Ako bude vyzerať budúcnosť WordPress?

Budúcnosť WordPress

Budúcnosť WordPress je jasná ako tisíc slnka pre nedostatok lepšej podoby. Akonáhle beží platforma blogov mlyna, WordPress sa účinne pretvára na aplikačný rámec, ktorý riling pundits a nováčikov po celom webe.

Pred chvíľou sme načrtli, ako WordPress vznikol a ako sa vyvinul v systéme na správu obsahu (CMS), ktorý ovláda viac ako 75 miliónov webových stránok, vrátane veľkých značiek ako CNN, Jay-Z a ešte oveľa viac.

V čase písania je WordPress pomerne robustná platforma, ktorá s príchodom nových technológií, ktoré, poďme im čeliť, vyzerá, že pochádzajú z filmov Sci-Fi. Ak vás zaujíma, vypustili sme niekoľko pojmov, ktoré by vás mohli zbaviť mozgu, ale neutekajte prosím.

Namiesto toho sa držte, pretože to, čo sme dnes usporiadali, znamená pre vaše podnikanie založené na WordPress všetky skvelé veci. Ak sa rozhliadnete po celom svete, určite nájdete zaujímavé diskusie o šelmách, ako sú WordPress Rest API, WP-CLI, Calypso a spätná kompatibilita..

Budúcnosť WordPress po roku 2017

Toto sú veci, ktoré majú zmysel iba pre vývojárov. Sakra, predmety ako WordPress REST API zamieňajú kecy aj od mnohých vývojárov, takže vám ušetríme tento druh mučenia. Dnes sa delíme o to, ako vám uvedené technológie môžu pomôcť dosiahnuť viac pomocou WordPress.

Tento predpoklad otvára brány budúcnosti WordPress, ktorú nikdy predtým nevideli. Teraz, prosím, vezmi ma za ruku a zavolaj Ahn Wee, čínsky jasnovidec z oblasti bedier, ktorý žije vo vnútri každej krištáľovej gule. Vtipy stranou, poďme na to a skončíme.

1. Vylepšenia používateľského rozhrania správcu WordPress

Nie je to tak dávno, čo bol WordPress správca očami. Toto vieme z prvej ruky, pretože sme naskočili na prekliaty stroj času a zistili sme, ako sa vyvíjalo používateľské rozhranie správcu WordPress. A zatiaľ čo používateľské rozhranie (UI) nemá nič na nástroji, ako je Duch, je to oveľa lepšie.

Čo však pre nás má budúcnosť WordPressu z hľadiska používateľského rozhrania správcu? Hádali ste správne, ak očakávate, že sa správca WordPress zmení k lepšiemu. Ak Calypso nemá dostatok dôkazov, neviem, čo to je.

Moji jamajskí priatelia by boli radi: „Do čerta je Calypso človek?“ Ak ste už dlhšiu dobu nenavštívili web WordPress.com, v novom rozhraní Calypso vám chýbajú. Nevlastníte blog WordPress.com? Calypso dal blogom WordPress.com extrémne prestavenie, pokiaľ ide o používateľské rozhranie používateľa.

budúcnosť wordpress calypso

Prinajmenšom je to krásne a super rýchle (späť u vášho Ducha) a Calypso môžete ľahko a slobodne používať na správu svojich blogov, ktoré hostíte, z jedného centrálneho miesta. Jedinou požiadavkou je, že musíte aktivovať Jetpack a desktopovú aplikáciu WordPress.com. Potom môžete znova spravovať svoje hostené webové stránky z účtu WordPress.com.

Vďaka Mattovým rybárčeniam, ktoré poskytujú užívateľsky príjemnejší zážitok, Calypso pravdepodobne v budúcnosti prejde na WordPress s vlastným hosťovaním. Tento alebo dizajnérsky tím WordPress príde s lepším používateľským rozhraním, ale prečo vynájsť koleso, keď už máte American Racing?

V každom prípade očakávajte vylepšeného správcu WordPress, ktorý je chladnejší a rýchlejší ako ten, ktorý momentálne máme. To môže znamenať iba skvelé veci pre vašu firmu WordPress jednoducho preto, že rýchlosť je dobrá. Vďaka rozhraniu REST API je tiež možné vidieť vlastné dashboardy.

2. WordPress ako aplikačný rámec

WordPress Rest API

Veľmi pevne verím, že rozhrania založené na skriptoch JavaScript a API sú budúcnosťou nielen WordPress, ale aj webu. – Matt Mullenweg

To povedal Matt v štáte Word už v roku 2015. Dnes je to do značnej miery realita, a to tým viac, že ​​sa REST API spája do jadra WordPress. Čo je to s týmito tvrdými slovami hombre? Čo je REST API? A ako je to dôležité??

Vo svojej najzákladnejšej podobe je REST API jednoducho kód, ktorý vám umožňuje odosielať a získavať údaje z WordPress bez ohľadu na aplikáciu, ktorú máte. To znamená, že môžete použiť WordPress ako rámec na správu obsahu pre ľubovoľnú webovú aplikáciu.

Pozdravte všetky skvelé možnosti pre vývojárov budúcnosti WordPress. Na WordPress môžete vytvárať mobilné aplikácie rovnako ľahko, ako pri vytváraní webových stránok. Na WordPress môžete mať spustené natívne aplikácie pre iPhone alebo Android, pretože – REST API.

Ak ste vôbec netušili, že Calypso zviera, ktoré sme práve spomenuli, je jednoducho vlastné rozhranie, ktoré komunikuje s WordPress prostredníctvom – počkajte na to – REST API!

3. Kompatibilita naprieč platformami

WordPress a Javascript

To tiež znamená, že môžete vytvárať vysoko prispôsobené témy WordPress a ešte oveľa viac. Jednoducho povedané, REST API prináša veľa možností do tabuľky, čo znamená, že budúcnosť WordPress sa stala ešte jasnejšou. Predstavte si, že budete vytvárať aplikácie v ľubovoľnom programovacom jazyku a pomocou výkonného backendu WordPress budete riadiť všetko. Znie to skvele, správne?

Jedinou nevýhodou je, že ako vývojár programu WordPress musíte využiť svoje zručnosti v JavaScripte, aby ste mohli naplno využívať výhody REST API. Áno, WordPress bude v budúcnosti stále bežať na PHP, ale väčšina front-end vývoja bude závisieť od JavaScriptu.

Chlapci, WordPress už nie je len CMS, je to teraz úplný aplikačný rámec, ktorý dokáže robiť prakticky všetko. Matt, v a Reddit AMA, povedal:

Myslím, že (WordPress) je skvelý rámec pre všetko, čo je založené na obsahu. Pri veciach, ako sú správy, ktoré sa nedomapujú dobre na dátový model WP, môžete to urobiť len tak, že si vytvoríte nejaké nové tabuľky, neskúšajte to v štandardných tabuľkách..

Na konci dňa je rozhranie REST API úžasným doplnkom jadra WordPress, čo znamená, že čoskoro nebudete nikam.

Pohybujte sa rýchlo …

4. Väčší kus kolónky užívateľskej základne

Vírusové webové stránky WordPress

WordPress ovláda obrovské množstvo webových stránok. Je to najobľúbenejší aplikačný rámec (áno, znie to lepšie ako CMS) odtiaľto na Mars a ďalej. Mnoho ďalších riešení bude potrebovať desaťročia vývoja, aby ich dobehli.

A keď všetky tieto nové aktualizácie neustále klesajú, môžete očakávať, že čoraz viac ľudí skočí na rozbehnutý vagón WordPress. Budúcnosť WordPressu samozrejme znamená platformu vhodnejšiu pre začiatočníkov, ktorá obťažuje všetkých používateľov. Výsledok? Pripojiť sa bude viac začiatočníkov.

Začiatočníci nebudú štiepať vlasy pri nástupe do lietadla a vývojári z celého webu si už nebudú myslieť, že WordPress je iba platforma na blogovanie. Vďaka rozhraniu REST API budú všetci vývojári vedieť, že bezuzdná sila systému WordPress je na ich obrátenie a volanie kedykoľvek. Výsledok? Pripojia sa vývojári zo všetkých oblastí života.

Špekulácie, ktoré robia odborníci, povedali, že do roku 2020 bude mať WordPress moc nad 35% webu. To je obrovské číslo, pretože WordPress už v roku 2017 prevádzkuje 1 z 5 webových stránok. znamená pre vaše podnikanie súvisiace s WordPress?

Ak v tejto súvislosti potrebujete, aby sme sa toho držali za ruky, znamená to veľa obchodných príležitostí, väčšiu a lepšiu komunitu a ešte oveľa viac. Komunita je jedným zo silných oblekov WordPress a hnacou silou väčšiny (ak nie všetkých) produktov WordPress.

Obrovská veľkosť trhu a vývojová komunita okolo WordPress sú dva dôvody, prečo je skvelé založiť svoje podnikanie okolo WordPress. – Muhammad Haris

5. Návrh obsahu front-end

Editor frontendu Visual Composer

S príchodom a popularitou tvorcov stránok WordPress, ako sú Beaver Builder, Visual Composer a tieto nástroje na vytváranie stránok (cez Insider Insider Insider), je zrejmé, že existuje frakcia používateľov WordPress, ktorí sa zaoberajú návrhom front-end obsahu. Tento trend sa presunul do tém WordPress s najlepšou dodávkou s plne rozvinutými tvorcami stránok.

Teraz už nemusíte poznať celý rad kódov, ktoré by vám pomohli vyšplhať krásne vzory ako šéf. Čo to hovorí o budúcnosti WordPress? Môžeme očakávať, že na trh vstúpi viac výrobcov front-endov. Mohli by to byť samostatné pluginy alebo stavitelia, ktorí sú integrovaní do tém.

Okrem toho je náročné navrhovať stránky v natívnom editore WordPress. Nezmení sa to bez ohľadu na to, či používate vizuálny editor alebo prepínate do textového editora, pričom ten vyžaduje niektoré zručnosti v oblasti kódovania. Podľa toho, ako to vyzerá a ako udržať väčšinu začiatočníkov v poriadku, by sa mohol WordPress v budúcnosti dodávať so zabudovaným nástrojom na tvorbu stránok..

Priamo v rámci WordPress by to neprerušilo kosť. A keďže viac vývojárov prispôsobuje rozhranie REST API a uvedomuje si všetky úžasné veci, ktoré skript JavaScript znamená pre front-end, veľa dizajnérskych prác sa posunie od koncového rozhrania.

To znamená, že nebudete tráviť hodiny špičkovým školením klientov, ako tu zmeniť písmo a nejakú farbu. Je to všetko dobré, ak dodržiavame najlepšie štandardy a zabezpečujeme, aby bol kód nadúvaný minulosťou. Drag and drop tvorba obsahu nie je výstrelok, je tu zostať.

6. Zamerajte sa na mobilnú odozvu a výkon

WordPress Mobile Ready

Keď sa Matt pýtal na najväčšiu výzvu, ktorej čelí WordPress, povedal, že je veľmi dôležité, aby sa WordPress stal prístupnejším pre mobilné zariadenia. Jeho presné slová boli:

Myslím si, že mobil je veľmi náročný, pretože je to zásadne na uzavretých platformách.

Responzívny a prvý návrh pre mobilný web bol pred pár rokmi neslýchaný. Vo svete, kde väčšina ľudí surfuje na mobilných zariadeniach, si nemôžete dovoliť prevádzkovať rigidné stránky. Napriek tomu existujú podniky s webovými stránkami, ktoré sú rovnako prísne, ako prísne.

Vývojári WordPress v súčasnosti vydávajú produkty, ktoré reagujú, a výsledky sú pôsobivé. Prístup k správcovi WordPress z mobilného telefónu nie je úplne plynulý. Na mobilnom zariadení môžete urobiť tak málo.

V tejto oblasti je potrebné viac práce a čím viac sa WordPress stáva citlivejším (najmä v oblastiach, na ktorých skutočne záleží), tým vyššia je miera adopcie medzi mobilnými používateľmi. Môžeme očakávať, že program WordPress bude v budúcnosti lepšie reagovať.

7. Výkon

Rýchlosť WordPress

Čo sa týka výkonu, tím WordPress sa dôrazne zameriava na stabilitu, použiteľnosť a rýchlosť. Alebo ako to hovorí Matt:

Najdôležitejšie pre platformu sú predovšetkým stabilita, rýchlosť a bezpečnosť. Aby ste to dokázali dobre, musíte mať možnosť tlačiť aktualizácie a opravy čo najbližšie k real-time. A musí fungovať vo všetkých jazykoch. Overenie totožnosti používateľa, abstrakcia údajov a ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Má aj rady pre začínajúcich vývojárov tém a doplnkov:

Dizajn a použiteľnosť sú dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Sledujte priateľa alebo člena rodiny, ktorý sa snaží začať používať doplnok od začiatku do konca a poskytne vám veľa nápadov, ako ho vylepšiť..

WordPress ďalej využíva vývoj založený na doplnkoch v tom zmysle, že nové funkcie sa najprv skúšajú ako doplnky, aby získali spätnú väzbu od používateľov. To poskytuje dostatok priestoru na vylepšenia výkonu, ktoré znamenajú iba skvelé veci pre budúcnosť programu WordPress.

Keď je všetko povedané a urobené, WordPress sa primárne zameriava na to, aby bola platforma užitočná pre priemerného Joea a zároveň ponúkala výkonným používateľom nástroje, ktoré potrebujú na ohýbanie rámca, akokoľvek si želajú. Je to ťažké, preto už prosím prispejte.

8. WordPress bude podporovať viac jazykov

Preklady WordPress

WordPress polyglots tvrdo pracuje na preklade platformy do čo najväčšieho počtu jazykov, a to bude pokračovať aj v budúcnosti. Viac tém a doplnkov sa stane pripravených na preklad v budúcnosti WordPress Ahn Wee pozri ��

Ak by ste radi používali WordPress vo vašom vlastnom jazyku, mohla by to byť vaša šanca na vytvorenie WordPress, budete hrdí na to, že svojim deťom ukážete. Zaoberali sme sa prekladom WordPress, ako prispievať k WordPress, takže sa nevzdávajte.

9. Väčšia dostupnosť

Prístupnosť WP

Nemôžeme vynechať našich zmyslovo postihnutých bratov a sestry, pretože tvoria budúcnosť WordPress. Vďaka rozhraniam založeným na rozhraní API majú vývojári väčšiu voľnosť pri vytváraní WordPress, ktorý funguje pre používateľov “… so zmyslovými poruchami, s možnosťou zapnutia a vypnutia konkrétnych funkcií prístupu pomocou jazyka JavaScript“- wpmudev.

WordPress vydal svoje vlastné Príručka o prístupnosti na webe však existujú stovky ďalších zdrojov s otvoreným zdrojom (napríklad bezplatné Doplnok WP Accessibility). Pomocou týchto nástrojov môžu vývojári vylepšovať svoje produkty, aby sa ubezpečili, že ich témy a doplnky sú použiteľné pre všetkých. Skvelý príklad, ak téma Total WordPress, ktorá integruje nové funkcie dostupnosti s každou aktualizáciou (jeden z hlavných dôvodov, prečo Havajská univerzita vyberie použitie celkom).

Čo by chceli používatelia WordPress vidieť v budúcich verziách?

Rozhliadli sme sa okolo a našli sme zaujímavé rozhovory o budúcnosti WordPress. Každý používateľ, s ktorým sme sa stretli, je dosť optimistický, pokiaľ ide o budúcnosť programu WordPress. Tu je pár:

Myslím si, že wordpress je úžasný, ale to, čo je potrebné na zabezpečenie prežitia, je zabudovaný editor dizajnu podobný niektorým z doplnkov – napríklad vc -, aby sa stal súčasťou platformy. Vozeň wix / ss je vysoko výnosný podnik a spoločnosť Wp ohrozuje ich základnú existenciu. – raybees

Potom máme …

Oveľa lepšia používateľská skúsenosť, predovšetkým pre začiatočníkov spolu s oveľa lepšou interoperabilitou medzi doplnkami / témami / samotným WordPress, takže po aktualizácii stránok nezaznamenávame časté zastavenia stránok. – Ivica Delic

A nakoniec…

Vývojové zručnosti WordPress sa rýchlo stávajú jednou z tých zručností, ktoré sú veľmi žiadané, nielen od zákazníkov, ale aj od budúcich zamestnávateľov. Ľudia stále viac vidia veľkú príležitosť pri používaní programu WordPress ako skutočného systému na správu obsahu. – Ed Nailor

O budúcnosti WordPress, Matt hovorí:

Viete, k veci, ku ktorej sa stále vraciam, je to trochu kýčovité a trochu abstraktné, ale WordPress môže byť skutočne operačným systémom nielen pre web, ale aj pre otvorený web. Jednou z vecí, ktoré ma baví, keď rastieme, a keď sa stávame úspešnejšími a získame väčší podiel na trhu, je to, že posunieme web tak, aby bol otvorenejší, a to iba vďaka tomu, čo je zabudované do WordPress. Rozhrania API, spôsob, akým robíme všetko, sa živia. – Matt, WCEU, 2016

Niečo na pamäti

Len to vyhodiť …

Pri skúmaní tohto príspevku som si uvedomil, že je toho veľa čo sa učiť o tom, ako WordPress funguje. To znamená, že sa musím oboznámiť s mojimi kódovacími schopnosťami a odporúčam vám urobiť to isté, ak sa chcete hlbšie ponoriť do WordPressu..

Ak ste to ešte neurobili, naučte sa základné HTML a CSS. Okrem toho si vyhľadajte kurz JavaScriptu a vycvičte sa. Hej, nezabudnite tiež na PHP, pretože to je to, čo poháňa WordPress. Ak na vytvorenie firemnej webovej stránky potrebujete iba tému WordPress, odporúčame vám našu vlastnú tému Total WordPress.

Nad tebou …

To sú len moje 2 centy. Radi by sme sa dozvedeli vaše myšlienky o budúcnosti WordPress. Kde vidíte WordPress v nasledujúcich 5 rokoch? Ešte lepšie je, čo by ste radi videli v nasledujúcej verzii programu WordPress?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me