Kā pārslēgt tīmekļa mitinātājus uz jūsu WordPress vietni


Kā mainīt tīmekļa mitinātājusIzdomāt, kā mainīt tīmekļa mitinātājus, var būt grūts uzdevums. Tomēr ir vairāki iemesli, kāpēc jums to vajadzētu darīt.

Vietnes mitināšanas vietne ietekmē daudzas lietas – drošību, vietnes ātrumu un dublējumus. Turklāt ir daudz veidu tīmekļa mitināšanas, un jums jāpārliecinās, ka esat izvēlējies piemērotāko savām vajadzībām.

Ja pašreizējais pakalpojumu sniedzējs tos vairs neizpilda, ir pienācis laiks pārmaiņām.

Kā jūs pārvietojat savu vietni no viena resursdatora uz otru? Tieši par to mēs runāsim šajā pārskatā.

Gatavs? Tad iesim!

Īsa piezīme: Daži no labākajiem WordPress mitināšanas pakalpojumu sniedzējiem piedāvā bezmaksas migrācijas pakalpojumus. Tas nozīmē, ka viņi parūpēsies par visu, kas nepieciešams, lai jūs aizstātu tīmekļa mitinātājus. Pirms sākat šādus procesus, ir vērts sazināties ar jauno pakalpojumu sniedzēju.

Apkopojiet savus resursus

Lai pārslēgtos no viena tīmekļa resursdatora uz otru, jums būs nepieciešams:

 • Piekļuve abiem mitināšanas kontiem – Procesa laikā jums būs jāveic dažas izmaiņas gan vecajā, gan jaunajā mitināšanas kontā. Ja neesat pārliecināts par abiem pieteikšanās akreditācijas datiem, tagad ir pienācis laiks to uzzināt.
 • Piekļuve savai datu bāzei – Lai pārvietotos no viena tīmekļa resursdatora uz citu, ir nepieciešama piekļuve jūsu vietnes datu bāzei. Tas bieži notiek jūsu mitināšanas konta administrēšanas apgabalā, kas nozīmē, ka ir vēl viens iemesls pārliecināties, ka zināt, kā tur nokļūt.
 • FTP klients – Visos gadījumos, par kuriem mēs diskutējam tālāk, ir nepieciešama datu pārvietošana no vai uz FTP serveri. Lai to izdarītu, jums ir nepieciešams FTP klients. Lielisks bezmaksas variants ir FileZilla, bet jūs varat izmantot jebkuru klientu pēc jūsu izvēles.
 • Teksta redaktors – Svarīgu failu modificēšanai ir nepieciešams arī koda redaktors. Viens no labākajiem variantiem ir Notepad++ (tas ir arī bez maksas), taču jūs varat doties ar visu, ko vēlaties.

Vai jums viss ir kopā? Atdzesē, pēc tam pārdomāsim, kā mainīt WordPress vietnes tīmekļa mitinātājus.

Vietnes pārvietošana no viena resursdatora uz otru manuāli

Mēs sāksim, slēdzi veicot manuāli. Ja jūs meklējat risinājumu, kas izmanto WordPress spraudni, vienkārši ritiniet tālāk uz leju.

1. Dublējiet failus

Pirmais, kas jādara, ir dublēt vietnes failus. Tas, iespējams, prasīs visilgāko laiku, tāpēc sāksim ar to. Pirmais solis ir pieteikšanās FTP serverī. Vienkārši aktivizējiet FTP klientu, par kuru runājām, ievietojiet savus akreditācijas datus un izveidojiet savienojumu.

Pēc tam atrodiet savas WordPress vietnes saknes direktoriju (ja tā pēc noklusējuma nav galvenā lapa) un atzīmējiet visus failus.

kā pārslēgt tīmekļa mitinātājus - pārsūtīt WordPress failus ar

Ņemiet vērā, ka jūsu vietnē var būt faili, kas pēc noklusējuma nav redzami (piemēram, .htaccess). Tāpēc pārliecinieties, ka arī jūsu FTP klients parāda šos failus. FileZilla šo iespēju atradīsit zem Serveris> Piespiest parādīt slēptos failus.

Kad visi faili ir atzīmēti, kopējiet tos uz datora direktoriju. Atkarībā no jūsu vietnes lieluma tas var aizņemt kādu laiku, lai mēs pa to laiku varētu pāriet uz otro darbību.

2. Eksportējiet datu bāzi

Datubāze ir jūsu vietnes otrā daļa. Veids, kā jūs tam piekļūstat, dažādiem resursdatoriem atšķiras. Vairumā gadījumu jūs nonākat phpMyAdmin:

phpmyadmin galvenais panelis

Kreisajā pusē atlasiet datu bāzi, kuru vēlaties eksportēt. Ja nezināt, kurš no tiem ir, vienkārši pārbaudiet wp-config.php jūsu pašreizējās vietnes fails, kurā teikts:

definēt ('DB_NAME', 'database_name_here');

Tas jums pateiks datu bāzes nosaukumu, kuru jūsu vietne izmanto.

Pēc tam dodieties uz Eksportēt cilne.

eksportēt datu bāzi, lai pārslēgtu tīmekļa mitinātājus

Izvēlieties Pielāgots zem Eksporta metode. Izvēlnē veiciet šādas izvēles:

 • Formāts – atstāt kā SQL.
 • Galdi – Atzīmējiet visas tabulas, kuras vēlaties eksportēt. Parasti tas ir viss. Atspējojiet jebkuru, ja jums ir labs iemesls (piemēram, ja mitināt datubāzes vairākām vietnēm ar dažādiem prefiksiem).
 • Izeja – Komplekts Saspiešana uz rāvējslēdzējs vai gzipped lai lejupielāde būtu ātrāka.
 • Formātam specifiskas iespējas – Atstājiet visu, kā ir.
 • Objektu izveides iespējas – noteikti atlasiet Pievienojiet pilēšanas tabulu / SKATĪT / PROCEDŪRU / FUNKCIJU / PASĀKUMU / TRIGGER.
 • Datu izveides iespējas – Atstājiet visu, kā ir.

Kad esat pabeidzis, noklikšķiniet uz Ej apakšā. Tā rezultātā vajadzētu lejupielādēt failu. Saglabājiet saspiesto datu bāzi datorā un pārejiet pie nākamās darbības.

3. Izveidojiet datu bāzi savā jaunajā saimniekdatorā

Tagad ir pienācis laiks izveidot jaunu māju tikko eksportētajai datu bāzei. Dodieties pie sava jaunā resursdatora un piesakieties savā kontā. Atrodiet sadaļu, kas attiecas uz MySQL datu bāzēm.

Izveidojiet šo:

 1. Jauna datu bāze
 2. Datubāzes lietotājs ar visām šīs datu bāzes privilēģijām
 3. Drošas datu bāzes lietotāja parole

Pierakstiet visus trīs, jums tie drīz būs nepieciešami. Uzziniet arī sava MySQL servera vārdu. Daudzos gadījumos tas tā būs vietējais īpašnieks bet pārliecinieties par savu mitināšanas pakalpojumu sniedzēju.

4. Rediģēt Config.php

Tagad vietņu failu lejupielādei vajadzētu būt pabeigtai. Ja tas tā ir, ir pienācis laiks doties uz direktoriju, kurā tos saglabājāt, un atrast failu ar nosaukumu wp-config.php.

Tas ir svarīgs sistēmas fails, kas cita starpā kontrolē saziņu starp jūsu vietnes failu sistēmu un datu bāzi.

Pirmais, kas jums jādara, ir izveidot esošā faila kopiju un glabāt to kaut kur droši. Pēc tam ar teksta redaktoru atveriet oriģinālu un atrodiet šo sadaļu:

definēt ('DB_NAME', 'database_name_here');

/ ** MySQL datu bāzes lietotājvārds * /
definēt ('DB_USER', 'lietotājvārds_šeit');

/ ** MySQL datu bāzes parole * /
definēt ('DB_PASSWORD', 'password_here');

/ ** MySQL resursdators * /
define ('DB_HOST', 'localhost');

Nomainiet to, kur teikts datu bāzes_vārds_šeit, lietotājvārds_šeit un parole_šeit ar iepriekš izveidoto datu bāzes vārdu, lietotājvārdu un paroli. Ņemiet vērā, ka jūsu gadījumā tas patiesībā neteiks datu bāzes_vārds_šeit utt., bet saturēs informāciju par jūsu pašreizējo resursdatoru. Tie būs tādā pašā stāvoklī.

Turklāt noteikti ievietojiet MySQL servera informāciju vietējais īpašnieks (vai atstājiet to tā, kā izmanto jūsu mitināšanas pakalpojumu sniedzējs vietējais īpašnieks šim iestatījumam). Kad esat pabeidzis, saglabājiet failu.

5. Augšupielādējiet savus failus jaunajā resursdatorā

Kad tas viss ir pabeigts, jūs varat sākt procesu apgrieztā virzienā. Pirmais solis ir augšupielādēt failus uz jauno hostinga pakalpojumu sniedzēju serveri. Tas, iespējams, prasīs daudz laika, lai mēs varētu to sākt un veikt citas darbības tā darbības laikā.

Tagad jūs zināt urbi. Aktivizējiet savu FTP klientu un šoreiz izveidojiet savienojumu ar jauno serveri. Īss brīdinājums: parasti jūs izmantojat vietnes URL, lai izveidotu savienojumu, izmantojot FTP. Šajā gadījumā domēns joprojām norāda uz jūsu veco serveri, tāpēc tas nedarbosies.

Ir risinājums, kura vietā tiek izmantota jūsu jaunā servera IP adrese. Parasti to varat atrast savā mitināšanas kontā. Ja nē, noteikti sazinieties ar atbalsta dienestu – viņiem vajadzētu būt spējīgiem jums palīdzēt.

Kad esat pabeidzis, atrodiet failus, kurus lejupielādējāt agrāk, un augšupielādējiet tos (ieskaitot modificētos config.php fails) saknes direktorijā. Kad augšupielāde ir sākusies, pārejiet pie nākamās darbības.

6. Importējiet datu bāzi

Tikmēr mēs varam veltīt laiku datu bāzes importēšanai. Šim nolūkam piesakieties datu bāzes administrēšanas rīkā savā jaunajā serverī. Mēs pieņemsim, ka tas atkal ir phpMyAdmin.

No saraksta atlasiet iepriekš izveidoto datu bāzi un izvēlieties Importēt ekrāna augšdaļā.

importēt datu bāzi, lai pārslēgtu tīmekļa mitinātājus

Noklikšķiniet uz Pārlūkot un atlasiet failu, kuru eksportējāt agrāk. Pēc tam ritiniet uz leju un noklikšķiniet Ej. Pēc tam sāksies importēšana.

Laiks, kas nepieciešams, lai pabeigtu, ir atkarīgs no jūsu datu bāzes lieluma. Kad tas būs izdarīts, jūs saņemsit veiksmes ziņojumu.

Neobligāti: nomainiet veco URL datu bāzē

Ja jūs ne tikai pārvietojat savu vietni uz jaunu tīmekļa mitinātāju, bet arī maināt savu URL, ir jāveic viens papildu solis. Šajā gadījumā atsauces uz veco URL datu bāzē ir jāaizstāj ar jauno. Ja jums to nav, visa veida lietas noiet greizi!

Ir vairāki veidi, kā to izdarīt. Vienkāršākais, ko esmu atradis, ir Meklēt Aizstāt DB skriptu. Jūs to varat lejupielādēt bez maksas (apmaiņā pret jūsu e-pasta adresi). Vienkārši augšupielādējiet to savas vietnes direktorijā (slepenā mapē) un pārejiet tur, izmantojot pārlūkprogrammu.

meklēšana aizstāt datu bāzes skriptu palīdz pārslēgt tīmekļa mitinātājus

Augšējos laukos vienkārši ievietojiet veco un jauno URL. Visam pārējam parasti vajadzētu palikt tā, kā ir. Izmantojiet sausa skriet pogu, lai pārbaudītu visu. Kad viss izskatās labi, veiciet tiešraidi.

Svarīgi: nekādā gadījumā neatstājiet skriptu serverī, kad tas ir izdarīts. Tas ir ļoti spēcīgs un var nodarīt reālu kaitējumu jūsu vietnei, ja kāds cits to atrod.

Ja skripts jums neder, varat arī to izdarīt aizstāt URL, izmantojot SQL komandas.

7. Mainiet savu DNS serveri

Kad esat pabeidzis visu iepriekš minēto, ir pienācis laiks ievietot savu URL uz jauno serveri. Tas nozīmē mainīt DNS servera iestatījumus.

Process ir atkarīgs no jūsu domēna reģistrācijas vietas. Piemēram, ja esat reģistrējies pie vecā mitināšanas pakalpojumu sniedzēja, vislabākā ideja ir visu domēnu nodot jaunajam pakalpojumu sniedzējam. Runājiet ar atbalstu par to, kā to izdarīt.

Ja esat to iegādājies no domēna reģistratūras, piemēram, Domain.com, jums ir jāatjaunina vārda servera iestatījumi. Jums būs nepieciešamas jaunās resursdatora nosaukuma servera adreses. Parasti tie izskatās šādi:

ns1.jūsuhost.com
ns2.jūsuhost.com

Jums tie būs jāpieslēdz ar savu domēnu. Kā minēts, process būs nedaudz atšķirīgs atkarībā no tā, kur esat to iegādājies. Šeit ir norādījumi par dažiem no visbiežāk sastopamajiem gadījumiem:

Ja jums ir nepieciešama palīdzība, konsultējieties ar atbildīgo personu. Kad tas izdarīts, ņemiet vērā, ka izmaiņu veikšana var aizņemt pat 48 stundas. Varat izmantot tādu rīku kā Kas ir mans DNS lai redzētu, vai tas ir beidzies.

Līdz tam noteikti neveiciet nekādas izmaiņas savā vietnē. Jūs, iespējams, pārveidojat veco vietni, nevis jauno atrašanās vietu.

Kad viss ir beidzies, jūsu vietne ir jāpārvieto bez dīkstāves. Tā kā abām jūsu vietnēm ir vienāds saturs, apmeklētāji nepamanīs izmaiņas.

8. Sakopšana

Kad DNS izmaiņas ir veiktas, varat atgriezties pie vecā resursdatora un izdzēst vietnes failus un datu bāzi. Iespējams, vēlēsities nogaidīt pat nedēļu pirms tam, lai pārliecinātos, ka viss darbojas labi.

Jebkurā gadījumā noteikti saglabājiet vietējās kopijas (ieskaitot oriģinālu) wp-config.php) apkārt. Varbūt būs jāatceļ migrācija. Tādā gadījumā jūs būsit priecīgs, ka jums tie joprojām ir.

Kā pārslēgt tīmekļa mitinātājus, izmantojot spraudni WordPress

Visu iepriekšminēto var ievērojami saīsināt, izmantojot spraudni. Tas ļauj automatizēt procesa daļas. Lai gan ir arī citas iespējas, es ļoti iesaku Kopētāja spraudnis. Tas ir bezmaksas un padara procesu vēsmu.

1. Instalējiet kopētāju

Protams, pirmais solis ir spraudņa instalēšana. Tas prasa parastās darbības. Piesakieties savā WordPress vietnē un dodieties uz Spraudņi> Pievienot jaunu. Ievadiet spraudņa vārdu meklēšanas lodziņā, lai to atrastu, un noklikšķiniet uz Instalēt tagad tiklīdz tas parādās sarakstā.

instalējiet kopētāju, lai pārslēgtu tīmekļa mitinātājus

Kad jūsu vietne ir lejupielādēta, noklikšķiniet uz Aktivizēt pogu, lai varētu izmantot spraudni.

2. Eksportējiet esošo vietni

Kad kopētājs būs instalēts un aktivizēts, WordPress administratora apgabalā atradīsit jaunu izvēlnes vienumu ar tā nosaukumu. Noklikšķinot uz tā, jūs nonāksit pie šāda:

kopētāja spraudņa skats

Spraudnis saglabā tā saucamo pakas. Šīs ir jūsu vietnes un datu bāzes versijas ar ZIP kodu. Tā kā jūs to vēl neesat izveidojis, saraksts ir tukšs. Laiks to mainīt. Klikšķis Izveidot jaunu augšējā labajā stūrī, lai sāktu.

vietnes eksportēšana ar kopētāja iestatīšanu

Nākamajā ekrānā jums ir vairākas iespējas.

 • Uzglabāšana – Jūs varat konfigurēt, kur glabāt savas vietnes dublējumu. Ņemiet vērā: ja vien jums nav kopētāja Pro versijas, vienīgā iespēja ir jūsu serveris, tāpēc šeit nav ko darīt.
 • Arhīvs – Šajā sadaļā jūs varat izslēgt gan failu, gan datu bāzes daļu migrāciju. Izmantojiet to, ja jums ir pamatoti iemesli.
 • Instalētājs – Jūs varat aizpildīt sava jaunā servera vides datu bāzes informāciju. Šī ir arī daļa no vēlākās iestatīšanas, lai jūs to pagaidām varētu ignorēt.

Visticamāk, jūs vienkārši noklikšķināsit Nākamais. Pēc tam spraudnis veiks sistēmas pārbaudi, lai pārliecinātos, vai tajā ir viss nepieciešamais, lai tas darbotos pareizi. Jūs varat redzēt atradumus, kad tas ir izdarīts.

kopētāja skenēšana pabeigta

Ja viss ir kārtībā, sāciet veidošanas procesu, noklikšķinot uz pogas apakšā. Tas var aizņemt vairākas minūtes, tāpēc neaizveriet pārlūkprogrammu. Kad tas būs pabeigts, jūs redzēsit šo:

pabeigta dublēšana dublētājā

Lejupielādējiet gan instalētāju, gan arhīvu, noklikšķinot uz pogām atsevišķi vai izmantojot lejupielādes saiti ar vienu klikšķi. Labi padarīts!

3. Augšupielādējiet failus, izmantojot FTP

Nākamais solis ir augšupielādēt šos failus uz serveri. Lai izveidotu savienojumu, izmantojot FTP, jums būs jāizmanto IP adrese, nevis domēns.

Kad savienojums ir izveidots, pārliecinieties, ka esat augšupielādējis gan instalēšanas failu, gan arhīvu. Ievietojiet tos saknes direktorijā un iepriekš pārliecinieties, vai tas ir tukšs.

4. Izveidojiet jaunu MySQL datu bāzi

Izmantojot spraudņa metodi, jums būs nepieciešama arī MySQL datu bāze savai jaunajai vietnei. Par to mēs jau iepriekš esam sīki runājuši. Dariet to, kas jums jādara, lai galu galā izveidotu jaunu datu bāzi, lietotājvārdu ar pilnām datu bāzes privilēģijām un datu bāzes paroli. Noteikti pierakstiet MySQL serveri, kuru jūsu resursdators piešķir jūsu vietnei.

5. Pievienojieties jaunajai vietnei

Nākamajam solim, iespējams, rodas problēmas. Lai izvērstu vietni, jums ir jāpiekļūst servera failiem, izmantojot tīmekļa pārlūku. Parasti tas notiek, ierakstot domēna vārdu.

Ja jūs izmantojat to pašu domēnu kā iepriekš, tas vēl nenorāda uz jauno serveri. Protams, jūs varat to mainīt, lai novērstu problēmu. Tomēr tas a) prasa zināmu laiku, lai tas faktiski notiktu, un b) nozīmēs jūsu vietnes dīkstāvi.

Par laimi, ir kāds veids, kā apiet datoru saimniekiem failu. Domēnu nosaukumus var lokāli kartēt uz noteiktām IP adresēm. Tādā veidā jūs varat piekļūt failiem uz jauno serveri, izmantojot veco domēnu, neko nemainot saviem apmeklētājiem.

(Ja savā jaunajā resursdatorā izmantojat citu domēnu, varat šo darbību pilnībā izlaist.)

Pirmais, kas jums nepieciešams, ir jaunā servera IP adrese. Pakalpojumu sniedzējam šī informācija jums jāparāda. Ja nevarat to atrast, jautājiet!

Pēc tam jums ir jāatver savs saimnieka failu. To var izdarīt dažādās platformās:

 • Windows – Atveriet uzdevumjoslas izvēlni, meklējiet “notepad”. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz rezultāta un izvēlieties “palaist kā administratoru”. Pēc palaišanas izmantojiet programmu, lai atvērtu c: \ windows \ system32 \ draiveri \ etc \ saimnieki. Pārliecinieties, ka meklējāt “All Files”, lai redzētu attiecīgo failu.
 • Mac OS – Atveriet termināli un ievadiet komandu sudo nano / etc / hosts. Jums var lūgt ievadīt administratora paroli.
 • Linux – Linux varat izmantot to pašu metodi kā Mac OS.

Kad esat piekļuvis failam, jums jāievieto gan IP adrese, kuru atradāt iepriekš, gan domēna nosaukums. Tas galu galā izskatīsies šādi:

192.168.1.10 http://yoursite.com

Piezīme: atstarpe starp IP adresi un domēnu ir cilne. Pārliecinieties arī, lai aizstātu adresi ar servera faktisko adresi un vietne.com ar savu reālo domēnu. Saglabājiet izmaiņas, un jums vajadzētu būt iespējai piekļūt jaunajam serverim, izmantojot esošo domēna vārdu.

Svarīgi! Kad esat pabeidzis migrēšanu, noteikti nomainiet saimniekiem fails atpakaļ sākotnējā stāvoklī!

6. Palaidiet migrācijas procesu

Tagad ir pienācis laiks nopietni sākt migrācijas procesu. Dodieties uz http://yoursite.com/installer.php (ievietojiet savu faktisko domēnu), jums vajadzētu nokļūt šajā ekrānā:

kopētāja izvēršanas 1. solis

Pārliecinieties, ka instalētājs jums dod a Pāriet arhivēšanai un apstiprināšanai, pēc tam atzīmējiet noteikumu un nosacījumu lodziņu un noklikšķiniet uz Nākamais apakšā. Tas sāks izvietošanas procesu.

Pēc tam jums tiks lūgts ievietot datu bāzes resursdatoru, vārdu, lietotājvārdu un paroli.

kopētāja izvietošanas 2. solis

Jums vajadzētu būt pa rokai jau iepriekš. Jūs varat izmantot Pārbaužu datu bāze pogu, lai pārliecinātos, ka viss darbojas. Pēc tam noklikšķiniet uz Nākamais atkal. Spraudnis importēs datu bāzi.

Nākamajā solī jums ir iespēja aizstāt vecā URL atsauces ar jauno. Pārliecinieties, vai laukā ir pareizais URL. Pēc tam kopētājs pabeidz procesu.

kopētāja izvēršanas 4. solis

Pēdējais ekrāns dod jums saiti, lai pieteiktos savā vietnē, un ziņo par to, vai viss noritēja labi. Pārliecinieties, ka piesakāties un pārbaudiet, vai viss darbojas kā vajadzētu. Tāpat neaizmirstiet ievērot kopētāja instrukcijas, kā sakopt sevi.

kā pāriet uz tīmekļa mitinātāju tīrīšanu pēc migrēšanas

7. Atjauniniet DNS vārdu serveri

Izmantojot šo metodi, jums joprojām ir jāmaina savs domēns no vecā servera uz jauno.

Par to mēs jau esam sīki runājuši iepriekš, tāpēc jūs varat atsaukties uz šo sadaļu. Iegūstiet nosaukumservera adreses no jaunā resursdatora un savienojiet tos ar savu domēnu. Pēc tam pagaidiet, līdz izmaiņas tiek veiktas, pirms veicat izmaiņas savā vietnē.

Pēc tam jūs esat pabeidzis – apsveicu! Jūs tikko uzzinājāt, kā pārslēgt tīmekļa mitinātājus uz jūsu WordPress vietni. Satriecoša mērce!

Tīmekļa mitinātāju maiņa WordPress vietnēm īsumā

Vietnes WordPress pārslēgšana no vienas tīmekļa mitinātājas uz citu var būt iebiedējošs uzdevums, īpaši pirmreizējiem taimeriem. Paturiet prātā, ka tāpat kā visu pārējo savas vietnes pārvaldīšana, tas kļūst mazāk grūti, kad jūs to sadalāt līdz pakāpieniem.

Ja esat sekojis līdzi iepriekšminētajam, tagad jums vajadzētu veiksmīgi pārvietot vietni uz jauno hostinga pakalpojumu sniedzēju. Neatkarīgi no tā, kuru procesu izvēlējāties, ātri apkoposim galvenās darbības:

 1. Dublējiet savas vietnes failus un datu bāzi
 2. Sagatavojiet jauno mitināšanas vidi slēdzim
 3. Importējiet failus un datu bāzi uz jauno resursdatoru
 4. Pārslēdziet sava domēna vārda serveri

Tas būtībā ir tas. Vēlreiz apsveicam ar panākumiem tik tālu!!

Vai jums ir jautājumi vai papildu padomi, kā mainīt tīmekļa mitinātājus? Paziņojiet mums komentāru sadaļā zemāk.