27 osobností vo WordPress, ktoré by ste mali sledovať

Mnoho ľudí si pre svoju jednoduchosť zvolí WordPress, ale zostane pre komunitu. Nemôžem myslieť na mnoho ďalších online nástrojov, ktoré ho súperia o samotnú veľkosť a ústretovosť jeho užívateľskej základne a ochotu tejto užívateľskej základne zdieľať riešenia..

V komunite sa niektorí ľudia vyznačujú svojím prínosom, zvýšenou míľou alebo iba čistou charizmou. Tu predstavujem desať najzaujímavejších osobností v dnešnom svete WordPress (zámerne nečíslované, pretože nie sú v konkrétnom poradí!).

Matt Mullenweg (@photomatt)

Nie je veľa ľudí, ktorí majú vlastné štvorpísmenové doménové meno, ale ma.tt je jedným z tých šťastných! Ako zakladajúci člen programov WordPress, Automattic a WordCamp investoval do programu WordPress viac emócií ako väčšina.

“Rovnako ako jesť, dýchať, hudbu, nemôžem pracovať na WordPress.”, píše na svojom blogu.

Jeff Chandler (@wptavern)

Existuje životaschopný obchodný model pre spravodajské stránky WordPress? V poslednej dobe to bola horúca téma a Jeff Chandler, „Tavern Keeper“ na WP Tavern má dobré predpoklady na odpoveď. Jeff sa dostal na titulky, keď predal blog tajomníkovi, ktorý sa nakoniec ukázal ako nikto iný ako Matt Mullenweg, spolutvorca samotného WordPress..

Odvtedy sa Jeffov osobný profil prudko zvýšil a dal niekoľko rozhovorov na tému obchodných modelov WordPress.

Ale Jeffov chlieb a maslo je blog WPTavern, kde nás udržiava krok s najnovšími správami za posledných päť rokov. Ďalšie spravodajské weby WordPress prichádzajú a odchádzajú, ale krčma zostáva otvorená pre podnikanie.

Matt Medeiros (@mattmedeiros)

Zakaždým tak často nájdem niekoho, kto sa objavuje po celom internete, bez potuchy, ako nájde čas na to všetko. Matt Medeiros sa určite považuje za jedného z týchto ľudí. Najprv je spoluzakladateľom spoločnosti Slocum Design Studio, špecializovanej agentúry pre vývoj a vývoj WordPress. Pod hlavičkou Slocum produkuje dva podcasty, PressThis a SEOLunch.

Ak to nestačí, vedie tiež Mattovu správu, v ktorej pravidelne uverejňuje rozhovory s ľuďmi, ktorí pracujú s WordPress. Vyrezal pekné miesto pre publikovanie zameraním sa na obchodnú stránku WordPress. Neexistuje žiadny výplň, iba kvalitné rozhovory s páči Chrisom Lemom, Bradom Williamsom (WebDevStudios) a Jeffom Chandlerom.

Joost de Valk (@yoast)

Jeho doplnky SEO boli stiahnuté viac ako 10 miliónov krát a má najchladnejšie meno v WordPress. Holanďan Joost de Valk vytvoril značku Yoast vďaka Randovi Fishkinovi z Moz, ktorý povedal Joostovi, aby hovoril anglicky hovoriacim, meno bolo vyslovené „toast with y“!

Či už hovoríte Joost alebo Yoast, jeho doplnok WordPress je od svojho založenia v roku 2009 synonymom SEO. Je pravidelným hovorcom v oblasti SEO a WordPress a pravidelne aktualizuje informácie o svojom pobytu na svojom vynikajúcom blogu na adrese yoast.com.

Brian Gardner (@bgardner)

Snáď najviac kopírovaný muž v programe WordPress, Brian Gardner je mozog za rámcom Genesis od StudioPress, podľa Mashable „najlepší z najlepších“ medzi tematickými rámcami WordPress. Niektorí argumentujú, že vymyslel celý koncept prémiových tematických rámcov pomocou témy Revolúcia a následného projektu Genesis / StudioPress.

Brianov osobný blog je taviacou sa hrou tipov a trikov WordPress (väčšinou zameraných na Genesis) a ihriskom pre vývoj vlastných tém, často naznačujúcich budúce vydanie Genesis pre deti. Práve teraz predvádza, čo pre nás má Genesis 2.0.

Toni Schneider (@tonidotorg)

Pre záujemcov o komerčnú stránku WordPress je Toni váš muž.

Toni, ktorá sa narodila vo Švajčiarsku, sa presťahovala do Kalifornie na vysokú školu a rozhodla sa zostať na mieste, ignorovala príležitosť získať „skutočné zamestnanie“ a vrhla sa na podnikanie pri začínajúcom e-maile. Po úspešnom odchode do Yahoo sa Toni pripojil k Matt Mullenweg na Automattic projekt.

Ako generálny riaditeľ spoločnosti Automattic spoločnosť Toni dohliadala na začatie projektov, ako sú Jetpack, VaultPress, Gravatar, a samozrejme na pokračujúci úspech stránky WordPress.com. Taktiež si našiel čas pracovať ako partner vo firme VC True Ventures, zabezpečujúc, že ​​jeho meno pozná nielen každý, kto sa podieľa na WordPress, ale aj Silicon Valley..

Tu je ukážka z minulého roka, plná informácií o komerčnej stránke WordPress.

Mark Jaquith (@markjaquith)

Mark si žije ako konzultant pre publikovanie na webe, ale je známy ako superstar pre WordPress. Ako jeden z popredných vývojárov programu WordPress zohral Mark dôležitú úlohu pri získavaní WordPress tam, kde je dnes.

Mark je vlastným slovom náboženský skeptik, jeden z tých, ktorí uviazli v počítači Mac, a je veľmi zlý pri odpovedaní na e-maily. Je to tiež oddaný rodinný muž, a tak začal svoj vlastný prieskum na webových stránkach Amazon s názvom Have Baby, Need Stuff. Je funkčný, skvelý na pohľad a samozrejme, je to na WordPress!

Mark je momentálne v centre pozornosti ako hlavný vývojár na WP 3.6.

Daniel Espinoza (@d_espi)

Vývoj doplnkov WordPress pomohol Danielovi a jeho manželke splatiť dlh vo výške 67 000 dolárov iba za 8 mesiacov. Zameral sa na vytváranie opakujúcich sa zásuvných modulov pre platformu WooCommerce a potom ich predal, aby dosiahol svoj finančný cieľ.

Čo bude ďalej pre Daniela? „V programe WordPress sú zmeny, zmeny na internete a zmeny vo svete. S tak veľkou zmenou som si veľmi istý, že nájdem nové miesto, ktoré bude slúžiť zákazníkom “, píše na svojom blogu.

Jedna vec sa zdá byť istá – WordPress nevidel posledného Daniela Espinozu.

Chris Pearson (@pearsonified)

Chris vyvinul Thesis, populárny rámec tém WordPress, ale je oveľa viac ako jednorazový poník. Chris môže hovoriť o všetkom a všetkom, čo WordPress, od SEO až po to, koľko hodín týždenne pracuje na svojom podnikaní. Toto, v spojení s jeho vyhláseným „nadšeným, otvoreným charakterom“, vidí Chris pravidelne prednášaný na WordCamps a iných odvetvových konferenciách..

Blogy na Pearsonified venoval témam rôznorodým ako téma dizertačnej práce a jeho osobnému záujmu o typografiu webu.

Frederick Townes (@ w3edge)

Frederick má prsty v mnohých koláčoch. Je to človek, ktorý stojí za vývojárskou a vývojovou spoločnosťou W3Edge a tvorcom doplnku W3 Total Cache. Bol zakladateľom CTO spoločnosti Mashable, skvelého príkladu hlavnej stránky bežiacej na WordPress, a je stále zapojený ako hlavný technický poradca. Okrem toho je spoluzakladateľom a CTO v realitnej web marketingovej spoločnosti Placester.

Vďaka rozsiahlej skúsenosti Fredericka s podnikaním v oblasti WordPress je rečníkom veľmi žiadaný. Vracia sa späť do komunity prednášaním na mnohých WordCampoch, nielen v blízkosti svojho Massachusettsovho domu, ale až tak ďaleko ako Nórsko, Dánsko a Holandsko..

Tom McFarlin (@tommcfarlin)

V prvom príspevku bol Tom v jednom z komentárov spomenutý ako pozoruhodná slečna, takže je vhodné začať s ním. Tom je vývojár WordPress a vášnivý blogger, ktorý venuje veľkú časť svojho času na blogovanie zdieľaniu tipov, výukových programov, úryvkov, zdrojov a všetkých vecí WordPress..

Osobný blog Toma je skvelým zdrojom najmä pre začiatočníkov, ale aj pokročilí používatelia a vývojári môžu ťažiť z jeho hlbokého ovládania platformy.

Aaron Jorbin (@aaronjorbin

Vo svojom profile Twitter sa Aaron opisuje ako Polyhistorický muž webu – čokoľvek to znamená ��

Bez ohľadu na to, Aaron je program WordPress Core a venuje časť svojho času na webe vývojárom pri zlepšovaní ich schopností, okrem iného.

Helen Hou Sandi (@helenhousandi)

Každý člen tímu jadrových komisárov WordPress je v tomto zozname dôstojnou zmienkou, ale Helen Hou Sandi vyniká, pretože je jedinou ženskou členkou v tíme. Helen je okrem iného oddaný evanjelista WordPress a vyzdobil niekoľko konferencií súvisiacich s WordPress po celom svete..

Tom Auger (@TomAuger

Tom je ďalší angažovaný evanjelista WordPress, ktorý zdieľa množstvo tipov a trikov o WordPress a ďalších rozvojových témach prostredníctvom svojich webových stránok a prostredníctvom sociálnych médií..

Matt Medeiros (@mattmedeiros)

Matt beží mattreport.com, web, ktorý pomáha ľuďom spúšťať a prevádzkovať úspešné obchodné weby na WordPress. V podstate vedie rozhovory s poprednými podnikateľmi WordPress a potom ich zdieľa ako podcasty na svojej webovej stránke.

Prostredníctvom týchto rozhovorov sa Matt naučil veľa trikov, ako zarobiť peniaze pomocou programu WordPress, a teraz je sám považovaný za orgán na jeho speňaženie..

Amber Weinberg (@amberweinberg)

Amber Weinberg je vývojárkou WordPress, ktorú učia samostatne, a ktorá od svojho dospievania vytvárala webové stránky. Špecializuje sa na WordPress a front-end vývoj. Väčšinou sa delí o tipy a triky týkajúce sa WordPress, ziskové freelancing, písanie čistého kódu a všetko medzi tým.

Ak si chcete vytvoriť kariéru ako nezávislá vývojárka WordPress, zistíte, že príbeh Ambera je veľmi inšpiratívny, takže nezabudnite navštíviť jej web a získať jej jedinečné informácie..

Chris Coyier (@chriscoyier)

Chris sa zameriava na všeobecný vývoj webových aplikácií a najmä na CSS. Beží css-tricks.com (ktorá je postavená na WordPress) a codepen.io kde zdieľa veľa trikov s dizajnom a vývojom, ktoré sa rozprestierajú na tabuli pre vývoj webu, samozrejme vrátane WordPress.

Chris sa nezameriava hlavne na WordPress, ale raz za čas zdieľa úryvky, nástroje a zdroje, ktoré môžete použiť v projektoch WordPress. Ako vývojár alebo nadšený používateľ programu WordPress je dobré držať krok so svojimi webmi.

Jeff Starr (@perishable)

Jeff je skutočná hviezda WordPress. Je vývojár a vydavateľ s viac ako 10 ročnými skúsenosťami s vývojom pre WordPress. V súčasnosti prevádzkuje tri webové stránky: Perishable Press, Digging Into WordPress a WP Tao, všetky zamerané na výučbu vstupov a výstupov programu WordPress..

Výukové programy a knihy spoločnosti Jeff zamerané na WordPress sú zamerané hlavne na vývojárov, ktorí chcú ovládať vývoj témy.

Brennen Byrne (@brennenbyrne)

Brennen je bezpečnostný guru, pokiaľ ide o WordPress a nie je žiadnym prekvapením, že sa teraz plne zameriava na svoj nový geniálny projekt Clef, aplikáciu, ktorá umožňuje jednoduché, ale výkonné dvojfaktorové overenie pre WordPress. Aplikácia používa digitálny podpis na prihlásenie, a nie na tradičné heslá. Projekt je o niečo nový a ešte nezískal veľa príťažlivosti v komunite (zatiaľ), ale niet pochýb o tom, že ide o budúcnosť.

Brennen je určite niekto, ktorého by ste sa mali riadiť, ak sa chcete dozvedieť, ako dôkladne zabezpečte svoje stránky WordPress.

Andrew Nacin (@nacin)

Andrew je vedúcim vývojárom WordPress a nemôže sa viac zapojiť do komunity WordPress ako celku. Zúčastňuje sa na všetkých fázach vývojového cyklu od infraštruktúry webu po opravy chýb. Pravidelne tiež navštevuje WordCamps, kde sa stretáva so skutočnými používateľmi WordPress (rovnako ako vy!).

Väčšinu času venuje aj stránkam WordPress.org a môžete si ho všimnúť na mnohých konferenciách a vývojovom kanáli IRC..

Ryan Boren (@rboren)

Okrem toho, že Ryan prispieva k jadru WordPress ako vedúci vývojár, pracuje tiež ako inžinier v spoločnosti Automattic. Na prednej strane WordPress neustále upravuje kódovú základňu, aby zlepšil efektívnosť a dostupnosť. Pravidelne sa tiež venuje opravám chýb v spoločnosti Automattic a opisuje sa ako „ateista Vegan Transhumanista Libertarian“.

Peter Westwood (@westi)

Existuje nespočetné množstvo vecí, ktoré sa môžete dozvedieť od Petera Westwooda, člena vedúceho vývojového tímu od roku 2005. Je aktívny na Twitteri a hoci jeho blog WordPress sa neaktualizuje tak často, keď si môžete byť istí, že má niečo informatívne povedať.

Automaticky (@automattic)

Tento príspevok sa týkal jednotlivcov, je však ťažké rozoznať určité osobnosti bez toho, aby boli spomenuté tímy, s ktorými vedú alebo pracujú. Tím Automatic sa bez pochýb vyznačuje týmovými príspevkami do komunity WordPress.

Automattic je tím nadšencov WordPress, ktorí prevádzkujú a udržiavajú WordPress.com (spolu s mnohými ďalšími projektmi). Automattic je tvorba Matta Mullenwega a tím pravidelne prispieva k mnohým open source projektom, najmä WordPress.org. Členovia tímu sú prijímaní z celého sveta a väčšina pracuje na diaľku, čo z neho robí jedinečný fascinujúci tím.

Navštívte webovú stránku Automatic a pozrite sa na celý tím. Môžete buď zvoliť jednotlivcov, ktorých chcete sledovať, alebo môžete jednoducho sledovať celú skupinu.

Nick Roach a tím (@elegantthemes)

Nick Roach je zakladateľom spoločnosti Elegant Themes a vedie tím 30 vývojárov, dizajnérov a špecialistov technickej podpory. Nick a jeho tím vytvorili viac ako 100 tém WordPress (veľa prémií) a zdieľajú veľa toho, čo sa naučili na svojom blogu. Mnoho ich tipov je určených pre používateľov WordPress, ale aj vývojári sa od týchto ľudí môžu veľa naučiť.

Sinisa Komlenic a tím (@themeskingdom)

Rovnako ako Nick Roach, Sinisa založila a prevádzkuje Témy Kingdom, spoločnosť na vývoj tém WordPress v Ohiu. Postavili niekoľko solídnych tém a na svojom blogu zdieľali množstvo užitočných rád. Na rozdiel od Elegant Themes sú však títo muži úzko prepojeným tímom siedmich vývojárov, dizajnérov a podporného agenta. Vyzerajú veľmi dobre organizovane a evidentne sa to prejavuje v ich práci. Títo chlapci sa určite musia niečo naučiť pre každého začínajúceho vývojára témy WordPress.

Tím WooThemes (@woothemes)

WooThemes sú tvorcami bezplatných a prémiových tém WordPress. Vytvorili to, čo je v súčasnosti jedným z najpopulárnejších doplnkov elektronického obchodu pre WordPress, WooCommerce, spolu s množstvom ďalších rozšírení pre doplnok. V skutočnosti existuje niekoľko vývojárov, ktorí si zarábajú na živobytie výlučne vývojom a predajom rozšírení WooCommerce.

Tím WPExplorer (@wpexplorer)

Bol by som biedny, keby som nehovoril o našom vlastnom krásnom tíme, ale nie? Vďaka dômyselnému blogu a množstvu vysoko kvalitných tém a doplnkov, z ktorých si môžete vybrať, by ste sa mali čo najlepšie pridať túto stránku do čítačky informačných kanálov. Ale to je len môj nezaujatý názor ��

Kto iný vytvára vlny vo svete WordPress?

Vybratie iba desiatich ľudí z užívateľskej základne miliónov nebolo nikdy ľahké. Rád by som počul vaše myšlienky týkajúce sa týchto desiatich výberov a toho, koho ste si vybrali – dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me