5. Izveidojiet vairāk opciju

produktu iespējas

Lūk, kur jūs atrodaties pievienot produktu iespējas piemēram, dažādu izmēru vai krāsu. Jūs varat tos iestatīt arī zem Katalogs> Iespējas un pēc tam piešķiriet viņiem šeit.

6. Konfigurējiet periodiskos maksājumus

produktu atkārtotie profili

Ja produktam ir atkārtots maksājums (piemēram, abonements), iestatiet to šeit. Noklikšķiniet uz pluszīmes ikonas un pēc tam nolaižamajā izvēlnē izvēlieties esošu atkārtotu profilu un klientu grupu. Papildinformācija par to, kā iestatīt atkārtotus profilus vietnē šī lapa.

7. Atļaut atlaides un īpašos piedāvājumus

atlaides

Nākamajās izvēlnēs jūs varat iestatīt cenu samazinājumu klientiem. Tas var būt gan atlaižu veidā (piemēram, grupai, piemēram, biļetenu abonentiem), gan īpašo piedāvājumu veidā (piemēram, brīvdienu izpārdošana). Jūs varat definēt, kurai klientu grupai tās ir jāpiemēro, cik daudz produktu, sākuma un beigu datumu un citu.

8. Neaizmirstiet par attēliem

Attēls ir svarīgs iestatījums, jo šeit jūs definējat vizuālos materiālus, ko klienti redzēs par produktu.

produktu attēli

Augšpusē redzat galveno attēlu, kas tiks parādīts veikalā. Pašlaik tas ir tikai vietturis. Noklikšķiniet uz tā un izvēlieties rediģējamo pildspalvas simbolu. Pēc tam jūs varat izvēlēties no savas attēlu bibliotēkas vai augšupielādēt jaunu.

attēlu menedžeris

Apakšā varat pievienot vairāk attēlu, kas tiks parādīti tālāk produktu lapā. Kad jūs tos iekļaujat, iestatiet numurus Šķirošanas secība lai noteiktu secību, kurā viņi parādās.

9. Apsveriet atlīdzības punktus

apbalvošanas punkti

OpenCart ir funkcija, kas ļauj klientiem piešķirt lojalitātes punktus. Ja vēlaties to izmantot, šeit definējiet, cik daudz punktu pircējs iegūst, iegādājoties šo konkrēto produktu.

10. Darījumi ar SEO un dizainu

Zem SEO, atrodat tikai vienu opciju Atslēgvārds.

produktu SEO

Tomēr tas ir svarīgs, jo, ja iestatījumos aktivizēsit SEO URL, šeit ievadītais būs jūsu produkta URL beigas.

Tātad, ja ievadāt kaut ko līdzīgu ābols-iphone-11, saite uz produktu būs yourshop.com/apple-iphone-11. Protams, meklētājprogrammām tas ir daudz labāk nekā pastāvīgā saite, kas beidzas ar šķietami nejaušiem skaitļiem un parametriem.

Visbeidzot, atkarībā no jūsu motīva, iespējams, jūsu lapām būs pieejami citi izkārtojumi. Ja tas tā ir, jūs varat ignorēt produkta izkārtojumu sadaļā Dizains.

produkta dizaina iestatījumi

11. Saglabājiet un publicējiet

Kad konfigurēšana ir pabeigta, izmantojiet saglabāšanas simbolu augšējā labajā stūrī, lai saglabātu produktu. Ja opcijā Dati sadaļā jūs varat doties uz sava veikala priekšpusi un tur atrast produktu.

gatavais Opencart produkts

Lai to rediģētu, atgriezieties produktu sarakstā un noklikšķiniet uz zilās pogas labajā pusē. Varat arī to atspējot, mainot tā statusu un saglabājot. Labi darīts, jūs tikko izveidojāt savu pirmo produktu!

Citas kataloga iespējas

Šeit ir citi izvēlnes vienumi, kas atrodami sadaļā Katalogs un ko tie satur:

 • Kategorijas – Lai labāk filtrētu, pasūtiet produktus kategorijās. Tas ietekmē arī izvēlnes vienumus. Vairāk par to zemāk.
 • Atkārtoti profili – Kā jau minēts, šajā vietā konfigurējat atkārtotus maksājumus, piemēram, abonementus.
 • Filtri – Izveidot pielāgoti filtri jūsu klienti var izmantot, lai uzlabotu meklēšanu.
 • Atribūti – Pārvaldiet savas vietnes produktu atribūtus.
 • Iespējas – Tas pats, bet attiecībā uz iespējām.
 • Ražotāji – Tas pats, bet ražotājiem.
 • Lejupielādes – Pārvaldiet lejupielādējamus produktus un failus savā vietnē.
 • Atsauksmes – OpenCart ļauj apkopot un parādīt klientu atsauksmes. Šeit jūs atradīsit visas iespējas.
 • Informācija – Konfigurējiet to, kas redzams zem Informācija jūsu veikala kājenē.

Jūsu OpenCart veikala dizaina maiņa

Pēc izstrādājumiem dizains, iespējams, ir nākamā vissvarīgākā jebkura veikala sastāvdaļa. Tātad, parunāsim par to.

1. Lejupielādējiet jaunas motīvas

Tāpat kā daudzas citas satura pārvaldības sistēmas, OpenCart kontrolē jūsu veikala dizainu ar tēmām. Vietnē varat atrast papildu OpenCart tirgū.

opencart pagarinājumu veikals

Tas satur visu veidu OpenCart paplašinājumus, par kuriem mēs runāsim vēlāk šajā apmācībā. Tam ir arī liels skaits bezmaksas tēmu, kuras varat atrast, izvēloties Motīvi kā kategoriju un pēc tam Bezmaksas virsotnē.

Izmantojiet citas filtrēšanas iespējas, lai vēl vairāk sašaurinātu izvēli. Noklikšķiniet uz jebkura motīva, lai uzzinātu vairāk par to, skatītu demonstrācijas tiešsaistē un pārbaudītu saderību ar jūsu OpenCart versiju. Kad esat izlēmis par vienu, lejupielādējiet to datorā, izmantojot zaļo pogu (lai to izdarītu, jums ir jāizveido konts).

lejupielādēt opencart tēmu

Tādējādi cietajā diskā būs zip fails, kuru varēsit uzreiz izpakot.

2a. Instalējiet motīvus automātiski

Diemžēl motīvu instalēšana OpenCart ir nedaudz sarežģīta, jo atkarībā no motīva ir vairāki dažādi veidi, kā to izdarīt.

Vienkāršākais ir tas, ja tas nodrošina instalācijas failu. Jūs atpazīsit, ja tas tā ir, ja tas beidzas ar _theme.ocmod.zip. Tādā gadījumā viss, kas jums jādara, ir doties uz Paplašinājumi> Installer un izmantojiet Augšupielādēt poga, lai augšupielādētu failu OpenCart tiešsaistes veikalā.

motīvu Opencart paplašinājumu instalētājs

Tas ir viss, tagad jums būs jāaktivizē tikai tēma, kā aprakstīts tālāk.

2b. Motīvu manuāla instalēšana

Ja jums nav instalācijas faila, tēma jāinstalē manuāli. Šim nolūkam, izmantojot FTP, piesakieties atpakaļ serverī un dodieties uz direktoriju, kurā instalējāt tiešsaistes veikala programmatūru.

Pēc tam neiepakotajā tēmas failā jāatrod tas, kas nepieciešams augšupielādēšanai. Parasti tie ir divi direktoriji, kurus sauc admin un / vai katalogs bet varētu būt vairāk atkarīgs no jūsu motīva, tāpēc noteikti pārbaudiet tās dokumentāciju.

Opencart motīvu faili

Ja jūsu veidne nodrošina failus dažādām OpenCart versijām, uzmanieties, lai izvēlētos pareizo. Pēc tam augšupielādējiet failus un direktorijus OpenCart instalācijā, pārrakstot esošās mapes. Tas ir uzstādīšanai, tagad aktivizēšanai.

3. Aktivizējiet OpenCart motīvu

OpenCart pamatprogrammā dodieties uz Paplašinājumi> Paplašinājumi. Augšdaļas nolaižamajā izvēlnē atlasiet Motīvi. Uznirstošajā sarakstā pārbaudiet, vai atrodat tikko augšupielādēto motīvu. Ja tā, noklikšķiniet uz zaļās pogas, lai to instalētu.

instalējiet Opencart motīvu no paplašinājumu saraksta

Kad tas ir noticis, noklikšķiniet uz zilās krāsas Rediģēt pogu. Parādītajās motīvu opcijās iestatiet Statuss uz Iespējots un saglabājiet augšējā labajā stūrī.

iespējot motīvu motīva opcijās

Alternatīvi, ja jūsu tēma netiek parādīta sarakstā, jums, iespējams, būs jānoklikšķina uz rediģēšanas pogas Jūsu veikals. Nākamajā lapā zem Motīvu katalogs, izvēlieties tikko instalētās motīva nosaukumu, pēc tam saglabājiet.

rediģēt atvērtā groza noklusējuma veikala motīvu

Ja jūs visu esat izdarījis pareizi, dodoties uz sava veikala priekšpusi (piemēram, izmantojot jūsu profila attēlu un Jūsu veikals), jauno motīvu var redzēt darbībā.

mainīta Opencart tēma priekšpusē

5. Mainiet savus izkārtojumus

Vēl viens svarīgs OpenCart dizaina elements ir tā sauktie izkārtojumi. Tos izmanto, lai jūsu e-komercijas vietnes lapām piešķirtu dažādus satura moduļus. Pieejamās iespējas atrodamas sadaļā Dizains> Izkārtojumi.

atvērtā groza izkārtojumu izvēlne

Tātad, pieņemsim, ka gribējām mainīt mājas lapas dizainu. Tādēļ jūs kolonnā, kas saka, noklikšķiniet uz zilās pogas Mājas. Nākamajā ekrānā jūs atradīsit iespēju piešķirt moduļus pozīcijām apakšā.

moduļi izkārtojumos

Noklikšķinot uz nolaižamās izvēlnes, jūs to varat redzēt Satura augšdaļa pašlaik ir slaidrāde, piedāvātie produkti un tam piešķirtais karuselis. Viena lieta, ko jūs varat darīt, ir mainīt moduļu secību, piešķirot esošajām pozīcijām dažādus.

Jūs varat arī piešķirt papildu moduļus, izmantojot tukšu nolaižamo izvēlni, atlasot moduli, kuru vēlaties izmantot, un pēc tam noklikšķinot uz zilās pluszīmes pogas, lai to piešķirtu.

pievienot papildu moduli

Saglabājiet izmaiņas, lai tās tiktu tulkotas mājas lapā.

jauns modulis priekšpusē

To pašu var izdarīt ar citām lapām, piemēram, kasēm, kontaktpersonām utt.

6. Mainiet izvēlni

Viena no galvenajām lietām, kas saistītas ar jebkuru vietni / e-komercijas veikalu, ir navigācijas izvēlnes maiņa. Pēc noklusējuma OpenCart rāda jūsu veikala galvenās kategorijas tajā. Apskatīsim piemēru, lai jūs saprastu, par ko mēs runājam.

Šī ir pašreizējā demonstrācijas veikala izvēlne:

pašreizējā veikala navigācijas izvēlne

Teiksim, ka mēs gribējām mainīties Telefoni un plaukstdatori uz Viedtālruņi (jo kurš gan vairs nelieto PDA?), pārvietojieties Kameras uz priekšu un noņemiet MP3 atskaņotāji pilnīgi. Visas šīs lietas notiek zem Katalogs> Kategorijas.

kategoriju saraksts

Šeit atrodams jūsu veikalā esošo produktu kategoriju saraksts. Pirmkārt, atrodiet Telefoni un plaukstdatori un noklikšķiniet uz zilās rediģēšanas pogas labajā pusē. Šeit, zem Vispārīgi, mainīt gan Kategorijas nosaukums un Meta birkas nosaukums uz taisnīgumu Viedtālruņi, tad saglabājiet.

mainīt kategorijas nosaukumu

Tālāk rediģējiet Kameras kategorija, dodieties uz Dati> Kārtošanas secība, nomainiet to uz 1 vai 0, un pēc tam saglabājiet arī šo.

kategoriju kārtošanas secība

Visbeidzot, rediģējiet MP3 atskaņotāji kategorija, dodieties uz Dati> Augšā, noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas un pēc tam saglabājiet to.

izslēgt kategoriju no labākajām kategorijām

Alternatīvi, ja esat pārliecināts, ka nekad vairs nepārdosit šāda veida produktus, varat to pārbaudīt arī kategoriju sarakstā (plus, tā pēcnācēji) un izdzēst to ar sarkano pogu augšējā labajā stūrī..

Jebkurā gadījumā pēc visām šīm darbībām, kad tagad pārlādējat veikala priekšpusi, jūs redzēsit mainīto galveno izvēlni.

modificēta veikala izvēlne

Diemžēl sarežģītākām izmaiņām, piemēram, pielāgotajām saitēm vai saitēm uz lapām, jums jārediģē motīva fails vai jāizmanto paplašinājums.

Darbs ar paplašinājumiem

Labi, ir pienācis laiks runāt par paplašinājumiem. Paplašinājumi, kā norāda nosaukums, ļauj paplašināt OpenCart veikala funkcijas. Tas var būt jebkas, sākot ar savienojumu ar Google Analytics, nevis par pamata elementu pievienošanu maksājumu un piegādes pakalpojumu sniedzējiem. Paskatīsimies, kā tas mums palīdz.

Modulējošo modifikācija

Pirmais, par ko mēs par to runāsim, ir iepriekšminētie moduļi. OpenCart nāk ar vairākiem pamatmoduļi.

Lai piekļūtu viņiem savā vietnē, dodieties uz Paplašinājumi> Paplašinājumi un izvēlies Moduļi no nolaižamās izvēlnes.

opencart moduļu saraksts

Šeit jūs atradīsit visas jūsu veikalā pieejamās opcijas, kā arī to, vai tās ir iespējotas vai atspējotas.

Šeit varat tos arī modificēt. Piemēram, ja jūs dodaties uz Piedāvātā> mājas lapa un noklikšķiniet uz pogas rediģēt, jūs nonāksit šajā ekrānā.

labot piedāvāto moduli

Šeit jūs viegli varat redzēt, ka jūs varat mainīt moduļa saturu no mājas lapas izkārtojuma. Pievienojiet vairāk produktu, mainiet parādīto produktu skaitu vai moduļa platumu un augstumu. Saglabājiet visas izmaiņas, un tās tiks tulkotas mājas lapā.

Nav tik grūti saprast, vai ne? Tas pats attiecas uz visiem pārējiem moduļiem, neatkarīgi no tā, vai tie ir slaidrādes, jaunākie izstrādājumi, kases pogas utt.

Paplašinājumu instalēšana / atinstalēšana

Aplūkojot paplašinājumu izvēlni, jūs redzēsit, ka jūsu vietnē jau ir daudz paplašinājumu. Tomēr ne visi no tiem ir aktīvi vai pieejami, ja vien tos neinstalējat.

To izdarīt ir ļoti viegli. Piemēram, ja nolaižamo izvēlni izmantojat Paplašinājumi> Paplašinājumi iet uz Analytics, atrodat Google Analytics paplašinājumu, bet tas nav ieslēgts.

instalējiet google analytics paplašinājumu

Nekas vienkāršāks – vienkārši noklikšķiniet uz zaļās krāsas Uzstādīt pogu. Pēc tam tas ir pieejams, bet joprojām nav aktīvs. Lai to mainītu, noklikšķiniet uz Rediģēt pogu tāpat kā iepriekš.

google analytics modulis

Nākamajā ekrānā jūs varat ne tikai pievienot analītisko kodu, lai to faktiski izmantotu, bet arī mainīt tā statusu uz Iespējots. Saglabājiet un esat pabeidzis.

Ja vairs nevēlaties izmantot Google Analytics, vienmēr varat noklikšķināt uz sarkanās krāsas Atinstalēt pogu, lai atgrieztos sākumā.

Paplašinājumu pievienošana no OpenCart Marketplace

Jums ir iespēja palielināt paplašinājumu skaitu jūsu vietnē, instalējot vairāk no tirgus. Tas gandrīz darbojas tāpat kā tikai motīvu instalēšana, ja instalēšanas programmu var izmantot, kā aprakstīts.

Atrodiet paplašinājumu tirgū, lejupielādējiet to, dodieties uz Paplašinājumi> Installer, augšupielādējiet, un esat pabeidzis un varat izmantot jauno papildinājumu.

Tomēr tas ir vēl vienkāršāk, ja integrācija tirgū notiek tieši jūsu OpenCart aizmugures versijā (zem Paplašinājumi> Marketplace).

atvērtā ratiņu pagarināšanas tirgus laukums aizmugurē

Izmantojiet pogu, lai filtrētu un apmaksātu paplašinājumus, nolaižamo izvēlni augšpusē, lai filtrētu pēc kategorijas, vai ierakstiet vārdu.

Lai lejupielādētu paplašinājumus, vispirms jums jāreģistrē savs veikals. Pēc tam to var izdarīt OpenCart mājaslapā Konts> Jūsu veikali.

reģistrējiet veikalu opencart

Šeit noklikšķiniet Pievienot veikalu, ievadiet savu URL un iesniedziet. Tas dod piekļuvi API informācijai, izmantojot acs ikonu labajā pusē.

opencart api informācija

Ja pārlūkā tas ir atvērts, dodieties atpakaļ uz tirgus laukumu aizmugures versijā un noklikšķiniet uz ikonas augšējā labajā stūrī, lai atvērtu šo izvēlni:

ievietojiet opencart api informāciju

Ievadiet savu API lietotājvārdu un slepeno atslēgu, pēc tam saglabājiet. Kad esat to izdarījis, backend tirgū varat atvērt jebkuru paplašinājumu, dodieties uz Lejupielādēt cilni apakšā un noklikšķiniet uz Uzstādīt lai to vienkārši iegūtu savā vietnē.

instalējiet Opencart paplašinājumu aizmugurē

Pēc tam izmantojiet to tāpat kā iepriekš.

OpenCart pārskatu izmantošana

Lai uzzinātu, kā darbojas jūsu veikals, OpenCart piedāvā daudz pārskatu. Pirmais atrodams zem Pārdošana> Pasūtījumi.

Opencart pasūtījumu izvēlne

Šeit jūs varat redzēt visus jūsu vietnē veiktos pasūtījumus, ieskaitot klienta vārdu, statusu un citu. Jūs varat arī filtrēt pārdošanas apjomus labajā pusē, lai atrastu individuālus pasūtījumus, tos, kuriem ir noteikts statuss vai kuri veikti noteiktā laikā.

Turklāt jūs varat modificēt vai atjaunināt pasūtījumus manuāli ja nepieciešams mainīt maksājumu, nosūtīšanu un citu. tas pats regulāri apmaksātiem produktiem zem Atkārtoti pasūtījumi.

Tomēr reālā ziņošana notiek saskaņā ar Pārskati> Pārskati.

opencart ziņojumi

Šeit nolaižamajā izvēlnē varat piekļūt daudziem datiem. Sākot ar darījumiem, pasūtījumiem, nodokļiem un beidzot ar nosūtīšanu, atgriešanu un apskatītajiem vai iegādātajiem produktiem – to ir ļoti maz, ko šeit nevar uzzināt par savu veikalu.

Turklāt pārbaudiet statistiku tiešsaistē, kas šobrīd apmeklē jūsu vietni, izmantojot Pārskati> Kas ir tiešsaistē.

Klienti Izvēlne

Informāciju par klientiem varat atrast tāda paša nosaukuma izvēlnes vienumā.

klientu izvēlne

Šeit jūs varat redzēt informāciju no visiem, kas kādreiz ir pasūtījuši jūsu veikalā. Sarakstu var meklēt gadījumā, ja jums jāatrod kāds konkrēts. Varat arī apskatīt viņu darījumu vēsturi, piešķirt atlīdzības punktus, pārvaldīt darījumus un vairāk.

Zem Klienti> Klientu grupas jūs varat arī pasūtīt klientus grupās. Tas ir noderīgi mārketinga nolūkos, piemēram, lai nosūtītu atlaides vai īpašus piedāvājumus uz noteiktām jūsu klientu bāzes apakšiedaļām. Vairāk par to lasiet dokumentācija.

OpenCart mārketinga iespējas

OpenCart piedāvā virkni iespēju pārdot savu veikalu un piesaistīt pircējus. Pāriesim pie tiem tagad.

Izsekojiet mārketinga kampaņas

Viens no interesantākajiem mārketinga instrumentiem OpenCart atrodas zem Mārketings> Mārketings.

Šeit jūs varat izveidot mārketinga kampaņu izsekošanas kodus. Piemēram, varat tos pievienot saitēm ar reklāmkarogiem, lai uzzinātu, cik klikšķu nāk no kuras jūsu kampaņas.

Vienkārši noklikšķiniet uz plusa ikonas augšējā labajā stūrī un aizpildiet veidlapu.

mārketinga izsekošanas izvēlne opencart

Izsekošanas kods tiek izveidots automātiski, bet jūs varat to mainīt arī uz kaut ko citu.

Kuponi

Protams, kā e-komercijas risinājums OpenCart ļauj jums izveidot kuponus, lai klientiem sniegtu atlaides. Tāpat kā dabiski, jūs tos atrodat zem Mārketings> Kuponi.

kuponu izvēlne

Šeit atrodams visu jūsu vietnē esošo kuponu saraksts, kā arī to piedāvātās atlaides, derīgums un tas, vai tie šobrīd ir aktīvi. Ja izveidojat jaunu vai noklikšķiniet uz Rediģēt poga esošam kuponam, jūs nokļūsit šajā lapā.

izveidot kuponu opencart

Viss ir diezgan pašsaprotami. Pievienojiet kupona nosaukumu un kodu, kas klientiem jāievada, lai to lietotu, izvēlieties fiksētu vai procentuālu atlaidi un to, cik daudz tas atņem cenu.

Pēc tam nosakiet, cik daudz klientam ir jāiegādājas, lai to izmantotu, vai viņam ir jāpiesakās, vai viņš var izmantot atlaidi kā viesis. Iestatīšana Bezmaksas sūtīšana uz klientiem nodrošina bezmaksas kupona izmantošanu.

Pievienojiet produktus, uz kuriem tas attiecas, sākuma un beigu datumu, cik daudz kupona ir atļauts izmantot kopā un cik daudz vienam klientam.

Kad viss ir pēc jūsu vēlmēm, iestatiet to uz Iespējots un saglabājiet. Vieglāk par vieglu. Vairāk informācijas šeit.

Papildus kuponiem varat izveidot arī vienreizēju lietojumu dāvanu kuponi zem Pārdošana> Dāvanu kuponi un nosūtiet tos tieši no sava veikala. Viņiem pat ir konfigurējamas tēmas!

E-pasta mārketings

Papildus iepriekš minētajam OpenCart ir arī iebūvēts e-pasta mārketings, kas atrodams sadaļā Mārketings> Pasts.

opencart e-pasta mārketinga iespējas

Saņēmēju grupas var definēt iepriekšminētajā klientu grupu izvēlnē. Zemāk redzamajā redaktorā izvēlieties, kam sūtīt ziņojumu, pievienojiet tēmas rindu un saturu. Pārliecinieties, vai izmantojat formatēšanas iespējas un multividi!

Kad esat gatavs, nosūtiet to ar zilo pogu augšējā labajā stūrī.

Sistēmas konfigurācija

Kā pēdējo šīs OpenCart apmācības daļu mēs apskatīsim iestatījumus. E-komercijas platforma piedāvā daudzas iespējas sava veikala konfigurēšanai.

Iestatījumi

Zem Sistēma> Iestatījumi jūs varat konfigurēt sava veikala pamatinformāciju. Lai to mainītu, sarakstā jānoklikšķina uz pogas rediģēt aiz sava veikala nosaukuma.

Šis papildu solis ir nepieciešams, jo, kā minēts, OpenCart no vienas instalācijas var palaist vairākus veikalus. Noklikšķinot uz tā, jūs nokļūsit šeit:

opencart iestatījumi

Lūk, ko satur dažādas cilnes:

 • Vispārīgi – Iestatiet meta virsrakstu un aprakstu (izšķiroši svarīgi meklētājprogrammas izskatam), atslēgvārdus (aizmirst par to), nomainiet veidni un atlasiet noklusējuma izkārtojumu.
 • Veikals – iestatiet veikala un tā īpašnieka vārdu, kā arī adresi, e-pasta adresi, tālruņa un faksa numuru, attēlu, darba laikus un komentārus klientam. Tas viss parādās Sazinies ar mums lapu, un to izmanto kā e-pasta ziņojumu sūtītāju no veikala.
 • Vietējie – Šeit jūs konfigurējat visu, kas saistīts ar jūsu veikala atrašanās vietu, piemēram, dzīvesvietas valsti, veikala un administratora valodu, valūtu un mērījumiem.
 • Iespēja – Šeit ir daudz produktu, pārskatu, kuponu, nodokļu, konta, kases un daudz ko citu parādīšanas iespēju. Neizlaidiet to!
 • Attēls – iestatiet veikala logotipu un favonu.
 • Pasts – Konfigurējiet, kā e-pasts tiek apstrādāts jūsu veikalā, kā arī e-pasta brīdinājumi, kurus vēlaties saņemt.
 • Serveris – Šeit varat iestatīt veikala uzturēšanas režīmu, konfigurēt diezgan pastāvīgas saites, tīmekļa rāpuļprogrammu atļaujas, Gzip saspiešanas izmantošanu, drošības iestatījumus (SSL, paroles utt.), Atļautos augšupielādes formātus un lielumu, kā arī kļūdu apstrādi. Tas ir arī ļoti svarīgi!

Lietotāji

Kā jūs varat iedomāties, šeit jūs konfigurējat visu, kas jādara ar vietnes lietotājiem. Jūs varat izveidot jaunas, kā arī iestatīt lietotāju grupas un atļaujas.

lietotāju izvēlne

Tādā veidā jūs varat kontrolēt to, kas jūsu vietnē var darīt ko, tāpēc jums nav jāuztraucas par cilvēkiem, kuri izjaucas iestatījumos, kuriem viņiem nevajadzētu. Tajā ir arī iestatīšanas iespējas API piekļuve uz savu veikalu.

Lokalizācija

Šī daļa ir par papildu veikaliem, valodu, valūtām un citiem jautājumiem, kas saistīti ar jūsu veikala piedāvāšanu klientiem no visas pasaules.

 • Veikalu atrašanās vietas – Ja jums ir fiziskas atrašanās vietas, kā arī jūsu tiešsaistes veikals, šeit varat kontrolēt visu, kas ar viņiem saistīts.
 • Valodas – Pievienojiet savai vietnei jaunas valodas (ieskaitot priekšējo platformu). To atvieglo valodu pakotnes. Jaunas opcijas parādīsies veikala ekrāna augšdaļā.
 • Valūtas – Jūs varat piedāvāt produktus vairākās valūtās. Konfigurējiet tos šeit. Tie parādīsies arī veikala augšējā joslā.
 • Akciju statusi – Konfigurējiet statusus, kādus klienti redzēs produktiem, kuriem nav krājuma.
 • Pasūtījuma statusi – Tas pats, izņemot pasūtījumu statusus, kas tiek parādīti klientiem.
 • Atgriežas – Tas pats, kas minēts iepriekš, bet attiecībā uz atgriešanas statusu, atgriešanas darbībām un iemesliem, kurus klienti var izvēlēties preču atpakaļ nosūtīšanai.
 • Valstis – konfigurējiet nosūtīšanai pieejamās valstis, adreses formātu un citu.
 • Zonas – Konfigurējiet zonas valstu iekšienē pārvadāšanas un nodokļu vajadzībām.
 • Ģeogrāfiskās zonas – Tas pats, bet ģeoloģiskajām zonām, kurās var būt vairākas valstis vai apgabali (piemēram, ASV rietumu krasts).
 • Nodokļi – Konfigurējiet nodokļu klases un nodokļu likmes jūsu izstrādājumiem.
 • Garuma klases – Pieejamie garuma mērījumi jūsu veikalā.
 • Svara klases – Tas pats, bet svara ziņā.

Apkope

Visbeidzot, jums ir Apkope izvēlne:

 • Dublēšana / atjaunošana – Veidnes datu bāzes dublēšana un atjaunošana.
 • Augšupielādes – OpenCart augšupielādētie faili (attēli, PDF utt.), Meklējiet un filtrējiet pēc nepieciešamības.
 • Kļūdu žurnāli – Visas kļūdas jūsu veikalā tiks dokumentētas šeit.

OpenCart: sarežģīts, bet jaudīgs e-komercijas risinājums

OpenCart ir ar funkcijām bagāta opcija tiešsaistes veikalu izveidošanai. Tam ir plašs konfigurācijas iestatījumu klāsts, un tas piedāvā visu nepieciešamo, lai izveidotu veikalu. Tas ir arī brīvi lietojams un plaši paplašināms.

Lietotāju grupas ziņā tas, iespējams, vislabāk ir paredzēts starpposma lietotājiem ar zināmām tehniskām prasmēm, piemēram, HTML un PHP. Lietošana nav vienkārša, un daudzviet tā varētu būt vienkāršāka. Jums, iespējams, arī nāksies veikt izmaiņas failos un kodā, kas pārsniedz absolūto iesācēju prasmes.

Arī dokumentācija varētu būt labāka. Dažreiz tas ir nepilnīgs vai nepareizs, tas nozīmē, ka jums laiku pa laikam ir jāizmanto forumi.

Neskatoties uz to, OpenCart ir labs risinājums, lai ātri izveidotu jūsu tiešsaistes veikalu. Izmantojiet šo apmācību, ja vēlaties to darīt.

Vai jūs iepriekš esat izmantojis OpenCart? Kāds ir jūsu iespaids? Ir kādi plusi un mīnusi? Paziņojiet mums komentāru sadaļā zemāk!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me