Kā pievienot CDN WordPress vietnei

CDN pievienošana WordPress vietnei

Mūsdienās vietnes ir kļuvušas dinamiskākas un bagātākas saturā, kas var palielināt sākotnējās ielādes laiku apmeklētājiem no citām pasaules valstīm.

Vidējais lapas izmērs ir vairāk nekā 2 MB – tas ir gandrīz divreiz vairāk nekā pirms 3 gadiem.

Bet kā jūs varētu zināt, lēnākām vietnēm nav lielas nozīmes, ja runa ir par vispārējo lietotāju pieredzi, SEO un Google klasifikāciju.

Kā norāda Google, vidējam vietnes vidējais augšupielādes laiks ir mazāk par sekundi.

Ieviests CDN
Kad pārslēdzāmies uz Cloudflare DNS, vidējais ielādes laiks no ~ 700ms līdz ~ 200 ms.

Lēnākas vietnes veicina mazāk apmierinošu lietotāju pieredzi, kas Google vispār nepatīk, un tas ir vēl sliktāk mobilajās ierīcēs. Šeit noder WordPress CDN (satura piegādes tīkls) pakalpojums.

Šajā rakstā mēs runāsim par to, kā WordPress CDN pakalpojums var palīdzēt paātrināt jūsu vietnes darbību un parādīs dažādas iespējas CDN pakalpojuma integrēšanai ar jūsu WordPress vietni.. 

Kā pievienot CDN WordPress vietnei (satura rādītājs):

  1. Kas ir CDN?
  2. Kā darbojas CDN?
  3. Vai man ir nepieciešams CDN WordPress?
  4. Tautas CDN nodrošinātāji
  5. CDN ieguvuma priekšrocības WordPress

Kas ir CDN?

Satura piegādes tīkls vai CDN tiek izmantots, lai nekavējoties piegādātu saturu galalietotājam. Web lapas ielādēšana prasa laiku, ja serveris tiek piesprausts katram pieprasījumam, īpaši, ja serveris atrodas tālu no lietotāja.

To sauc arī par latentumu, kuru CDN izveidoja, lai pārvarētu. Tā vietā, lai piespraustu tīmekļa serveri katram pieprasījumam; CDN saglabā tīmekļa lapas kopiju un piegādā to tiešajam lietotājam katram nākamajam pieprasījumam no tuvākā servera.

kas ir CDN

Avots: KeyCDN

Šis attēls ir ņemts no KeyCDN. Tas parāda, kā CDN serveris kešatmiņā saglabā CSS failu, kas no sākotnējā servera tiek pieprasīts tikai vienu reizi, un no nākamajiem pieprasījumiem tiek piegādāts no CDN servera..

Kā darbojas CDN?

Lai saprastu, kā darbojas CDN, ir svarīgi saprast, kāpēc CDN vispirms bija vajadzīgs. Vietne tiek mitināta tīmekļa serverī, kuram ir viena fiziska atrašanās vieta. Ja lietotājs atrodas netālu no šī servera vietas, tad no tīmekļa servera piegādātais saturs būs ātrāks, salīdzinot ar lietotāju, kurš pārlūko no citas pasaules malas.

Piemēram, ja tīmekļa serveris atrodas Londonā, Lielbritānijā; Lietotājs, kurš pārlūko no Vācijas vai Spānijas, saņems ātrāku atbildi, salīdzinot ar lietotāju, kurš visu laiku pārlūko no Krievijas.

CDN serveru tīkls

CDN serveri, kas piegādā saturu lietotājiem sava domēna ietvaros

Lai izvairītos no šī latentā satura piegādes; CDN izveido šo tīmekļa lapu kopijas un glabā tās savos serveros visā pasaulē. Lai nodrošinātu ātrāku piegādi katram lietotājam, CDN izmanto savus PoP (klātbūtnes punktus), kas atrodas vairākās vietās visā pasaulē. Šajos PoP ir vairāki serveri, kas atbild par satura piegādi lietotājam, kurš apmeklē vietni, ievērojot tās parametrus. CDN piegādā gan statisku, gan dinamisku saturu, kas ietver multivides failus, HTML, JavaScript un CSS failus.

Vai man ir nepieciešams CDN WordPress vietnē?

CDN ir būtiska ikvienai vietnei, kurai ir globāla auditorija. Nav svarīgi, vai jūs pārvaldāt emuāru vai tiešsaistes veikalu, satura piegādes tīkls (CDN) ievērojami uzlabo lietotāju pieredzi un palielina kopējo produktivitāti.

CDN pakalpojumi tiek plaši izmantoti, un tie kļūst populāri WordPress lietotāju vidū, kuri vēlas piedāvāt labāku pieredzi saviem lietotājiem. Uzņēmumu saraksts, kas izmanto CDN pakalpojumus, ir milzīgs – digitālās aģentūras; Izklaide; Veselības aprūpe; E-komercija; Izglītība un reklāma, lai nosauktu dažus.

Ir viens izņēmums, kad CDN varētu nebūt labākais risinājums. Ja jūs vadāt stingri lokalizētu biznesu un lielākā daļa mērķauditorijas pieder pie jūsu teritorijas, tad CDN izmantošana faktiski var pasliktināt situāciju. Tas ir tāpēc, ka tas pievienos papildu nevajadzīgu CDN serveru slāni, kas nav vajadzīgs, jo faktiskais tīmekļa serveris ir sasniedzams un satura piegādei nav nepieciešams cits resurss.

Populārie CDN nodrošinātāji un iestatīšanas process (soli pa solim)

Ir daudzi uzņēmumi, kas piedāvā CDN pakalpojumus, un tiem ir dažādas paketes, no kurām izvēlēties. Mēs iesakām veikt pētījumu pirms ieguldīšanas pakalpojumu sniedzējā. Sākumā varat apsvērt sekojošo.

  1. Mākoņa uzliesmojums
  2. StackPath
  3. Sucuri
  4. KeyCDN

Jūs varat atrast vairāk uzticami CDN pakalpojumi šajā salīdzinājumā.

Agrāk tas bija mazliet izaicinājums, integrējot CDN WordPress vietnē, jo tas daudzās vietās bija jākonfigurē. Tagad, kad parādījās moderni spraudņi, lietas ir mainījušās; CDN pievienošana WordPress vietnei ir tikai dažu soļu jautājums.

1) Mākoņa aizdegšanās CDN Iestatīšanas process

Nākamais CDN, kuru mēs integrēsim mūsu WordPress vietnē, ir Cloudflare. Arī šis CDN ir ļoti populārs WordPress lietotāju vidū tā veiktspējas, drošības un BEZMAKSAS abonēšanas dēļ.

Lai sāktu darbu ar CloudFlare, apmeklējiet viņu vietni un augšējā navigācijā noklikšķiniet uz saites Reģistrēties. Pēc tam ievadiet savu e-pastu un paroli un noklikšķiniet uz pogas Izveidot kontu.

Darba sākšana ar mākoņa aizdegšanos

Kad konts ir izveidots, jums tiks lūgts pievienot vietni.

Vietnes pievienošana Cloudflare

Ievadiet savas vietnes URL un noklikšķiniet uz pogas Pievienot vietni, lai turpinātu.

Nākamajā ekrānā atlasiet abonēšanas plānu, kuru vēlaties izveidot ar Cloudflare. Šajā rakstā mēs izmantosim BEZMAKSAS versiju.

Cloudflare plāna izvēle

Pēc abonēšanas plāna apstiprināšanas vietne skenēs jūsu DNS ierakstu.

Noklikšķiniet uz Turpināt, lai saņemtu jaunus vārdu serverus.

Mākoņa uzliesmošanas DNS

Aizvietojiet esošos vārdu serverus no vietņu serveriem, kurus nodrošina Cloudflare, un noklikšķiniet uz Turpināt. Pārslēgšana var aizņemt apmēram 24 stundas, un pēc tam, kad būsit izdarījis, redzēsit, ka statuss ir aktivizēts, un jūsu vietnes saturs tiks piegādāts no Cloudflare serveriem..

Lai integrētu jebkuru CDN WordPress vietnē, procesi ir gandrīz vienādi. Tomēr pirms ieguldīšanas tajā ir svarīgi analizēt, kurš CDN sniedzējs var jums labāk kalpot. Galvenais mērķis varētu būt viens un tas pats, taču tiem visiem ir atšķirīgas iespējas un cenas.

2) StackPath CDN iestatīšanas process

StackPath (iepriekš MaxCDN) ir viens no pazīstamākajiem nosaukumiem CDN nozarē. Viņi piedāvā CDN plānus, kā arī CDN un vietnes ugunsmūra plānu apvienojumu. Abi plāni piedāvā bezmaksas mēnesi ilgu izmēģinājumu, ko mēs izmantosim šajā apmācībā.

Lai sāktu, apmeklējiet vietni un dodieties uz Produkti> Apmales pakalpojumi> CDN. Pēc tam ritiniet lapu uz leju, līdz tiek parādīta sadaļa Sākt darbu šodien, izvēlieties tikai CDN un pēc tam noklikšķiniet uz Sāc Poga.

StackPath sākšana

Lai izveidotu kontu, varat ievadīt e-pastu un paroli vai arī varat reģistrēties esošā Google, Facebook vai Github kontā.

Kad esat izveidojis kontu, atlasiet Vietņu un lietojumprogrammu pakalpojumi.

Stackpath pakalpojuma izvēle

Nākamajā lapā izvēlieties CDN un pēc tam konfigurējiet maksājuma veidu un noklikšķiniet uz Turpināt.

Pēc tam jums būs jāizveido vietne, ievadot savu domēna vārdu.

Vietnes izcelsmes pievienošana StackPath

Noklikšķiniet uz Turpināt un pēc tam ievadiet sava mitināšanas servera IP adresi. Parasti šo informāciju varat atrast cPanel.

Vietnes pievienošana Stackpath

Pēdējais solis ir atjaunināt DNS iestatījumus un norādīt tos uz StackPath tīklu. Jums būs jāizveido A ieraksts un jāievada StackPath sniegtā informācija. Būs nepieciešamas 24 stundas, līdz izmaiņas stāsies spēkā, tāpēc neaizmirstiet pārbaudīt savu vietni, lai pārliecinātos, ka viss darbojas.

3) Sucuri CDN iestatīšanas process

Sucuri ir populārs drošības spraudnis, kas rūdīs jūsu WordPress vietni un pasargās to no hakeriem. Viņiem ir diezgan stabila drošības platforma, kas ne tikai nodrošinās jūsu vietnes drošību un skenēs to pret ļaunprātīgu programmatūru, bet arī nodrošinās jūs ar dažādām ātruma optimizācijām..

Viņi arī piedāvā savrupu ugunsmūri, kurā ir iebūvēts jūsu vietnes CDN. Plāni sākas ar USD 9,99 mēnesī un tiek nodrošināti ar 30 dienu naudas atdošanas garantiju.

Lai sāktu darbu ar Sucuri CDN, apmeklējiet viņu vietni un pēc tam nolaižamajā izvēlnē Produkti izvēlieties Vietnes ugunsmūris. Par šo apmācību mēs pierakstīsimies pamatplānam.

Pierakstīšanās Sucuri kontā

Izveidojiet kontu un pievienojiet norēķinu informāciju.

Sukuru konta izveidošana

Pēc tam jūs varēsit pievienot savu vietni, ievadot savu domēna vārdu un atlasot opciju “Es vēlos izmantot Sucuri DNS serverus”..

Vietnes pievienošana sucuri

Pēdējais solis ir atjaunināt jūsu DNS informāciju, pievienojot A ierakstu un norādot to uz Sucuri DNS serveriem.

DNS izmaiņu izplatīšana var aizņemt līdz 48 stundām, lai gan Sucuri saka, ka tās var notikt 6 stundu laikā, tāpēc noteikti pārbaudiet savu vietni, lai pārliecinātos, ka viss ir iestatīts pareizi.

4) KeyCDN Iestatīšanas process

Šis ir viens no augstas veiktspējas un plaši izmantotajiem CDN. Jūs varat izmēģināt viņu pakalpojumus, reģistrējoties viņu izmēģinājuma versijai. Šajā rakstā mēs izmantosim arī viņu izmēģinājuma versiju.

KeyCDN reģistrācija

Apmeklējiet viņu oficiālo vietni un izveidojiet kontu. Kad konts ir izveidots, uz jūsu e-pasta adresi tiks nosūtīts apstiprinājuma e-pasts. Apstiprinot e-pastu, jūsu konts tiks aktivizēts un jūs varēsit piekļūt informācijas panelim.

KeyCDN informācijas panelis

Lai pievienotu zonu savai vietnei un ģenerētu CDN URL, sānu izvēlnē dodieties uz Zonas.

KeyCDN zona

Lai saglabātu izmaiņas, noklikšķiniet uz pogas Saglabāt. Jūsu zonas aktivizēšana prasīs dažas minūtes, un pēc tās aktivizēšanas jūs redzēsit statusu Aktīvs. Nākamais solis ir tīrīšana no nolaižamās izvēlnes Pārvaldīt sadaļā Darbības.

KeyCDN zonas URL

Nokopējiet zonas URL un saglabājiet to nākamajai darbībai.

Spraudņa instalēšana

Iepriekš minētajā solī mēs veiksmīgi izveidojām CDN pakalpojumu mūsu WordPress vietnei. Tagad mums ir jākonfigurē mūsu WordPress vietne, lai tā varētu pareizi darboties ar CDN pakalpojumu. Lai to izdarītu, mums ir jāpieprasa viena spraudņa instalēšana mūsu WordPress vietnē.

Piesakieties savā WordPress informācijas panelī un no pievienojumprogrammas opcijas Pievienojiet jaunu spraudni. Meklēt Breeze – WordPress kešatmiņas spraudnis.

Vēsma spraudnis

Pēc instalēšanas aktivizējiet spraudni un dodieties uz tā iestatījumiem. Noklikšķiniet uz cilnes CDN un no KeyCDN informācijas paneļa ielīmējiet zonas URL, kuru jau esat nokopējis.

Vēsma spraudņa iestatījumi

Klikšķiniet uz Saglabāt izmaiņas lai ieviestu CDN.

Tieši tā! Jūs esat veiksmīgi integrējis CDN savā WordPress vietnē. Lai apstiprinātu integrāciju, pārlūkojiet savu vietni jebkurā tīmekļa pārlūkprogrammā un piekļūstiet tās avota kodam. Ja integrācija bija veiksmīga, redzēsit, ka faili tiek lejupielādēti, izmantojot KeyCDN serverus.

KeyCDN pārbaude

CDN ieguvuma priekšrocības WordPress

WordPress ir satura pārvaldības sistēma, kas patērē diezgan daudz gan statisku, gan dinamisku datu. Parasti WordPress vietne ir veidota uz veidnes vai motīva un izmanto dažas no tās funkcijām caur spraudņiem. Tāds saturs kā galvenes, kājenes, reklāmkarogu attēli un izvēlne nemainās ļoti bieži, un CDN pakalpojums tos var kešatmiņā. Bez kešatmiņas saglabāšanas CDN piedāvā arī citas priekšrocības.

CDN priekšrocības

Ietaupa joslas platumu

Tā kā CDN saglabā kešatmiņā saturu un piegādā pats savu kopiju, faktiski neielādējoties no tīmekļa servera, tas jums ietaupīs daudz joslas platuma. Tas var neizklausīties liels, taču tas var ietaupīt lielus dolārus serveru izmaksās vietnēm ar lielu trafiku.

Drošība

Drošība ir viens no WordPress lietotājiem aktuālākajiem jautājumiem, taču to var novērst, izmantojot CDN WordPress vietnē. CDN pastiprina drošību, jo tas ir optimizēts, lai identificētu tādus bēdīgus drošības draudus kā izplatīts pakalpojumu atteikšanas (DDoS) uzbrukums un surogātpastu darbības, izmantojot robotprogrammatūras un skriptus.

Risināt intensīvu satiksmi

Vietnes ar lielu trafika daudzumu var izmantot CDN serveru tīklu. Kešatmiņā saglabātais saturs ir viegli pieejams tiešajam lietotājam, pat ja tīmekļa serveris ir ielādēts ar jauniem pieprasījumiem.

Ātrums

Tas ievērojami uzlabo lapas ielādes ātrumu, jo samazina latentuma efektu, piegādājot kešatmiņā saglabātu saturu, kas glabājas vienā no daudzajiem serveriem, kas atrodas visā pasaulē. Tas veicina lietotāju pieredzi un samazina arī atlēcienu līmeni, jo lietotājiem ir tendence vairāk laika pavadīt jūsu vietnē.

Augstāks SEO vērtējums

Iepriekš mēs minējām, ka Google dod priekšroku ātrām vietnēm. Izmantojot CDN, jūsu vietnes veiktspēja tiks dramatiski uzlabota, tāpēc ir tikai dabiski cerēt, ka jūsu vietne labāk ierindosies meklētājprogrammās.

Labāka pieejamība

Visbeidzot, izmantojot CDN, jums nav jāuztraucas par vietnes samazināšanos, jo jūsu serveris cieš no dīkstāves. Tā kā CDN nodrošina kešatmiņā saglabātu saturu no vairākiem serveriem, ja viens serveris nav pieejams, CDN vienkārši piegādās jūsu vietni no cita servera.

Noslēguma domas

Šajā rakstā mēs apspriedām, kas ir CDN un kā tas darbojas. Mēs apskatījām arī dažus populāros CDN sniedzējus un izpētījām, kā dažus no tiem integrēt WordPress vietnē. Mēs arī sapratām, kādas priekšrocības CDN var dot vietnei, un tāda veida uzņēmumus, kuri jau izmanto CDN savās vietnēs, lai nodrošinātu labāku lietotāju pieredzi. Dalieties pieredzē ar savu CDN nodrošinātāju.