Vietnes mitināšanas galīgais ceļvedis

Kā darbojas tīmekļa mitināšana??

Sākumā, kad veidojat vietni vai tīmekļa izstrādātājs to dara jūsu vietā, tā tiek saglabāta tikai jūsu datorā. Pasaule nezinās par jūsu vietni, jo viņiem nav piekļuves jūsu datoram. Tātad, internets ir risinājums. Ja jūsu vietne ir jādara pieejama internetā, tad tā jānovieto speciālā datorā, ko sauc par serveri. Jūsu vietne tiks mitināta noteiktā serverī, kuru piedāvā hostinga uzņēmumi.

Serveris un datu centrs

Datu centrs

Serveris ir īpaša ierīce vai dators, kurā tiek glabātas vietnes, kuras pārlūkojat internetā, lai piekļūtu tām. Serveris pamatā ir saistīts ar hostinga uzņēmumiem, kas tos īrē jūsu vietnei.

Mēs varam saistīt serveri ar dzīvokli; Tas ir dzīvoklis, kurā atrodas tīmekļa vietnes faili.

Datu centrs var būt telpa vai īpaša ēka, kurā atrodas vairāki serveri, maršrutētāji, komutatori un ugunsmūri ar atbilstošu rezerves barošanas avotu un liekiem datu sakaru savienojumiem..

Turklāt datu centrs var būt privāts vai koplietots. Tā kā datu centrs katru dienu strādā katru dienu, tajā jābūt gaisa kondicionēšanas un ugunsdzēšanas ierīcei.

Kādi ir tīmekļa mitināšanas veidi?

Kopīga tīmekļa mitināšana

Koplietošanas pamati

Koplietojama tīmekļa mitināšana ir pamata mitināšanas veids, kurā vairāku vietņu īpašnieki dalās servera resursos. Katrā koplietotā mitināšanas servera vietnē būs viens kopīgs IP, kas ir serverī.

Visbiežāk šo mitināšanas veidu izmanto iesācēji, kas ir jauni hostinga vidē, Emuāru autori un mazu vietņu īpašnieki. Tas ir lētāk nekā citi hostinga veidi. Kopīgota tīmekļa mitināšanas pamati iesācējiem

VPS (virtuālā privātā servera) tīmekļa mitināšana

VPS hostings

VPS mitināšana, šāda veida tīmekļa mitināšanā serveris faktiski tiek sadalīts, un katrs nodalījums darbojas kā vietnei veltīts serveris, kas tajās tiek glabāts. Tas faktiski ir tikai privāts; realitāte ir tāda, ka viss serveris tiek dalīts starp lietotājiem. Jums, iespējams, ir saknes pieeja vietnei serverī, taču dažu citu vietņu darbības var nedaudz ietekmēt jūsu vietnes veiktspēju.

Šim mitināšanas serverim ir spēja tikt galā ar intensīvu satiksmi un satiksmes intensitāti. VPS ir ieteicams tiem, kam nepieciešama lielāka kontrole servera pusē un kuri nevar atļauties ieguldīt resursus veltītā serverī.

Tas ir nedaudz dārgāks nekā koplietojamais tīmekļa mitināšana, bet lētāks nekā specializētais tīmekļa mitināšana.

Specializēta tīmekļa mitināšana

Dedicated serveru mitināšana

Specializētā tīmekļa mitināšana ir veids, kurā lietotājam tiek izīrēts viens serveris. Lietotājam būs saknes pieeja serverim. Ja esat specializēta servera lietotājs, tad tikai jūs varat uzglabāt savu vietni (-es) serverī. Jūsu vietnes veiktspēja būs atkarīga no tā, cik labi jūs apstrādājat mitināšanas vidi. Specializēta tīmekļa mitināšana nodrošina maksimālu kontroli un labāku servera veiktspēju. Jo lielāka jauda, ​​jo lielāka cena; tāpēc tas ir diezgan dārgi.

Mākoņu tīmekļa mitināšana

Mākonis servera mitināšana

Serveru komplekts tiek salikts un tiek saukts par mākoni; viņi mitinās vietņu grupu. Tātad, vairāki datori darbojas kopā, lai apstrādātu vietņu trafiku un pieaugumu. Vietnes izmantos vairāku serveru virtuālos resursus.

Mākonis mitināšana ir diezgan dārga, taču parasti tā ir pieejama par maksu par lietošanu.

Web mitināšanas veidi – kā izvēlēties Web hostinga plānu?

Tīmekļa mitināšanas klasifikācija, pamatojoties uz operētājsistēmu.

Balstoties uz servera operētājsistēmu, ir divi galvenie mitināšanas veidi; Windows tīmekļa mitināšana un Linux tīmekļa mitināšana. Abiem ir savas unikālās īpašības un ierobežojumi.

Linux tīmekļa mitināšana

Linux ir atvērtā koda sistēma, un par Linux kā serveru operētājsistēmas izmantošanu nav jāmaksā licencēšanas maksa, tāpēc viņi piedāvā Linux tīmekļa mitināšanas pakalpojumus par lētāku cenu. Linux tīmekļa mitināšanai tiek dota priekšroka, ja jūsu tīmekļa lietojumprogramma izmanto tādas struktūras kā WordPress vai Joomla utt. Šis mitināšanas veids tiek izmantots vietnēm, kas izveidotas, izmantojot PHP, MySQL un Apache. Turklāt tas sniedz jums lielāku kontroli un elastīgumu, lai kontrolētu serveri. Tam ir daudz vienkāršāks un labāks vadības panelis, piemēram, cPanel, ko izmanto vietņu un e-pastu pārvaldīšanai.

Windows tīmekļa mitināšana

Šī ir tīmekļa mitināšana, kurā serveris izmanto operētājsistēmu Windows. Ja esat pazīstams ar Windows operētājsistēmu, jums noteikti būs labs laiks, izmantojot Windows balstītu serveri. Šāda veida mitināšana ir vēlama Windows balstītām tīmekļa lietojumprogrammām vai vietnēm. Pieņemsim, ka, ja Web lietojumprogrammas izstrādāšanai izmantojat .NET sistēmu, Windows mitināšana ir vienīgā iespēja to mitināt. Microsoft sniedz daudz Windows servera programmatūras atjauninājumu. Tādējādi nav vietas kļūdu novēršanai, un, ja tādas ir, tās ātri tiks novērstas.

Kāda ir jūsu vietnes platforma vai skriptu valoda? – Atrodiet piemērotu tīmekļa mitināšanas plānu

Svarīgas lietas, izvēloties labu tīmekļa mitināšanas pakalpojumu

Pirms izvēlēties tīmekļa mitināšanas plānu, vienmēr ir labāk zināt jūsu prasības.

Runājot par mitināšanas pakalpojumu sniedzēju, labāk ir veikt pētījumu par tiem un pārbaudīt visa veida pārskatus, kā arī pāris faktorus, piemēram, servera veiktspēju, cenu, funkcijas, klientu atbalstu, servera atrašanās vietas un daudz ko citu..

Lai uzzinātu vairāk, jums jāpārbauda mūsu tīmekļa mitināšanas salīdzinājums vai mūsu 10 labākie tīmekļa mitināšanas vietni.

Kāda ir atšķirība starp mitināšanu un domēna vārdu?

Kas ir mitināšana??

Hostings būtībā ir pakalpojums, kas tiek nodrošināts jūsu vietņu glabāšanai ierīcē vai speciālā datorā, ko sauc par serveri, lai tas būtu pieejams cilvēkiem, kuri pārlūko internetu.

Kas ir domēna vārds?

Jūsu vietnes glabāšanai serverī nepietiek. Lai to identificētu, jābūt unikālam nosaukumam. Šis jūsu vietnes unikālais nosaukums ir pazīstams kā domēna vārds. Parasti mitināšanas pakalpojumu sniedzēji nodrošinās šo domēna vārda pakalpojumu.

Gan domēna vārds, gan hostings vietnei ir cieši saistīti. Abas ir neatņemama tīmekļa vietnes sastāvdaļa, ja tā ir pieejama internetā. Vienkāršiem vārdiem sakot, mēs varam teikt, ka mitināšana ir vietne, kurā atrodas vietne, un domēna vārds ir šīs vietas adrese / nosaukums. 2018. gada 10 labākie domēnu reģistrācijas pakalpojumu sniedzēji

Kā darbojas domēna vārds?

Ņemsim reālās pasaules piemēru, lai saprastu, kā darbojas domēna vārds. Katram objektam, ar kuru esat saskāries, būs vārds, kuru varēsit identificēt. Jūs pēkšņi atpazīsit cilvēkus, kuri tuvojas jums pēc jūsu vārda.

Tāpat vietnei ir jābūt nosaukumam, lai to identificētu internetā. Tomēr vietnēm ir sava IP adrese, ar kuru palīdzību mēs varam piekļūt attiecīgajai vietnei.

Domēna vārds ir paredzēts cilvēku izpratnei, taču tas nepalīdz pārlūkprogrammai. Tātad, internetam ir DNS (Domain Name System) serveris, kas darbojas kā tālruņu grāmata. Šim serverim ir datu bāze, kurā tiek glabāti vietņu nosaukumi un to atbilstošās IP adreses.

Kad jūs pieprasāt vietni, izmantojot pārlūkprogrammā tās domēna vārdu, DNS pārveido vārdu savā līdzvērtīgā IP adresē.

Domēna vārda veidi

TLD – augstākā līmeņa domēns

Šie domēnu nosaukumi ir visaugstākajā līmenī DNS hierarhijā. .com, .co utt ir augstākā līmeņa domēnu paplašinājumi.

ccTLD – valsts kods Augstākā līmeņa domēns

Šiem domēna vārdiem parasti ir divu burtu paplašinājums, un tie ir domāti konkrētām ģeogrāfiskām vietām, piemēram, valstij. Piemēram: .us, .uk, .in utt.

gTLD- vispārējs augstākā līmeņa domēns

Tos var reģistrēt ikviens un no jebkuras vietas. Parasti šāda veida paplašinājumi ir .net, .org, .biz utt.

Kā reģistrēt domēna vārdu?

  1. Padomājiet par labu vārdu, kas attiecas uz jūsu vietni
  2. Pastāv iespēja, ka jūsu vietnei nav pieejama vēlamā nosaukuma. Tāpēc labāk, ja ir daži rezerves vārdi.
  3. Plāns, kā labs un pieejams domēna vārdu reģistrators rezervēs jūsu domēna vārdu.
  4. Ja domēna vārds ir pieejams, jūs to iegādājaties.
  5. Pēc reģistrācijas mainiet DNS ierakstu, lai norādītu savu domēna vārdu uz jūsu tīmekļa mitināšanu.

Iesaiņošana

Tātad, tas ir viss, kas mums vajadzīgs, lai izstrādātu galīgākās vietnes mitināšanas vadlīnijas. Es ceru, ka jums jāiemācās kaut kas jauns!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me