Tīmekļa mitināšana salīdzinājumā ar domēnu (paskaidrots)


Web mitināšana un domēna vārdi (paskaidrots)

Domēna vārdi un tīmekļa mitināšana ir divi pilnīgi atšķirīgi pakalpojumi. Padomājiet par a domēna vārds kā ielas adresi, kas palīdz cilvēkiem atrast un piekļūt jūsu vietnes atrašanās vietai.

Jūsu vietnei būs ne tikai digitālā adrese, bet arī faili un kods, kas aizņems vietu un būs jāuzglabā. Tīmekļa mitināšana ir faktiskā vieta datorā (serverī), kurā tiek glabāti visi jūsu vietnes faili, ieskaitot HTML, dokumentus un multividi.

Ja domājat par savu vietni kā māju un par domēna vārdu kā adresi, tīmekļa mitināšana būtu faktiskais īpašums.

Tagad, kad esam pārdomājuši pamatus, vienkāršus un vienkāršus, mēs varam iedziļināties sīkāk.

 • >>> Es vēlos uzzināt vairāk par domēniem
 • >>> Es vēlos uzzināt vairāk par tīmekļa mitināšanu

Bieži uzdotie jautājumi par domēnu:

Bieži uzdotie jautājumi par domēnu1. Kas ir domēna vārds?

Kā jau minēts iepriekš, domēna vārds ir vienkārši jūsu vārds internetā vai tas, ko cilvēki ievada pārlūka URL joslā, kad viņi vēlas apmeklēt jūsu vietni. To piemēri ir Google.com, Hotmail.com vai Facebook.com.

Vietni nevar iestatīt, vispirms neiegūstot domēna vārdu. Bet, ja jums rodas jautājums, kā tieši jūs to darāt, tas ir vienkārši – jūs to iegādājaties no domēna reģistratūras.

Kad esat iegādājies noteiktu domēnu, tas kļūst par jūsu īpašumu, un nevienam citam internetā nebūs tāds pats domēns kā jūsu. Šī unikālā rakstzīmju virkne nodrošinās jūsu vietnei atšķirīgu identitāti.

2. Cik maksā domēna vārds pirkt un atjaunot?

Domēna vārda izmaksas ir atkarīgas no vairākiem faktoriem, piemēram, no tā, kuru domēna reģistratūru izvēlaties, un no tā, vai izmantosit jaunu domēna vārdu vai iegādāsies veco.

Vecāki domēni, it īpaši tie, kuriem ir viena vārda vārds, piemēram, insurance.com, ir dārgi, un to iegūšanas process ir sarežģīts. Bet, ja jūs plānojat iegūt pavisam jaunu domēna vārdu, tam vajadzētu maksāt apmēram 10–15 USD gadā.

Katram reģistratūrai ir sava standarta atjaunošanas maksa. Ņemiet vērā, ka domēna nosaukuma atjaunošana ir atkarīga no jūsu izvēlētā domēna reģistratūras, jūsu izvēlētā TLD (augstākā līmeņa domēna) un atjaunošanas laika..

Parasti, jo ilgāks ir jūsu līgums, jo lētāku mēneša cenu saņemsit.

3. Kādi ir domēnu galvenie TLD?

Augstākā līmeņa domēns (TLD) ir vienkārši domēna vārda pēdējais segments vai īsā daļa, kas seko punktam. TLD tiek saukti arī par domēna piedēkļiem.

Piešķirto vārdu un numuru interneta korporācija (ICANN) ir korporācija, kas atbild par domēna vārdu un IP adrešu pārvaldību internetā. ICANN klasificē TLD šādi:

 • Vispārējie augstākā līmeņa domēni (gTLD)
 • Valsts koda augstākā līmeņa domēni (ccTLD)
 • Sponsorēti augstākā līmeņa domēni (sTLD)
 • Infrastruktūras augstākā līmeņa domēni (iTLD)

Vispopulārākie TLD parasti ir vispārīgi domēni.

Daži no populārākajiem TLD ir:

 • .com – Komerciāls
 • .org – Komerciāls
 • .tīkls – Komerciāls
 • .gov – ASV valdības aģentūras
 • .mil – militārais
 • .edu – tādas izglītības iestādes kā universitātes

4. Kādi ir populārākie domēnu reģistratori?

Pašlaik uzticamākie domēna vārdu reģistratori ir:

Izvēloties sava domēna vārda reģistrētājus, ņemiet vērā šādus nosacījumus:

 • Cenas: Katrs domēna reģistrators piedāvā dažādas cenu noteikšanas un atjaunošanas maksas. Dažiem no viņiem ir arī slēpta maksa, tāpēc noteikti pārbaudiet viņu pakalpojumu sniegšanas noteikumus.
 • Domēna pārsūtīšana: Domēnu reģistratūras parasti ļauj klientiem viegli pārsūtīt savus domēna vārdus, nemaksājot par to papildu maksu. Tomēr daži uzņēmumi apzināti padara šo procesu sarežģītāku vai iekasē papildu maksu. Pirms izvēlaties domēna reģistratūru, vienmēr pārbaudiet domēna nodošanas politiku.
 • Domēna derīguma termiņa beigas: Domēna vārdiem ir derīguma termiņš. Ja savlaicīgi neatjaunosit savu domēna vārdu, tā derīguma termiņš beigsies, kas nozīmē, ka ikviens var reģistrēt to kā savu. Tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties domēna vārdu reģistratūru, kas piedāvā automātisku atjaunošanu vai nodrošina klientiem labvēlības periodu, lai atjaunotu savu domēna vārdu pat pēc tā termiņa beigām..
 • Papildpakalpojumi: Vienmēr pārbaudiet, kādus citus pakalpojumus sniedz jūsu domēna vārdu reģistrators. Jums, iespējams, šie pakalpojumi tagad nav nepieciešami, taču, biznesam augot, lietas var mainīties. Šie pakalpojumi ietver e-pasta mitināšanu, vietņu mārketingu, e-pasta mārketingu utt.

5. Vai es varu iegādāties domēna vārdu bez mitināšanas??

Īsāk sakot, atbilde ir “nē”.

Cilvēki tiks novirzīti uz jūsu vietni internetā tikai tad, ja jums ir tīmekļa mitināšanas pakalpojums, kas ļauj jums saglabāt savas vietnes failus. Domēna vārda iegūšana, nepērkot tīmekļa mitinātāju, principā ir bezjēdzīga. Lai izgrieztu īsu stāstu, vietnes iestatīšanai ir nepieciešams gan domēna vārds, gan mitināšanas konts.

Bet, ja jūsu jautājums ir “Vai es varu iegādāties domēna vārdu no viena uzņēmuma un izmantot to kopā ar citu tīmekļa mitināšanas uzņēmumu?”, Atbilde ir “jā”.

Jūs varat reģistrēt savu domēna vārdu pie viena pakalpojumu sniedzēja un joprojām iegādāties hostinga plānu ar citu pakalpojumu.

6. Vai es varu izmantot savu domēna vārdu ar jebkuru resursdatoru??

Jā tu vari. Ir iespējams iegādāties domēna vārdu no viena uzņēmuma un izmantot citu uzņēmumu tīmekļa mitināšanai. Jums ir divas iespējas: domēna vārdu un tīmekļa mitināšanu varat iegūt kā paketi “divi vienā” pie viena pakalpojumu sniedzēja vai iegādāties divus pakalpojumus atsevišķi.

Daudziem cilvēkiem domēna vārda reģistrēšana un vietņu mitināšanas iestatīšana, izmantojot to pašu mitināšanu, ir vienkāršākais ceļš. Tomēr daži uzskata, ka, saglabājot savu domēna vārdu un mitinot atsevišķi, tas viņiem ir labāk piemērots. Ja neesat apmierināts ar savu tīmekļa mitināšanas pakalpojumu un vēlaties pāriet uz citu, iespējams, vēlēsities arī pārsūtīt savu domēna vārdu, kas var būt laikietilpīgs.

7. Kā es varu savienot savu domēnu ar Web Host?

Domēna vārda savienošana ar tīmekļa mitinātāju ir vienkāršāka, nekā jūs domājat. Vienkārši veiciet šīs darbības:

 1. Reģistrējiet domēna vārdu – Atcerieties, ka jūs nevarat sākt savu vietni, ja jums nepieder domēna vārds.
 2. Reģistrējieties tīmekļa mitināšanas plānam – Lai norādītu savu domēna vārdu uz mitināšanas serveri, vispirms būs jāiegādājas tīmekļa mitināšanas pakalpojums.
 3. Atrodiet sava tīmekļa mitinātāja DNS (domēna nosaukuma servera) iestatījumus – Tīmekļa mitinātāji jums nosūtīs apsveikuma e-pastu ar DNS vai domēna nosaukuma servera adresēm, kas izskatīsies apmēram šādi: ns1.example.com vai ns359.example.com.
 4. Saglabājiet savu vārda serveri kopā ar reģistratūrām – Piesakieties reģistratūras administratora panelī, atrodiet “DNS iestatījumi” vai “domēna nosaukuma iestatīšanas apgabals” un nokopējiet un ielīmējiet domēna nosaukuma servera adreses DNS iestatījumos (parasti NS1 un NS2).
 5. Gaidiet DNS pavairošanu – Jums būs jāgaida, līdz tiks atjaunināti DNS iestatījumi. Process var ilgt 48-72 stundas. Kad esat pabeidzis, esat veiksmīgi savienojis savu domēna vārdu ar tīmekļa mitinātāju.

Bieži uzdotie jautājumi par tīmekļa mitināšanu:

Bieži uzdotie jautājumi par tīmekļa mitināšanu1. Kas ir tīmekļa mitināšana un kāpēc man tas ir vajadzīgs??

Neiegādājoties tīmekļa mitināšanas pakalpojumu, jūs nevarat pilnībā iestatīt jauno vietni. Būtībā domēna vārda reģistrēšana, nesaņemot tīmekļa mitināšanas pakalpojumu, būs bezjēdzīga – jūsu vietne nebūs pilnīga.

Web mitināšanas kompānijas pārdod vai iznomā vietu savos serveros, kur varat saglabāt savas vietnes failus, piemēram, HTML un CSS failus, dokumentus, video un attēlus. Šie visi faili aizņem vietu un ir jāuzglabā.

Ikviens var izveidot vietni savā datorā, bet, ja vien viņu tīmekļa faili nav augšupielādēti mitināšanas serverī, neviens nevarēs piekļūt viņu vietnei. Kad cilvēki ierakstīs jūsu domēna vārdu pārlūkprogrammas URL, viņi tiks novirzīti uz jūsu vietni. Tas ir iespējams tikai tad, ja jūsu vietnes faili tiek glabāti tīmekļa mitināšanas serverī.

2. Cik maksā tīmekļa mitināšana un atjaunošana?

Tīmekļa mitināšanas cenas ir atkarīgas no tā, kāda veida tīmekļa mitināšanas pakalpojums ir nepieciešams jūsu vietnei. Kopīgota tīmekļa mitināšana parasti ir lētākā iespēja, jo jūsu vietne tiek glabāta serverī, kas mitina arī citas vietnes. Dalīta hostinga cenas parasti svārstās no USD 3 līdz USD 10 mēnesī.

Dedicētie serveri maksā roku un kāju, taču tie klientiem nodrošina uzlabotu drošību un nodrošina efektīvu kravas sadalījumu. Ja vēlaties lielāku elastību un lielāku kontroli pār savu vietni, bet neesat gatavs maksāt par īpašu serveri, apsveriet virtuālā privātā servera (VPS) mitināšanu. Cenas VPS mitināšanai svārstās no 29 USD līdz 69 USD mēnesī.

Atcerieties, ka jūsu sākotnējās izmaksas, pirmo reizi iegādājoties tīmekļa mitināšanas pakalpojumu, nemainīsies, tiklīdz būs nepieciešams atjaunot līgumu.

3. Kādi ir galvenie tīmekļa mitināšanas veidi?

Visiem tīmekļa mitināšanas pakalpojumiem ir viena kopīga iezīme – tie darbojas kā jūsu vietnes krātuves vieta, taču tie nav visi vienādi.

Tie atšķiras pēc atmiņas ietilpības, vadības, servera ātruma un uzticamības, kā arī to uzstādīšanai nepieciešamajām tehniskajām zināšanām. Ir svarīgi iemācīties virves un izdomāt, kāda veida tīmekļa mitināšanas pakalpojums ir nepieciešams jūsu vietnei.

 • Dalīts hostings: Šis ir ideāls risinājums sākuma līmeņa vietņu mitināšanai. Koplietojamais mitināšana ir lēta, jo jūsu vietne tiks glabāta uz tā paša servera kā daudzas citas vietnes. Visām vietnēm ir vienādi servera resursi, ieskaitot RAM (brīvpiekļuves atmiņa) un CPU (centrālais procesora bloks).
 • Virtuālā privātā servera (VPS) mitināšana: VPS mitināšanas risinājums ir lieliski piemērots pieredzējušiem lietotājiem, kuriem nepieciešami īpaši resursi, īpaša programmatūra un pakešu instalācijas. VPS mitināšanas plāns izvieto vairākas vietnes vienā serverī, taču katrai vietnei ir sava vieta serverī. VPS hostings vietņu īpašniekiem nodrošina labāku veiktspēju un stabilitāti.
 • Dedicated serveru mitināšana: Dedicated hostings nozīmē, ka jūsu vietne būs vienīgais serverī mitinātais domēns. Dedicated serveru mitināšana nodrošina vietņu īpašniekiem piekļuvi saknēm un domēniem un ļauj viņiem kontrolēt visu, sākot no drošības un beidzot ar operētājsistēmām. Šis ir visdārgākais vietņu mitināšanas risinājums un piemērots sarežģītām vietnēm, kas saņem lielu trafiku.
 • Mākonis mitināšana: Mākonis mitināšana ļauj daudziem datoriem strādāt kopā, palaist lietojumprogrammas un izmantot kombinētus skaitļošanas resursus. Mākoņu mitināšana var apstrādāt lielu trafika daudzumu, un tā nodrošina uzlabotu drošību un aizsardzību.
 • Pārvaldītā mitināšana: Pārvaldīts mitināšana nodrošina lietotājiem aparatūras un operētājsistēmu ikdienas pārvaldību. Uzņēmumi, kas nodrošina saimniekošanu, piedāvā tādus pakalpojumus kā uzturēšana, konfigurēšana, uzraudzība, aparatūras nomaiņa, atjauninājumi un tehniskais atbalsts.
 • Izvietojums: Izvietošana klientiem dod iespēju iznomāt vietu izvietošanas centrā. Šāda veida centros lietotāji īrē vietu plauktos un skapjos, un centrs nodrošina viņu vietni ar jaudu, joslas platumu un dzesēšanas sistēmām..

4. Vai ir kādi bezmaksas tīmekļa mitinātāji??

Nu, viss, kas mirdz, nav zelts. Jā, ir bezmaksas tīmekļa mitinātāji – vispopulārākie no tiem ir tādi mitinātāji kā 000webhost, InfinityFree, VietnesGoogle un AwardSpace – bet pirms lietošanas noteikti vajadzētu padomāt divreiz.

Ja jums ir budžets, jums varētu šķist vilinoši izmēģināt bezmaksas tīmekļa mitinātājus. Tomēr mēs nevaram ieteikt iet pa šo ceļu. Bezmaksas tīmekļa mitinātāji piedāvā ierobežotu atmiņas ietilpību, joslas platumu un servera ātrumu. Tie ir nestabili, un tiem parasti trūkst tādu pamatfunkciju kā e-pasta konti un vietņu instalēšana.

Viņi klientiem piešķir neuzticamus serverus, kas sabojās jūsu vietnes iespējas gūt panākumus šodienas ļoti konkurētspējīgajā tiešsaistes telpā. Bez tam, iespējams, bezmaksas tīmekļa mitinātāji piedzīvos masīvus drošības pārkāpumus. Tāpēc tā vietā, lai izvēlētos bezmaksas mitinātāju, izdari sev labvēlību un nodod savu vietni drošās rokās.

Vienmēr paturiet prātā, ka vissvarīgākais jebkuras veiksmīgas vietnes elements ir uzticams tīmekļa mitināšanas pakalpojums.

5. Kādi ir populārākie labie tīmekļa mitināšanas pakalpojumi?

Tiešsaistes telpa ir pārpildīta ar dažādiem tīmekļa mitināšanas risinājumiem, un pareizā izvēle var būt iebiedējošs uzdevums.

Mēs varam ieteikt būt uzmanīgiem un vienmēr pārbaudīt saimnieka pakalpojumu sniegšanas noteikumus, jo tīmekļa mitināšanas pakalpojumi bieži vien tiek rādīti un neder. Tāpēc pārbaudiet visu divreiz. Uzticamai tīmekļa mitinātājai vajadzētu būt iespējai atzīmēt visas šīs izvēles rūtiņas:

 • Nodrošinātās krātuves daudzums
 • Joslas platums / datu pārsūtīšana
 • Laiks
 • Klientu atbalsts
 • Vadības paneļa funkcijas
 • Celtniecības instrumenti
 • Caurskatāma cenu noteikšana
 • SQL datu bāze
 • Statistika un uzraudzības rīki
 • Iepriekš instalētas lietotnes
 • E-pasta funkcijas
 • Privātums un drošība
 • Bezmaksas prēmijas

Pēc mūsu pieredzes šie ir vispopulārākie labie tīmekļa mitināšanas risinājumi, kas klientiem nodrošina visas vissvarīgākās vajadzības:

 • Bluehost
 • Vietne
 • Hostinger
 • Ej tēti
 • A2 mitināšana
 • Sapnis

Vai jums ir jautājums par domēnu nosaukumiem vai tīmekļa mitināšanu, kas šeit nav iekļauts? Atstājiet komentāru zemāk. ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me