Kā salabot “Kļūda, izveidojot datu bāzes savienojumu” programmā WordPress

Redzot nobijušos,

Kļūda, izveidojot datu bāzes savienojumu

… Ir sliktas dienas definīcija, ja esat WordPress vietnes īpašnieks.

Jāatzīst, ka šis kļūdas ziņojums izskatās diezgan nopietns. Nav dizaina, nav pazīstamu WordPress vietnes elementu, tikai teksts:

Kļūda, izveidojot datu bāzes savienojumu

Vispirms pārtrauciet paniku!

Mēs zinām, ka jūs, iespējams, šobrīd esat mazliet nobijies, taču ļaujiet mums jums to apgalvot šo problēmu var novērst un visus pastāvīgos bojājumus var novērst. Faktiski kļūda, izveidojot datu bāzes savienojumu, ir diezgan izplatīta.

Izpratne par problēmu

Tik daudz, cik mēs nevēlamies spēlēt Kapteinis Acīmredzams šeit kļūdas raksturs ir pats par sevi saprotams – tā ir kļūda, izveidojot datu bāzes savienojumu.

Lūk, ko tas tieši nozīmē:

WordPress izmanto divas galvenās tehnoloģijas, lai nodrošinātu jūs ar visām tās satriecošajām spējām: PHP un MySQL.

 • PHP ir programmēšanas valoda. WordPress – galvenie WordPress faili – ir rakstīti PHP. Garlaicīgi, žēl.
 • MySQL ir datu bāzes tehnoloģija. WordPress izmanto MySQL datu bāzi, lai saglabātu visu jūsu vietnes saturu. Tas ietver jūsu ziņas, lapas, kā arī mazākus elementus, piemēram, vietnes nosaukumu, logrīku izkārtojumu, krāsu iestatījumus utt. Būtībā MySQL datu bāze ir vieta, kur atrodama ikviena, pat vismazākā informācija par jūsu vietne, tiek uzturēta.

Apvienojot abus, WordPress izmanto PHP komandas, lai izveidotu savienojumu ar MySQL datu bāzi, iegūtu nepieciešamo informāciju un pēc tam visu parādītu uz ekrāna.

Šajā gadījumā kļūda tiek ņemta vērā. Kļūda rodas, ja kāda iemesla dēļ WordPress nevar piekļūt informācijai datu bāzē, izmantojot PHP komandas. Kad tas notiek, WordPress būtībā nezina, ko darīt tālāk, tāpēc vienīgais, ko tas var pateikt, ir “Kļūda, izveidojot datu bāzes savienojumu”.

Ņemot to vērā, kļūdas dēļ var būt daži iemesli. Daži no biežākajiem:

 • ✅ Nepareizi pieteikšanās akreditācijas dati. Lai piekļūtu datu bāzei, WordPress ir nepieciešama īpaša pieteikšanās un parole. Ja tie kāda iemesla dēļ ir mainījušies, WordPress vairs nevarēs kaut ko iegūt no datu bāzes.
 • Bojāti WordPress faili. Galvenie WordPress faili cita starpā var tikt sabojāti neveiksmīgas atjaunināšanas rezultātā. Tas var ietvert tādas lietas kā neveiksmīgi spraudņu, motīvu un pat galveno WordPress programmatūras atjauninājumu atjauninājumi.
 • Bojāta datu bāze. Tas varētu būt negodīga spraudņa rezultāts, kas izjauc datu bāzi iekšēji, hakeru uzbrukums, motīva kļūme un daudz kas cits..
 • DatabaseDatu bāzes serveris nedarbojas. Dažos gadījumos Web serveris – serveris, kurā tiek glabāti jūsu vietnes faili – tiek darbināts citā mašīnā nekā datu bāze. Un šis atsevišķais datu bāzes serveris jebkura iemesla dēļ var vienkārši nedarboties.
 • Pārmērīgi daudz satiksmes. Lai arī tā ir laba problēma, tā joprojām ir problēma. Proti, jūsu datu bāze var nereaģēt, jo trafiks ir ļoti liels. Piemēram, varbūt kāds no jūsu ziņojumiem kļuva vīrusu vīruss, un tagad visi un viņu suns mēģina piekļūt jūsu vietnei? Tādējādi serveris nespēj apstrādāt daļu no šiem apmeklējumiem.

Kā novērst kļūdu, izveidojot datu bāzes savienojumu

Tā kā mēs augstu vērtējam jūsu laiku, mēs vispirms ieteiksim ceļu, kas, visticamāk, atrisinās problēmu jums ātri. Pēc tam mēs padziļināsimies un parādīsim, kā manuāli veikt visus labojumus pats.

1. solis: sazinieties ar savu tīmekļa mitinātāju

Sazinieties ar mitināšanas atbalstu
Saziņa ar tīmekļa mitinātāja atbalstu vienmēr ir laba ideja …

Var droši pieņemt, ka tad, ja jūsu vietne darbojās tikai pirms minūtes (vai pirms dienas), bet tagad tā nav, vaina var būt jūsu tīmekļa mitinātāja galā.

Mūsdienās visi kvalitatīvie saimnieki piedāvā sava veida ātru reaģēšanu, parasti izmantojot tiešraidi.

Sākumā sazinieties ar šo tiešraides tērzēšanu, sakiet, ka jums rodas kļūda, izveidojot datu bāzes savienojumu (ielīmējiet frāzi), un jautājiet:

 • ja datu bāzes serveris darbojas un darbojas bez problēmām, un
 • ja šobrīd uz servera nav nekādu aktivitāšu vai trafika.

Vairumā gadījumu, ja jūs viņiem pateiksit, kāda veida kļūda jums ir, viņi vai nu jums paziņos, kāds tieši ir iemesls, vai arī viņi pat to izlabos jums.

Vissvarīgākais ir tas, ka viņi jums paziņos, vai jūsu datu bāze ir pareiza un vai serverī tiek veiktas aizdomīgas darbības vai nav.

Ja vaina nav viņu galā (serveris darbojas un satiksmē nav vērojams pieaugums) un viņi nevēlas jums palīdzēt, turpiniet ar 2. darbību:

2. darbība: pārbaudiet, vai spraudnis vai motīvu faili nav bojāti

Dažu neveiksmīgu notikumu rezultātā jūsu WordPress faili var tikt sabojāti.

Piemēram, varbūt jūs esat atjaunināja spraudni vai motīvu, un viss sabruka? Varbūt jūs piesaistījāt vietni ārējam pakalpojumam? Varbūt jūs pats rediģējāt dažus failus?

Ja kāds no iepriekš minētajiem zvana zvanu, iespējams, ka jums ir vainīgais. Ja neko tādu neesat izdarījis, izlaidiet šo darbību.

Lūk, ko jūs varat darīt:

 • Pirmais: izveidojiet savienojumu ar savu resursdatoru, izmantojot FTP. To var izdarīt, izmantojot bezmaksas rīku ar nosaukumu FileZilla.

Lai izveidotu savienojumu, jūsu FTP kontam nepieciešama pieteikšanās un parole. Ja nezināt, kas / kur tie ir, vienkāršākais veids, kā tos iegūt, ir meklēt sākotnējos e-pasta ziņojumos, ko saņēmāt no sava tīmekļa mitinātāja, kad pirmo reizi pierakstījāties. Varat arī lūgt tiešraides tērzēšanas atbalsta pārstāvi sniegt jums šo informāciju.

Kam tie ir, izveidojiet savienojumu ar serveri un dodieties uz WordPress saknes mapi. To parasti sauc par “public_html” vai “www”, vai arī jūs, iespējams, atrodaties tajā, kad esat izveidojis FTP savienojumu.

Īkšķa noteikums ir tāds, ka, ja jūs varat redzēt tādas apakšmapes kā “wp-content” un “wp-admin”, tad jūs atrodaties WordPress saknē. Piemērs:

WordPress sakne

 • Otrais: Dodieties uz “wp-content” un pārdēvējiet mapi “plugins” uz kaut ko citu (neatkarīgi no tā citi nosaukumi, ja vien tie nav “spraudņi”):

pārdēvēt spraudņus

 • Trešais: Dodieties atpakaļ uz savu vietni un pārbaudiet, vai kļūda joprojām pastāv.

Ja nē, jūs tagad zināt, ka to ir izraisījis kāds spraudnis. Atgriezieties FTP, pārdēvējiet mapi atpakaļ uz “spraudņiem”. Iet tajā un mainiet atsevišķu spraudņu mapju nosaukumus pa vienam. Vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir beigās pievienot pasvītrojumu: “_”

nosaukums mainīts

Atgriezieties savā vietnē, lai redzētu, kad kļūda tiek aktivizēta vai pazūd. Kad esat to sašaurinājis līdz vienam konkrētam spraudnim, esat atradis traucēkļu meklētāju. Vai nu izdzēsiet to, vai dodieties tiešsaistē, lai redzētu, vai risinājums ir dokumentēts.

 • Ja kļūda joprojām pastāv pat pēc mapes “spraudņi” pārdēvēšanas, dodieties tieši uz to pašu procesu ar mapi “motīvi”..
 • Ja tas nepalīdz, pārdēvējiet abas mapes atpakaļ uz “spraudņi” un “motīvi”. Kļūdas iemesls ir kaut kas cits.

3. darbība: pārbaudiet, vai jūsu datu bāze nav bojāta

WordPress datu bāze ir diezgan sarežģīta lieta, un ir ļoti daudz mazu zobratu, kuriem jāpaliek perfekti kopā, lai izvairītos no nepatikšanām. Reizēm kaut kas nevietā, un tas notiek, kad redzat kļūdu, izveidojot datu bāzes savienojumu.

 •  Pirmais, kas jāpārbauda, ​​dodieties uz savu WordPress informācijas paneli – YOURSITE.com/wp-admin

Ja redzat to pašu galveno kļūdu: “kļūda, izveidojot datu bāzes savienojumu”, izlaidiet šo darbību.

 • Otrkārt, ja redzat kaut ko citu, pievērsiet īpašu uzmanību tam, ko WordPress iesaka darīt. Jaunākajās versijās WordPress ir izvērsis problēmu risināšanas risinājumus, tāpēc tur jūs varētu redzēt labu padomu. Viena no iespējām:

administratora kļūda

Vēl viena iespēja ir tāda, ka redzēsit ziņojumu, kas sākas ar “Viena vai vairākas datu bāzes tabulas nav pieejamas […]” Tas nozīmē, ka tieši jums ir “jālabo” datu bāze.

Tas patiesībā ir diezgan vienkārši. Vispirms vēlreiz izveidojiet savienojumu ar savu vietni, izmantojot FTP. Dodieties uz WordPress sakni un lejupielādējiet failu “wp-config.php” uz darbvirsmas.

Rediģējiet šo failu piezīmjdatorā, beigās pievienojiet vienu papildu rindu (tieši pirms “Tas ir viss, pārtrauciet rediģēšanu”):

definēt ('WP_ALLOW_REPAIR', patiess);

Tagad augšupielādējiet failu atpakaļ savā vietnē (izmantojot FTP), pārrakstot veco versiju.

Iet uz YOURSITE.com/wp-admin/maint/repair.php

Tas ir tas, kas jums vajadzētu redzēt:

datu bāzu remonts

Noklikšķiniet uz jebkuras pogas. Kad automātiskais remonts ir beidzies, dodieties atpakaļ uz savu vietni un pārbaudiet, vai kļūda joprojām pastāv.

Ja nav kļūdu, lieliski! Bet jums joprojām ir jāatjauno fails “wp-config.php” iepriekšējā stāvoklī. Noņemiet tikko pievienoto jauno rindu un atkārtoti augšupielādējiet failu.

Ja kļūda joprojām pastāv, nākamais solis ir šāds:

4. solis: pārbaudiet datu bāzes savienojuma akreditācijas datus

Kā mēs minējām, WordPress izmanto īpašu lietotājvārdu un paroli, lai izveidotu savienojumu ar datu bāzi. Parasti šie piekļuves akreditācijas dati paši nemainās. Tomēr, veicot izmaiņas vietnes failos, mitināšanas vidē vai citur, jūs varat izjust dažus dīvainus scenārijus. Citiem vārdiem sakot, kaut arī tam nevajadzētu notikt, piekļuves akreditācijas dati dažreiz mainās. Ar sliktiem piekļuves akreditācijas datiem notiek “kļūda, izveidojot datu bāzes savienojumu”!

Labojums tiek veikts failā “wp-config.php”. Īpaši mēs runājam par šīm līnijām:

definēt ('DB_NAME', 'some_db');
define ('DB_USER', 'some_username');
define ('DB_PASSWORD', 'some_pass');
define ('DB_HOST', 'localhost');

Tajos ir visa informācija, kas WordPress nepieciešama, lai izveidotu savienojumu ar datu bāzi. Ja kāds no šiem ir nepareizs, savienojums netiks izveidots.

Ņemiet vērā, ka pastāv manuāls veids, kā novērst šo problēmu, taču tas godīgi prasa vairākas darbības, un tas var būt patiesi mulsinošs, ņemot vērā jūsu izmantoto tīmekļa mitinātāju un viņu izmantoto saskarni. Citiem vārdiem sakot, viss, ko mēs teiktu, joprojām būtu piemērojams tikai nelielam lietotāju skaitam, kuri vienkārši izmanto to pašu resursdatoru kā mēs, tāpēc mums ir daudz universālāks risinājums:

Paņemiet šīs četras līnijas no faila “wp-config.php”, vienkārši nokopējiet tās starpliktuvē, vēlreiz sazinieties ar savas tīmekļa resursdatora atbalstu, ielīmējiet šīs līnijas tērzēšanas logā un jautājiet, vai informācija ir pareiza, lai jūs varētu izveidot savienojumu uz jūsu datu bāzi.

Pārstāvis pārbaudīs visu un atgriezīsies pie jums ar dažām atsauksmēm. Visbiežāk viņi sniegs jums pareizu informāciju gadījumā, ja kaut kas tiks mainīts.

Viss, kas jums jādara, ir ņemt jaunos akreditācijas datus un ievietot tos failā “wp-config.php” tur, kur agrāk bija vecie..

definēt ('DB_NAME', 'some_db'); / * tas ir jūsu WordPress datu bāzes nosaukums * /
define ('DB_USER', 'some_username');
define ('DB_PASSWORD', 'some_pass');
define ('DB_HOST', 'localhost'); / * šī ir jūsu datu bāzes servera tīmekļa adrese * /

Visbeidzot, atkārtoti augšupielādējiet failu, izmantojot FTP.

Šajā posmā varat atgriezties savā vietnē un pārbaudīt, vai kļūda ir novērsta.

Ja nē, jums ir viens pēdējais solis:

5. darbība: atjaunojiet noklusējuma WordPress failus

Kā mēs jau minējām iepriekš, galvenie WordPress faili var tikt bojāti vairāku iemeslu dēļ. Varbūt jūsu vietnē ir bijis uzlaušanas mēģinājums, varbūt nejauši modificējāt dažus failus, varbūt negodīgs spraudnis veica modifikāciju.

Neatkarīgi no tā, kāds tas varētu būt, jūs joprojām varat atjaunot WordPress noklusējuma vietējos failus. Vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir vienkārši lejupielādēt tīru WordPress versiju no WordPress.org un nokopēt to uz pašreizējo versiju..

Dodies šeit, un lejupielādējiet uz darbvirsmas jaunāko pakotni. Izsaiņojiet. Pārlūkojiet neiepakoto arhīvu un izdzēsiet mapi “wp-content”.

Pēc tam izveidojiet savienojumu ar savu vietni, izmantojot FTP, dodieties uz galveno WordPress sakni, augšupielādējiet jaunos WordPress failus. Pārrakstiet visus iepriekšējos failus.

augšupielādēt jaunus WordPress failus

Kad augšupielāde ir pabeigta, dodieties atpakaļ uz savu vietni un redziet efektu.

Tas ir pēdējais līdzeklis, lai labotu. Ja tas nepalīdz, jums nebūs citas izvēles kā atgriezties pie sava tīmekļa mitinātāja atbalsta līnijas, pastāstīt viņiem visu, ko esat paveicis, un lūgt palīdzību. Šajā posmā jūs būtībā esat izsmēlis visu, ko varētu darīt, lai pats atrisinātu problēmu, un saimnieka pienākums ir to atrisināt. Galu galā jūs maksājat savus mitināšanas rēķinus, vai ne jūs?

Kā nākotnē izvairīties no šīs kļūdas?

Lai arī nav 100% necaurlaidīgu veidu, kā aizsargāt savu vietni pret jebkādām kļūdām, izveidojot datu bāzes savienojumu, ir divi galvenie elementi, kas jums vajadzētu būt apdrošināšanas mīklā, lai tā būtu vismaz 90% droša:

 • Kvalitatīvs hostings. Strādājiet tikai ar resursdatoriem, kuri ir optimizējuši savas platformas darbam ar WordPress. Tādā veidā jūs vienmēr varat paļauties uz zinošu atbalstu un ātru palīdzību. Nemaz nerunājot par to, ka jūs arī izvairīsities no daudzām biežām WordPress problēmām. Šeit ir mūsu ieteikumi.
 • Ir rezerves kopijas. Instalējiet vienkāršu rezerves spraudni, piemēram UpdraftPlus (tas darbojas automātiski), un jums vienmēr vajadzētu būt darba WordPress dublējums ka jūs varat atjaunot, ja viss pārējais neizdodas.

Mēs ceram, ka šī rokasgrāmata palīdzēs! Un, kā vienmēr, nekautrējieties sazināties ar mums, ja jums ir grūts laiks un rodas kļūda, izveidojot datu bāzes savienojumu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me