Kā izveidot portfeli

kā-to-make-on-tiešsaistes portfelis

Tātad jums rodas jautājums, kā izveidot tiešsaistes portfeli.

Vispirms – tas ir pamatots jautājums, kas jāuzdod! Tas noteikti ir kaut kas, par ko jums vajadzētu padomāt, neatkarīgi no tā, vai esat bizness, kas vēlas sasniegt vairāk klientu, vai indivīds, kurš meklē jaunas nodarbinātības iespējas.

Jūs, iespējams, (vismaz) nedaudz uztraucaties, ka uzdevums var izrādīties diezgan grūts, it īpaši, ja jums nav pieredzes jaunas vietnes veidošanā. Tomēr nevajag svīst. Šodien mēs risinām šo tēmu no augšas uz leju.

Kad esat pabeidzis lasīt, jūs precīzi zināt:

 • Kāpēc tiešsaistes portfelis ir svarīgs jūsu biznesam
 • Vietnes, kur var izveidot tiešsaistes portfeli
 • Kā izveidot savu tiešsaistes portfeli (soli pa solim)
 • Secinājums

Kāpēc tiešsaistes portfelis ir svarīgs?

Galvenais portfeļa lapas ieguvums ir tas, ka tas nosaka jūsu zīmolu tīmeklī. Vienīgais fakts, ka tiešsaistē tiek pieminēts jūsu bizness / pakalpojumi, dod piekļuvi miljoniem cilvēku, kuri veic pētījumu, izmantojot Google un citas meklētājprogrammas, pirms viņi pat izlemj sadarboties ar uzņēmumu vai nolīgt jaunu personu.

Tāpēc tiešsaistes portfelis ir lielisks klientu piesaistīšana vai darba atrašana rīks. Tā kā vietnes ir pieejamas visu diennakti, cilvēki var orientēties uz jūsu vietni, kad vien tā vislabāk viņiem ir piemērota.

Tas attiecas ne tikai uz klientiem, bet arī portfelis var jums palīdzēt sasniegt citus līdzīgi domājošus cilvēkus – jūsu vienaudžus tajā pašā nišā -, ar kuriem jūs varētu nodibināt partnerību, tādējādi palīdzot viens otram augt, atsaucoties uz darbu. Galu galā portfeļa pieejamība tiešsaistē ļauj jums izveidot jaunus kontaktus un paplašināt savu tīklu tādā veidā, kā citādi tas nebūtu bijis iespējams.

Visbeidzot, pateicoties modernajām vietņu tehnoloģijām, jums ir pilnīga kontrole pār savu portfeli, kas nozīmē, ka tas pilnībā atkarīgs no jums, kā jūs izvēlaties parādīt savas prasmes, pieredzi vai jebko citu, ko vēlaties atspoguļot portfelī (vairāk par to vēlāk).

Kur jūs pats varat izveidot portfeli?

tiešsaistes portfelis ir labāks
Tiešsaiste ir veids, kā iet

Šis ir galvenais jautājums, uz kuru jāatrisina, pirms mēs varam nokļūt .

Pirmkārt, vēlreiz uzsvērsim, ka galvenā prasība šeit ir spēt visu izdarīt pats, pat ja jums iepriekš nav bijusi pieredze portfeļa veidošanā (vai vietņu veidošanā).

Šis fakts nedaudz sašaurina iespējas, bet tas nebūt nenozīmē, ka cietīs galaprodukta kvalitāte. Faktiski tieši tā notiek, ka labākie vietņu veidošanas rīki – tos, kurus varat izmantot, lai izveidotu portfeli – ir patiešām viegli uztverami, modulāri un jaudīgi, nepieprasot nekādas programmēšanas zināšanas lietotāja galā.

Jo īpaši ir divi rīki, kas ir lieliski piemēroti visu veidu tiešsaistes portfeļiem – WordPress un Wix:

 • WordPress faktiski ir platforma, kas pārvalda šo vietni. Tās galvenā priekšrocība ir tā, ka tā ir bezmaksas un atvērtā pirmkoda, tai pat laikā ir ļoti universāla, elastīga un viegli lietojama, tiklīdz būsit veicis sākotnējo instalēšanu. Faktiski pašreizējie dati norāda, ka tiek izmantots WordPress gandrīz 30% no visām vietnēm tīmeklī. Tas ir visiem tur esošās vietnes!
 • Wix ir tiešsaistes vietņu veidotājs, kas balstās uz abonēšanu. Citiem vārdiem sakot – ar to ir vēl vieglāk sākt nekā WordPress – jums jāapmeklē tikai vietne Wix.com, jāaizpilda pieteikšanās veidlapa, un gandrīz nekavējoties varēsit sākt strādāt pie sava portfeļa..

Ja tas neko daudz neliecina par to, kura varētu būt labāka izvēle jums, apsveriet šo salīdzināšanas tabulu:

WordPress vai Wix tiešsaistes portfelim?
WordPressWix
Vietnes programmatūra. Tas ir dzinējs, kas jūsu tiešsaistes portfeli vada zem pārsega. Lai gan pati WordPress ir bezmaksas, jums tas jāinstalē tīmekļa serverī, kam parasti ir pievienota cenu zīme (labu iespēju sākums ir 5 USD mēnesī).Abonēšanas rīks. Pēc konta abonēšanas (ir pieejamas gan bezmaksas, gan premium dalības maksas) varat sākt strādāt pie sava portfeļa.
Lai strādātu, nepieciešams serveris.Nav jātiek galā ar serveriem vai tehniskām iestatījumiem. Tas viss ir parūpējies par jums fonā.
Paplašināms, izmantojot motīvus un spraudņus. Izmantojot motīvus un spraudņus, varat pielāgot tiešsaistes portfeļa izskatu un darbību. Motīvus un spraudņus ir viegli uzstādīt un konfigurēt – nav nepieciešama programmēšana. Ir pieejamas gan maksas, gan bezmaksas motīvu / spraudņu iespējas.Jūs varat izvēlēties vairāk nekā 500 vietņu dizainu, kā arī Wix App Market piedāvā piekļuvi papildinājumiem. Papildinājumi nedaudz imitē WordPress spraudņu darbību – tie ļauj paplašināt tiešsaistes portfeļa noklusējuma funkcionalitāti..
Programmēšanas prasmes nav vajadzīgas.Programmēšanas prasmes nav vajadzīgas.
Nepieciešams zināms komforta līmenis ar datoru lietām un vietnēm (iespējams, tas nav rīks pilnam iesācējam). Iegūst 9/10 lietošanas vienkāršības nodaļā.Piemērots pilnvērtīgam vietnes izveidošanas iesācējam. Tiek parādīts 10/10 lietošanas vienkāršības nodaļā.
WordPress nav oficiāla klientu atbalsta. Jūs saņemat tikai sava tīmekļa mitinātāja atbalstu (uzņēmums, kas pārdod jums vietu uz servera).Visu diennakti ir pieejams kvalitatīvs klientu atbalsts.

Kā izveidot savu tiešsaistes portfeli

Jūsu izvēlētā platforma – WordPress vai Wix – soli pa solim ietekmēs faktisko tiešsaistes portfeļa veidošanas procesu.

Sakarā ar šīm atšķirībām šajā rokasgrāmatā mēs pievērsīsim uzmanību “ko darīt” nevis “Kuras pogas nospiest un kādā secībā.” Tādā veidā konsultācijas būs universālas neatkarīgi no tā, kuru platformu izvēlēsities izmantot.

Ja jums ir nepieciešams konkrēts kā-tos par katras platformas izmantošanu no augšas uz leju, nekautrējieties izlasīt mūsu ceļvežus WordPress, kā arī mūsu padziļinātu pārskatu par Wix.

Tagad sāksim strādāt:

Labam tiešsaistes portfelim ir nepieciešami nedaudz kritisku elementu. Mēs apskatīsim viņus pa vienam un paskaidrosim, kā no tiem gūt maksimālu labumu.

1. solis: iegūstiet pareizo struktūru

Katram labam portfelim ir pārsteidzoši vienkārša struktūra. Tam principā ir četri galvenie elementi:

 1. Ievads (kas tu esi)
 2. Projekti – sava darba paraugs
 3. Jūsu pakalpojumi / nodarbinātības statuss
 4. Veidi, kā ar jums sazināties

Svarīgi ir tas, ka mēs galvenokārt sākam demonstrēt jūsu darbu tūlīt (2. bloks), tūlīt pēc tam, kad esam ieviesuši ievada daļu no ceļa. Tas ir svarīgi, jo tas neliek apmeklētājam lasīt garlaicīga teksta sienas, pirms viņš beidzot var nokļūt pie tā, kas viņus patiesi interesē.

Tas mūs noved pie nākamā punkta:

2. solis: izveidojiet īsu ievadu

Lai cik grūts tas varētu likties, cilvēkiem patiesībā nav īpaši rūp, kas tu esi, kamēr viņi neredz, uz ko tu esi spējīgs (ti, kamēr viņi neredz tavu darbu). Šī iemesla dēļ mēs vēlamies īsi izklāstīt ievadu.

Šī ir kombinācija, kas nekad neizdodas:

Labs foto no sevis (var būt lapas fonā) + Tavs vārds + viena iezīme tam, ko jūs darāt

Šis ir labs piemērs Anderss Norēns:

Andersa Norena piemērs, kā izveidot portfeli

Tā tas tiešām ir viss ka cilvēkiem šajā brīdī ir jāzina par jums.

Ak, un vēl viena lieta – nemaldieties, izmantojot iekraušanas ekrānus. Tas tikai padara lasāmā pieredzi sliktāku. Jums ir jāsniedz reāla informācija cik ātri vien iespējams.

3. solis: demonstrējiet savus projektus (šeit ir uzvarējusi vai zaudējusi cīņa)

Tā kā intro ir ārpus tā, šī ir vissvarīgākā jūsu tiešsaistes portfeļa sadaļa. Pavisam vienkārši – ja jūsu demonstrētais darbs nespēj sagrābt apmeklētāju – jūsu potenciālo klientu vai darba devēju -, tad neviens cits teksts nepārliecinās viņus strādāt kopā ar jums.

Lai sakārtotu lietas, rīkojieties šādi:

a) Vitrīna Tikai jūsu Best Darbs, nevis All no sava darba

Katra maza projekta iekļaušana ir viena no biežākajām kļūdām, ko cilvēki pieļauj, veidojot portfeli.

Portfelis patiesībā nav saistīts ar kvantitāti, bet gan kvalitāti. Pat ja jūs iekļautu tikai vienu, apjomīgu, satriecošu sava darba piemēru, jums joprojām būtu labāk nekā tad, ja iekļautu 20 mazus, mazvērtīgus mazos projektus.

Sākumā atlasiet labākos sava darba piemērus un piedāvājiet tikai tos!

b) Nodrošiniet katra projekta kontekstu

Vēl viena izplatīta kļūda tiešsaistes portfeļos ir koncentrēšanās tikai uz jūsu darba virsrakstiem vai vizuālajiem aspektiem.

Citiem vārdiem sakot, ne tikai demonstrējiet attēlus vai nosaukumus, ko izdarījāt, vai arī uzņēmumus, kuros strādājāt. Tā vietā koncentrējieties uz to, kā jūs varat sniegt vērtību.

Runājiet par sasniegtajiem mērķiem un to, kā jūsu līdzdalība to padarīja iespējamu. Tas nodrošina daudz kontekstu un stāsta lasītājam, kāpēc projekts bija veiksmīgs.

Šis ir lielisks piemērs, kā to var izpildīt, autors Sadoks:

Sadok projekta demonstrācijas piemērs

c) Pārliecinieties, ka tas ir aktuāls

Tas ir vienkārši. Jūs nevēlaties, lai jaunākais portfeļa ieraksts būtu jau divus gadus vecs.

Vienmēr tiecieties, lai portfolio tiktu parādīts vismaz viens pašreizējais projekts. Vēlams uz vietas nr.1.

4. solis: skaidri norādiet, kas ir darījums

Nākamā portfeļa sadaļa ir par jūsu pakalpojumiem (ja esat brīvmākslinieks) vai par skaidra ziņojuma sniegšanu, ka esat pieejams darbam (ja meklējat darbu).

Paturiet prātā – tas attiecas ne tikai uz vienkāršu virsrakstu “nolīgt mani”. Mums ir vajadzīgs kaut kas vairāk, lai noslēgtu darījumu.

Šobrīd jūsu potenciālais klients, kurš lasa portfeli, jau interesējas par to, ko jūs darāt (viņi tikko ir tikuši galā ar jūsu projektu sarakstu), tāpēc tagad ir pienācis laiks dot viņiem pēdējo galvu, lai jūs uzrunātu..

a) Uzskaitiet galvenos sasniegumus un prasmes

Ir dažādi veidi, kā jūs varat pasniegt savas prasmes. Sākumā to var izdarīt vienkāršā saraksta formā. Tomēr mūsdienīgāka metode ir atsevišķu bloku izmantošana, kas mazliet vairāk koncentrējas uz katru prasmi, kuru jūs ienesat pie galda.

Šis ir piemērs Denīze Čandlere:

Denīzes demonstrēšanas prasmes

Kā redzat – tas izskatās diezgan vienkārši un viegli uztverams. Šīs prezentācijas formas galvenā priekšrocība ir tā, ka tā ļauj lasītājam ātri aplūkot jūsu prasmes, neraujoties no ilgstoša teksta apraksta..

Runājot par galvenajiem sasniegumiem, šeit ir jārunā par nākamo:

b) Iekļaujiet atsauksmes

Ja jums tie ir, atsauksmes var būt neticami spēcīgs elements, kad mācāties izveidot savu darbu portfeli, un, iespējams, labākais veids, kā pierādīt, ka jūsu sasniegumi un vērtība, ko jūs varat dot, patiešām ir reāli.

Šis ir lielisks piemērs Metjū Fārlijs:

Matēts liecību piemērs

Atsauksmju struktūra ir diezgan vienkārša. Nepieciešamais minimums ir klientu / darba devēju vārdi un ātrs teksta bloks par to, kāpēc viņiem patika sadarboties ar jums. Ja jūs varat arī iegūt dažus savu klientu attēlus, tas dod jums bonusa punktus.

Vai jums nav atsauksmes? Bez sviedriem – jūs vienmēr varat sazināties ar bijušajiem klientiem vai darba devējiem pa e-pastu un vienkārši lūgt viņiem atsauksmes tieši. Mēs garantējam, ka viņi neiebildīs, un labprāt jums palīdzēs.

c) Pieminiet savu izglītību (pēc izvēles)

Jūsu formālā izglītība ne vienmēr ir kaut kas svarīgs noteiktās jomās vai nozarēs. Ja tas ietekmē jūsu pašu, neaizmirstiet to pieminēt savā portfolio, arī padariet to par redzamu elementu, lai neviens to nepalaistu garām.

Tomēr jūs varat izlaist visu, sākot no vidusskolas un agrāk. Universitātes, profesionālie kursi, nozares apmācība, kas jums ir bijusi, – tām ir nozīme!

d) uzskaitiet savus pakalpojumus / nodarbinātības statusu

Vispārējs īkšķis par šīm lietām ir tāds, ka jums nevajadzētu būt atkarīgam no tā, vai cilvēki prot lasīt starp rindiņām. Ja vēlaties, lai viņi kaut ko izdarītu, jums tas jāsaka atklāti:

 • Ja jūs šobrīd meklējat savu nākamo nodarbinātību, pārliecinieties, vai tas ir skaidrs šajā portfeļa sadaļā. Šajā brīdī varat arī izveidot saiti uz savu CV, ja tie ir svarīgi jūsu nozarē.
 • Ja esat brīvmākslinieks, kurš ir gatavs uzņemt jaunus klientus, uzskaitiet īpašos piedāvātos pakalpojumus, kā arī visu, kas klientam būtu jāzina – cenas, darbības joma utt..

5. solis: atvieglojiet jūsu sasniegšanu

Tagad pienāk pēdējā daļa – dodot cilvēkiem iespēju ar jums sazināties.

Par laimi, tas ir ļoti viegli, izmantojot modernus rīkus, piemēram, WordPress vai Wix.

 • Izmantojot WordPress, viss, kas jums nepieciešams, ir spraudnis ar nosaukumu Sazinieties ar 7. veidlapu.
 • Izmantojot Wix, jūs varat pievienot kontakta formu savam portfelim tieši no galvenā Wix veidotāja rīka.

Svarīga kontaktinformācijas detaļa ir tāda, ka jums tās jāiekļauj tikai sava portfeļa pašā apakšā.

Pārliecinieties, ka tas ir pieejams visās ierīcēs

Mūsdienās pieaugušie ASV tērē laikietilpīgāku saturu mobilajām ierīcēm, nevis darbvirsmai. Šī iemesla dēļ jums noteikti jāpārliecinās, ka jūsu portfelis izskatās tikpat labs iPhone, Android ierīcēs un planšetdatoros, kā tas ir standarta galda datorā.

Veidojot portfeli, neriskējiet meklēt dīvainas dizaina tendences

Rīki, piemēram, WordPress un Wix, piedāvā jums daudz dizainu, no kuriem izvēlēties, kas padara to pavisam vienkāršu, lai pazaudētu sevi visā, un galu galā rodas kaut kas, kas, kaut arī izskatās labi, varētu nebūt optimālākie.

Lai glābtu sevi no nepatikšanām, vienmēr tiecieties pēc minimāla dizaina. Viņi nekad neiziet no modes!

Piemēram, ja kā savu izvēlēto platformu esat izvēlējies WordPress, varat izmantot bezmaksas motīvu, piemēram Formā lai iegūtu jauku minimālistisku izskatu:

Formaina tēma

Secinājums: vai jūsu tiešsaistes portfelis ir gatavs??

Tas apkopo mūsu ceļvedi par to, kā izveidot tiešsaistes portfeli. Veicot visas darbības šeit, jums vajadzēs laiku, bet tā ir laba lieta vairāku iemeslu dēļ:

 • a) Jums noteikti vajadzētu pavadīt daudz laika sava portfeļa veidošanai, tikai lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā. Galu galā – jūs esat atkarīgs no šī portfeļa, lai piesaistītu jaunus klientus vai nodarbinātības iespējas. Tāpēc tas ir pelnījis jūsu vislielāko uzmanību.
 • b) Kaut arī jūs kādu laiku pavada datora priekšā, veidojot portfeli, jūs tomēr izvairāties no tādām lietām kā kodēšanas iemācīšanās. Tā vietā jūs ieguldāt laiku tur, kur tam ir nozīme – sava portfeļa gaļai!

Dienas beigās lieliska lieta, veidojot savu portfeli tiešsaistē, ir tas, ka jūs varat atgriezties pie tā jebkurā laikā un regulāri atjaunināt lietas. Šīs ir tādas priekšrocības, kuras jums piešķir tādi rīki kā WordPress un Wix.

Vai esat izvēlējies rīku, ar kuru veidosit savu portfeli?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me