Hostinga veidi – atšķirība starp koplietojamo VPS un speciālo tīmekļa mitināšanu

Visas vietnes darbojas, izmantojot tīmekļa mitināšanas pakalpojumu, kas ir pakalpojums, kas indivīdiem un organizācijām ļauj publiskot savas tīmekļa vietnes, izmantojot globālo tīmekli. Tīmekļa resursdators galvenokārt ir uzņēmums, kas īrē vietu tīmekļa serverī īpašniekiem, lai viņu vietnes būtu pieejamas internetā. Lai arī ne visiem tīmekļa mitinātājiem pieder savi serveri, daudzi no viņiem tos iznomā no lielākiem uzņēmumiem, kuriem ir piekļuve datu centriem vai serveru kolekcijām, un savukārt šos serverus īrē citiem uzņēmumiem vai privātpersonām. Ir vairāki tīmekļa mitināšanas veidi. Bet šeit mēs apspriedīsim trīs no tiem: kopīgota tīmekļa mitināšana, virtuālā privātā servera (VPS) mitināšana un speciāla tīmekļa mitināšana.

Kopīga tīmekļa mitināšana

Dalīta mitināšana

Kopīgu tīmekļa mitināšanas pakalpojumu var salīdzināt ar dzīvošanu daudzdzīvokļu kompleksā. Tāpat kā dažādas personas un ģimenes dzīvo savos dzīvokļos ēkā, kopīga tīmekļa mitināšanas pakalpojumā, daudzas vietnes atrodas vienā tīmekļa serverī. Saprotams, ka tas ir ekonomiskākais hostinga veids. Tas ir ideāli piemērots vienkāršām vietnēm, kurās nav pārāk daudz funkciju, un tām, kuras, visticamāk, neredz daudz trafika. Kopīgu tīmekļa mitināšanas pakalpojumu apstrādā sistēmas administrators. Tās piemērotība ir atkarīga no jūsu vēlmēm. Tas var būt noderīgi, ja nevēlaties rīkoties ar vietnes tehnisko pusi, taču tas var būt satraucoši, ja jums nepieciešama lielāka vietnes kontrole. Ar servera pārvaldību, servera programmatūras instalēšanu, drošības atjauninājumiem un tehnisko atbalstu nodarbojas pakalpojumu sniedzējs. Kopīgs tīmekļa mitināšanas pakalpojums var būt arī neatbilstošs, ja nepieciešama plaša programmatūras izstrāde ārpus tā, ko atbalsta mitināšanas pakalpojumu sniedzējs. Tam ir lietošanas ierobežojumi, un tam jābūt ieviestām plašām uzticamības funkcijām. Vēl viens šī pakalpojuma trūkums ir tāds, ka, tā kā daudzām vietnēm ir vienāds serveris, ja viena vietne ir iesaistīta neētiskā darbībā vai surogātpasta izplatīšanā, visa IP adrese var tikt iekļauta melnajā sarakstā..

Specializēta tīmekļa mitināšana

veltīta mitināšana

Īpašu tīmekļa mitināšanas pakalpojumu var salīdzināt ar dzīvošanu neatkarīgā dzīvesvietā. Šis ir pakalpojumu veids, kurā visu serveri aizņem viena vietne. Tā rezultātā vietnes īpašniekam ir pilnīga kontrole pār serveri. Joslas platumam un diska vietai nav ierobežojumu. Koplietojamā tīmekļa mitināšanas pakalpojumā administrators veic servera iestatīšanu un tehnisko darbību. Atsevišķam serverim ir vajadzīgas virkne tehnisko iemaņu, kurām tur jābūt. Ir nepieciešama arī servera iestatīšana, administrēšana un pārvaldīšana, tomēr ar jauniem un pilnībā veltītiem hostinga plāniem to var izmantot par nedaudz augstāku cenu. Turklāt īpaši hostinga pakalpojumi piedāvā augstu veiktspēju, e-pasta stabilitāti, drošību un kontroli. Šāds pakalpojums ir ideāli piemērots vietnēm, kas saņem lielu trafiku un izmanto plašas iespējas. Tiešsaistes iepirkšanās portāli parasti izmanto īpašu tīmekļa mitināšanu. Atšķirībā no kopīga tīmekļa mitināšanas pakalpojuma izmantošanas, mazāka iespēja nokļūt melnajā sarakstā, izmantojot speciālu tīmekļa mitināšanas pakalpojumu, jo pilnībā kontrolējat serveri..

Virtuālā privātā servera (VPS) mitināšana

Virtuālais privātais serveris

VPS mitināšana ir hostinga veids, kas ietilpst starp koplietojamu tīmekļa mitināšanu un speciālu tīmekļa mitināšanu. To var salīdzināt ar dzīvošanu kondomīnā, kur jūs dalāties ar lietām uz īpašumu, bet jūs pats esat atbildīgs par sava īpašuma uzturēšanu kondomīnā. Tas piedāvā plašas diska vietas un joslas platuma izmantošanu. Šādu mitināšanas pakalpojumu ideāli izmanto uzņēmums, kura lietojumprogrammas ir lielas un resursi ir droši. Tāpat kā speciāla tīmekļa mitināšanas gadījumā, VPS mitināšanu izmanto vietnes, kurās ir daudz trafika. Tomēr tas ir lētāk nekā speciāla tīmekļa mitināšanas pakalpojuma izmantošana, jo serveri joprojām koplieto vairāki lietotāji. Lai gan jūs varat konfigurēt serveri jebkurā sev vēlamā veidā, jums joprojām būs nepieciešams īpašs sistēmas administrators, kurš parūpēsies par savu serveri. Šajā tabulā ir apkopots, kā katrs mitināšanas pakalpojums atšķiras no otra:

Kopīga tīmekļa mitināšana Specializēta tīmekļa mitināšana VPS tīmekļa mitināšana
Serveri koplieto vairākas vietnesTas piedāvā ierobežotu joslas platumu un diska vietu.Tas ir salīdzinoši lēts kopīgo izmaksu dēļ.Ja vietnes īpašniekam nav vajadzīgas lielas tehniskās prasmes.Augsta trafika dēļ serveris var palēninātiesTas piedāvā vismazāko kontroli starp trim veidi. Tas ir vismazāk drošs starp trim veidiem. Serveris ir paredzēts tikai vienai vietnei.Piedāvā lielu joslas platumu un diska vietu.Tas ir diezgan dārgs, jo netiek dalītas izmaksas.Mājas lapas īpašniekam būs jābūt tehniskām prasmēm, jo ​​viņam ir pilnīga servera kontrole.Serveris ir paredzēts rīkoties ar lielu trafiku. Tas piedāvā augstu vadību. Tas piedāvā augstu drošību. Serveri koplieto vairākas vietnes.Piedāvā lielu joslas platumu un diska vietu.Tas ir diezgan dārgs, taču lētāks nekā īpašs tīmekļa mitināšanas pakalpojums. Vietnes īpašniekam nav vajadzīgas lielas tehniskās prasmes, bet nepieciešams sistēmas administrators.Serveris ir paredzēts, lai apstrādātu lielu trafiku. Tas piedāvā augstu vadību. Tas piedāvā augstu drošību.