Kaip sukurti pasirinktinį 404 puslapį

Be abejo, daugumą interneto vartotojų atstumia visi gerai pažįstami 404 puslapis nerastas klaidos pranešimas. Gali būti, kad jūs bent kartą per mėnesį buvote bombarduojami dėl šios erzinančios žinutės, kai spustelėjote neveikiančią nuorodą.

404 klaida yra standartinis HTTP atsakas į tinklalapio užklausą, kurios dėl įvairių priežasčių serveris negalėjo įvykdyti. Pagal numatytuosius nustatymus klaidos pranešimas rodomas kaip paprastas tekstas baltame fone. Jei nekenčiate šios sūrios žinutės, nenorėtumėte, kad ir jūsų svetainės lankytojai ją matytų. Taigi kodėl nepadarius jo mažiau erzinančio pagal pasirinktinį pranešimą?

Šiame vadove aprašysiu jūsų pasirinktinius veiksmus Puslapis nerastas kad jūsų svetainės lankytojai būtų mažiau sudirgę, kai pateks į tuščią lauką. Tačiau pirmiausia geriau supraskime, kodėl bandydami patekti į tinklalapį galite patekti į tuščią lauką.

Contents

Kaip ir kodėl 404 puslapis nerastas Pasitaiko klaidų

Kai spustelite nuorodą ir gaunate 404 klaidą, tai reiškia, kad jūsų serverio puslapio užklausa buvo sėkminga, tačiau serveris nerado konkretaus puslapio, kurį bandėte pasiekti. Tam yra daugybė priežasčių.

Pvz., Jei buvo pašalintas tinklalapis, prie kurio jungėsi nuoroda, pasirodys klaida 404. Paprastai tai lemia pasenęs puslapis, kuriame buvo populiarus turinys, tačiau jame buvo daug nuorodų, nukreipiančių į jį iš kitų svetainių. Didelės naujienų svetainės greičiausiai yra to kaltininkai, jei svetainių administratoriai nesiima atsargumo priemonių, kad būtų išvengta trūkstamų puslapių nuorodų.

404 puslapio klaida taip pat gali atsirasti, jei prašomas puslapis buvo perkeltas į naują domeno vardą. Jei problema yra serveryje (serveris neveikia arba dėl tam tikrų priežasčių neprieinamas), galite gauti DNS klaidą. Ugniasienės, turinio filtrai ir kitos turinio blokavimo formos taip pat gali sugadinti nuorodas.

Apatinė eilutė yra sulaužyta. Nuorodos internete yra įprasta. Tinklalapių savininkai ar administratoriai turi padaryti vartotojams patogesnę patirtį. Atminkite, kad interneto vartotojai dažniausiai yra nekantrūs ieškodami informacijos svetainėje. Vartotojas negaišta laiko ieškodamas kitos svetainės, kad gautų tai, ko nori, jei viskas, ką rado jūsų, buvo paprastas, erzinantis 404 klaida..

Patogus vartotojui klaidos pranešimas

Kaip jau minėjau, dauguma žiniatinklio serverių yra sukonfigūruoti grąžinti pagrindinį puslapį „404 Error“, kuriame pateikiamas atsiprašymasa trumpas aprašymas, kodėl negalėjote patekti į pageidaujamą puslapį. Kai kuriais atvejais jums taip pat gali būti pateikta nuoroda į žiniatinklio valdytojo el. Paštą (jei jums reikia daugiau techninės pagalbos) arba nuoroda į paieškos variklį, jei norite tęsti paiešką.

Nors šis numatytasis klaidos pranešimas yra mandagus, jis yra gana aiškus ir dažniausiai neveikia daugumos svetainės lankytojų. Štai kodėl rimti žiniatinklio valdytojai pritaiko šią žinią taip, kad lankytojai, patekę į tuščius blankus, galėtų pamatyti patogesnį vartotojui (ir mažiau erzinantį) puslapį..

Visose numatytose temose, kurios siunčiamos su „WordPress“, yra pagrindinis 404 klaidos puslapio šablonas 404.php. Žinoma, šis numatytasis šablonas veikia puikiai, tačiau gali būti, kad jis nesako to, ką norite pasakyti savo lankytojams. Laimei, žinutės pritaikymas šablone yra paprastas dalykas. Tiesiog atidarykite puslapio šabloną kodų rengyklėje ir pakeiskite žinutės tekstą į savo. Išsaugokite pakeitimus po.

Numatytojo klaidų puslapio šablono, atsiųsto kartu su Dvidešimt trylika temą sudaro žymės antraštėms, poraštėms ir paieškos juostoms rodyti. Taip atrodo veikiant (tiesiog naršyklės adresų juostoje įveskite netikrą puslapio adresą):

Dvidešimt trylika 404 psl

Išnagrinėję 404 puslapio šablono kodą, pastebėsite puslapio antraštę Nerastas per

antraštės žyma, kartu su a _e funkcija, kuri iš tikrųjų rodo rezultatą puslapyje. Štai ką pirmiausia norėsite redaguoti, tinkindami 404 puslapį. Tada galite eiti į priekį ir pridėti patogesnį tekstą

ir

žymės po juo. Atminkite, kad galite pakeisti, bet ne Nerastas antraštę, tačiau paprastai naudinga sudėti pasirinktinę antraštę, kuri neturi dirginti jūsų lankytojų, ir pasirinktinį tekstą pastraipose.

Taip pat galite pastebėti, kad antraštė atrodo didžiulėje 404 numeris puslapyje. Kai apžiūrėsite savo klaidos puslapį naudodami „Firebug“, pamatysite, kad milžiniškas 404 įterpiamas pseudo elementu (.klaida404 .pavadinimas: prieš). Taigi atidarykite 404.php šabloną ir pakeiskite numatytąjį tekstą

,

, ir

žymės tuo, ką norite pasakyti savo lankytojams. Taip pat redaguokite minėtą pseudo elementą pagal savo skonį arba pašalinkite jį (komentuokite stiliaus lape). Aš pakeičiau savo į tai:

Dvidešimt trylika pritaikytų 404 puslapių

Nors čia galite tiesiogiai pasakyti bet ką, ką norite, visada naudinga, jei tai yra trumpa ir miela. Taip pat pabandykite pasakyti ar nurodyti lankytojui tai, ko jie galbūt ieškojo pirmiausia. Tai yra beveik viskas, ko jums reikia padaryti, kad jūsų 404 puslapis būtų patogesnis vartotojui. Apžiūrėkite puslapį ir tada pakeiskite stilius, kaip jums atrodo tinkama.

Be to, atsižvelgiant į „WordPress“ temą, kurią naudojate kūrėjas, galbūt įtraukėte tinkintą 404 puslapio palaikymą. Į bendrą „WordPress“ temą įtraukėme pasirinktinę 404 puslapio temos parinktį, kuri leidžia lengvai pridėti pasirinktinį 404 peradresavimą arba tinkintą puslapio pavadinimą ir turinį tiesiai iš „WordPress“ prietaisų skydelio..

Viso tinkinto 404 puslapio redaktoriaus ekrano kopija

Bendras „WordPRess“ temos pritaikytas 404 puslapio pavyzdys

.htaccess failas yra ten, kur įvyksta magija

Kai jūsų 404.php bus pritaikytas, viskas, kas liko, „WordPress“ turi jį parodyti, kai tinkama situacija – kai jis negali rasti konkretaus puslapio. Tai yra numatytasis procesas. Tačiau kartais interneto serveris gali susidurti su problemomis, kol „WordPress“ apie jas nesuvokia, vadinasi, lankytojai gali negalėti pasiekti kai kurių puslapių. Tokiu atveju turite įsitikinti, kad žiniatinklio serveris gali nukreipti juos į jūsų puslapį 404.php ir štai kur .htcaccess failas gaunamas.

.htcaccess failas yra jūsų „WordPress“ diegimo šakniniame aplanke. „WordPress“ atveju jis sugeneruojamas automatiškai, kai keičiate savo nuolatinės nuorodos struktūrą iš numatytosios. Viskas, ką turite padaryti, kad serveris rastų jūsų pasirinktinį 404 puslapį, pridėkite prie failo vieną eilutę:

„ErrorDocument 404“ /index.php?error=404

Kaip matote, šis URL prasideda nuo šaknies (/), tai reiškia, kad norint naudoti šį URL formatą, jūsų „WordPress“ diegimas turi būti jūsų serverio šaknyje. Priešingu atveju, jei „WordPress“ įdiegta pakatalogyje, peradresavimo kelias turėtų būti:

„ErrorDocument 404“ / jūsų aplankas/index.php?error=404

Tokiu būdu, net jei pakeisite savo temą, indeksas.php visada iškvies tinkamą jūsų naujos temos 404 failą.

Apvyniokite

Perskaitę šią trumpą mokymo programą, dabar tikimės, kad galite sukurti pritaikytą 404 puslapį, kuriame bus pritaikytas vartotojui patogus pranešimas. Taip pat galite sukonfigūruoti .htcaccess failas, užtikrinantis, kad serveris visada nukreipia jūsų svetainės lankytojus į reikiamą 404 puslapį tais atvejais, kai „WordPress“ to padaryti negali arba kai keičiate temas.

Jei norite pritraukti lojalių lankytojų, kurie visada grįš į jūsų svetainę, svarbu tinkinti 404 puslapį su mažiau erzinančia žinute. Be abejo, gera idėja yra bandyti apriboti, kiek kartų lankytojas nusileidžia net 404 puslapiuose.

Ar turite puikių idėjų pritaikytam 404 pranešimui? Ką šiuo metu naudojate savo 404 puslapyje? Norėčiau išgirsti jūsų idėjas toliau pateiktuose komentaruose!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me